Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Toroid transzformátor
 
Témaindító: amex, idő: Jan 3, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   81 / 94
(#) Alkotó válasza at22 hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
A bekapcsolási áramlökés minden teljesítménynél megvan. Trafója és a körülmények függvénye, hogy ez az áramlökés lekapcsolja-e a kismegszakítót. Az biztos hogy ez nincs teljesítményhez kötve.
Az lehet az 500 W-os mendemonda mögött, hogy feltételeznek valamilyen hálózatot, és valamilyen trafót, és ez alapján kb. itt a lélektani határ. Ha van egy 32 A-es lomha hálózati kismegszakítód, akkor azt jó eséllyel nem fogja műdödésbe hozni egy 500 W-os tororid, de ha csak egy 10 A-es gyors kismegszakító védi a vezetéket, akkor egy kisebb trafóval is lehetnek bajok.
(#) zotya1983 válasza at22 hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
6.3A T jelzésűt tegyél be,egyébként az 500w oshoz már ajánlott a lágy indítás,Nálam a 600w ost kb 3x lehet bedugni lágy indítás nélkül a negyedikre a B jelzésű általános 25 A főbiztosítékot is leveri.Annak jobb akinél C jelzésűt tesznek fel, ez ritkább mivel gyárban és nagyobb közületekben ahol nagy induktív fogyasztók vannak oda szerelik fel.
Általánosságban én 400w nál húznám meg a határt.Felette már a toroid trafónál akkora (Áram) tranziensek lehetnek indításkor míg a mag fel nem delejeződik hogy arra a fi relé vagy akár a főbizti is érzékeny és hibaáramnak vagy túlterhelésnek érzékeli és leold.
(#) Pafi válasza at22 hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Pl lehet hogy megszakadt (nem érintkezik) az egyik egyenirányító dióda, vagy az egyik szekunder tekercs. Aggódásod ezért jogos lehet. Persze lehet az is, hogy csak feljebb ment egy picivel a hálózati feszültség, vagy egyszerűen nincs szerencséd és sorozatban többször olyankor kapcsoltad be amikor épp ugyanolyan polaritású félperiódus kezdődött, mint ami az előző kikapcsolás előtti 10 ms-ban.

Ellenőrizni kellene, hogy 100 Hz-es-e a brumm mindkét tápsínen.
(#) Pafi válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 13, 2017 / 1
 
Próbálkoztál már vele, hogy ezt a transzformátor paraméterei alapján megmagyarázd?
(#) zotya1983 hozzászólása Aug 13, 2017 /
 
AT22 nek. Épp most jött szembe egy 600w os beag erősítő toroidja ahol a szekunder rész valahol összeégett és nem terhelhető az a fele a toroidnak.A 3x24v mérhető,de a negyedik félig összeégett szekunder már 34v os és terhelésre azonnali zárlattal válaszol... Akár meg is éghetett picit a lakkozás valahol rajta vagy a diódahíd zárlatban van pl.. Mérjél..
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2017
(#) Ge Lee válasza Pafi hozzászólására (») Aug 13, 2017 / 1
 
Nem, nekem elég ha használom.
(#) Pafi válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Egyszer vettem egy szandált a kínai piacon, ami 4 nap után szétmállott. Tehát a kínai piaci papucsok 4 napig bírják.

Vajon másnak is elég ha te használsz egy trafót, de nála egy másik hipersil leveri a biztit?
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2017
(#) at22 válasza zotya1983 hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
A főbiztit nem vágta le nekem csak a toroid primerre tettem egy 4A biztosítékot és azt vágta ki. Most ki iktattam a primeről a biztit így hiba nélkül üzemel. Csak amikor volt bizti arra gondoltam valami bibi lehet hogy kivágja a 4A biztit. Most így ahogy ki van iktatva hiba nélkül üzemel. Fontos hogy legyen a primeren bizti? Ha nem lényeg így marad
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2017
(#) Ge Lee válasza Pafi hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Én is vettem kínait, ha nem is a kínai piacon. Negyedik éve nyúzom, ilyen strapabíró papucsom még sosem volt.
Melyik hiperszil az amelyik leveri? Toroidról folyt az eszmecsere, ezt csak mint alternatívát szúrtam be. A mekkorát ver le már fel sem merül, mert a többség automatikusan a B16-osra asszociál (mellesleg azt nem veri le).
(#) Ge Lee válasza at22 hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Idézet:
„Fontos hogy legyen a primeren bizti?”
Nem árt. Egyrészt nem kell a hálózati automatát kapcsolgatni ha gond van, másrészt a trafót sem árt védeni valamivel túlterhelés ellen. Aztán elvben okozhat tüzet is ha nincs, bár toroidnál ilyet még nem láttam. Vagy simán megszakadt a primer, vagy a menetzárlat miatt le(ki)nyomta a biztit.
(#) Pafi válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 14, 2017 / 1
 
Idézet:
„Melyik hiperszil az amelyik leveri?”


Az amelyik fel van gerjesztve üzem közben a telítés közelébe, és kicsi (mondjuk 0,5 ohm) a primer huzal ellenállása. Meg amelyiknél pontosan illeszkednek a vasak egymáshoz.
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2017
(#) at22 hozzászólása Aug 19, 2017 /
 
Sziasztok ! Szereztem egy mikrohullámból kiszedett lágyindítónak tűnő panelt. Valaki meg tudná mondani az-e? A biztosíték ami benne van 1,25A. Meg a panelra rá van írva 800W-1100W T10A, 700W T8A. Az egyik képen jelöltem a bemenetet meg a kimenetet. Így jó lenne ha bekötném toroid elé?
(#) erbe válasza at22 hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Igen.
(#) at22 válasza erbe hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Köszi. Az egyik képen jelöltem a bemenetet meg ami ment a mikró trafóra. Úgy jó a bekötés ha úgy kötöm be?
(#) erbe válasza at22 hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Igen.
(#) at22 válasza erbe hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Rendben, köszönöm.
(#) firstman hozzászólása Aug 19, 2017 /
 
Sziasztok,ugyan nem trafó,de toroid. Tudja valaki hogy mire való lehet egy olyan toroid tekercs,amelynek a méretei: ~108 mm átmérő,~49 mm magasság? Mindez 1,8 mm átmérőjű rézből megtekerve, kettő kivezetéssel.
(#) debe hozzászólása Aug 19, 2017 /
 
Induktivitás, pl. fojtónak valahová. Főként váltakozó áramra.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2017
(#) ferci válasza firstman hozzászólására (») Aug 20, 2017 /
 
Szia!
Ha van rá lehetőséged, köss vele sorba egy sokszáz wattos hősugárzó-félét vagy izzót és mérd meg, mennyit fogyaszt 230-ról és ha nem több, mint pl. 50-100 mA környéke, akár rá is tekerhetsz 1 sor szigetelt kábelt, aztán egy jól leválasztott kisfesz trafónak is használhatod.
Vagy ha tényleg elmegy 230-ról, akár egy gyenge ponthegesztő is lehetne 1-2 menet "ami belefér" kábellel - a mérésed szerint 6-7 amper mehetne a "primeren"..
(#) firstman válasza ferci hozzászólására (») Aug 20, 2017 /
 
Hogy a saját tekercse legyen a primer? Erre nem is gondoltam,viszont nem is rossz ötlet. Szerintem van rajta annyi menet hogy nem lesz gondja a hálózati fesszel.
(#) ferci válasza firstman hozzászólására (») Aug 20, 2017 /
 
Csak úgy próbálkozz először, ahogy írtam. Direktben ne.
(#) firstman válasza ferci hozzászólására (») Aug 20, 2017 /
 
Persze,értem! Fő a biztonság!
(#) Pafi válasza firstman hozzászólására (») Aug 20, 2017 /
 
Áramváltó, 48 vagy 110 V-os trafó szekunderre várva...

Szinte kizárt hogy 230 V-ot kibírjon az 1,8-as drótból készült tekercsén, fojtónak pedig azért nem jó, mert egy tekercselt szalagmagból készült toroidnak iszonyú kicsi a telítési árama.

Persze le lehetne mérni az induktivitását, és nagyon kis eséllyel még az is kiderülhet, hogy nem is szalagmag, hanem ferrit vagy porvas, ez esetben lehet belőle fojtó.
(#) firstman válasza Pafi hozzászólására (») Aug 20, 2017 /
 
Igazad lehet,a toroid nélkül 1,52A, toroiddal sorban pedig 1,51... Lehet valamit kezdeni vele egyébként? Jó lehet valamire?
(#) at22 válasza erbe hozzászólására (») Aug 20, 2017 /
 
Bekötöttem de nem csinál semmit. A kimeneten nem mérhető semmi.
(#) zotya1983 válasza at22 hozzászólására (») Aug 20, 2017 /
 
Akkor talán meg kéne mérni a diódát az ellenállásokat, de legelőbb a relét behúzatni hogy egyáltalán működik e...
(#) at22 válasza zotya1983 hozzászólására (») Aug 20, 2017 /
 
Működő mikróból szedtem ki csak nem melegített.
(#) zotya1983 válasza at22 hozzászólására (») Aug 20, 2017 /
 
Tudod hányszor hallom ezt? Működik CSAK.. Ilyenkor azt mondom tehát nem működik mégsem..
Volt olyan aki idehozott a héten egy erősítőt működik csak nem kapcsol be ez jutott eszembe..
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2017
(#) at22 válasza zotya1983 hozzászólására (») Aug 20, 2017 /
 
Kimértem jók rajta az alkatrészek. Én nézhetek el valamit Nem jól figyeltem meg mikor szétszedtem. Van 3 bemenet és 5 kimenet.

A panel model: MDFLT24B
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2017
(#) Robi85 hozzászólása Okt 8, 2017 /
 
Szevasztok.

Kaptam ma egy jó nagy toroidot. Sajnos nem tudni, hogy miből való, de szerintem valami végfoknak volt a tápja. Hogyan tudnám kideríteni, hogy melyik a 230V-os kivezetés? Ha tippelnem kellene akkor a Kék-Barna párosra tippelnék. Méretei: 12cm x 6cm. És ez kb hány wattos lehet?
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2017
Következő: »»   81 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem