Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC programozás
 
Témaindító: G-Lex, idő: Okt 24, 2005
Lapozás: OK   58 / 66
(#) sanca29 hozzászólása Feb 10, 2017 /
 
Sziasztok, kérdésem lenne ,hogy pic-et lehet kiolvasni? konkrétan erről lenne szó pic16F1519 a pirosal keretezett a lábakhoz lehet hozzáférni
(#) kaqkk válasza sanca29 hozzászólására (») Feb 10, 2017 /
 
Ha ez valami gyári cucc akkor esélyed sincs , kódprotect beállítással égették be . A kiolvasás üres procit fog látni .
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2017
(#) sanca29 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 10, 2017 /
 
Köszi , nem gyári cucba van egy valakik által összerakott dologról van szó
(#) kaqkk válasza sanca29 hozzászólására (») Feb 10, 2017 /
 
Akkor megpróbálhatod pickit2 vel kiolvasni (ámbár én is mindig kódolom a programot beégetéskor ,ha sokat dolgozott az illető a programon ő is így tett .) Ha sikerül is kiolvasnod csak hex formátumot kapsz , az viszont csak klónozásra elég a programot módosítani nem tudod .
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2017
(#) Hp41C válasza sanca29 hozzászólására (») Feb 10, 2017 /
 
Nem azokkal, hanem:
GPC: 16, PGD: 17, MCLR: 18, Vss: 6 és 29, Vdd: 7 és 28. A számozás a kör alakú benyomástól indul (a képen az alsó sor bal oldaláról).
(#) Yworl hozzászólása Jún 6, 2017 /
 
Sziasztok!

Több napja rugózok egy problémán. Mikroprocesszor és NTC kapcsolata. Bekötés az rendben van. Osztó ellenállás, meg ami ilyenkor kell. Viszont amikor számolnám ki az NTC értékét csak értelmetlen adatokat kapok.
Mára eljutottam odáig, hogy a log függvény lehet a ludas. Kipróbáltam a temp=log(10.0); sort és a hw debuggerben az érték 2.0794678. Ez elég messze van a 2.302585... tól.
Ami még dühít az egészben, hogy szimulátoron jól működik.

A proci PIC18F27K40 a compiler xc8 1.42.

A segítséget előre is köszönöm.
(#) Yworl hozzászólása Jún 8, 2017 /
 
Sziasztok!

További fejlemény amit észrevettem, hogy a math.h másik függvénye is értelmetlen adatokat dob vissza. Általában ugyanazt a fix értéket. pl a log(15)-re is a 2.0794678 érték jön válaszként. A log10(bármely érték) is fix értéket dob vissza. Többi függvényt ki sem próbáltam már. Van valakinek valami ötlete? Eléggé meg vagyok szorulva...
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2017
(#) Hp41C válasza Yworl hozzászólására (») Jún 10, 2017 /
 
Nézd meg a math.h problémát.
(#) Yworl válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Szia,

sajnos nem segített. Még a menüpontot sem találtam meg, és ráadásul xc32-re írta a panaszt én meg xc8-at használok. Nekem sajna értelmetlen értéket ad vissza a delikvensnek 0-t.
Azért köszönöm.
(#) Hp41C válasza Yworl hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
Írtam egy kis mintaprogramot és teszteltem.
A log10() működni látszik, de a log() hibás.
ln(x) = log10(x) / log10(e)
log10 (e) = 0,43429448190325182765112891891661
  1. #include <xc.h>
  2.      
  3.     #include <math.h>
  4.     // CONFIG
  5.     #pragma config FOSC = HS
  6.     #pragma config WDT = OFF       // Watchdog Timer Enable bit (WDT disabled)
  7.      
  8.     #define _XTAL_FREQ 4000000
  9.  
  10.         float tiz,logtiz,loge;
  11.      
  12.     void main() {
  13.         TRISB0 = 0; //RB0 as Output PIN
  14.         while (1) {
  15.            tiz = 8.0;
  16.            logtiz = log10(tiz);
  17.                    logtiz += 1.0;
  18.            tiz = 8.0;
  19.                         loge = ln(tiz);
  20.                    loge += 1.0;
  21.         }
  22.     }

log10.JPG
    
(#) layzi hozzászólása Okt 9, 2017 /
 
Hello. Segitséget kérnék aki ért a pic vagy nemtudom milyen programozáshoz, én nem értek hozzá. Lenne egy kis chip. Ez spanyol nyelvet tartalmaz, autóba való kijelzöhöz. Ez tuti üert a németre cseréltem és német lett. Szoval ezt meg lehet oldani hogy valahogy kiolvasni, lefordítani magyarra és ráirni? Vagy valami hasonlo. ??
(#) attika válasza layzi hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Ez egy sima soros eeprom, kiolvasni kitudod és írni is tudod de a tartama az elméletileg bin formátum amit tudtommal vissza kéne fejteni ha lehetséges.
Ha találsz hozzá magyar tartalmat akkor megoldható, egyébként nem tartom valószínűnek.
(#) kissi válasza layzi hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Nem biztos, hogy egyszerű a szöveg csere, a kijelzési program figyelhet karakterszámot, CheckSum-ot, lehet, hogy kódolva van maga a spanyol szöveg ( nem is tudod, honnan veszi), stb.
Magyarul nem biztos, hogy megfizethető a módosítás !
(#) nedudgi válasza layzi hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Valószínűtlen, hogy a szövegek az adott nyelven legyenek ebben az EEPROMban. A kapacitása összesen 1024 bit, ami 128 (trükkökkel esetleg 192) karakter. Feltételezem, hogy a menüből, vagy egyéb módon lehet a nyelvet állítani.
(#) layzi válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Ez egy opel vectra. Csak tech2-vel lehet nyelvet állítani ami szinte senkinek nincs. Viszont ahogy irtam ezt cseréltem ki és spanyolbol német lett. Magyar nyelv nem létezik hozzá, ezért kérdezem hogy esetleg valahogy megoldhato e.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2017
(#) layzi válasza kissi hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Valoszinüleg figyel karaktert. Két soros kijelzése van és gasználja mindkét sort attol függöen mi a hiba. Van bennt rövidítés is. De ezen kivül ezért fordultam hozzátok, hátha.
(#) nedudgi válasza layzi hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Lehet akár Mercedes is, akkor sem fér el benne több. . Ami szinte senkinek nincs, nem szöveget írja át, hanem megváltoztat valami beállítást, amitől a program máshonnan olvassa a szavakat.
(#) layzi válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Igen igy már értem. Vannak több chipek a panelen nagyobb 4zet alakúak sok lábbal, esetleg azokban lehetne? Nem lenne rossz üagyart varázsolni bele.
(#) attika válasza layzi hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Idézet:
„Csak tech2-vel lehet nyelvet állítani ami szinte senkinek nincs.”

Szakszervizben tuti van, ott esetleg megkérdezheted, hogy ez mennyire járható út, bár ha azt mondod, hogy nem is létezik rá magyar akkor csak az átírás maradna.
(#) layzi válasza attika hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Igen van. De gyárilag csak angol,német,spanyol, és talén francia van benne amit lehet állitani. Magyar nem létezik. Az egyik nyelvet kellene átirni magyarra. Pl a spanyolt mert akkor csak visszarakném ezt a chipet és magyar lenne. Gondolom akkor valamelyik mésik chip tárolja
(#) fotomen32 hozzászólása Okt 21, 2017 /
 
Sziasztok
Karácsonyra szeretnék egy led-es ablakdíszt készíteni amiben van egy pic 16f628 proci ami vezérelné a ledeket. Ehhez kellene megírni egy kis programot ebben tudna segíteni valaki?
8led-et kellene bekapcsolni egymás után majd egyszerre kikapcsolni.
Előre is köszönet.
(#) kaqkk válasza fotomen32 hozzászólására (») Okt 21, 2017 /
 
A programot van mivel beégetni ? Ha ilyen egyszerű jelzésképet szeretnél inkább javasolnám a 4017 számláló+555 timer kombinációt ...
(#) kaqkk válasza fotomen32 hozzászólására (») Okt 21, 2017 /
 
Ha mégis maradsz a 16f mellett keress meg priviben ...
(#) bbb válasza fotomen32 hozzászólására (») Okt 21, 2017 /
 
Ehhez a 12F629 is bőven elegendő (és mellesleg kb. harmadannyiba kerül). Beégetni be tudod a programot? Ha a honlapomon megkeresed a "villogjunk valentin napon" írásomat, az ott lévő programból könnyedén megírod ami neked kell.
(#) bbb válasza layzi hozzászólására (») Okt 21, 2017 /
 
Én nagyon szívesen kiolvasom neked a tartalmát, ha eljuttatod hozzám ezt az eepromot. De nem hiszem, hogy a tartalmával sokra fogsz menni, azt vissza is kellene fejteni, hogy hol mi van. Nagyon nagy szerencse kell hozzá, hogy a szövegek olvashatóan legyenek benne. Egyáltalán mennyi féle szöveget ír ki az autó?
(#) fotomen32 válasza bbb hozzászólására (») Okt 21, 2017 /
 
Köszönöm szépen,Égetni tudok de programozni sajnos nem azért nem jó a 8 lábú mert tranyók lesznek a végén.
(#) bbb válasza fotomen32 hozzászólására (») Okt 21, 2017 /
 
Nem egészen értem a gondod. Szerintem gyere át a PIC kezdőknek topikba és ott meséld el miért nem jó 8 ledhez a 8 lábú pic.
(#) Bakman válasza bbb hozzászólására (») Okt 21, 2017 /
 
Lehet, hogy nem akar mátrix meghajtást, erre utal a tranzisztoros fokozat.
(#) bbb válasza Bakman hozzászólására (») Okt 21, 2017 /
 
Akkor viszont az egész projekt leredukálódik annyira, hogy láb bekapcs, láb kikapcs, következő bekapcs, következő kikapcs, ... Ehhez meg tényleg pic se kell
(#) kissi válasza bbb hozzászólására (») Okt 21, 2017 /
 
Szia!
Azt írja, hogy:
Idézet:
„8led-et kellene bekapcsolni egymás után majd egyszerre kikapcsolni.”


Ehhez min. 8 láb kell ( vagy valamilyen shift regiszter a kevés lábszámú PIC-hez vagy más megoldás !) !
Következő: »»   58 / 66
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem