Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   383 / 838
(#) mateatek válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
Igyekszem átrágni magamat az adatlapon, de nem egyszerű. Pár hónapig eltart, mire megértem, hogy miről is ír az a 16 oldal.
(#) Kovidivi válasza mateatek hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
Azért ajánlottam a tesztet, az hamarabb meg van.
(#) roland9 hozzászólása Szept 19, 2017 /
 
Sziasztok!
Arduino-val szeretném megmérni a hálózati feszültséget (230V) leválasztó trafó nélkül, szerintetek az alábbi kapcsolással működhetne a dolog?

fesz.png
    
(#) Johnycorp válasza roland9 hozzászólására (») Szept 20, 2017 /
 
Szia.

Ez a kapcsolás igen bátor dolog.
Én beleépítenék egy optocsatolót galvanikus leválasztásként.

Például ilyesmi kapcsolást lemásolnék vagy megvennék:
Bővebben: Link

Továbbá a bejövő jel mérését is átgondolnám a felbontás és skálázás tekintetében.
(#) atus1981 hozzászólása Szept 20, 2017 /
 
Sziasztok!
Vettem egy ilyet és az a kérdésem, hogy a cr2032-t milyen átalakítással tudom bele tenni? Esetleg tapasztalat, hogy egy elemmel meddig bírja?
Köszi.
(#) tbarath válasza atus1981 hozzászólására (») Szept 20, 2017 /
 
Ebbe cr2032 való szerintem.
(#) vargham válasza tbarath hozzászólására (») Szept 20, 2017 /
 
Nem, bele ne tegye, mert robban! Ez ugyanis tölteni próbálja, mert LIR2032-re tervezték. Vagyis akkumulátort vár, nem elemet.
De az akksit is kinyírja, mert egy ellenállás és egy dióda van benne, nem igazi töltőáramkör.
(#) pjg válasza atus1981 hozzászólására (») Szept 20, 2017 /
 
Idézet:
DS1307 based RTC without LIR2032 battery”



Ki kell venni a töltő diódát.
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2017
(#) morgo válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 20, 2017 /
 
Nekem dugdosós próbapanelen is működik akármilyen, éppen a kezembe akadt kondival.
(#) tbarath válasza vargham hozzászólására (») Szept 20, 2017 /
 
ÉS valóban.
Bocsánat a félretájékoztatásért, eddig még nem fújt elém ilyet a szél.
(#) atus1981 hozzászólása Szept 20, 2017 /
 
Köszi mindenkinek, találtam egy ilyet és a leírtak szerint módosítottam a modult. Működik.
(#) pjg válasza atus1981 hozzászólására (») Szept 20, 2017 /
 
Elég lett volna csak a diódát kivenni.
(#) atus1981 válasza pjg hozzászólására (») Szept 20, 2017 /
 
Attól még ott marad a feszültségosztó, viszont az osztott fesz is elegendő neki, az adatlapja szerint.
(#) Electricboy hozzászólása Szept 22, 2017 /
 
Sziasztok! Egy olyan fordult meg a fejemben, hogy egy időjárás állomást csinálnék, kis 128x64es oled kijelzővel, de az adatokat nem mérném, hanem letölteném netről és azt jeleníteném meg. Ez nem újdonság:példa csak nekem az időkép adatai kellenének. Létezhet erre megoldás, vagy nem tűnik kivitelezhetőnek? Van az időképnek elvihető tartalma, első körben elég lenne a min/max hőmérséklet is esetleg az 'égkép'.elvihető
(#) tbarath válasza Electricboy hozzászólására (») Szept 22, 2017 /
 
Simán megoldható, lekéred valamilyen http client-tel a számodra szükséges oldalt és parse-olod.
Kulcsrakész, next-next-finish jellegű megoldás szerintem nincs rá
(#) Electricboy válasza tbarath hozzászólására (») Szept 22, 2017 /
 
Köszönöm a választ, kulcsrakész megoldást nem vártam. Csak kíváncsi voltam van-e értelme foglalkozni vele.
(#) tbarath válasza Electricboy hozzászólására (») Szept 22, 2017 /
 
Én is gondolkodtam ilyenen, bár nem oled és nem ESP lett volna alatta.
Végül annyi készült el belőle, hogy csináltam egy w.html nevű file-t a szerveremre ami a weather.com és az accuweather budapesti óránkénti előrejelzésére linkel. Ezt reggel átfutom és eldől hogy maradhat-e nyitva az ablak és hogy kell-e esernyőt vinni. A gépesítésről részben azért is mondtam le, mert volt hogy az egyik - jó eséllyel - esőt jósolt mondjuk 2 és 4 óra közöttre, a másik szerint 0% eséllyel lesz eső. Tapasztalatom szerint a weather.com közelebb van a valósághoz.
Nyilván ha van api akkor az nagyon jó, az openweathermap is megfelelhet. Én az IBM Watson fantázianevű fellegével játszottam anno (ha jól tudom az időjárás része ugyanaz, mint a weather.com), remek dolgokat lehet kihozni belőle, csak hát fizetős.
(#) icserny válasza Electricboy hozzászólására (») Szept 23, 2017 / 1
 
Esetleg az OpenWeatherMap.API ingyenes változata?
(#) Feri007 válasza Electricboy hozzászólására (») Szept 23, 2017 / 1
 
Szia,
nem tudom, hol laksz, találsz-e közelit, repterek időjárását a NOAA gyűjti, és a neten publikálja.
Pl. Ferihegy:
http://tgftp.nws.noaa.gov/data/observations/metar/decoded/LHBP.TXT
Összes:
LHBC.TXT: Bekescsaba, Hungary
LHBP.TXT: Budapest / Ferihegy, Hungary
LHDC.TXT: Debrecen, Hungary
LHKE.TXT: Kecskemet, Hungary
LHPA.TXT: Papa, Hungary
LHPP.TXT: Pecs / Pogany, Hungary
LHSN.TXT: Szolnok, Hungary
LHUD.TXT: Szeged, Hungary

Figyelni kell: nem mindegyik frissül, és nem szabad, de nem is érdemes gyakran letölteni, mert kitiltanak.

Van nem-dekódolt formátumban is:
http://tgftp.nws.noaa.gov/data/observations/metar/stations/LHBP.TXT

Ezek rövid fájlok, egy ethernetes/wifis Arduinoval van esély letölteni, kielemezni, kijelezni.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2017
(#) Electricboy válasza Feri007 hozzászólására (») Szept 23, 2017 /
 
Köszönöm nektek, már van kiindulás, a NOAA jó lenne csak nincs benne a városom, többiről nem tudom milyen pontos, az időkép meg nekem eléggé be vállt, azért szerettem volna azzal, de egyelőre túl bonyolultnak tűnik kinyerni onnan arduino számára használható infót. Üdv!
(#) Kera_Will válasza Electricboy hozzászólására (») Szept 23, 2017 /
 
Inkább erre egy SBC panelt lenne érdemesebb használni már .Ami OLED kijelződet hajtja meg.
Tudsz rá scriptet is írni ami a városod adatait wgettel lele töltögeti webről
(#) tbarath válasza Kera_Will hozzászólására (») Szept 23, 2017 /
 
Igen, ez jó ötlet. pinoroni.com, 10 GBP alatt van a pi zero w, 4 GBP a szállítás, pár nap alatt itt van. Egy levetett telefontöltő és egy levetett uSD kártya kell még mellé. Sokkal erősebb, mint egy mikró. Némi linux tudás nem árt mellé, de nélküle is el lehet lenni. Valamilyen nyelven programozni se árt, de az mikróra is igaz. Ezt még TV-re is kiteheted, ha nagyban akarod látni, és nem csak azon a körömnyi kijelzőn.
(#) tbarath válasza Electricboy hozzászólására (») Szept 23, 2017 /
 
Ne add fel!
Megnyitottam az idokep.hu-t, Budapestre 13 fokot ír. Megnyitottam az oldal forrását, és gyönyörűen olvasható. A 260. sortól van ez:
  1. <div class="oszlop jelenlegi" style="background-image: url('/images/elorejelzes/jelenlegi/idokep_hatterkep_borult.jpg');">
  2.                                         <div class="napszak">Jelenleg</div>
  3.                                         <div class="icon">
  4.                                                 <svg width="60" height="60">
  5.                                                         <image xlink:href="/images/eleven_ikon/svg_uj/030.svg" src="/images/eleven_ikon/030.png" width="60" height="60" />
  6.                                                 </svg>
  7.                                         </div>
  8.                                         <div class="homerseklet">13°C</div>
  9.                                 </div>

Itt az utolsó előtti sor a jelenlegi hőmérséklet, az a 13 fok amit mostanra mutat. Ezt kellene kitúrnod a saját városodra vonatkozó URL-ről.
(#) Sanyoo8 hozzászólása Szept 23, 2017 /
 
Sziasztok!

Szeretnék csinálni egy mérleg elektronikát.
Lényegében az lenne a feladata, hogy egy relét kéne vezérelni. Lenne egy mérleg szenzor ami továbbítaná a jelet egy Ardunio Uno felé majd azzal kéne egy relét vezérelni olyan módon, hogy például ha a szenzor eléri a 15kg-ot akkor azzal kapcsolja a relét.
Ehhez kéne nekem egy példakód, vagy ha valaki tud segíteni benne akkor egy teljes kód, mert nem értek a C/C++hoz.

bekötés.jpg
    
(#) tbarath válasza Sanyoo8 hozzászólására (») Szept 23, 2017 /
 
Példakódot találsz: google://arduino Hx711

egyik első releváns találat
(#) world-s hozzászólása Szept 24, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy Adruino Nono-m és egy GY-521 (mpu6050) egységem.

Néztem libeket hozzá.
Volt ami csak simán kifagyott, volt ami meg le sem fordul rendesen, de a végén majdnem önmagában a Nano fele memóriáját megeszi. Így a projectel házasítani esélytelen.

Létezik hozzá valami kevés memóriát evő lekérdezési osztály, ami már valódi X,Y,Z értékeket ad (nem nyers adatokat)?

Előre is köszi.
(#) krauszkrisztian hozzászólása Szept 25, 2017 /
 
Üdv!
Szeretnék egy olyan projektet csinálni, amiben gombokkal lehet egy menüpontot görgetni egy LCD-n, és azon belül is vannak menüpontik, és lehet ezeken belül a kimeneteket kapcsolni.
A kijelző vezérlését arduinoval értem, de nem tudom, hogy hogyan kellene kiindulnom.
Ehhez szeretnék tanácsokat, esetleg kódrészleteket.
A válaszokat előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2017
(#) mateatek válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Szept 25, 2017 /
 
(#) krauszkrisztian válasza mateatek hozzászólására (») Szept 25, 2017 /
 
Köszönöm!
Esetleg magyar leírást kaphatok hozzá?
(#) tbarath válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Szept 25, 2017 /
 
Elindulnod szerintem úgy kellene, hogy részenként összerakod a dolgot. Először tanulj meg nyomógombot kezelni (prellegés, stb.), aztán kijelzőt, és ha ezek mennek akkor már csak össze kell rakni a kettőt.
Amit javaslok: nano, 1602-es kijelző, nyomógomnok, illetve én lehet hogy inkább egy nyomógombos rotary encoder-t használnék.
Következő: »»   383 / 838
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem