Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Dobozolási technikák, műszerdobozok
Lapozás: OK   78 / 88
(#) pjg válasza Gafly hozzászólására (») Nov 1, 2017 / 1
 
A fadobozt meg átkentem volna egy olajos méhviaszos cipőápolóval. Csodát tesz.
(#) NGY válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Ez borzalom... Nem fogok tudni aludni ma éjjel.
Milyen lelkivilága van egy ilyen embernek?

Utoljára a seregben láttam ilyen "mestert", aki a házgyári egyen farost ajtókból "varázsolt" famintásat. Na az is így nézett ki.
(#) pjg válasza NGY hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Az egy külön művészeti ág. Már mint famintát festeni. Most nem jut eszembe a neve.
(#) NGY válasza bbb hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Pácolni nem is nagyon kellett volna, inkább csak politúrozni.

Ahogy pjg írta feljebb, a méhviasz se rossz megoldás, de az igazi a sellak lett volna.
(#) pjg válasza NGY hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
A sellak bonyolult technológia.
(#) NGY válasza pjg hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Mármint kinek?

Akinek ez a szakmája, annak nem. De nem kell műbútorasztalosnak lenni, hogy valaki igényesen és szakszerűen megcsinálja. Nekem sem ez a szakmám, aztán jó pár bútort felújítottam már, ezzel a technológiával.

Másfelől, az, hogy bonyolult technológia, nem mentség. Ha így kell megcsinálni, hogy szép legyen, olyan, mint az eredeti, akkor nincs helye "alternatív" technológiának.

Jármű-restaurálásban is van némi tapasztalatom, és az igazi munka nem az, amikor a hatvanéves motorra ráfújják a fillert, kigittelik, 2k csodával festik, lakkozzák, stb. Csillogni fog, csak köze nem lesz az eredetihez. Az igazi restaurátor tudja, hogyan lehet csupasz fémre egy rétegben, egykomponensű festékkel előállítani a gyárival megegyező minőséget. Ami esetleg még hatvan évig rajta is marad. Nem egyszerű, az sem. De az az igazi, és a helyénvaló.
(#) tomat5 hozzászólása Nov 19, 2017 /
 
Sziasztok!

Nem kimondottan dobozolás, de nem találtam megfelelőbb topicot. Gyári paneleken lehet látni -általában fekete színű- vastagabb bevonatot, amely védi az alkatrészeket a víztől és mechanikai rögzítést is ad. Folyékony formában viszik fel, néhány mm vastag bevonat lesz belőle amikor megszárad. Nem tudjátok mi ez és hol lehet szerezni?
Köszönöm.
(#) pjg válasza tomat5 hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Én nem tudom, de régen Akrillán lakkal fújtam 2-3 réteget. 20kV -ot szigetel.
(#) Kovidivi válasza tomat5 hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Plastidip - youtube-on keress rá.
(#) tomat5 válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Köszönöm mindenkinek.
(#) Kovidivi hozzászólása Szept 2, 2018 /
 
Sziasztok!
Van egy rézmagos hűtőbordám, meg egy nyákom, ami négyzetes alakú, 8x10cm, négy sarkában felfogatási pont. Hogyan tudnám a bordához a nyákot rögzíteni? Kettőjük között kb. 2cm légrésnek kell maradnia. A bordán ugye nincs semmi felfogatási pont, se hely, ahova lyukat tudnék fúrni. Az alkatrészeket fel tudom ragasztani a réz magra, az nem gond, a borda egyik oldalán pedig venti kapaszkodik bele a lamellákba.
Köszi!
(#) Kinka István válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Szia!
Ha a borda rései között átférne M3 vagy M4 csavar, akkor távtartóval, vagy hosszabb csavarra anyákkal rögzíteném.
(#) ktamas66 válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Én fúrtam bele lyukat és menetet vágtam bele.
(#) Alkotó válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Általában itt elvárás, hogy se fölül, se alul ne álljon ki rögzítő szerelvény, megőrizve a síkokat.
Éppen ezért elterjedt megoldás a borda oldalról való felhasítása -ami jól látszik a fotód alsó részén-. ebbe aztán tesznek valamilyen lapot, és azt vagy a bordák között egy-két csavarral szorítják, vagy a bordán kívül engedik és ott kerül bele a csavar.
(#) bbb válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Ránézésre ez procihűtő volt előző életében. Ez annyit jelent, hogy volt hozzá valamilyen műanyag foglalat, amivel hozzá volt szorítva a processzorhoz. Ha ez a műanyag darab nincs meg, akkor a legegyszerűbb megoldás a bordák közé befeszített csavar, de persze nem tudjuk milyen kialakítás van a nyáklapon, az esetleg működhet-e hogy megfúrja három ponton a rézmag körül, abba menetet vág, majd csavarral rögzíti.
(#) Kovidivi válasza bbb hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Köszönöm a tippeket mindenkinek! Tehát nem annyira reménytelen dolgot szeretnék, ez jó hír.
Átgondolom melyik út járható. M3-M4 csavar nem fér el a lamellák között, csak ha egyet kiveszek, vagy átfúrom. A réz magba tudnék menetet fúrni, de akkor túlságosan központos lenne a tartás, plusz kell a hely 2db TO220 toknak. Sajnos a nyák rögzítő pontjai kívül esnek a bordán, maximum 2db-ot tudnék direktben felhasználni de akkor is csak féloldalasan van tartva a borda. Gondolkodok még, valami köztes tartóelem kell szerintem.
(#) bbb válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Elfér az a csavar Mivel a bordád az alu, egy csöppet erőltetni kell és szét fogja nyomni azt a két lamellát, ami közé beszorítod, de gond nélkül bele fog menni. Van (volt ezelőtt 10 évvel) olyan procihűtő, ahol ez a gyári megoldása a ventilátor felfogatásának... Az acélcsavar simán kivágja magának a menetet, amivel rögzíted.
(#) _BiG_ válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 3, 2018 /
 
Ne a rézmagot fúrd meg, hanem az alu befoglaló gyűrűrészt körben, mondjuk 3 helyen, elosztva. Azokba menetet fúrsz. A csavarokra húzol 2 centis csövecskéket távtartónak.
(#) RoliNyh válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 3, 2018 /
 
Nem kell ide menetet fúrni, annál is inkább, mert ha aluba akarsz M3 -as menetet varázsolni,
nagyon biztos kéz, és nyomatékérzék kell hozzá. A menetfuró ragad a puha fémekben, az aluban meg a rézben is. Ha még nem próbáltad, tuti eltörsz pár menetfúrót, mire ráérzel.
Akkor meg általában úgy törik, hogy kihajtani már nem tudod.

Szerintem, közdarab mindenképp kellessz, ami passzol a panelhez, és a bordához is.
Tervezz 3D -ben egy műanyagot, és nyomtattasd ki...

Én úgy készíteném, hogy a műanyagot 3x20 -as pozdorjacsavarral a borda lamellái közé csavarozom, az megcsinálja magának a menenet, szétfeszítve a lamellákat amennyire kell.
Aztán a panelt műanyagba való csavarral (vagy ez is lehet pozdorjacsavar) rácsavarozom a műanyag közdarabra...

Vagy ha nem akarsz ennyit csavarozni, akkor úgy tervezd meg a közdarabot,
hogy a hűtőbordára rápattinthatós legyen, így csak a panelt kell csavarozni a műanyag tartóra.

Persze ehez nem árt egy hely/ismerős akárki, aki elkészíti a nyomtatványt.
Ha ez nincs, 18-22mm -es rétegelt lemezből is kifarigcsálhatod magadnak a szükséges távtartót.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2018
(#) Kovidivi válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 3, 2018 /
 
Köszi a tippet. Elég nehéz a borda egyébként, a 3D nyomtatott tartó lehet gyenge hozzá. Lehet olyan bonyolult megoldást kellene használnom, hogy nem éri meg foglalkozni vele.
(#) ktamas66 válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 3, 2018 /
 
Vagy használod az eredeti megoldást, ahogy az alaplapon is van. Csak akkor a magasságokat jól ki kell számolni.
(#) Ge Lee válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 3, 2018 /
 
Az a kerek hűtő procihoz tökéletes, de egyéb alkalmazásban csak a szívás van vele. Lehet hozzá különféle távtartót gyártani, de ha van a közeledben valami PC bontó akkor sokkal egyszerűbb beszerezni egy téglalap alakú hűtőt 500Ft körül szoktak kérni érte, és azon mindjárt van felület, főleg azon ami teli alus és nincs benne rézmag, mint pl. a képen lévő.

hph.jpg
    
(#) kameleon2 válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 3, 2018 /
 
Én egy befoglaló keretet készítenék neki ami szögletes és tartalmazza a csavarokat, de ráfeszül a peremre.
(#) Kovidivi válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 3, 2018 /
 
Szerintem szerzek inkább másik, négyzet alapú hűtőt. Pl. a képen szereplő se lenne rossz, 150W-ot röhögve eldisszipál... Sokkal könnyebb rögzíteni a nyákot rá (habár majd kiderül...), csak behemót nagy... Ezzel a kör alakúval csak a gond van.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2018
(#) ktamas66 válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 4, 2018 /
 
Viszonylag kevés procinak volt ekkora hűtésigénye, inkább valahol 100W körül. A múltkor szórtak ki az egyik kereskedésben ilyen hűtőket, vettem is belőle párat.
(#) kameleon2 válasza pjg hozzászólására (») Szept 4, 2018 /
 
Flóder a becsületes neve az eljárásnak. Van aki mesteri, művészi szinten űzi és volt szerencsém látni munka közben. Egy fehér ajtóból készített tölgy ajtót. Mellétettük az eredeti tölgyet és ember legyen a talpán aki meg tudta volna különböztetni. Az is randa okkersárgával indult, de a végén tökéletes lett. Van persze a "sörflóder", ami az igénytelen kocsmákban volt használatos - mert könnyű volt pótolni, vagy van a teleshopos "szuper faminta készítő szett" Ami mindennek a hitvány utánzata. (kb. mint a képen)
(#) jethro válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 4, 2018 /
 
Aluba denszesszel vagy faggyúval furunk menetet,hogy ne ragadjon semmi különös varázlat nem kell pár hármas lyukhoz menettel.
(#) pjg válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 4, 2018 /
 
Igen az. Nagyon szép tud lenni, ha jól csinálják, de nagyon gagyi is ha rosszul.
(#) pjg válasza jethro hozzászólására (») Szept 4, 2018 /
 
Aluba kacsazsírral fúrunk menetet.
(#) Alkotó válasza pjg hozzászólására (») Szept 4, 2018 /
 
Jethro és Pjg-nek címezve.
Felénk leginkább menetfúróval fúrják a menetet.
A szerszámon kívül valóban sokat segít valamilyen kenőanyag. A javasoltak inkább a szükség kényszere miatt lehetnek megfontolandók, de hivatalosan petróleum, vagy ezt tartalmazó egyéb keverék az ajánlott.
Következő: »»   78 / 88
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem