Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Robotporszívó készítése
Lapozás: OK   1 / 1
(#) freechat hozzászólása Szept 24, 2017 /
 
Elkezdtem robotporszívót készíteni. Az ötletet az adta, hogy vettem egyet kemény 25.000 Ft-ért és a mechanikája tökéletes, de a programja nem a legjobb. Mivel még garanciális nem szeretném szétszedni, de annyira bevált, hogy megpróbálok összerakni egyet konyhai feladatokra.
Első körben csak két kefét raknék ez elejére és egy tartályt amibe a piszkot szedi össze.

A vezérlése még kérdéses ezért is vetettem fel a témát.
Elsőre azt mondanám, hogy egy nodemcu-t használnék egy nagyobb H híddal (L298N-MOD). Ez mozgatná a két kereket.
Ezzel később meg lehetne oldani azt is, hogy egy okostelefonnal wifi-n keresztül vezérelhető legyen és elég nagy helye van a kódnak is.

Érzékelőnek egyelőre ütközésérzékelőket gondoltam az elejére. Lépcsővel nem foglalkozunk
Ez utóbbira is várnék ötleteket, hogy ezt mivel lehet jól kivitelezni.
Ha valaki látott már belülről ilyen eszközt és esetleg van képe róla azt is szívesen fogadnám.
(#) proba válasza freechat hozzászólására (») Szept 25, 2017 /
 
Vegyél egy másikat, csak a mechanikának, ha az egyébként tetszik. (pl az akku mennyibe kerülne bele? )
(#) increduluszoltan válasza freechat hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Szia..tudom,ez nem közvetlen erről szól,sajnos én egy Mekk Elek vagyok,segítséget szeretnék kérni..Sziasztok!

Ismeri valaki ezt a "csodát?"

tr 2015 minsu

Behalt nálunk,mert nem voltunk otthon,és beszorult valahova..tönkrement az egyik kerekénél valami,és csak egy fele hajlandó menni...forog körbe-körbe...

ROBOT

nem tudja valaki,hogy itthon javítják e valahol?
(#) freechat válasza proba hozzászólására (») Jan 2, 2018 /
 
Azt hiszem az lesz a megoldás, hogy veszek egyet és azzal fogok kísérletezni.
Akkumulátor: 800 mAh, 14,4 V, NiMH (teljes feltöltés kb 4 óra alatt)
Most néztem, hogy valami 15.000 Ft, de gondolom berakhatok másikat is ami bírja a terhelést és 14,4 V-os.
PL találtam egy ilyet:
Wellpower SE 1300mAh 14,8V 30/60/5C LiPo akkumulátor
(Folyamatos terhelhetőség: 39 A (30 C),Maximális terhelhetőség (30 mp): 78 A (60 C),Maximális töltőáram: 4,5 A (5 C))
Ez csak 6.300 Ft és valahol itthon van még hozzá töltőm is.
Igaz így mindig ki kell venni töltésnél, de valószínűleg jóval többet is bír, most 1 töltés a fél lakásra elég.

Egyébként érdekes, hogy már most látom felülre is kell egy érzékelő, mert beszorul pl a székem lábai alá. Pont olyan magas, hogy még éppen hogy befér, de utána el is akad.
(#) Sinike válasza freechat hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Szia.
Én nem felülre tennék érzékelőt, hanem az oldalaira (vagy mire, mert gondolom, kör - de biztos érted, mire utalok), ami van olyan magas, mint a legmagasabb pontja. Ezáltal be sem tud menni olyan helyre, ahol beszorulhat. 8-12 helyen, mondjuk...
Amúgy az ötlet nem is rossz, van itthon vagy 3 akkus morzsaszívó, amit úgysem használunk......
De nekem akkor mechanikát is kell tervezni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2018
(#) strange hozzászólása Máj 13, 2018 /
 
Sziasztok.
Valaki esetleg tud megoldást robot porszívó hibára?
Laikus vagyok a témával kapcsolatban.
Egyik napról a másikra, nem indul el. Illetve elindul. Elhagyja a dokkolót de azonnal keresni is kezdi és a dokkolót és vissza is talál. A szívó motor sem indul be, csak a söprő kefék. Be dokkol és újra tölti magát. Aksi problémára gondoltam, de az akkumulátort a másik porszívóba át szerelve, az hibátlanul működik vele.
Ötlet?
Nem világmárka a gép.
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2018
(#) bbalazs_ válasza strange hozzászólására (») Máj 13, 2018 /
 
És a másik akkut ebbe beszerelve?
A jelenség akkor is akku alacsony hiba. Talán belül szállt el valamilyen érzékelő, ami miatt azt hiszi, hogy töltőre kell mennie.
(#) strange válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 14, 2018 /
 
Gondoltam rá. De a másik gép aksija viszont nem fér bele a hibásba. 15 ezer az új aksi. Annyit viszont meg már nem ér az egész berendezés.
(#) bbalazs_ válasza strange hozzászólására (») Máj 14, 2018 /
 
Hosszú madzag a csati tövére forrasztva+fel a tetejére szigszalaggal. Egy próba erejéig.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem