Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1176 / 1267
(#) nandor zsigmond hozzászólása Nov 1, 2017 /
 
Szép estét.Tud valaki meg oldást egy olyan problémára,hogy DIGI beltéri egységem mikor nézzük a t.v-ét zúgást hallani ,ha CD,vagy modem ről nézünk valamit akor nincs zugás.Kösz a választ.
(#) erdei49 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
Eredeti! Menű-képfunkció-fényerö,kontrasz,képélesség,stb. Ha szintet állítanék, csak átugrik a következőre. Ötlet?
(#) jdani válasza nandor zsigmond hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
Cseréld a jel átvivő kábelt. (gondolom scart vagy RCA)
Vagy a beltérin add rá a max hangot, és a TV-n is álltitsd be azt a max hangot amilyen hangosan akarod majd hallgatni, és ezután manipulálj a beltéri hangjával fel-le (Ne úgy legyen hogy a beltérin épp hogy csak hangot adsz rá, a TV-n meg majdnem a maxon van)
(#) Sonata90 hozzászólása Nov 17, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy érdekes, eddig még nem tapasztalt problémánk az egyik tv-vel itthon. Egy kb 8 éves, puttonyos Sencor. Műholdas Digink van, pár hónapja köttetünk be egy harmadik beltérit, egy KAON NA 1000HD típusút. Nem is volt vele semmi probléma, két nappal ezelőttig. Azóta olyan tünetet produkál, hogy bekapcsolás után fekete-fehér a kép. Egyéb gond nincs. Beállítások nem mentek el, majd rájöttem, hogy ha kihúzom a Scart kábelt és visszadugom, utána rendben van a színes kép. A beltéri majdnem ugyanez: https://digi.hu/muszaki_eszkoz/belteri_egyseg_dth/13
Annyi különbséggel, hogy a kártya hátul van és a Scart kábel egyik, a beltéribe való vége nem százlábú, hanem egy 9 tűs kis dugó, egész pontosan ilyen: http://www.ecosoft.hu/kabelek-atalakitok/s-video/valueline-scart-s-...art-27
Tudja valaki, hogy mi lehet ennek a színvesztésnek az oka? Mert nem nagy dolog kihúzni a beltériből és egyből vissza, de akkor is bosszantó.
(#) gyurka27 hozzászólása Nov 17, 2017 1 /
 
Sziasztok!
kKérnék segiítséget!
vVan egy 72cm 100hz JVC tv, kiment benne a tranzisztos minek a kódja 2sc5331 tramnzisztor. Kicseréltem egy újra, majd szépren be is indult a tv, de sajnos kb. 10perc után ugyan úgy kiütötte a tranzisztort. a pranyónál
vVan e hejlyetesiítője ennek a tranzisztor fajtának, és szerintetek mitől üti ki 10 perc után a tranzisztort?????
sSegiítségeteket köszönöm előre is!!!
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) BarnaPili válasza gyurka27 hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Meleg volt a hűtőbordája,_vagy hideg.? Ha melegedett,_akkor a vezérlőjel alakja nem jó,_esetleg csatolókondi hiba.
Viszont ha hideg akkor inkább valami nagyfesz impulzus kondi vacakolhat a kollektorban.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) vityaz hozzászólása Nov 18, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy Sony KDL-40BX450 tv, ami a tulaj elmondása szerint tv nézés közben durrant egy nagyot és kikapcsolt. Azóta se kép, se hang. Még csak a standby LED sem világít.
Szemrevételezve a tápot, nem látszik se egy eldurrant kondi, se egyéb megégett alkatrész.
Kimérve nem találtam 3.3V-ot (standby) a csatlakozó lábánál.
Primer oldalon megvan a 240, a biztosíték is jó stb. Arra gyanakszom, hogy a szekunder oldalon ment el valami. Amit tudtam, kimértem. Diódák, ellenállások, induktorok, egyenirányító, transzformátorok, kondenzátorok mind jónak tűnnek. Persze csak a helyükön, a nyákban méricskélve.
Szerintetek mi tud hangos durranással ellenben látványmentesen elszállni? Lehet az IC adta meg magát? Vagy mit és hogyan kellene kimérnem? Amatőr elektrobúvár vagyok, így minden segítséget köszönök.
(#) RoliNyh válasza vityaz hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Valamilyen más normális (már úgy értem hivatalos) feszültség van egyáltalán a szekunder oldalon? Mondjuk 5V, 12V nem tudom minek kellene még lenni alapból.
Esetleg meg kéne próbálni visszakövetni a 3.3V -os rész vonalán lévő aktív és passzív alkatrészeket...
(#) jdani hozzászólása Nov 19, 2017 /
 
Üdv. Nincs függőleges eltérítés.
12V 14V 26V rendbe vannak. Van még amit ki tudnák mérni egy multiméterrel az IC cseréje előtt?
(#) vityaz válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Nem, nincs semmi feszültség a szekunder oldalon.
(#) RoliNyh válasza vityaz hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Akkor meg a primer oldalon kéne nézelődni, egyenirányítódiódák, a 325V megvan a puffrkondin?
A nagyfeszültségű FET is szépet tud durranni...
(#) fikszes hozzászólása Nov 23, 2017 /
 
Sziasztok kaptam 1 Tevion lcd 2411 tévét a hibája bekapcsolás után kb.10 és 30másodperc elteltével kikapcsol.Kikapcsolás után,a készenléti állapotot jelző led sem világit.miután áramtalanítom és 1 kis idő elteltével áramalá helyezem,be villan a készenléti állapotot jelző led. 1bizonyos idő elteltével áramalá helyezem,és újra van készenléti állapot és bekapcsolható és ugyan úgy ki kapcsol.Mi leghet a hibjelenség?A választ előre is köszönöm..
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2017
(#) Cinema válasza fikszes hozzászólására (») Nov 23, 2017 /
 
A hibajelenséget már Te leírtad.
Kép, hang van, amikor éppen megy addig a 10-30 másodpercig?
Azt, hogy mi okozza a jelenséget, ahhoz mérni kellene a készülék tápegységében és további áramköreiben.
(Alkatrész hiba okozza, azt meg kell keresni és cserélni, ha megoldható, ha megéri a készüléket rendbehozni.)

Üdv!
(#) vityaz válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 24, 2017 /
 
Köszi a tippet.
Megmértem, az egyenirányító híd jónak tűnik. Középső lábain szépen jön a 240V AC, a szélsőkön pedig a 319V DC. A pufferkondin DC 319V-ot mértem. Az összes többi primer oldali elemen 26-27V AC környékén mértem. A szekunder oldalon viszont csak töredék (0,2-0,3) voltokat találok. Lehet, hogy a standby transzformátor (az a nagy sárga bigyó) halt le?
(#) RoliNyh válasza vityaz hozzászólására (») Nov 24, 2017 /
 
Az a "nagy sárga bigyó" nem standby, hanem a fő transzformátor. Az nem szokott kifeküdni.
Inkább az azt vezérlő félvezető FET -ek, amik ott vannak a nagy alumínium hűtőborda alatt.
Ha jól látom, van négy is. Azokat ellenőrizném először.
De ne feszültséget mérj rajtuk, mert oda a multi kevés, legalábbis a több száz KHz frekvencia miatt.
(Egy multi max 400Hz -ig mér váltófeszültséget tudtommal, feltéve ha olyan.
Hogy a feletti frekvenciákon mit mutat, gőzöm sincs...)
Jobb megoldás kiforrasztani, és ellenállásmérővel ellenőrizni...

Mondanám, hogy esetleg a GATE lábon meglehetne nézni meg van -e egyáltalán a vezérlő négyszögjel, meg esetleg az optocsatolókat is leellenőrizhetnéd ugyanígy,
de szerintem oda inkább ne nagyon piszkálj, ha nem tudod mit csinálsz...
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2017
(#) vityaz válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Köszönöm!
Megfogadom a tanácsod és kiforrasztom őket, majd ellenállásmérővel megmérem.
Elképzelhető, hogy a FET-ek miatt nincs semmi a szekunder oldalon? Örülnék, ha kiforrasztva őket látszódna is egyből, hogy melyik durrant el. Sajnálom, hogy ezen a nyákon úgy vannak a hűtőbordára rögzítve, hogy nem látszódnak amíg ki nem forrasztja az ember.

A másik tanácsod is megfogadom és nem nyúlok oda, ami nem tudom micsoda. Van belőle pár!
(#) jdani hozzászólása Nov 25, 2017 /
 
Üdv. Adott egy LG 50PQ3000
Kép minőség gondom van vele.
Első gondom hogy végig vizszintesen egy fekete vonal van benne. *első melléklet. Lekapcsoltam az ahoz tartozó szalagkábelt megtörölgettem, visszatettem, úgysem világít. (szokott kijelző hiba lenni, hogy kiég egy sor, vagy a nyákon van a gond?)

Második gond, hogy valamikor függőlegesen minden második sor pixel működik, valamikor mindegyik sor.. ez a második melléklet, ahol minden második sor működik.

Harmadik gond, hogy a színek néha megbolondulnak, néha jók. 3-4 meléklet.

Negyedig gond, hogy a TV jobb oldalán van egy függőleges sáv, ami egyáltalán nem mutat képet. Ez az első képen látható. Ez a sáv nem olyan mintha nem is működne, tehát nem úgy néz ki mint amikor ki van kapcsolva a TV, csak egyszerűen sötét.

A vízszintes csíkot, a minden második sor pixelt, a buffer board okozhatja.
A színt nem tudom, de mi a helyzet a függőleges nem működő résszel?
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2017
(#) stevepapa válasza jdani hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Hi!
A probléma többirányú. 1 táp, vagy Y-sus modul szűrése rossz, a képhibát okozhatja ctrl modul valamelyik zajos tápja ( gerjed valamelyik stabkocka) A legnagyobb probléma kijelző, valószínű, hogy rossz, sőt biztos. Ha alul lebontod óvatosan a hosszú aluminium bordát aképhiány alatti "ic" rossz általában látni, hogy " összefonnyadt" körülötte a fólia.. Legjobb esetben az ott található védőellenállás vált el a fóliától. Ennél a típusnál ritkán fordul elő. ( inkább V5 jelenség)
(#) jdani válasza stevepapa hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Nem láti ott vizuális hibát, nade sok hibűja van ennek a TVnek, nem éri meg vele vacakolni.
(#) Csabika02 hozzászólása Nov 28, 2017 /
 
Sziasztok! Videoton ts 4317 sp. UHF hiba van. Nem vesszi az adókat UHF-nél VHF hibátlan. Szeretnék segítséget kérni.
(#) Gafly válasza Csabika02 hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Az a csoda, hogy egyáltalán vesz még valamit a digitális világban
(#) eyess válasza Csabika02 hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Nem baj , hogy az analóg adás már megszűnt.Tegyél elé egy set top boxot , aminek van RF modulátor kimenete , vagy még tévéjátékot is rakhatsz rá. Jó szórakozást hozzá.
(#) Csabika02 hozzászólása Nov 28, 2017 /
 
Commodore 64-et raktam rá. De nem veszi mert rossz az UHF modul. Nálunk mégbkábel tv van és VHF UHF vétel is van.
(#) Doky586 válasza Csabika02 hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
A C64-et inkább Composit kábellel kösd a TV-re..
Videoton tvn is ott van jobb alul a nem szabványos magnó bemenet.
(#) BarnaPili válasza Csabika02 hozzászólására (») Nov 29, 2017 /
 
Szia!
Ha a modul lábain megvan az UHF kapcsolófeszültsége,és a hangolófeszültség is,akkor belül van benne valami gáz. Ha ez a helyzet,fotózd le,melyik modul van benne,szerintem tudunk keríteni bontott egységet.Javítással is próbálkozhatsz,de nem garantált a siker. Bár annak idején cserélgettük ezekben az aktív elemeket.
Rajzot biztosan találsz hozzá a neten sok helyen.
(#) Csabika02 hozzászólása Nov 29, 2017 /
 
Sikerült már müködik. Csak a visszintes eltérités nem az igazi. A bal oldal le van maradva. Ha állítóm a trimmereket akkor meg a job oladal túl megy és elég zavaró ha foci eredményeket nem látom.
(#) vityaz válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 1, 2017 /
 
Kiforrasztottam a FET-eket a helyükről.

Dióda mérővel mind a 4 jónak tűnik. A negatívot a középső lábra (drain), a pozitívot a szélsőre (source) rakva 0,5V-ot kapok. Megcserélve a kábeleket szakadást mérek.

Ellenállásmérővel az egyedülálló mást mutat, mint a másik három. Itt a gate és a drain között 40 KOhm-ot, a gate és a source között 200 Ohm-ot mérek. A másik 3-nál ugyanígy mérve szakadást kapok. Azt hiszem ez utóbbi a jó mért érték, ugye?

Ki lehet jelenteni, hogy ezt a MOSFET-et kicserélve megjön 3.3 V standby és a tv újra működni fog?

MOSFET típusa: ST F3NK80Z

Aki megmondja a jó megfejtést, kap egy képeslapot tőlem, Ausztráliából.
(#) RoliNyh válasza vityaz hozzászólására (») Dec 1, 2017 /
 
Ezt biztosan kijelenteni nem lehet, mert előfordulhat, hogy még más is feladta a harcot a környezetében.

Mindenesetre ez alapján mérj és szelektálj.

Mindezekután akár egy egyszerű kapcsolófokozatot is készíthetsz egy izzó vagy LED és egy/két ellenállás bevonásával, majd mindegyik FET -et külön tesztelheted is...

(Persze előfordulhat, hogy ha kicseréled, akár helyre is áll a működés...)
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2017
(#) dara hozzászólása Dec 3, 2017 /
 
Sziasztok.Nem tudom hogy jó helyre írok,de a problémám,vettem egy projektort a nagyfal tövéből Tv bemenettel nem írta hogy analóg vagy digitális a bemenete persze hogy analóg.Hogy tudnám a leg egyszerübben a digitális adásokat fogni?Milyen valami,készűlék,átalakító kellene hozzá?A készülék nem olcsó 50 rugó volt ful HD.
(#) RoliNyh válasza dara hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Veszel egy DVB-T/C vevőt amin van HDMI kimenet, és összekötöd a projektorral...
Következő: »»   1176 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem