Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   189 / 292
(#) Coriolis hozzászólása Aug 23, 2017 /
 
Köszönöm a segítségeket, cserélve lett az ellenállás és újra üzemképes 55 Ft-ból az 55.000 Ft helyett!
(#) r2 hozzászólása Szept 13, 2017 /
 
Sziasztok!

Van egy régi álló Viessmann kazánom (Vitogas 100), amelyik rendetlenkedik. Most már napi rendszerességgel leáll, amiből még a kézi "reset" gombbal újra lehet indítani, de félek, hogy egyszer majd úgy sem. A jelenség a következő pl. egy melegvíztartály felfűtés alkalmával. A kazán rendesen elindul, fűt egy darabig, majd teljesen véletlenszerűen 1-2 másodpercre elzárja a gázt, majd visszaadja és megy tovább a fűtés. Aztán egy melegvízkészítési cikluson belül ezt néhányszor megismétli szintén teljesen véletlenszerűen és egyszer már nem adja vissza a gázt, hanem belemegy ebbe a hibaállapotba és leáll. Ezek az 1-2 másodperces kihagyások mindig olyankor vannak, amikor a kazánvíz még nem érte el a felső határhőmérsékletet (azt hiszem 75C), tehát nem üzemszerű gázelvételről van szó.

A magam műszaki érzékével a következő lehetőségeket tudom elképzelni:

1. rossz az ionizátor (ha jól tudom a nevét, ami a gyújtófej mellett van), és így tévesen olyan infó jut a szelepvezérlőbe, hogy nem ég az égő, ezért zárja el a gázt
2. valami alkatrész (pl. egy kondi) a vezérlőben szállt el és ezért kapcsolgatja tévesen ki be a szelepet
3. maga a gázszelep romlott el és hiába kap feszkót, hogy maradjon nyitva, néha mégis elenged az elktromágnes

Ezzel kapcsolatban kérdezném a tapasztalt kollégákat, hogyan tudnám kideríteni, hogy melyik eset áll fenn, esetleg lehet valami negyedik is? A Viessmann árai alapján nagyon nem mindegy, hogy mit kell cserélni, sorrendben 18e, 45e, 85e Ft + áfa az alkatrészek ára.

Van-e esetleg köztetek valaki, aki vállal ilyen hibakeresést és javítást Újpesten? Vagy a vezérlő elektronika bevizsgálását? (Ezt még el is tudom vinni valahova.)

A gyújtófej vagy a gázszelep mennyire szabványos ill. egyedi alkatrész, be lehet-e szerezni olcsóbban, mint a Viessmann-tól? (A gázszelep pl. olasz gyártmány 830 Tandem márkájú a rajta lévő cimke szerint. Szükség esetén egyéb kódokat, adatokat tudok küldeni.)

Előre is nagyon köszönök bármilyen tanácsot.
Robi
(#) gyök2 válasza r2 hozzászólására (») Szept 13, 2017 /
 
Szia!
Ha gázszelep kellene, akkor náluk érdemes érdeklődni.
(#) merciabc hozzászólása Szept 13, 2017 /
 
Szerintem sima kontakt hiba a panelen.
És cserélném a kondenzátorokat is, mert kiszáradnak.
Kispest? Hm.
(#) escape82 hozzászólása Szept 14, 2017 /
 
Sziasztok!
Ariston tx 23 mi kazánunkkal olyan problémám adódott, hogy használati melegvíz tökéletesen megy, viszont a fűtés egyes fokozaton is moduláció nélkül, forralás kiséretében kapcsolja le a gázt, majd vissza, amikor hűlt. Hőérzékelő hiba lehet, v szennyezettség? Esetleg más? Köszönöm!
(#) csabca12 hozzászólása Szept 14, 2017 /
 
Sziasztok!

Nekem egy Thema Classic F25E kazán vezérlő paneljával lenne problémám. A kazán működik, csak random módon 30perc-3óra kiáll F13 vezérlőpanel hibára. Szereztem egy régebbi típusú vezérlőpanelt, ami kevesebb funkciót tud( ezért nem csereszabatos), de a kapcsolóüzemű tápja ugyanaz. Méregetve azt a hibát találtam, hogy a jó panelon 32V a kimeneti feszültség a trafónál, ami egy 7818-ra megy, viszont az én kártyámon 44V megy a 7818-ra. TOP 243YN IC a vezérlő. Ennek a C lábán 5,3V van a jó panelon és 5,93V az enyémen. Mellékelek egy rajzot, amit a neten találtam. 22y/400V kondit és a 220y/35V kondikat cseréltem, TOP 243YN-t is cseréltem. A másik panelhoz hasonlítva nem találtam semmi hibát. a feszültség eltéréseken kívül.
Szeretnék kérni segítséget, mit nézzek még meg és befolyásolja-e a kimeneti feszültséget a C lábon lévő feszültség eltérés.
Köszönöm!

shema.png
    
(#) merciabc válasza csabca12 hozzászólására (») Szept 14, 2017 /
 
Ez a feszültség különbözet elhanyagolható.
A lángőrzés részén nézz körül.
(#) merciabc válasza escape82 hozzászólására (») Szept 14, 2017 /
 
Gázszelep modulációs hiba.
Felakadt a gázszelep membránja.
Szétszedni tilos!
Cseréld ki, és ha szerencséd van, még nem ölte meg a vezérlő panelt.
Ariston... 2 évre van tervezve, de az emberek azt nézik hogy olcsó.
(#) Lucifer válasza merciabc hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Idézet:
„viszont az én kártyámon 44V megy a 7818-ra.”


vs.

https://imgur.com/a/9BSlT

vs.

Idézet:
„Ez a feszültség különbözet elhanyagolható.”


Persze nincs kizárva, hogy az ő paneljében valami egzotikus "high voltage" 7818 van, de kétlem, ezek a panelok nem erről szoktak szólni...
(#) Lucifer válasza csabca12 hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Idézet:
„és befolyásolja-e a kimeneti feszültséget a C lábon lévő feszültség eltérés.”


Igen a C a táp IC visszacsatolási pontja. Az itteni feszültség alapján állítja a kimenő feszültséget. Nem tiszta a rajz alapján, hogy előtte mi van pontosan a rajzon, de azokat az alkatrészeket is cserélném (zener, ellenállás, ismeretlen 3 lábú valami?).
(#) escape82 válasza merciabc hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Igazából már be sem gyújt. 2x3 mpre elindul, a szivattyú, majd gyújtáshibát ad.
Gyanús a panelhiba?
Köszi
(#) zsoltee0001 hozzászólása Szept 15, 2017 /
 
Sziasztok
Ismerősöm hozott egy Laing Vezuv tipusú kazán vezérlőt, mert hogy hibás.
Annyit sikerült kiderítenem, hogy erről van szó:Bővebben: Link
Szerintetek létezik valamiféle kapcsolási rajz, mármint nem a panelrő, arról nem is álmodok, hanem, hogy az egyes csatlakozókra mi meg?

Üdv
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2017
(#) csabca12 válasza Lucifer hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Köszönöm
Én is sokaltam a 44V-ot. Minden alkatrészt kimértem, de akkor kicserélem őket. A háromlábú egy dióda, már kiderítettem BAS21(SMD). A 2.2 ohmos ellenállással van sorba egy 47y/63v kondi, az is okozhatja a problémát, mert még azt sem cseréltem? A 7818-on nincs hűtőborda és elég meleg, arra gondoltam hogy egy idő után azért áll ki hibára, mert túlmelegszik, tettem rá bordát de az nem segített. Tudom nem ez a megoldás, hanem a feszültséget kellene normál állapotra visszahozni.
(#) Lucifer válasza csabca12 hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Tekintve, hogy filléres alkatrészekről van szó a feedback körben a szőnyegbombázás célravezető lehet.
(#) latyakosa válasza csabca12 hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Általában a primer és a szekunder között egy optó-n keresztül történik a szekunder kör szabályozása. Vagy a szekunder köri feszültség referencia pl TL431 vagy zerer-hez mérik a kimeneti feszültséget és azzal vezérlik az opto-n keresztül a primer oldali kapcsolót, jelen esetben a TOP243-s IC-t.
Javaslom a adatlapon szereplő kapcsolást tanulmányozd!
(#) merciabc válasza Lucifer hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Szia!
Lehet méregetni, cserélgetni, de ha vissza csatolásban zárlat van, nem ússza meg gázszelep-és alaplap csere nélkül.
Ezt én is, te is tudod.
A 3.2v és a 3.7v különbözet nem nagy az aristonéknák,
Nem ott a baj.
De lassan jön a hideg,ráérnek méregetni...inkább vennének egy másikat alkatrésznek, és meg van oldva.
Aztán majd ráér méregetni.
Mert aki időt nyer, életet nyer.
(#) Lucifer válasza merciabc hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Szerintem kapcsold ki a write-only üzemmódot.

1. Senki nem állította hogy zárlat van a visszacsatolásban.
2. Nem volt szó 3.2 és 3.7V közti különbségről.
3. 32V és 44V közti különbségről volt szó, ami mindössze 9 Volt-tal nagyobb a 7818 maximális bemenő feszültségétől, ami szerintem elhanyagolható.
3. Mint láthatod vett egyet alkatrésznek, az alapján dolgozik.
(#) toro válasza r2 hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Szerintem, mivel régóta üzemel - oxidos az ionikus elektróda. Smirglivel csiszold meg a fémelektródát.
Ha mégis tovább csinálja, s mivel öreg a kazánod, nagy valószínűséggel kiszáradtak a kondenzátorok.
(#) csabca12 válasza Lucifer hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget, a BAS21, 7,5v zener és az elko kondikat kicseréltem(2X220uF,100uF,47uF,22uf/400V). A feszültség 31,5V a 7818-on. Jelenleg beüzemeltem és tesztelés, hogy előjön-e a hiba.
Mégegyszer köszönöm a tippeket, majd írok az eredményről.
(#) lnandi hozzászólása Szept 19, 2017 /
 
Sziasztok!
Radiant R20E kazánom E14 hibát ír.
Tudnátok segíteni?
Köszi!
(#) Lucifer válasza csabca12 hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
Reméljük a legjobbakat!
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2017
(#) akiboss hozzászólása Szept 21, 2017 /
 
Sziasztok,
Abban kérném a segítségeteket hogy mi okozhatja a következőket, van egy Buderus Logamax Standard gázkazánom 24kw-os nem kombi, alatta egy 120 literes tárolóva, azt csinálja hogy gondol egyet és elkezd fűteni teljes gőzzel az éjszaka közepén, a márkaszerviz a következőket cserélte: termosztát(gyári Buderus), ezután kicseréltem a vezetékét árnyékoltra ez sem segített, utána megállapították hogy vezérlő panelt kell cserélni, megtörtént de a hiba azóta is fennáll, a garancia lejárt .Annyit viszont sikerült időközben megfigyelnem hogy akkor kapcsol be ha az előremenő víz hőfok 23 C alá esik.Előre is köszi a segítséget.
(#) volvod hozzászólása Szept 21, 2017 /
 
sSziasztok,! Ariston Class B Premium E303 fő vezérlőpanel hibát ad, minimálisan ugyan, de sajnos beázott a panel, ezt követően jött a hiba. SOS lenne, tudnátok esetleg műszerészt ajánlani aki azonnal tudna vele foglalkozni?
Köszönöm előre is!
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) sanyi50 válasza volvod hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Hol laksz? Debrecenbe tudok segitségete
(#) sakrafi válasza akiboss hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Szia!
Szerintem fűtési NTC hiba lesz.Valószínű fagyvédelemre kapcsol.
(#) akiboss válasza sakrafi hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Köszi szépen, hívok egy másik szerelőt hátha ő megcsinálja, azt nem értem hogy a márkaszervizes szerelőnek ez miért nem jutott eszébe kb 5x voltak kint 2 különböző szerelő, ez a javítás drága mulatság ?
(#) sakrafi válasza akiboss hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Az NTC általában 10000ft alatt van,persze függ a típustól.
(#) akiboss válasza sakrafi hozzászólására (») Szept 22, 2017 /
 
köszi
(#) csabca12 válasza Lucifer hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Sajnos 1 óra múlva előjött a hiba. Vettem egy feljavítottat, amelíikkel 1,5 napja hibátlanul működik. Feladtam a hibakeresést, mert már tényleg szükség van a kazánra. Köszönöm a segítségeteket. A hiba nem derül ki, mert a régit beszámolták így nem maradt nálam hibakeresés céljából. 1 év rá a garancia.
(#) nandor zsigmond hozzászólása Szept 24, 2017 /
 
Üdv mindenkinek,Tudnátok tanácsot adni,hogy egy fég 24 es kazánhoz a régi MMG termosztátot mely másikkal tudnám helyettesíteni?Ezen három vezeték van bekötve a vezérlőtől.Kösz a választ.
Következő: »»   189 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem