Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DSC riasztó
 
Témaindító: pittyu, idő: Márc 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 282
(#) pittyu hozzászólása Márc 2, 2008 / 2
 
Tisztelt forumozók.A DSC --PC585H és a hozzá tartozó kezelő-PC 1555 RKZ bekötési rajza kellene.Bontásból sikerült hozzájutnom ehhez a riasztóhoz , minden kábelt kikötöttek, sokmindent sikerült beazonositani, de főleg a kezelő rész nem tiszta..Előre is köszi
(#) Sergei válasza pittyu hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
szia.

remélem EZ jo lesz neked.

üdv Sergei

javitás: IGY érthetöbb.
(#) titi válasza Sergei hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Szerintem neki nem a használati utasítás kell...
(#) MPi-c válasza pittyu hozzászólására (») Márc 2, 2008 / 5
 
Itt van minden
(#) Sergei válasza titi hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
jah utolagosan rájöttem a dologra
(#) pittyu válasza MPi-c hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Oké ,alakul a dolog .Láma vagyok tehát a keypadra négy vezetéket irnak:+. -, meg két adat. De ott öt csatlakozo van.A másik,: szeretnék bekötni két mozgásérzékelőt, és egy reed ajtó patront . Valami bekötést nemtudnál firkálni?.
(#) pittyu válasza MPi-c hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Köszönöm a segitséget, egy--két nap alatt kibogarászom a lényeget. Elfogadtam megoldásnak, tied a pont.
(#) Atis57 válasza pittyu hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Szia!
Az 5, a " Z" zóna bemenet a billentyűzeten --ide szokás kötni az ajtó nyitást. + GND ez + zóna lessz nem vesz el a főpaneltől ---programozással lehet feléleszteni.
A bekötés EOL vagy DEOL ? lessz -én a 2,-t kedvelem
4 ér a 6 helyett. a használatiban leirva--lerajtolva.
(#) MPi-c válasza pittyu hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Kösz a pontot!
Egy zónába akarod a két mozgásérzékelőt vagy külön? (Az üzembehelyezői kk-ból láthatod, hogy milyen tipusú zónákat lehet beállítani, ezt figyelembe kell venni)
Ahogy Atis írta az ajtó érzékelőt lehet a billenytűzetre kötni, általában az úgyis egy ajtó közelében van és így a vezetékezés is könnyebb.
(#) pittyu válasza MPi-c hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
OKÉ.köszi.
(#) MPi-c válasza pittyu hozzászólására (») Márc 2, 2008 / 1
 
A kérdésemre nem válaszoltál, de felvázoltam két egyszerű bekötést. Kihasználva, hogy a COM az GND, három vezetékkel megoldható a kérdés. Egyszeres lezáró ellenállással (EOL) több érzékelő is lehet egy zónában. A mozgásérzékelő tamper (szabotázs) elleni kapcsolóját is be lehet kötni, de nem szabad elfelejteni, hogy ez csak korlátozott védelmet ad, hisz, ha a zóna nincs élesítve ez a jelzés is hatástalan. Egy újabb vezetékkel, másik zónabemenetre kapcsolva lehet ez a mozgásérzékelőtől különböző tulajdonságú, pl. egy 24 órás zóna. (Fel lehet fűzni a többi mozgásérzékelő tamperjét, persze ide is kell lezáró ellenállás.) Az alkalmazás helye alapján el lehet dönteni, hogy melyik megoldás kell.
Jó munkát!

pld.png
    
(#) pittyu válasza MPi-c hozzászólására (») Márc 2, 2008 / 1
 
Köszi ,de feladom ,hivok szakembert.Mindem mükszik:ledek jelzik a mozgást, ajtónyitást, de rendszer led világit állandóan ami ugye hiba. Régen telefonra volt kötve, mostmeg nem, lehet hogy az kever.
(#) MPi-c válasza pittyu hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Le van írva, hogy lehet alaphelyzetbe állítani a panelt.
(#) sniperx válasza pittyu hozzászólására (») Márc 3, 2008 /
 
Reseteld a panelt, akkor elfelejt minden régi beállítást!
Az akku rá van téve? Annak hiányában is hibát jelez!
Amúgy le lehet kérdezni, mi is a baja. (le van írva, milyen kóddal)
(#) huba hozzászólása Márc 3, 2008 / 1
 
Mi is kaptunk egy hasonló DSC riasztót. A levágott drótszinek alapján beazonositottam a bekötést, kürhelyett égöt. Tudtam hogy a *0 kombinációval be lehet riasztani, be is sikerült. Nade kódot az előző gazda elfelejtette elmondani. Végül leszürtem 3-gombot amik körül a sok zsiros kéztöl kialakult egy-egy sárga perem. És akkor vettem a kombinációkat. Azóta tökéletesen müködik, de néha az egyik érzékelő téves riasztást ad. Ne is mondjam menyi bajunk volt a garázsba felszerelt érzékelővel, mert a szomszéd macska szeretett előtte elsétálni.
(#) sniperx válasza huba hozzászólására (») Márc 3, 2008 /
 
Próbáltad becsukni a garázsajtót...?
Amúgy ha alapra visszalövöd, akkor lehet új kódot adni.
(#) huba válasza sniperx hozzászólására (») Márc 3, 2008 /
 
Odáig nemjutottam. A kód ki lett cserélve. A probléma az volt hogy pont az érzékelő elött volt keresztbe a gerendákra felkötve a létra és lehetett előtte közlekedni. Azóta kicsit eltettük és nincs baj. Még volt hogy kivettem az akkut, kellett a fémkeresőhöz, elvették a villanyt és mikor visszajött magátol beriadt. Azt hiszem kicsit át kell kössem a dolgokat mert eredetileg a központi dobozba voltak az ellenállások nem az érzékelőknél és ugy is maradt
(#) pipi hozzászólása Márc 3, 2008 /
 
Sziasztok!
Pc585-öm van, ennek az 'ajtócsengő' funkcióját be lehet állítani hogy csak bizonyos zónán csipogjon?
Köszi
(#) MPi-c válasza pipi hozzászólására (») Márc 4, 2008 /
 
Igen. Lásd: Üzembehelyezői kézikönyv Billenytűzet parancsok 3.4 fejezet, és 5.3. Zóna jellemzők.
(#) Tetye hozzászólása Márc 4, 2008 /
 
sziasztok!
nekem az lenne a kérdésem hogy vettem 6 db DSC érzékelőt kisállatvédelemmel ellátva....
és ehehez szeretnék ki instrukciot kérni mert a kezelők és a központok drágák... viszont szeretném magam elkésziteni AVR-el meg pl egy egyszerűbb LCD vel.
szerintetek kivitelezhető az ötlet? ezek a DSC érzékelől mijen buszon kommunikálnak a központal össze hozhatóak egy AVR-el?
Azért lenne szükség rá mert a környiékünkön nagyon megnőtt a megélhetési bünözök által végzett betörések száma és mivel komoly cuccra nincs pénzem igy gondoltam inkább meg csinálom én, és védem amim van..

köszi
(#) pipi válasza Tetye hozzászólására (») Márc 4, 2008 /
 
nem írtál tipust, ha pl az lc100-pi-re gondolsz simán beriaszt a macskánkra, azt mondták a dsc-ben állítsam 25kg-ra (macsek nem volt még akkor 1kg sem , ezek a passzív infrák sima földfuggetlen kontaktust adhatnak, nincs protokoll, a központok 12V-os jelszinttel dolgoznak, érdemes a zóna végén lezáró ellenállást alkalmazni, a központ erre is programozható és akkor az ellenállás meglétét figyeli,
zóna zárlatra/szakadásra is riaszt.
van már olcsó központ is, én annak idején csináltam piccel, aztán mégis úgy döntöttem veszek egy rendes központot, ha összeszámolod az anyagköltséget, panelgyártást, nem leszel sokkal beljebb és nagyon sokat kell vele dolgoznod (soha nem készül el véglegesre
(ui: MPi-c nek köszi a választ)
(#) huba válasza Tetye hozzászólására (») Márc 4, 2008 /
 
A mozgásérzékelők általába 12V os tápot kapnak és egy relével, áltaában REED mozgáskor áramkört szakitanak. AVR -vel elég könnyen összehozható. Kell tartalék táp, billenytyüzetlekezelés, led vagy lcd- kijelző, és egy szép kürt.
(#) Tetye válasza pipi hozzászólására (») Márc 4, 2008 /
 
huh köszi a gyors választ és az inókat mind ketőtöknek
ezek szerint semmi extra nekem nincs macska a lakásban szal nem tartok tőle... de ezek szerint 2es számrendszert használ csak 1-0 akkor tényleg egyszerü lessz a dolog akkor már csak olcsón kábelt kell keresnem mert abból jó sok kell.. mindhez külön el viszem mert éjszaka csak bizonyos zónákat szeretnék élesíteni de azokat is ki zárja ha pl a szobámban fényt kapcsolok éjel és wcre kell mennem akkor ne riasszon be azon az utvonalon (2 érzékelőre ne figyeljen pl..)
köszi
(#) sniperx válasza Tetye hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Egyszerű relés kontaktus, ami általában NC típusú.
Persze ez az egyszerűbb érzékelők sajátja!
Mivel típusról nem esett szó, így azért utána kéne nézni, nem címezhető érzékelőkbe futottál-e bele? (mivel nem csak sorolható, egyszerű van a piacon)
Azokat nem ilyen egyszerű lekezelni.
Amúgy érdemes vele foglalkozni?

A gyári is úgy működik, hogy bizonyos áramot folyamatosan csorgat a hurkon keresztül, így figyeli a szabotázst. (ezért van lezáró ellenállat a hurok végén)
Ha ez megváltozik, beriaszt.
Ahogy előttem is írták, olcsón lehet ma már garis, MABISZ-os központokat kapni, LCD kezelőstől, dobozostól. Én mostanában Micron-t használok, az ára miatt. Egyszerűen programozható, megbízható típus.
Bővebben: Link
Ez csak egypélda, nem reklámozni akarom!
Ennyiből ilyet otthon összehozni? (telefon kommunikátorral, dobozolva, LCD-vel, stb?)
(#) sniperx válasza Tetye hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Az éjszakai zónákat előre nem árt kitalálni, és úgy bekábelezni a dolgokat. (ami otthon maradó zóna)
A kábel kb 50ft/m, persze nem mindegy, hol.
Mindenképpen csak árnyékoltat vegyél!
6+2 eser általában elég, ez nem is drága még.
Akkut mindenképpen tegyél a rendszerre, mert áramkimaradás után leszenek érdekességek különben
(a gyári központokban benne van az akkutöltő/figyelő áramkör is, csak rá kell dugni)
Meg lehet csinálni házilag, csak építésnél mindig érdemes mérlegelni, megéri-e?
Egy présháznál, ahol nem feltétlen kell kódos beléptetés, meg van hozzá egy zóna, valamint a kinézet sem annyira érdekes, oda érdemes barkácsolni.
Persze mindenki maga tudja!
Nem akarom elvenni a kedved!
(#) sniperx válasza Tetye hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Hangjelzőt is lehet venni 1-2000Ft körül, ami már 130dB hangerejű. (ez nem akkus, ezért nem mindegy, hova telepíted, vezetékelésnél vigyázni)
Teljesítmény választásnál figyelni a központ kimenetének terhelhetőségére!
Ja, lakáson belül nem rakni 110-115dB-nél hangosabbat!!!
(#) pittyu hozzászólása Márc 10, 2008 /
 
Miskolcon lakom. Valaki nem vállalná a riasztóm átnézését.Megfizetném.
(#) Brienter hozzászólása Ápr 15, 2008 /
 
Nekem van egy Power 5010 riasztóm be van szerelve meg minden. Bontásból van ezért nem tudom a kódokat ha lenullázom akkor van valami gyári MESTER kód mert ez kéne mert enélkül csomó funkciót nem tudok programozni találtam progkábelt is hozzá: Bővebben: Link Ezt ha megépítem ha jól értelmezem akkor a kommunikátor portra kell kötni. Na most az lenne a legfőbb feladat hogy megtudjuk azt a fránya MESTER kódot.

Segítségeteket előre is kösz!
(#) Brienter válasza Brienter hozzászólására (») Ápr 16, 2008 /
 
Ha restelem a panelt a mester kódot is elfelejti?
Ki hogyan jött rá a kódra hogy fejtette vissza? Arra gondoltam építenék hozzá PC-link kábelt szoftver van azzal lehetne a kódot leszedni ahhoz kell mester kód emrt ha igen megint meg vagyok lőve. El vagyok keseredve teljesen.
(#) pipi válasza Brienter hozzászólására (») Ápr 16, 2008 /
 
bizony elfelejti, ha gyári alaphelyzetbe hoztad.
ha nincs üzembehelyezői kézikönyved, nem fogod tudni újra programozni.
Keress magánba ha nincs könyved
Következő: »»   1 / 282
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem