Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Minden, ami modell
 
Témaindító: H.Viktor, idő: Nov 28, 2007
Lapozás: OK   84 / 89
(#) RealHefi válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
az erdő közepén, egy szántóföldön, ami magánterület, le van zárva, és kutya sem jár, szerintem nem fogják elvinni.

Ha jól tudom kefés, 24V-ra tervezem, akksit még keresek.
(#) pucuka válasza RealHefi hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
Az lehet, hogy birtokon belül használnád, de a frekvenciák használatához engedély kell, mert az nem(csak) a tied. Egy adott terület besugárzására már engedélyeztetési terveket kell készíteni, zavartatás vizsgálattal, stb. ami már nem egy olcsó kategória, a felhasznált rádiós berendezéseknek a műszaki előírásoknak megfelelőségét hivatalos vizsgálattal igazolni kell.
Ezek szerint valamiféle földön járó "drónban" gondolkozol, amit a szobádból irányíthatsz szerte a birtokon?
Nem beszélve arról, hogy ez nemzetbiztonsági kategória, mert ugye elvben felpakolhatsz rá bármit, amivel kárt is tudsz okozni másoknak, esetleg a saját területeden kívül is. Ez így egy elég ingoványos terület.
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2017
(#) RealHefi válasza pucuka hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
Nem feltétlenül a szobámból, én is kint lennék a terepen. Csak a föld másik felén. Főként vadak megfigyelésére, felderítésre használnám.

A rádió az most nem is a legfontosabb, az rá ér később is.
Inkább az elektronikával vagyok bajban kicsit, mint ahogy azt írtam is.
(#) pucuka válasza RealHefi hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
Előbb utóbb szembekerülsz a távirányítási problémával, már ha valamiféle járműben gondolkozol.
Megfigyelésre szerintem amúgy is alkalmatlan egy jármű, mert zajos. Ilyen célra alkalmasabb egy kamera rendszer.
De Te tudod.
(#) RealHefi hozzászólása Okt 4, 2017 /
 
Én mindenképpen akarok egy ilyet építeni. Igen, jármű, egy lánctalpas jármű.
Nem feltétlenül alkalmatlan. Ha nem mész az állatokhoz testközelbe, akkor észre sem veszik, vagy nem foglalkoznak vele.
(#) RealHefi hozzászólása Okt 4, 2017 /
 
Csak annyit szeretnék megtudni, hogy mi az, ami vezérli magát a járművet. Vezérli a 2 motort, előre-hátra.
(#) Kovidivi válasza RealHefi hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
Én kefe nélküli motort ajánlok, valami alacsony KV értékűt, ez pedig meg is határozza majd az áttételed, maximálisan 2S lipo akksival, hozzá való ESC 15$ darabja. Maximum 3S, de csak az alacsony KV érték miatt. Ennél nagyobb feszültségre nehéz találni ESC-t. Valami helikopter adó-vevő párossal tudod elérni, hogy a két motort külön-külön tudd irányítani, milyen sebességgel forogjanak.
(#) RealHefi hozzászólása Okt 4, 2017 /
 
értem. Köszönöm a válaszod!

És ha nem külön külön irányítanám a motrokat, hanem együtt, és az "agy" szedi szét a jeleket? És annak függvényében, hogy melyik irányba, mennyire nyomom a kart, ugy szabályozza a motrokat?
(#) Kovidivi válasza RealHefi hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
Ahhoz keresned kell ilyen áramkört. Nem találkoztam még hasonlóval. Esetleg leprogramozod Arduinoval. Használd a válasz gombot!
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2017
(#) RealHefi válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
Programozáshoz nem értek, ugyhogy hagyjuk...

És amit lehet venni készen RC tankokat, azokban milyen áramkör lehet?
(#) Kovidivi válasza RealHefi hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
Nézd meg a távirányítóját, valószínűleg két bot áll ki, egyik az egyik oldali motort, másik a másik oldalit irányítja. Youtube-on van millió videó, nézelődj kicsit.
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2017
(#) Massawa válasza RealHefi hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
Van néhány olyan távirányito (kész, gyári) ami elektromos differencialt tud, vagy kiegészithetö azzal. Azaz a botkormányt jobbra-balra mozditva lelassul illetve felgyorsul a megfelelö motor. Elöre meg hátra az irányt változtatod.
A jármüre meg szerelj egy Wifi kamerát és már látod is amit a gép lát.
(#) RealHefi válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
Igen, az oké, én is valahogy így gondoltam. De akkor (szerintem) 2 külön jelet kell kiadnia, ami az egyik motorhoz, és a másik motorhoz jut el. Lehet hogy tévedek, nem tudom.
(#) RealHefi válasza Massawa hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
A videót azt videotranszmiterrel akarom megoldani, rádión, analóg jellel. Ez elvileg jobb nagyobb távolságokra. A wifis, az nem tud akkora hatótávot, ha jól tudom.
(#) Massawa válasza RealHefi hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
Azt már felejtsd el. Analog videonak ma már semmi értelme nincs - csak ocska berendezéseket tudsz már szerezni.
A jobb wifi kamerák akár 500 m-t is tudnak ( föleg egy nyilt terepen) akár HD-ben is, és nagyobb távolság amugy sem kell, mert nem fogod tudni a modellt sem vezérelni.( Ráadásul teljesen legális).
Egy modellt egyszemü kamerával igen nehéz vezetni, mert nem látod be a teret.
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2017
(#) RealHefi válasza Massawa hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
De az irányítást is meglehet oldani rádió nélkül? Vagy azt csak azzal lehet megoldani?
Meg ha wifis, akkor gondolom telefonon, vagy egyéb okoskészüléken kell nézni a képet.
Ahhoz nem kell internet? Mert ott, ahol használnám, elég gyenge minőségű internet van csak.
(#) Massawa válasza RealHefi hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
Idézet:
„De az irányitást is meg lehet oldani rádio nélkül?”


Például két kötéllel vagy hosszu kábellel... de a rádio sokkal jobb és készen kaphato

A wifishez kamerához nem kell internet.
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2017
(#) RealHefi válasza Massawa hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
Nem pont erre gondoltam, de megfontolom azért

Értem. Akkor majd nézek ilyen kamerát, valamint valami áramkört, ami megfelelő. Mert anélkül nem fog működni, ha jól sejtem.
(#) Kovidivi válasza RealHefi hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
"Ahhoz nem kell internet? Mert ott, ahol használnám, elég gyenge minőségű internet van csak." - én a helyedben vennék egy kész megoldást, túl nagy kaliberű ez a feladat a jelenlegi tudásodhoz.
(#) RealHefi válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
Lehet, sőt, biztos. De érdekel a téma, próbálok minél többet foglalkozni vele. Ha nem én magam rakom össze, olyannak amilyennek szeretném, tudja azt amit szeretnék, akkor soha nem is fogom megtanulni.
Ezért vagyok itt, ezen a fórumon, hogy segítséget kérjek, hiszen kezdő vagyok ebben a "szakmában". Az ismerőseim között pedig nincs olyan, aki értene hozzá, vagy csinált bármi ehhez hasonlót.
(#) kameleon2 válasza RealHefi hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
Vannak erre kész megoldások hardverre és szoftverre is. Parallax. Arduino. A parallaxnak kifejezetten robotokhoz készített szoftverei is vannak, amit könnyű programozni. Igaz nem olcsó.
(#) RealHefi válasza kameleon2 hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
Pont most este találtam rá az Arduinóra. Láttam hogy ezzel csinálta valaki a tankot. Nem tudom, hogy mennyire lehet nehéz azt beállítani. Mennyire igényel programozási tudást.
(#) Kovidivi válasza RealHefi hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
Az elszántság jó dolog. Akkor első körben nézz utána az összes szónak/rövidítésnek, amit a kefe nélküli motoros hozzászólásomban írtam (KV, ESC). Kellene egy kiindulási alapod, legalább a motort kiválasztani, méretre (erőre?), és ha meg van a fordulatszám, kitalálni az áttételt, hogyan lesz megoldva, és milyen arányban. Acél fogaskerékből sincs minden érték, ha kiszámolsz valamit, és csak horribilis áron kapsz olyat, nincs értelme. 7-8$-ért kapsz 24 fogasat motorra, és 62-est pedig a hajtott rúdra. Ebből már tudnál számolgatni. Motor méretet is meg kellene határozni, 3650-es már elég erős lenne biztosan. Egy motor a hozzá tartozó ESC-vel 20$-tól indul, ebből kettő kell, az 40$, akksi, és még nincs se váz, se táv. Talán a távirányító lenne a legkisebb probléma, mert egy helihez való, aminek középállás az alaphelyzet mindkét rúdnál, jó is lenne, de árban biztosan 40$ fölött van. Ezt még kefés motorral sem tudod megspórolni. Tehát már 100$-nál tartunk kb. A kefés motornál vigyáznod kell, hogy megfelelő fordulatszámon menjen normál üzemállapotban, mert ha ennél lassabban pörög, romlik a hatásfoka, és melegszik. Éppen ezért ajánlottam a brushless motort, mert az sokkal jobb hatásfokú, erősebb ugyanakkora méretben, és kevésbe melegszik ugyanakkora terhelés mellett, mint a kefés.
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2017
(#) RealHefi válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
KV az a fordulat/perc/volt, ha jól tudom, az ESC az pedig az Electronic Speed Controller ha jól sejtem.
Azt írtad, hogy alacsony KV számú kell, az pontosan mennyit jelent?
(#) Kovidivi válasza RealHefi hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
Hogy mennyire alacsony kell, ez függ a lánctalpadtól, az áttételtől és a maximális sebességtől, amit szeretnél. Ezekből számolható. 900KV-s motort helikopternél láttam, 1100-as outrunner is van kis méretben, olcsón (4-5$), talán az is jó lenne, lehet elég erős lenne. Ezt viszont már tényleg ki kell próbálni, mekkora terhelést jelent a motornak a tank mozgatása. De ha rendesen leredukálod áttétellel a fordulatszámot, akkor jöhet a gyorsabb motor is. Ki kell számolni.
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2017
(#) RealHefi válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
Világos.
A lánctalp az valamilyen szinten nekem is kérdéses, írtam egy cégnek, akik különböző láncokkal foglalhoznak, de még nem kaptam választ. Ilyesmi láncra gondoltam (mellékeltem egy képet), erre tudnék szerelni kis lapocskákat is, hogy szélesebb legyen, és ne csússzon annyira.
Ha ez nem jön be, vagy túl drága, akkor nem tudom hogy mit fogok használni, azt még meg kell álmodnom.
(#) RealHefi hozzászólása Okt 10, 2017 /
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy egy brushless motor tud 2 irányba forogni? Meg lehet hajtani mind2 irányba?
(#) Massawa válasza RealHefi hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
Igen, de nem biztos hogy ilyennel kellene kezdened.
(#) RealHefi válasza Massawa hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
Köszönöm!
(#) RealHefi hozzászólása Okt 11, 2017 /
 
Hali. Van olyan motor márka, ami kimondottan autókhoz/tankokhoz gyárt motorokat, vagy tökmindegy a márka?
Következő: »»   84 / 89
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem