Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hegesztő inverter javítás
Lapozás: OK   65 / 114
(#) Moderátor hozzászólása schmidtlac hozzászólására (») Szept 15, 2017
 
Nem csak a linket, de a nagybetű-váltót is elfelejtetted!
(#) schmidtlac hozzászólása Szept 15, 2017 /
 
Miért nem látom a forumon amit irtam?
(#) Phile80 válasza schmidtlac hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Mert nem a magyar helyesírás szabályai szerint írtál. Nagybetű, vessző, ékezet Piros betűs rész
(#) AndrisBp válasza AndrisBp hozzászólására (») Szept 22, 2017 /
 
Sziasztok!
Sikerült megjavítani a Scheppach 160A MMA invertert aminek segédtáp hibája volt. Most szépen hegeszt. A képen látható piros karikás alkatrészeket cseréltem. Sokat segített, hogy találtam rajzot hozzá. Ezen az orosz oldalon vannak hegesztő gép kapcsolási rajzok, érdemes körülnézni.
http://valvolodin.narod.ru/schems13.html
Köszönöm a segítségeket.

hibák.jpg
    
(#) dobo hozzászólása Szept 23, 2017 /
 
Sziasztok hozzám került egy EPS CYCLE 60.20 GE típusú hegesztőgép.
Sajnos előttem már valaki próbálkozott vele de nem követett el benne nagy kárt.
A gond hogy a relét áthidaló R1-es ellenállást kivette belőle így az értéke számomra ismeretlen.
A gépet már elindítottam jól hegeszt meg minden csak szeretném a gyári értékű ellenállást belerakni.
Jelenleg 20ohm 10W van benne.
Ez egy 200 amperes gép és ehhez hasonlóban (160 amperesben de ugyanilyen panelkiosztásúban a rajzon) 2,2 ohmot találtam .
Létezik hogy ilyen kis ellenállás keljen oda? Én eddig csak 40-50 ohmokkal találkoztam.
Tud valaki konkrétumot ezzel kapcsolatban?
Lehet baja a gépnek a nem odavaló értékű ellenállás miatt?
(#) Chipmunk1960 válasza dobo hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Az az elllenállás, csak kondikat "előtölti", hogy ne rántsa meg a hálózatot nagyon bekapcsoláskor. Így nem veri le a kismegszakítót. Az ellenállás cserélgetésével lehet játszani, hogy mekkora áramot vegyen fel bekapcsoláskor. Pár másodperc után, már semmilyen szerepe nincsen.
(#) dobo válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Összeraktam a gépet 10 ohm 10W lett beleforrasztva.
Működik rendben a gép de van egy kis rendellenesség.
2,5 ER 23 elektródával próbáltam a gépet. 200 A volt beállítva ezen nagyon erős a gép jól hegeszt meg minden . Viszont a potit ha csavarom lefelé akkor kb 100A körül elgyengül nagyon .
Olyan mintha nem lenne lineáris a skálája.
Teljesen lecsavarva viszont nem csinál semmit nem szikrázik nem fog ívet. Lehet az alsó tartományok szét vannak kopva?
Találkozott már valaki ilyennel?
(#) Chipmunk1960 válasza dobo hozzászólására (») Szept 25, 2017 /
 
A potit egyszerűen ki tudod mérni, vagy betenni egy másikat próbára. Van a föld fele egy 510 Ohm-os trimmer, azon próbálj állítani. Ha nem hoz eredményt, 3845 cserés. Mellékelem a rajzát, hogy ne kelljen keresgélned.
(#) mpisti válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Szept 26, 2017 /
 
Ennek a rajznak nincs köze az EPS-hez. Az EPS kapcsolása teljesen más. Az EPS nem tartalmaz optocsatolós meghajtást, a PWM IC sem UC3845 és légmagos a kimeneti fojtó. Emil Matei oldalán fellelhető néhány infó az EPS-ről.
Egyébként a probléma valószínűleg a trimmerek eltekergetésének köszönhető. Találomra állítgatni veszélyes játék mert tönkre lehet a gépet egy hibás beállítással.
(#) Chipmunk1960 válasza mpisti hozzászólására (») Szept 26, 2017 /
 
Szia! Én ezt találtam a tanyán, ezen a néven. Ártani nem akartam senkinek, köszönöm a helyesbítésedet!
(#) rammeradrian hozzászólása Szept 28, 2017 /
 
Sziasztok!

Van egy Budget BIW80 típusú gépem. A probléma az vele, hogy folyamatosan világít a túlmelegedés lámpa, ami szerintem más hibát is jelent, mert amint bekapcsol már világít. Hegeszteni is lehet vele, de nagyon gyenge.

Mit érdemes rajta vizsgálni?

Köszönöm!
(#) david08 válasza rammeradrian hozzászólására (») Szept 28, 2017 /
 
Szia,
Mérd végig a végfeteket/igbt-ket nem tudom melyik van benne, szekunder diódákat, ha ezek jók lehet tovább vizsgálódni.
(#) rammeradrian válasza david08 hozzászólására (») Szept 30, 2017 /
 
IGBT-s a drága. Végig és néztem őket Trackerrel. Olyan mintha nem zárnának le rendesen. Sajnos csak kínából lehet beszerezni őket, de meg is rendeltem. 1$ darabja, 6 kell. nem vészes. Egyébként megtaláltam a rajzát a használati utasításának utolsó oldalán Ha sikerül beszkennelnem, felteszem.
(#) Chipmunk1960 válasza rammeradrian hozzászólására (») Szept 30, 2017 /
 
Az jó lenne, " Jó pap holtig tanul..."
(#) Chipmunk1960 válasza rammeradrian hozzászólására (») Szept 30, 2017 /
 
Vedd i, s úgy teszteld, ilyennel még nem találkoztam, hogy nem csukja be az ajtót! Nem lehet, hogy marad valami fesz a G-en????
(#) rammeradrian válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Okt 1, 2017 /
 
Treckerrel néztem a karakterisztikát, és a záró irányú része az bizonytalan volt. Valóban ki kéne forrasztani mindet és átnézni őket, mert lehet, hogy csak egy gyengült el, vagy teljesen máshonnan jön a hiba. Az egyetlen probléma, hogy fémhátú nyákon van rajta 6db SMD IGBT... Szóval enyhén szólva is cumi levenni őket. De muszáj lesz.
(#) Chipmunk1960 válasza rammeradrian hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
Szia, Vagy hőlég, vagy pákával előbb megmelegíted, elemeled a lábakat utána a a felén a kis lemeznél jó pákával át lehet melegíteni a tokot, de a hőléges rásegítés jól jön. Szedtem mér így le sokat, meg vissza, nem nagy kunszt. De, ha már levetted újakat bele, előrébb elemeztem,
miért.
(#) rammeradrian válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Okt 7, 2017 /
 
Köszi! Van SMD-re állomásom meleg levegős pákával és én is szedtem már le smd-t, úgyhogy megoldom, de köszönöm a tippet! Ha megjönnek az újak, akkor majd leveszem őket. Addig elvan! Majd jelentkezem miattuk. Meg a rajzot se felejtettem el, csak még nincs scannerem.
(#) rammeradrian hozzászólása Okt 10, 2017 /
 
Íme az ígért rajz:
(#) Bubu54 hozzászólása Okt 12, 2017 /
 
Sziasztok,

Hoztak hozzám egy EP SYSTEM W200E inverteres hegesztőt javításra. 10db MOSFET-et cseréltem plusz 4db 10 Ohm-os ellenállás hálót, de még mindig nem akar működni, a kimeneten kb 6,3V jelenik meg. Van benne 2 panel az egyik a PWM jelet állítja elő a másik a Komparátor panel, ha a komparátor panelt ki veszem akkor a kb 60V jelenik meg a kimeneten. A komparátor panelen az LM324N és az NE555-ös IC-k cserélve lettek, plusz az összes fél vezető át lett nézve és mindegyik jó. A PWM panelen a TDA1060-as IC is lett cserélve és ezen a panelen is jók a félvezetők. Esetleg valaki tudna benne segíteni, hogy hol lehet még hiba?

Előre is köszönöm.

Üdv Bubu54
(#) mpisti válasza Bubu54 hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
Az EP System kimenetén csak akkor van jel,ha rövidre zárod,illetve a pár V kimeneti feszültséget lehúzod testre. A kimenetet rövidrezárva a feszültség azonnal megjelenik, majd a rövidzárt megszüntetve pár másodpercig megmarad. Úgy emlékszem,mintha 12V lett volna a kimeneten terheletlen állapotban, de erre nem mernék megesküdni. Az FBA kártyának van köze ehhez a folyamathoz. Igen régen javítottam ilyent,a működési részletekre már pontosan nem emlékszem sajnos. Az EP System első inverterei valamikor a '90-es évek közepe táján kerültek az országba, akkor tájt javítottam néhányat.
(#) Kolti0 hozzászólása Okt 12, 2017 /
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy hegesztő inverterbe milyen hárombetűs alkatrészek vannak? És azok miért mehetnek tönkre?
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) dobo válasza Bubu54 hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
Szia próbáld rövidre zárni vagy hegeszeni vele. Nekem is 6v van a kimeneten üresjárásban.
Üdv.
(#) dara válasza Kolti0 hozzászólására (») Okt 12, 2017 / 1
 
Nálam négy betüsek vannak,_és azok is tönkre mennek.
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) Bubu54 válasza dobo hozzászólására (») Okt 13, 2017 /
 
Szia!

Megvolt, de sajnos nem hegeszt.
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) szataka hozzászólása Okt 20, 2017 /
 
Sziasztok!
Keresem a ROLYAL KRAFT LINE inverteres gép doksiját, model: IGBT-250 .
A hibája 3 elektróda után megadta magát, és azóta a temp led villog és pulzál a táp , ventilláron látványos hol megindul hol leáll, és a kimeneti fesz is valamennyi van, de mire felállna addig ujra indul .Mérve semmi nem látszik hibásnak, jó lenne egy kotta hozzá, vagy egy link .Köszönöm.
(#) FerencziJ hozzászólása Okt 20, 2017 /
 
Tisztelt Fórumozók!

Kende MS300 javításához szeretnék ötleteket javaslatokat kérni. A készülék IGBT hibával került hozzám, a javítás folyamán kiderült, hogy az uc3846 pwm kontroller nem megy, 0V, 0Hz kimeneti jel. Cseréltem, továbbra is jelen van a hiba. A vezérlő előtt van 2 db tl084 (ezeket is cseréltem), amennyiben a vezérlő előttit kiveszem a frekvencia és a kimeneti feszültsége rendeződik, szép tiszta 32 kHz-s jel látható. A vezérlés körben az ellenállásokat és diódákat kimértem rendben vannak.
Amennyiben valakinek, ötlete, javaslata, vagy netalán kapcsolási rajza lenne, szívesen fogadnám a segítségét.

üdv: fj
(#) Chipmunk1960 válasza FerencziJ hozzászólására (») Okt 20, 2017 /
 
Szia, Akkor műveleti erősítő kimenete valamiért letiltja a 3846-ot. Ha kiveszed a bemenet H szintnek érzékeli, vagyis a L szintre tilt. Rajz híján az ic adatlapjáról a bemeneteket kellene nyomon követni, hogy miért teszi.
(#) mpisti válasza FerencziJ hozzászólására (») Okt 20, 2017 /
 
A PWM IC előtti lehet az engedélyező fokozat. Ha ennek a bemeneteit ellenőrzöd, bizonyosan meg lesz a hiba, ez a rész általában a felügyeleti rész. Ellenőrizheti pl. a hálózati feszültség minimális-
-maximális értékét(ablakkomparátorként) a hűtőbordák hőmérsékletét;túlterhelést, stb... Az IC bemenetét végigkövetni és meg lesz a hiba.
(#) Chipmunk1960 válasza szataka hozzászólására (») Okt 20, 2017 /
 
Szia, Jó lenn fénykép la, mert valamire biztosan hasonlít, úgy közelebb lehetne kerülni a megoldáshoz. A táp azért, próbál felállni, d valami zárlat lehúzza. ott kellne méregetni.
Következő: »»   65 / 114
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem