Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   160 / 315
(#) Gabó válasza vargaf hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
Nálam jó uniman linkje és a képek is...
(#) yulo5310 válasza vargaf hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
Nem!,hanem aki a reklámfotót készítette,a rajz adott volt,de a képet elforgatva vitte rá.
(#) Massawa válasza vargaf hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
Azt nem tudom, de már többször elöfordult, hogy a telefonnal készitett képek elfordultak.
(#) uniman válasza yulo5310 hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
Tessék..."elforgattam" minden irányba.
...meg +1 trükk.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2017
(#) Massawa válasza uniman hozzászólására (») Szept 10, 2017 / 1
 
Nem a kész (egész) kép fordult el hanem a modul jpg-je. Ezt te most már nem tudod elforditani, mert már a két kép egy lett.
Akkor fordult el amikor a rajzolo programba berakta a fényképet és összekombinálta eggyé.
Pl most ha elmész a muzeális készülékek topikjába ott is az egyik kép teljesen más mint ahogy azt a szerzö fényképezte és berakta.

ITT

Azért nem kellene ennyit foglalkozni a nyomdahibával, mert a leirás és a csatlakozok jelzése teljesen világis.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2017
(#) vladcepes hozzászólása Szept 15, 2017 /
 
RoliNih! Akkor itt folytatnám amit a kezdő kérdéseknél feltettem Bővebben: Link
És milyen ez a töltő ami ezt tudja?
Köszönöm a választ!
Egyessével megtudnám oldani a töltését,de ezen volt a hangsúly hogy ne keljen kiszedegetni őket aztán visszarakni a behajtóba.
(#) RoliNyh válasza vladcepes hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Mondjuk IMAX B6, az tud soros csomagot tölteni, és balanszálni.
Ki kell vezetni minden egyes cellát, hogy hozzá lehessen férni.

Vagy beépíted a balanszer áramkört is, így elég két kivezetés a + és -...
(#) vladcepes válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Ilyenre gondolsz? Bővebben: Link
Beépítem az akukk mellé amit rendeltem kivezetem a + ; - t és ilyennel tölteni? Vagy a másik változat hogy a
sorban kötött 4 cellánál egyessével kivezetem a + ; - t és olyan töltővel töltsem amit írtam hogy van nekem?
(#) vladcepes hozzászólása Szept 15, 2017 /
 
Ha ezt a Imax B6 ot megveszem akkor összekötöm sorba a 4 akkut kivezetem a +; - t és jöhet ezzel a Imax -al a töltés? Mostmár megkavarodtam egy kicsit.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2017
(#) RoliNyh válasza vladcepes hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Igen pl olyanra. De említettem ha az aksicsomagba nincs beépítve balanszer áramkör
(amit először linkeltél, az csak védő áramkör, balanszer nincs benne),
akkor minden egyes cella kivezetését hozzáférhetővé kell tenned, mert azokat is rá kell kötnöd töltés közben az imax b6 ra. Ha nem sürgős a dolog, várd meg a videóm mindenképp, abban szó lesz mindenről ami alapján elkészítheted a komplett akkudat. Még pár nap kell, hogy befejezzem, de jövőhéten feltöltöm úgy néz ki...
(#) Kovidivi válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Az az áramkör, amit "vladcepes nagyon vár", tartalmaz balanszer elektronikát.
Nekem van 8.4V-os és 12.6V-os adapterem (egyik távirányítós autójé volt, másik 10.8V-os csavarbehajtó töltője), ezek rendesen töltenek, először áramkorlátosan, aztán feszültségkorlátosan. De egy normális adapter is használható, amiben van védelem (akár áramkorlát, akár teljesítmény korlát). Ha megfelelőek a cellák (azonos kapacitás amennyire lehet), és korrektül működik a balanszer is, nagy baj nem történhet. Viszont egy akkuőrt kis piezoval érdemes beépíteni, kikapcsolhatóra. Legalább a töltés idején legyen bekapcsolva. 1-2$ Ebayen.
Labortápról is lehet tölteni, áramkorláttal.
(#) RoliNyh válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Valóban, megnéztem újra, van rajta balanszer.
Nekem más áramkör volt a fejemben, úgy néz ki, összekevertem valamivel...
(#) Csupasz hozzászólása Szept 16, 2017 /
 
Sziasztok! Einhell 18V-os fúrógéphez szeretnék(kell) lithiumos akkupakkot készítenem. Milyen teljesítményű, és darabszámú akksit javasoltok?
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2017
(#) martin96 válasza Csupasz hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Szia!
Én 5db ilyen cellák vennék és kötném be szorosan. E-mellé egy ilyen védelem és egy ilyen balancert.
Töltőnek pedig mehetne egy ilyen: Bővebben: Link
Erre kell egy 24V-os tápegység. Beállítot a végfeszültséget, illetve az áramot és kész is.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2017
(#) Csupasz válasza martin96 hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Az 5db cella elég bele? Én 5x2-re gondoltam, párhuzamosítva.
(#) martin96 válasza Csupasz hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Elég erős cellák ezek. Ha elég 18V 2.5Ah akkor jó az 5db, ha kell az 5Ah akkor legyen 10.
Nálam 3db ilyen cella van a kis Parkside csavarozómban. Egy egész napot általában ki szokott bírni. Múltkor például kerítést kelletett csinálnunk kb 10 méter hosszan sűrűn deszkázva. 12.6V-ról merült le 12V-ra.
Az akkus fúró kalapácsomnak viszont már 18V 4Ah-s akksija van, ami már elég sok.
De van egy akkus fúróm aminek 24V 4 Ah-s akksija van. Bele tettem egy drót korong szerűséget és mire végig csiszoltam a vas kerítésünket mindenütt, kb félig merült le (pedig elég nagy munka volt).
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2017
(#) Csupasz válasza martin96 hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Köszi, akkor maradok az 5db-nál.
(#) martin96 válasza Csupasz hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Nem lebeszélés miatt írtam. Csak nálam a 10.8V-os csavarozómat kb 2-3 havonta szoktam tölteni. Pedig viszonylag sűrűn szoktuk használni.
(#) Csupasz válasza martin96 hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Igen, csak én általában fúrni szoktam, de vékony műanyagot. Valószínüleg elég lesz az 5db, max. gyakrabban kell majd tölteni.Ja, és könnyebb beépíteni a régi helyére.
(#) antikzsolt válasza Csupasz hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Amúgy meg csak 6 darabnak van elegendő hely + az elektronikának. Én is ezen gondolkodom ép. És már szétszedtem hogy kipróbáljam mennyi hely van benne. Bár az én fúróm csak 12V os.,
Mielőtt veszel egy lionos aksit kérdezd meg a súlyát. 40g körülinek kell lenni egynek. Ami kisebb az hamisítvány.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2017
(#) yulo5310 válasza antikzsolt hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Nna,pont ezt akartam mondani,mindegy mire tervezel,az akkukosár a meghatározó! Éppen ezért szoktam a 'jófogáson' 1000-1200 pénzért venni 9,6 V fúrókat,behajtókat,azokba elszokott férni 6 db 18650+ az elektronika,de vigyázzatok,némelyiket csak +10.12 V plusszal lehet életre kelteni! Egyébként a gyártók írják,
(#) martin96 válasza antikzsolt hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Amit linkeltem azok eredetiek. Legalábbis amiket én kaptam azok voltak.
Panasonicon kívül még jók lehetnek: Sanyo UR18650RX, Sanyo UR18650NSX, LG HE4, Samsung INR18650 25R/30Q.
(#) Kovidivi válasza yulo5310 hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Szia. Látom, más is pont ugyanúgy gondolkodik mint én. Eladod a fúrókat, vagy saját használatra megtartod? Töltését hogy oldod meg? Az akksipakkban balanszer áramkörrel, vagy kivezetsz minden cellát? Felhasználod töltésre az eredeti dokkolóját, vagy valami spéci csatlakozót használsz (melyiket)?
(#) vladcepes válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Köszönöm a választ! A videó mindenképp érdekel! Hova lesz feltöltve?
(#) vladcepes válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Köszi a választ! Igen már nagyon várom hogy megérkezzen. Az akkuk már megvannak. Mind egyforma mind a 4. (igaz nem egy Panasonic-de majd meglátjuk mennyit bír).
Van egy ilyen adapterem Adapter 20V 4,5A,ez megfelelő lenne a töltésre?,és van egy ilyen Converter ,mennyire kellene állítani a töltést? 16.8V ?
A töltő +; - ra megy rá a 16,8V és ennyi? Az akkuőr az milyen? (milyen néven keressem a Ebay-on? azt hova kellene kötni? esetleg egy rajz?
(#) Kovidivi válasza vladcepes hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
20V-ból 16.8V-ot készíteni majdnem necces. Nézd meg a konvertered volt drop-ját, mennyi kell neki minimum. Akkuőr: ebay battery protection board. Elvileg csak rárakod a 16.8V-ot, és tölt. Bontottak a celláid? Nem neked van az a cellád, amiknek nem tudod a pontos kapacitását? Mert ha az egyik belőlük rossz (csökkent kapacitású), te 1A-rel töltesz, miközben 60mA-rel balanszolsz, 940mA-t fog kapni a gyenge cella, védelem nélkül melegedés lesz a vége, védelemmel csak lekapcsol a töltés. A teljes akkupakk kapacitását a leggyengébb fogja meghatározni.
(#) vladcepes válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Köszi! 4.5V-24V ebből csinál 0.93-20V 2A(max) 20W (max) Ezek a cellák vadi ujjak, nyilván nem tudja azt ami rá van írva,de ha 2200mAh tud akkor az már jó
" battery protection board" így kerestem,de hiszen így azt dobja be nekem amit én is rendeltem töltő néven linkeltem be egyel feljebb.
(#) martin96 válasza vladcepes hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Ez nem lesz jó, nincs benne áramgenerátor. Ha egy félig lemerült akksit teszel rá, ez megpróbál annyi áramot kiadni, hogy elérje a 16.8V-ot, amitől szinte biztos, hogy tönkre fog menni.
(#) vladcepes válasza martin96 hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Rendben! Akkor milyet ajánlanál? Esetleg egy linket?
(#) martin96 válasza vladcepes hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Igaz ezen nincs kijelző.
Bővebben: Link
De 2.5A-t még hűtés nélkül is elbír, hűtéssel pedig az 5-öt.
Viszont van benne áram és feszültség korlát.
Én ilyenekkel töltöm az akksilyaimat. Ez megy rá az akksin lévő BMS-re.
Következő: »»   160 / 315
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem