Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp 230V-ról
 
Témaindító: cimopata, idő: Szept 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   699 / 778
(#) ztsoft válasza cimopata hozzászólására (») Nov 14, 2017 /
 
Köszönöm. Akkor a 400V nem gond? Ha nem akkor már rendelem is, a többi már a kosárban figyel.
(#) cimopata válasza ztsoft hozzászólására (») Nov 14, 2017 /
 
jó lesz.
(#) Skori válasza ztsoft hozzászólására (») Nov 14, 2017 /
 
De minek 450V-os kondi bele? Nem lenne elég 400V-os kondi? Abból talán nagyobb a választék.
(#) ztsoft válasza Skori hozzászólására (») Nov 14, 2017 /
 
Ilyen volt benne eredetileg. De már rendeltem bele 47/400-ast, remélem elindul majd.
(#) usane válasza ztsoft hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
(#) ztsoft válasza usane hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Köszönöm.
Igen, a 400V-os készletben nagyobb a választék. Esetleg ha a 47µF-os nem válna be.
(#) mindenes hozzászólása Nov 15, 2017 /
 
Üdvözlet!
Laptop tápot próbálok átalakítani led szalaghoz, több kevesebb sikerrel. A szekunder oldali referencia osztó módosításával sikerült letornázni ugyan a kimeneti feszt. 12V ra, de sajnos terhelés nélkül nem ál be állandóral. 10-11,75V között folyamatosan ugrál egészen addig míg terhelést nem kötök rá,ilyenkor a visszajelző ledje is ütemesen villog. Ha rákerül az a néhány 100mA fogyasztó akkor már be áll stabil 12V ra és szépen terhelhető is. Szeretném ezt a tápot felhasználni a terhelhetősége és a kis méretei miatt ezért ha van valami mód a kimeneti feszültség pontos beállítására terhelés nélkül is akkor átalakítanám. Ehhez kérnék ötleteket. A táp LTA201 és TSM103 IC re épül, rajzát mellékelem.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2017

LTA201P.pdf
    
(#) latyakosa válasza mindenes hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Nem írtad mekkora kimenő feszre volt eredetileg gyártva a táp. Ha "nagyon messze" van tőle a várt 12V akkor elképzelhető, hogy terhelés nélkül nagyon kicsi kitöltési tényezővel fut.
Miért fáj, hogy ugrál a kimenet terhelés nélkül ? Ha LED rajta lesz, lesz terhelése is.
(#) ztsoft válasza ztsoft hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Továbbra is küzdök a táppal, nem indul, a puffer kondin 315V-ot mértem. Az ICE3BS02 IC-re gyanakszok (adatlap), a 4-es, 5-ös lábon (HV) 262V-ot mértem, a 7-es lábon (VCC) csak 1,2V-ot, az 1-es lábon (SoftS) 0V. Ha jól gondolom, akkor a VCC csak az IC elindulása után jelenik meg, mivel a trafóról jön. Esetleg valami ötlet, sajnos nem vagyok jártas a kapcsoló üzemű tápokban.

Csináltam egy képet a kicserélt kondikról, szép látvány.
(#) cimopata válasza ztsoft hozzászólására (») Nov 16, 2017 / 1
 
Tszt erejéig adj 10V tápot vdd lábra és mérd meg a többi lábat mit mutat.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2017
(#) mindenes válasza latyakosa hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Ez egy 19V- 3,16A bíró ultraslim megnevezésű HP laptop táp. Tulajdonképpen a Ledek biztonsága érdekében gondoltam arra hogy jó volna ha stabilra lehetne beállítani, valójában nem tudom hogy merjem e így használni, illetve a terhelhetőségét is csak meg kellene növelni. Idő közben kiderült ugyan is, hogy nagyobb terhelésnél mégis csak kezd a kimeneti fesz. megroggyanni, műterheléses mérést végeztem és 1,8A felett a kimenet fesz. már erősen elkezd csökenni, a kimeneten már csak 11,5 V mértem.
(#) ztsoft válasza cimopata hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Hirtelen csak egy dugasz táp (12V) volt kéznél. 1-es láb 1,2V, 2-es 9,8V, 3-as 0V, 4, 5-ös 11,09V, 6-os 0,76V, 7-es 11,2V.
(#) mindenes válasza mindenes hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
A kitöltési tényezőt melyik alkatrészek befolyásolják még? bármilyen észrevételt, ötletet elfogadok. A szkópos mérés nem probléma, leválsztó trafó is rendelkezeésre áll. Köszönöm válaszod!
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2017
(#) cimopata válasza ztsoft hozzászólására (») Nov 16, 2017 / 1
 
Már csak az FB káb miatt is nagyon gyanús az nem mehet 6,5 fölé. Elképzelhető hogy hibás a vezérlő.
(#) ztsoft válasza cimopata hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Ráakasztottam a szkópot (sajnos a leválasztó még nincs kész), érdekes jel jelenik meg, mind a VCC (kép, AC, 1V/DIV, 5ms/DIV, középre igazított alap vonal), mind a 6-os (gate) lábon. Lehet, hogy a 100mA-res táp kevés hozzá, hogy elinduljon az IC?

DSC_0464.JPG
    
(#) latyakosa válasza mindenes hozzászólására (») Nov 16, 2017 / 1
 
A kapcsolási rajz szerint 2 helyen is van túláram figyelés. A szekunder oldalon az R30-n átfolyó áram által ejtett feszültséget komparálja az U3 IC 5-s lábán lévő feszültséghez. Úgy vélem az 5 lábra menő osztónak a módosításával a kimeneti áram növelhető.
A primer oldalon az R8 ellenálláson ejtett feszültség határozza meg a primer köri kapcsoló elem túláram figyelését.
Érdemes lehet a kimenetre még egy soros LC szűrőt betenni pufferek után - hasonlóan mint a PC tápok esetében - ha csökkenteni szeretnéd a feszültség ingadozást.
(#) cimopata válasza ztsoft hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
10mA elég kell legyen. Szerintem rossz az ic. Nézd meg azért még a több aktív alkatrészt, feteket diódákat stb ha a többit jónak látod akkor valószínűleg az ic a rossz.
(#) ztsoft válasza cimopata hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Azokat már átnéztem, igaz csak a panelen, de most a hétvégén lesz rá bőven időm (a héten már úgysem jön meg az IC). Meg a leválasztó trafót is megcsinálom.
Nem sokáig húzta az IC (2 év, 2,5 hónap), ha megint csak ennyit bír, akkor megy a levesbe, már nem költök rá többet.

Köszönöm az eddigi segítséget
(#) ciw hozzászólása Nov 17, 2017 /
 
Üdv, építettem egy áramkört V50204 és TNY267 táppal.
A gondom az, hogy ahol 3v3 nak kellene lennie ott 20VDC van, ahol 12V-nek kéne lennie ott 3v3 és 0v között mocorog.
Az áramkörben csak a táprész van megépítve, más alkatrész nincs még beültetve.

Van valakinek valami ötlete?

Mellékelem az áramkör ezen részét és a trafó adatlapját, amin a kivezetések számozása elég furcsán van. Én a trafót a táblázat alapján kötöttem, talán az lehet a baj?

Köszönettel, József
(#) Ivan93 válasza ciw hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Üdv! A kapcsolóüzemű tápokhoz ugyan nem értek (csak érdekelnek), de szerintem az a gond, hogy az adatlap nem felülnézetből mutatja a transzformátort, hanem alulról. Feltéve, hogy jól értelmezem a feliratot ("view looking onto pins").
(#) ciw válasza Ivan93 hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Na az zsír lesz, ha tényleg így van, akkor mehet a kukába 10 panelem. Grrrr
(#) rolie válasza ciw hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Ha elfér, akkor forraszd be alulról a trafót, valahogy így.
(#) ciw válasza rolie hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Vagy még arra gondoltam, hogy a szekunder rézhuzalt leveszem a lábakról, és megcserélem őket, aztán visszacsomagolom a tekercset.
Ejj de nem szeretem a kókányolást.
(#) ciw válasza rolie hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Na úgy tűnik jó lett, a szekunder drótok szerencsére pont elértek a másik lábakig, így nem kellett megbontani a trafót.

Köszönöm, a segítséget!
(#) rolie válasza ciw hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Örülök hogy megoldódott, de a valódi érdem Ivan93 kollégáé, tőle jött a megfejtés.
(#) mindenes válasza latyakosa hozzászólására (») Nov 18, 2017 /
 
Ismételten köszönöm a válaszod, ez most sokat segített, de hogy ezt eddig én is hogy nem vettem észre. Neki is látok a többi feszöltség osztó cseréjéhez. Szép napot Üdv!
(#) ciw válasza rolie hozzászólására (») Nov 18, 2017 /
 
Hát valami mégsem jó, rátettem egy ledet a kimenetre, a 12V-osra egy 1K ellenállással, de a led csak pulzál. Ötlet?
(#) rolie válasza ciw hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
R17 vagy/és R18 eltávolításával próbálkoznék, nem látom az adatlapon ezek alkalmazását külső segédtápfesz (12V, 20mA) valamint trafó AUX tekercs nélkül.
(#) ztsoft válasza ztsoft hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Az IC csere után a monitor ismét az élők között.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!
(#) bolabacsi hozzászólása Nov 21, 2017 /
 
Segítsetek egy kissé béna Bélának! Van egy ACDCM-5V-700 jelű kapcsolóüzemű tápom.
Nekem nem egyértelmű az AC bemenet bekötése. A panelon jelölve vann az AC bemenet forr.ponntja, de túl sok forr pont van egymás mellett....itt egy fotó a panel alsó oldaláról.

IMG_1442.JPG
    
Következő: »»   699 / 778
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem