Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   361 / 570
(#) Dudus válasza Molnarbela hozzászólására (») Nov 18, 2017 /
 
A hőcserélő ki van lyukadva és a hálózati víznyomás megjelenik a fűtőkörben.
(#) Molnarbela válasza Dudus hozzászólására (») Nov 18, 2017 /
 
Vadi ÚJ hőcserélő van benne!
(#) Dudus válasza Molnarbela hozzászólására (») Nov 18, 2017 /
 
Ha ekkorát emelkedik a nyomás ilyen lassan úgy hogy a tágulási tartályban a nyomás rendben van akkor az minden esetben a hálózati víz rendszerbe kerülése miatt történik.
(#) VIM válasza Molnarbela hozzászólására (») Nov 18, 2017 /
 
Szia! A feltöltő csapot jól elzártad, avagy az rendesen zár?
(#) Molnarbela válasza VIM hozzászólására (») Nov 18, 2017 /
 
Feltöltő csapot kiszereltem,kerti csapot leszereltem, helyére felraktam a feltöltőt rányitottam az elzárócsapot/fagytalanító/,még csak sistergés/levegő/sem jött,rövid idő után kinyitottam a /feltöltő/ csapot akkor is a levegő jött előbb.
(#) merciabc válasza Molnarbela hozzászólására (») Nov 18, 2017 /
 
Izé...
Bocsi hogy beleszólok, az a 3bar az mi?
A fűtőköri nyomásod???
(A normál érték 1.6 - 1.8bar!)
(#) VIM válasza Molnarbela hozzászólására (») Nov 18, 2017 /
 
Add már meg légyszíves a készülék típus számát, mert valami nem stimmel a feltöltő csapot illetően vagy nem egyről beszélünk.
(#) Molnarbela válasza merciabc hozzászólására (») Nov 18, 2017 /
 
Kazán fűtés,falikazánon lévő nyomás mérő,most értünk haza már 3,1báron állt engedtem le belőle.Most látom a szakkifejezés:fűtőköri!
(#) Molnarbela válasza VIM hozzászólására (») Nov 18, 2017 /
 
ZVVE 24-4 cirkó kombi.Feltöltő csap:melegvíz kijövő össze kötve a fűtő körrel.
(#) mugab válasza harakaly01 hozzászólására (») Nov 18, 2017 /
 
Egy kombinált szelep tisztítás, szilikon zsírzás, vagy a hőcserélő külső tisztítása lehet megoldás az én elképzelésem szerint, ha az a villogó lámpa nem a főkapcsolónál van hanem egy "homokóránál", vagy egy "hajszárítónál"
Meg még az lehet hogy a resetgombod nem érintkezik (nekem ez egyszer majdnem egy panel árába került)
(#) merciabc válasza Molnarbela hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Ha leállítod a kazánt kb. 1órára, az az kihűl a rendszer-mennyi lesz a nyomás?
(#) Molnarbela hozzászólása Nov 19, 2017 /
 
Nem változik nem megy vissza.Konkrétan így még nem csináltam,hogy leállítom,bekapcsolt,de nem használt állapotra vonatkozik!
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2017
(#) zoszka válasza Molnarbela hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Az óra csöve, vagy csatlakozója le van dugulva. 3bar-t nem mutathat mivel 2,5nél lefúj a biztonsági szelep. Ha flexis, akkor tőben a csatlakozó szokott eldugulni.
(#) karathe hozzászólása Nov 19, 2017 /
 
Üdv, mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni. Egy régebbi típusú kéményes Vaillant kazánom szeretném cserélni egy szintén kéményes de újabbra / VU 240 3-3 vagy3-5 / típusra. Fűtésem nyitott rendszer a nyomás 0,7 bar újabb kazánok ha jól tudom 1 bar nyomásra van szükség szerintetek tudnám használni? A nyomás mérőt nem lehet valahogy becsapni,tudnátok más szériát ajánlani?
(#) Molnarbela válasza zoszka hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Lehet hogy ez okozza hogy nem megy vissza a nyomás,de szereléskor meg nullára?!?!?
(#) harakaly01 válasza mugab hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget, már egyszer a szerelő igy csinálta csak már nemdolgozik. A reset gomb tisztításához milyen kontaktsprét használjak ?
(#) merciabc válasza karathe hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Szia!
Miért kell nyitott rendszer?
Van rajta vegyes tüzelésű is?
(#) karathe hozzászólása Nov 19, 2017 /
 
Szia!
Régebbi rendszer és van rajta vegyes kazán is
(#) merciabc válasza karathe hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
A Vaillant-ban nincs nyomás érzékelő, a 0.7bar jó lehet.
De kérlek rakj be egy iszapszűrőt a visszatérő ágba, hogy sokáig jó legyen!
(#) mugab válasza harakaly01 hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Ott a szpré nem segít mivel olyan gomb mint a távirányítóé. Én alufóliát ragasztottam a gumipogácsára.
(#) harakaly01 hozzászólása Nov 19, 2017 /
 
Köszönöm szépen kipróbálom én is !
(#) Moderátor hozzászólása pesti10 hozzászólására (») Nov 20, 2017
 
Ennek fuss neki még egyszer, de immár a helyesírási szabályok betartásával!
(#) jano48 hozzászólása Nov 24, 2017 /
 
T. Kollégák!
Van egy 10,5 éves Immergas Zeus Maior 21 kazánom. Pár hónapja nem mindig kapcsol be a használati meleg víz fűtése. Ha a víz hőmérséklete 40 C fok felett van és a nyomás is 1,2- 1,3 bar felett van akkor egyáltalán nem kapcsol be, csak halkan búg, akár órákig is, ha nem veszem észre. Ha lekapcsolom a kazánt és újraindítom néhány perc múlva, akkor elindul a víz melegítés, amennyiben előző értékek alá csökkentek a paraméterek. Félek, hogy ennek a búgásnak később komolyabb következményei lehetnek. Ha valakinek van tippje a hiba okára megköszönném a válaszát.
(#) Gafly válasza jano48 hozzászólására (») Nov 24, 2017 /
 
Mi búg?
(#) Molnarbela válasza VIM hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Szasztok.Elmondom a történetem mindenki okulására.A feltöltő csapot kicseréltem ÚJ-ra azóta jól működik!Feltöltő csapot újfent kipróbáltam/kerti csap helyén/ Láthatóan most sem/előzőleg már kipróbáltam/ akkor sem engedett!!!Lehetséges hogy a meleg vízzel történik a feltöltés azzal van össze kötve,meleg víznél jobban ereszt????Egyébként tágulási,kazántest,feltöltő MIND kicserélve!Úgyhogy most van 1db tágulási1db kazántest felesleg valakinek esetleg??????
Üdv Molnárbela
(#) mita12 hozzászólása Nov 27, 2017 /
 
Ezúton szeretném megköszönni a sok információt, amit a fórumon megosztottak a posztolók. A hozzászólások első harmadát volt időm átfutni, ami alapján nekiálltam egy közel 10 éves Baxi Nuvola 240 kazánnak. A készülék egy lakatlan házban van, csak télen használjuk temperálásra. Most nem volt hajlandó elindulni. A keringető szivattyú letapadt, inkább elvittem megcsináltatni, 5e Ft-ot megért a csapágycsere, karbantartás. A biztonság kedvéért átmozgattam a váltószelepet is, szezon végén lehet, hogy egy megelőző tisztítást kap majd. Most minden OK, csak egy dologban kérnék tanácsot. Egyszer már véletlenül túltöltöttem a kazánt és a 2.5Bar nyomásszabályozó szelepen keresztül ürítettem le a felesleget. Elkezdett csöpögni. Hosszútávú megoldásként raktam rá egy külön lezárható ágat ürítésre ill. egy újabb 2.5Bar szabályozó szelepet. Most ez a szelep is elkezdett csöpögni. A kérdésem az lenne, hogy hogyan érdemes ezt tisztítani? A kazán nyomásmérője stabilan 1 Bar. Ha nem érdemes tisztítani akkor milyet érdemes venni, ami megbízható, esetleg szennyezésre nem annyira érzékeny?
(#) briki válasza mita12 hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Nekem nem sok sikerrel jart az ujboli tisztitas ha mar bekemeyedett vagy nem tokeletes a tomito felulet. Biztonsagi szelep eseten az szoktam csinal hogy hirtelen ki yitom teljesen a tekeronet ilyenkor teljes atmeron jön a viz. Ha szerencsem van akkor kimossa a beszorult szennyezodeseket. Nem ajanlott ( hacsak nincs mas mod ) a biztonsagin leengedni a yomast mert gyakran nem zar le.
Nezd meg hogy nem csal e a nyomasmero ora. Lehet 1 bart mutat de kozel van a 2.5 barhoz azert nyit ki az uj szelep.
A legegyszerubb a kazanhoz valo bizti szelepet betenni.
(#) briki válasza Molnarbela hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Hideg viz agrol van a feltoltes nem a melegrol.
Lehet a hocserelod hajszalrepedeses.
(#) merciabc válasza mita12 hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Szia!
Ha a tágulási tartályod levegö nyomása megfelelö(1.2bar), akkor mosd ki a fütési rendszert nehogy még egyszer elöforduljon hogy szennyezödés kerül alá,és rakj a meglévö bizti szelep menetére egy univerzális 2.5-baros bizti szelepet...vagy vegyél egy gyárit.
(#) mita12 válasza briki hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Megpróbálom a tisztítást. A gyári szelep emlékeim szerint elég drága, így annak cseréje nem játszik. E mellett nézek helyet egy iszapfogónak.
Következő: »»   361 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem