Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   225 / 288
(#) 7DU válasza Molsy hozzászólására (») Nov 15, 2017 / 1
 
Üdv!
A tápegység fényképét természetesen láttam ,de azt már nem lehet ilyen módon kideríteni ,hogy
a szerkezetet megalkotó "mester" valamilyen módosítást hajtott-e végre a panelon.Magyarorszá-
gon rengeteg önjelőlt kis Teslák és Edisonok lelhetők fel,ami nem lenne baj,csak a probléma ott kezdődik, amikor a kreativitás a kreténséggel párosul.A villanypásztor ,lehet mondani, veszélyes üzem,és így is kellene hozzáállni a témához.
Amiket a fenntiekben leírtam, továbbra is érvényben vannak!
Üdv:Laci
(#) Molsy hozzászólása Nov 16, 2017 /
 
Igaz, hogy a linken 15V-al tüntették fel de a tápegységen viszont 5V van írva. Akkor itt vajon mi a valóság?

http://tapegysegaruhaz.hu/spd/91163/Tapegyseg-Mean-Well-DR-30-15-30...V-0-2A
(#) gulyi88 válasza Molsy hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Az csak egy kép valamelyik típusról ebből a szériából, egyforma mechanikával több feszültségű darab készül.
A típust kell nézni a rendelésen, DR-30-15, az 30W 15V os.
(#) Molsy válasza 7DU hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Üdv!
Nem lett változtatva a panelon semmi sem, eredeti állapotában volt. Azt lehetne látni ha a gyári forrasztástól eltér.
(#) 7DU válasza Molsy hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Üdv!
Ez a szerkezet nem szokványos villanypásztor az már biztos.Túl begyepesedett gondolkodású vagyok ahhoz,hogy ilyen összeállítást villanypásztorként állítsak össze és netán még másnak
(nemhogy eladni)oda adjak használatra.
Én a helyedbe a klasszikus kapcsolással kisérletezgetnék,mert az már többeknek bevált és tapasztalatból mondom:jól működik.
(#) erdgab válasza 7DU hozzászólására (») Nov 16, 2017 / 1
 
Én már csak egyet nem értek.Mi a rosseb szaggatta rá a feszültséget az autó gyújtótrafóra,hogyan működött ez a szerkezet?Mert ahogy én vaksi látom,ez a táp egyenfeszültséget ad ki,vagy nem látok valamit?
(#) gulyi88 válasza erdgab hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Lehet hogy a védelem tiltogatott, sőtt inkább biztos.
Hiccup-olt a táp: bekapcsolt, az áram felszaladt, túlterhelődött, kikapcsolt 2-3 másodpercre, majd megint be...
Soha eszembe nem jutott volna direkt ilyen okból kihasználni a hiccup védelmet. Meghát lehet, hogy a táp szempontjából ez nem biztonságos lezajlású folyamat.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2017
(#) erdgab válasza gulyi88 hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Gondoltam erre az eshetőségre is,de nem mertem ide leírni,mert ez annyira "vadállat" megoldás (nem a személyre,megalkotóra értem),hogy szinte már hihetetlen és a mesék birodalmába tartozik.Ha ez így működött,nem is csodálkozom,hogy az a szerencsétlen táp kiengedte magából az éltető füstöt.Teremtőm,hova kerültem?!
(#) gulyi88 válasza erdgab hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Megnéztem, de ez a DR4515 nem hiccupos, hanem folyamatos áramgenerátoros.
Szóval így továbbra is marad a kérdés: mitől működött?
Kérdés lehet még, hogy gyári volt-e, én is szoktam ezeket módosítani ahhogy nekem tetszik.
Bár a képeken nem vettem észre belepiszkálás nyomait.
(#) erdgab válasza gulyi88 hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Látom,már hárman nem értjük a működését,Te,7DU és én,ezért kérdezgetek.Én hiszek Molsy fórumtársnak,hogy csak azok az alkatrészek voltak a készülékben,de a működését továbbra sem értem.
(#) hg6dab válasza erdgab hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Ha valóban csak a Lada trafó volt mellette, akkor a felvett 3 - 4 amper miatt periodikusan leállt a táp.
A lekapcsolás pillanatában a tekercsben lévő mágneses tér megszakadása hozott létre némi szikrát. Másképp én sem értem. Viszont aki ilyet csinál, .....
(#) erdgab válasza hg6dab hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Igen,ez lehet,de .......... inkább nem is folytatom.
(#) gulyi88 válasza hg6dab hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Ez a táp akkor sem áll le, ha rövidrezárod, túlterhelésnél konstans áramot tart, a feszültségét viszi le annyira hogy az áram ne nőljön.
Talnán a terhelés erős induktív jellege meg a táp kimeneti puffere által alkotott rezgőkör volt képes annyira meghülyíteni a táp szabályzókörét, hogy az belengjen, ésvagy annyira meglengetni a kimenetet, hogy az Over Voltage Protection lépjen űködésbe, amire már leáll a táp.
(#) tibibalogh520 válasza erdgab hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Jelentkezem negyedikként!
Ha a "konstruktőr" a táp "fullasztására" alapozott, az nagyon szakmaiatlan! Mondhatni barbár!
Na de ekkor szoktak jönni a tulajdonosok azzal, hogy"Hát eddig működött!"
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2017
(#) Molsy hozzászólása Nov 17, 2017 /
 
Sajnos egyet kell értsek azokkal akik azt mondják erre, hogy úgy s@ar ahogy van. Megvásároltam ezt a villanypásztort ami kb. 1 évet üzemelt majd megadta magát. Sajnos figyelmetlen voltam és nem hozzáértő, mert nem néztem meg, hogy milyen táppal működik. Az okultativitás elméleten már túl vagyok gyakorlatilag is. Megpróbáltam a lehetetlent a segítőkész fórumozók tanácsára és kicseréltem a TOP 227 YN IC-t, az 50V 47µF-s kondit és az eldurrant 20 ohm-s NTC termisztort. A próba a sorosan kötött izzóval történt. Kétszeri kapcsolásnál működött és csak villant az izzó majd a harmadiknál zizzent valami és folyamatosan világított az izzó teljes fénnyel és ismét beütött a krakk. Így jártam. )
(#) dokidoki válasza Molsy hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Könnyen lehet, hogy a Vpásztor földelése hibádzik, így a nagyfesz próbál utat keresni a táp irányába. Ez okozza a halálát. Illetve, bármi, mert én erre még utolsó lehetőségként sem használnák kapcsolóüzemű tápot. Akkor már inkább egy fénycsőgyújtó sorosan. Persze viccelek.
(#) 7DU válasza Molsy hozzászólására (») Nov 18, 2017 /
 
A TOP227YN FET-es IC(kapcsolóüzemű tápvezérlő,PWM szabályozó)tömbvázlatát megnézve el-
képzelhető,hogy a szerkezet meghajtotta a gyújtótrafót,de nem tudom, milyen feszültségimpul-
zust adott ki a karámra és milyen időközönként.A tápegység csúcsra volt járatva az biztos.Hogy
miért adta meg magát azt lehet találgatni:lehet földelési probléma,ahogyan "dokidoki" fórumtár-
sunk írja(kérdezem:remélem nem a ház földelését használtad fel?),de az is elképzelhető a ka-
rám felől kapott egy feszültséglöketet ,ami végzett az IC-vel.
Én villanypásztor táplálására(amint már irtam az előzőekben),nem használnék kapcsolóüzemű
tápegységet,de transzformátoros dugasztápot sem.
(#) Molsy válasza 7DU hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Nem tennék olyat, hogy a ház fogyasztó földelésére kötöm a villanypásztort. Külön betonvasat vertem le földelő szondának. Dugasztápot nem fogok használni.
(#) Molsy válasza 7DU hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Molsy válasza 7DU hozzászólására (») Válasz • Kedd, 20:38 /

Elnézést kell kérnem mert a feltüntetett hozzászólásomban félre tájékoztattalak. Így azon sem csodálkozom, hogy rajtad kívül más sem értette az általam ismertetett villanypásztor műszaki szerkezetét. Tartozik ehhez még más is vagyis rá van építve egy másik dobozra ami tartalmaz még alkatrészt. Meglehet kövezni de nem szándékos volt. Majd megpróbálok olyan képet készíteni ami nem bántja egyes fórumozók szemét.
(#) Molsy hozzászólása Nov 19, 2017 /
 
Ezt tartalmazza az alsó doboz:

P1000630.JPG
    
(#) Molsy hozzászólása Nov 19, 2017 /
 
Ez pedig a felső ráépített dobozban lévő alkatrész:

P1000631.JPG
    
(#) Molsy hozzászólása Nov 19, 2017 /
 
Tulajdonképpen a DR -4515 típ. tápon keresztül van megtáplálva a villanypásztor alsó dobozába lévő (gondolom szaggató) másik nyáklapra épített szerkezet ami működteti a gyújtó trafót. Remélem most jól írtam le. Végül is ez DR-4515 táp folyamatosan látja el a működtető árammal a további másik szerkezetet.
(#) 7DU válasza Molsy hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Áprilisi tréfának elmenne, de most november van, ha jól tudom.Nincs semmi probléma:megpró-
báltuk megmagyarázni az általad közöltek alapján ,hogy mi is történt a "szerkezettel".Ha nem szándékos volt,akkor nagyon figyelmetlen vagy és ilyen módon ,hogy akarsz villanypásztort javí-
tani,ami ugye nem játék?
(#) deak francis válasza erdgab hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Hali!
A motorindító kondi hány mikró-s??
(#) zosza18 válasza Molsy hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Szia!
Látom egy ideje már tart ez a történet...
A panelnek adj 12Vdc-t és nézd meg működik-e, ha igen akkor cseréld ki a tápot egy újra(típusát nem firtatom, részemről nem érdekel...) és kezdj el örülni neki, hogy működik.
Feleslegesnek érzem tovább gondolni, hiszen kiderült, hogy a figyelmetlenségedből találtak fel a fórumtársak egy új működési elvet majdnem.
Első ránézésre egy klasszikus inverteres pásztor, nincs mit tovább beszélni rajta szerintem. A rajzát megtalálod hatmilliószor itt a topikban is, szóval nincs nagy baj, még ha az is elment volna a táppal együtt.
(#) Molsy válasza 7DU hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Azért ennyire nem gondolom tragikusnak. Nem értek hozzá azt elismerem talán ebből alakult ki a figyelmetlenség. Na de nem magyarázom meg saját hülyeségemet. Amikor megvettem, felszereltem, kiépítettem az elnevezett karámot majd beüzemeltem. Az alsó doboz kevésbé észrevehető. Azóta én ezt nem néztem, nem foglalkoztam vele.
(#) Molsy válasza zosza18 hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Oké rendbe és köszi. ) Van más egyenáramú tápom majd azzal kipróbálom. Ezen kezdtem el agyalni amúgy is.
(#) deak francis válasza Molsy hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
A nagykondi hány mikrós??
(#) erdgab válasza Molsy hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Na a Teremtő áldjon meg,mégis csak van más is.
A sokak által megépített inverteres áramkör van ott.A biztosíték mellett lévő két vezeték a be tápja.Adj neki 10-14V feszültséget,sípolni fog,ha jó és már indul is a pásztor.
(#) Molsy válasza deak francis hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
10 µF- os HY
Következő: »»   225 / 288
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem