Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   353 / 570
(#) escape82 hozzászólása Szept 15, 2017 /
 
Nem. Melegviznél is azonnal hibát ad. Valszeg Valószínűleg a műanyag perem vezetett be némi vizet. Most arra jutottam, hogy a gázt nem nyitja. Szikra előtt, vagy után jönne a gáz? Mert se gyújtás, se gáz nincs.

A "valszeg" az milyen szeg?!
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2017
(#) merciabc válasza escape82 hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Szia!
Bele lehet bonyolódni a panel javítása, de amúgy is volt egy alaphibád.
Ebből panelcsere lesz. Sajnálom.
Vagy jobban jársz ha veszel egyet alkatrésznek, még ha más hibája is van.
(#) briki válasza escape82 hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Mukodesi jel. Szivattyu. Szikra. Gazszelep futesi modban a sorrend ha nem turbos
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2017
(#) Wind-Storm hozzászólása Szept 17, 2017 /
 
Sziasztok!

Tudom, hogy ez itt offtopic lesz, (ezért szürkítem is) de azért hátha akad valaki, aki tud nekem segíteni.
Karancs 4P típusú gáztűzhely sütője termoelem-hiba gyanús. Megnézném, de nem tudom hogyan férhető hozzá a sütőégőnél, úgy vettem észre hogy akár az ajtó levételére is szükség lehet.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2017
(#) escape82 válasza merciabc hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Igen, itt lett a történet vége.
(#) toro válasza Wind-Storm hozzászólására (») Szept 17, 2017 / 1
 
Az ajtót nem kell kivenni. Alatta van az égő. Fordítsd oldalára s hozzáférsz. Egy közepes csavarhúzóval tudsz mennyiséget állítani az alsó fúvókánál.
(#) Wind-Storm válasza toro hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Köszi!
Itt a termoelem vagy termomágnes lesz a ludas, a lángmagassággal nem lesz gond.
Egyébként jut eszembe, ennek már korábban is volt egy olyan hibája, hogy a sütőégő mintha termosztátosat játszott volna: azaz ahogy bemelegedett a sütő, egyre kisebb lett adott fokozaton a láng, mindig feljebb és feljebb kellett tekerni. Ez is egy hiba (de másé), ha jól sejtem?
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2017
(#) vision61 válasza Wind-Storm hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Idézet:
„...korábban is volt egy olyan hibája, hogy a sütőégő mintha termosztátosat játszott volna:”

Ez a dolga, mivel termosztátos kivitelű a sütőcsapja. Nem véletlenül van rajta a skála 1-8-ig.
(#) Mikulás74 hozzászólása Szept 18, 2017 /
 
Tisztelt Hozzáértők!

Vaillant VUW 180XE kombi kazán olyan produkál, hogy amikor meleg víz folyik, egy idő után leáll, és csak hideg jön. (rendszerint amikor a zasszony be van szappanozva 100%-ban)

Ilyenkor a cirkón egy piros lámpa felgyullad, egy áthúzott láng-jel.
(régebben szedtem már szét, a műanyag billenpátyot cseréltem, mert eltört, ami a mikrokapcsolót kapcsolja, akkor az volt a tünet, hogy folyamatosan ment a fűtés, nem kapcsolt ki.)

Köszönöm, ha van valakinek valamilyen ötlete.
(#) meke1111 hozzászólása Szept 18, 2017 /
 
Sziasztok!
Az Immergas eolo mini 24 kazánunk előjel nélkül nem melegített ( fűtés + víz).
Hibakód 11, és a víz nyomás is lent volt 0,5-ön. Sajnos a víz nyomást sikerült 2 bárra állítani, ami azért az üzemi kb duplája. Most viszont 03-as hibakódot ír ki, ami nincs is benne a kiadott kézikönyvben. Szóval, hogyan lehet a felesleges vizet leengedni a leengedőcsonkon (tekerni, nyomni, forgatni)? Illetve mit jelenthet a 03-as hibakód?
Előre is köszönöm!
(#) briki válasza Mikulás74 hozzászólására (») Szept 18, 2017 /
 
Langelvesztes. Meg kell tisztitani elsore az ionaram erzekelot. Porcelanbol vam es az egoterben talalhato a gyujtoelektrodaval.
(#) Mikulás74 válasza briki hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
Oké, köszönöm!Bár akkor a fűtésnél nem kellene ennek jelentkezni? Az megy hiba nélkül.
(#) lnandi hozzászólása Szept 19, 2017 /
 
Sziasztok!
Radiant R20E kazánom E14 hibát ír.
Tudnátok segíteni?
Köszi!
(#) briki válasza Mikulás74 hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
Elvileg kellene de lehet ha lemodulal ( leszabalyoz ) akkpr jo az ionaram erzekeles csak nagy langnal produkalja. Minden esetre ezt nezd meg eloszor. Ez ingyen van nem kerul penzbe.
(#) briki válasza lnandi hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
Ha ventilatoros a keszuleked. Legnyomas kapcsolo nem kapcsol. A ventilatorban levo cso nk amire a cso csatlakozik el van dugulva. Kompresszorral vagy pumpaval esetleg szajjal kifujni. Nem artana kiszedni a ventilatort is es a jarokereket kitisztitani.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2017
(#) sct hozzászólása Szept 19, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy Chaffoteaux & Maury Elexia Confort gázkazánom. Egy ideje a kazán alján csepegő víz jelentkezett.
A víz a hidroblokkból a váltószelep betéttől folyik. A betét le fel tud járni attól függően, hogy a meleg vizet engedem vagy épp a fűtés megy. Szétszedtem a szelepbetétet és 5 db gumitömítőt találtam benne , mindet kicseréltem, de továbbra is csöpög. A betét felett van a gumimembrán, de nem látok rajta szakadást . Úgy tűnik, mintha a víz egyszerűen átjönne a tömítéseken, de ezt az alkatrészt nem lehet jobban megszorítani bepattan a helyére és kész. Találkozott már valaki ezzel a hibával, igazából a régi tömítéseken sem láttam semmit, jónak tűntek.
Tudna valaki segíteni ? A segítséget előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2017
(#) lnandi válasza briki hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
Szia! Nem ventillátoros.
Ez a típus: Bővebben: Link
(#) Koncsar hozzászólása Szept 19, 2017 /
 
Sziasztok!
Termomax minimax 24 K turbo készüléknél van egy kis gondom.
01 hibára sűrűn kiáll. Oldalra kimenő 1 méteres füstgáz csöve van, nincs eldugulva, tiszta.
burkolat nélkül nem akarja a hibát produkálni. Pressostátra gyanakodtam. Betettem egy másik típust amit néha elszoktam magamnak kalibrálni tesztelés miatt. Azzal sem lett jó. Ezen a kazánon nincs ellenőrző üveg, hogy nem látom a lángképet. Most még arra gondoltam, hogy a gázszelepet illetve a minimum lángot az égőtér vákuum még jobban lecsökkenti. Emiatt nem tud elindulni.
Holnap kimegyek még egyszer és megpróbálom a gyári értékre feltett burkolattal belőni.
Ha van Valakinek ötlete, várom szeretettel.
Előbb, utóbb jó lesz.
(#) Koncsar válasza sct hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
Szia!
Én meg Chaffoteaux Mira típushoz keresek elektródákat sikertelenül.
(#) helion hozzászólása Szept 20, 2017 /
 
Sziasztok!

Vaillant gázkazánom valamiért nem akar fűteni. Víznyomás van, őrláng van, szivattyú megy, de nem lobban be az égőfej, bárhová is tekerem a termosztátot. Az előző fűtési szezonban rendesen ment, a végén leállítottam, ahogy kell, azóta nem nyúltunk hozzá, nem tudom miért nem akar beindulni. 2 v 3 éve szakszervizes szervizelte le. Vajon mi lehet a rossz? Membránt nem nyitja a rendszer?
(#) JZoli válasza helion hozzászólására (») Szept 20, 2017 /
 
Ugyan típust nem írtál, de lehet, hogy van fűtővíz részen áramlásérzékelő a szivattyú meg letapadt a hosszú állás miatt, így nem tud begyújtani. Meg kellene forgatni a kazánban lévő szivattyú tengelyét.
(#) sct válasza Koncsar hozzászólására (») Szept 20, 2017 /
 
Szia! Próbáld meg a kazán alkatrészeket árusító webáruházakat felhívni telefonon, nekem már sikerült így beszereznem alkatrészt ami egyébként nem volt a weboldalukon.
(#) briki válasza meke1111 hozzászólására (») Szept 20, 2017 /
 
Nem tudom van-e gyári leeresztő csap rajta. Ha nincs, akkor:
Próbáld meg a bemenő hideg vizet elzárni, utána megnyitni a feltöltő csapot és kinyitni a meleg víz csapját valahol , pl mosdó, mosogató. Ha nincs gyárilag benne visszacsapó szelep, leürül a csapon keresztül a fűtési kör. Ha nem jön így víz, akkor a legjobb ha a radiátorod légtelenítőjén keresztül leengeded. Hosszadalmas, de biztosan jó.
(#) briki válasza sct hozzászólására (») Szept 20, 2017 /
 
Lehet nem jó méretű gumigyűrűt raktál be.
(#) briki válasza lnandi hozzászólására (») Szept 20, 2017 /
 
Akkor ahogy írtam, azt csinálnám.
(#) briki válasza Koncsar hozzászólására (») Szept 20, 2017 /
 
Jó lenne ha megmérnéd egy differenciál nyomásmérővel a pressostátot. Így kiderülne milyen nyomásértékek vannak elzárt égőtérnél. Szerintem a légnyomáskapcsolót menő csonk ami a ventilátoron van az lehet eldugulva, vagy a füstcső tömítetlen, így nem alakul ki nyomáskülönbség. Egyébként cső a csőben, vagy osztott füstgáz elvezetésed van?
(#) briki válasza helion hozzászólására (») Szept 20, 2017 /
 
Milyen típus, milyen termosztát? Ha elemes a termosztát lehet az van lemerülve. Ha membrános a gyújtás indítása, akkor lehet a mikrokapcsolót- ahogy már írták- nem kapcsolja be a vízáram.
Csak egy gyártó kazánja van megadva, ez nem sok segítség még a profiknak sem. Nekem a lábam fáj, vajon mi lehet a baj- kicsi a cipő, vagy valami más?
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2017
(#) helion válasza briki hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Teljesen igazatok van: Vaillant VCW 24-10, ezer éves, de nem szokott vele gond lenni.
(#) sanyi999 hozzászólása Szept 21, 2017 /
 
Sziasztok!

Colibri KK-E kéményes kazánom van. Elkezdtem fűteni, és eddig ismeretlen probléma jelentkezett: csak 0,4-0,5 bar nyomással hajlandó dolgozni. Ha jobban rátöltök vizet a rendszerre, 1 bar körüli nyomásértékre, 60 fokos vízhőmérséklet körül letilt automata és manuális módban is. Ha engedek le a rendszerből, tökéletes. Eddig minden fűtési idényben 1 bar nyomással működött. Mi lehet a bibi? Lehet , hogy a tágulási tartályban a nyomással van bibi, és a vízmennyiség megfelelő? Ne foglalkozzak vele? Köszi
(#) oregbeatsuhanc válasza Mikulás74 hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Ha a fűtés megy, akkor HMV hiánynál, leállásnál váltószelep áramlásérzékelő, hőcserélő amit nézni érdemes.
A váltószelep jó lehet, ha már egy darabig adott meleg vizet.
Az áramlásérzékelő, ha jó akkor vízköves, eldugult a hőcserélő. Ha régóta nem volt karbantartva a készülék, akkor egy hőcserélő savazás, átmosás nem árt.
A víznyomás is 1 - 1.5 bar meg kell legyen.
Ha levegős a rendszer akkor légteleníteni is kell. Ilyenkor csörög, zörög a kazán, majd a hővédelemmel hibára áll. Ez a vízköri szerelgetés után jelentkezhet.
Ha vannak automata légtelenítő szelepek akkor a fűtést járatva a levegő kimegy.
Nem vagyok szerelő, de a Waillantunkat magam javítgatom.
Ha itt nem kapsz szakiktól további ötletet akkor az Indexen is találsz gázszerelős topikot.
Következő: »»   353 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem