Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   136 / 251
(#) Gabó válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Oks köszi, holnap intézem.
(#) Gabó válasza Gabó hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Na megreklamáltam, és vissza is utalták a pénzt! Most másik eladótól rendeltem másikat. Remélem ez szerencsésebb lesz! Köszi a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2017
(#) uniman válasza uniman hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Ha ma sem hozza a postás, akkor már tényleg kéne tennem valamit. Csak nem tudom, hol és mit kéne lépnem... Talán ide kellene írnom? A megrendelt árunál nem látok lehetőséget a reklamálásra...
Köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2017
(#) baloghvl hozzászólása Szept 12, 2017 /
 
Sziasztok, egy aliexpress -es eladó refundolna a paypal számlámra. Mit kell neki megadnom hogy tudjon pénzt küldeni a számlámra?
(#) Gabó válasza baloghvl hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Én csak elindítottam a refundot, kértem a teljes vételárat, kitöltöttem amit kérnek refundnál, fél órán belül elbírálták a kérelmem, és este meg is érkezett a pénz a számlámra.
(#) baloghvl válasza Gabó hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Nem nagyon értem a dolgot, mert alipay -en volt kifizetve és most paypal -ra akar fizetni. Feltételezem hogy így megússza a leminőstést.

Itt csak open dispute van és utánna lehet üzengetni. Ezen már túl vagyunk, kért türelmi időt és ha lejár fizet. Nos az idő lejárt és ha oda akar fizetni nekem mindegy. Csak az a problémám hogy nem tudom mit kell neki megadni hogy tudja küldeni a pénzt. Természetesen olyasmit sem akarok megadni amivel már visszaélhet valaki.
(#) RoliNyh válasza baloghvl hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Úgy tudom a paypalba regisztrált email címed kell megadni, azzal tud küldeni neked pízt, aki akar...
(#) baloghvl válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Ok, köszi. Akkor azt adom meg neki.
(#) Gabó válasza baloghvl hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Én is azzal az alipay-al fizettem. Persze nekem is bejött a minősítés, de mivel kulturáltan állt a dolgokhoz, nem húztam le.
Paypalom nincs, arról nem tudok nyilatkozni. Azt hittem arról fizettél, azért nem értettem, miért kér adatokat
(#) baloghvl válasza Gabó hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Mint írtam aliexspress -es eladó akar visszafizetni. Az alin pedig csak alipay -el lehet vásárolni. Így nem értem miért a paypal -ra akar fizetni.
(#) Kovidivi hozzászólása Szept 12, 2017 /
 
Ebay-es 12V 5A táp, LY1205 néven még vásárolható. Tegnap lement a kismegszakító. Kerestem az okot, de nem találtam. Visszanyomva "minden" ment. Éreztem az égett szagot, de eltelt egy kis idő, mire megleltem, hogy az állmennyezet világítás nem működik...
250V-os kondi van az egyenirányított hálózati feszültségen... Szépen felpúposodott a kondi. Ez tervezett volt, tuti! Kb. egy évig így működött a táp.
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2017
(#) tbarath válasza baloghvl hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Szerintem ne hagyd. Alipay-en fizettél, azon jöjjön a refund is.
(#) pipi válasza baloghvl hozzászólására (») Szept 13, 2017 /
 
Hali!
vigyázz nehogy kifuss az időkből, és nehogy ö küldjön neked egy hamis paypal refund igazolást, amire hivatkozik hogy ő visszaadta......
(#) bbb válasza baloghvl hozzászólására (») Szept 13, 2017 /
 
Nem szabad hagyni, hogy megvezessen. Szépen meg kell maradni az alin keresztüli refundnál és azt kell erőltetni.
Egyébként meg azért akar kibújni ez alól, nehogy "fekete pontot" kapjon az alinál, mint eladó. Nekem is szoktak vitatkozni egy darabig, de eddig mindig kénytelenek voltak az alin keresztül fizetni.
Simán közöld vele, hogy nincs és nem is lesz paypal-od, bankszámlát meg nem mondasz neki, szóval tegye a dolgát rendesen.
(#) attika hozzászólása Szept 15, 2017 /
 
Sziasztok!
Ha kapok egy Refund-ot az eladótól akkor utána kell értékelni az eladót, ha igen akkor ki milyen értékelést adna neki és mit jelölne be pl annál a pontnál, hogy a termék megérkezett e?
Köszönöm.
(#) RoliNyh válasza attika hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Kérdés, hogy miért került sor a refundra? A saját véleményed írd be mindenképp, és fejtsd ki, miért kellett refundolnod, valamint említsd meg mindenképpen, hogy rendesen megtörtént -e a refund.
Egyébként ilyenkor is lehet adni 5 csillagot, ha nem az eladó hibájából kellett refundolni pl...
(#) attika válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Nem érkezett meg az árú a megadott határidőn belül sem.
Írtam az eladónak és javasolta, hogy várjak egy hetet mert utána nézett, hogy a csomag valahol fent akadt, miután nem érkezett meg ő visszautalta a pénzt és kérte ha esetleg majd valamikor mégis megérkezne akkor fizessem ki.
Teljesen korrekt volt a hozzáállása és nem volt vele probléma semmi.
Azt nem akarom az értékelésnél leadni, hogy az árú megérkezett mert ez nem igaz, viszont negatívval sem értékelném mert szerintem az se lenne korrekt.
Vagy nem értékelem egyáltalán.
(#) RoliNyh válasza attika hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Akkor nem értem mi a kérdés. Megírod, hogy az árut nem kaptad meg, valószínüleg fennakadt valahol a postán (nem tudom mennyit vártál rá, egyébkén elképzelhető hogy bőven időn túl is megjön),
viszont a vételárat 100% -ban visszakaptad.
Ilyen esetben egyébkén simán adhatsz neki 5 csillagot, úgy néz ki nem az ő hibája...

Gondolom követési szám akkor nincs ami után reklamálni lehetne a postán...
(#) attika válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
A kérdés ez lett volna. Mivel a vételárat 100% visszakaptam.

Mennyire volt pontos az elem leírása?
Mennyire voltál megelégedve az eladó kommunikációjával?
Milyen gyorsan szállította az eladó az elemet?

Az első és az utolsó kérdésre nem adhatnék 5 csillagot mivel meg sem érkezett.
Nem akarom, hogy azt higgye, hogy átvertem, mert ha mindet öt csillaggal értékelem akkor joggal hiheti azt.

Tell us more
Ide írjam meg, hogy nem érkezett meg az árú de a teljes vételárat visszakaptam, és akkor mehet az 5 csillag mind a 3 kérdésre?
(#) kissi válasza attika hozzászólására (») Szept 15, 2017 / 1
 
Szia!
Szerintem adhatsz neki 5 csillagot mindenhol, mert teljesen jól állt hozzá és ne rontsd a "renoméját" ( érződik a kérdéseidből, hogy Te is erre hajlasz ! ) !

Nekem is volt egy ilyen esetem: visszaküldte a pénzt, majd jóval később megkaptam a csomagot és újra elutaltam neki a pénzt, nem ő tehetett róla!
(#) tbarath válasza attika hozzászólására (») Szept 15, 2017 / 1
 
Én mindenre 5 csillagot adnék. Teljesen korrekt volt, téged nem ért kár, a csomag meg nem érkezése pedig minden bizonnyal nem az ő hibája.

Szöveges megjegyzésbe pedig beírnám, hogy "recommended seller, thank you", és ennyi.
Nagyon nem kell túlgondolni ezt az értékelést, ha jól tudom limitált a hossza is talán valami 80 karakterre, szóval nem regényt várnak, vagy pontos leírást. Nézd meg, hogy mások milyen értékelést hagytak nála
(#) quite hozzászólása Szept 15, 2017 /
 
Akkor olyat kérdeznék, hogy van itt olyan valaki, aki rendszeresen szokott rendelni az Aliexpressről, és ezt az ingyenes szállítást "AliExpress Standard Shipping" szokta választani?

Mert ott is van csomagkövetés, de ez mennyire megbízható? Olvastam olyat, hogy ebben az esetben elég gyakran tűnnek el csomagok, aztán meg megy a macera a pénz visszakérés miatt.

És persze szeretnék kérni is egy szivességet, de ezt kizárólag privátban, nem tartozik a topicba.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2017
(#) kameleon2 válasza quite hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Szia! Igen. Lassabb ugyan, de minden megjött eddig. Legtöbbet a magyar VÁM-on áll. A Standard shippinggel küldött cuccok is 3 nap alatt itt vannak, 3 hetet meg dekkol.
(#) Moderátor hozzászólása Szept 15, 2017
 
"Quite" kérésére a korábbi kérdése törlésre került.
(#) RoliNyh válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Idézet:
„3 nap alatt itt vannak”

Kínából? Na ezzel azért vitatkoznék. Bármit is mutat a csomagkövetés.
Persze az tény, hogy belföldön is sokat várakozik, főleg ha bevámolják...
(#) Gabó válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Ha nem is 3 nap, de max 1 hét és itt van... A posta meg a vám csücsül rajta heteket...
Már ha méltóztatnak kihozni, és nem csak egy értesítőt küld, hogy menj be vedd át a postán... Nálunk a cégnél ez az új hobbija a postának... Indok, nem fér be a postaládába... Kérdés, milyen postaládába, mikor portásnak adják le a leveleket??...
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2017
(#) uniman válasza tbarath hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Idézet:
„"téged nem ért kár"”

Ezzel én nem értek egyet!
Ha megrendelek és kifizetek valamit, de az nem érkezik meg, hiába kapom vissza az árát egy hónap múlva, az igenis "kár"... Arról nem beszélve, hogy számítok rá...de nincs sehol!
Máshonnan, drágábban, megkésve kell megvennem...ez bizony "kár" !
Most én is épp azon mérgelődöm, hogy 35 napja megrendelt árum még mindig nem érkezett meg...
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2017
(#) kameleon2 válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Vitatkozhatsz, de a tények makacs dolgok. Volt, hogy ráérdeklődtem, mi van a csomagommal, mert 5 hete áll a vámon, csodák csodája - utána hirtelen megjött. Persze a "hirtelen" azért még egy hét volt..... Messze van Vecsés.
(#) RoliNyh válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
És akkor most ezt nekem miért mondod? Nem értem...
(#) tbarath válasza uniman hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Hát ez valahol jogos, de azért nem a feladó a hibás. Olcsó szállítási mód, és különösen a magyar posta és a magyar hatóságok esetén ez benne van a buliban.

A megrendelt árud miatt megértem hogy ideges vagy, de senki nem tartott a fejedhez fegyvert, hogy a "Free shipping to Hungary via Standard Shipping" opciót válaszd. Van ott pl. expedited shipping service is, igaz így már nem 0 Ft-ba, hanem a cucc árába kerülne a szállítás...
Következő: »»   136 / 251
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem