Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   734 / 1267
(#) kadarist válasza bihari laci hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Nem a tápja potméteres, hanem a függőleges képméret állítása. Nézd meg, hogy milyen sasszi van benne és akkor kereshetünk hozzá rajzot is.
(#) thomas74 válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 

Akkor itt a beígért felvétel , amikor műsorban van . A zöld uralkodó szín változatlan .

Daewoo2.jpg
    
(#) kocici17 válasza thomas74 hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Nem működik a demagnetizálás, amit már leírtam azt kell csinálni.
(#) erdei49 hozzászólása Jan 8, 2013 /
 
Üdv mindenkinek. Van egy HE2950 TV-m. A távkapcsoló utasitásait lassan, ill. hibásan veszi.
Pl.: kapcsolnék a 3. csatornára, erre hangerőt szabályoz, stb. Van valakinek ötlete a hibára vonatkozóan? Ha igen, kérem ossza meg velem. Köszönöm.
(#) thomas74 válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Akkor ez azt jelenti , hogy a PTC ellenállást kell kicserélni , ő miatta van a színtorzulás ?
(#) Bonanza02 válasza thomas74 hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Cserél ki egy újra a PTC-t, és kész.
(#) Bonanza02 válasza erdei49 hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Tanítható a távszabályzó? Vagy eredeti?
(#) x555 hozzászólása Jan 8, 2013 /
 
Sziasztok!

Egy egy jvc 35d30es plazma javításában kérném a segítségetek.
Az a gond vele hogy a tápegységen gyárilag beállított 170V os feszültséggel egyáltalán nincs rajt kép ha viszont elkezdem emelni akkor a kép ugyan megjelenik de borsós pöttyös.

Az a nagy alumínium hűtőbordás panel szerintem nagyon melegszik és "zizeg" bár nincs tapasztalatom ilyen téren. Ezen a panelon az összes kondenzátort kimértem a hibásakat cseréltem.

Mellékelek pár képet.
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) kadarist válasza x555 hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Szia!
Lehet, hogy lesz ott még rossz kondenzátor a cserélteken kívül is. A képek a cserék után vagy előtt készültek?
(#) Joseppe210 válasza thomas74 hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Üdv. Nekünk is van egy ilyen ilyenünk, és az is egyszer csak gondolt egyet aztán ezt csinálta. Már arra gondoltam hogy biztos a saját hangszórói teszik szegény képcsővel ezt. Sajnos ebben még nincs olyan hogy főkapcsoló ki be kapcsoláskor nyom egy antimágnesezést mint annó a crt monitoroknál. Én azt a megoldást választottam, hogy av-n keresztül küldtem neki piros jelet. Aztán hangszórómágnessel kihúztam belőle az elszíneződést. Lehet hogy baromság. De ezt kb 2 havonta kell megcsinálni és 1 perces feladat. A piroson jól látszott nekem mindig, hogy hol van elszineződve és éppen hol mágnesezek, zöld kék és a szivárvány sok árnyalata látszott. Persze a szakik mondhatják erre hogy baromság, és valszeg igazuk is van mert ezt bizonyára valami alkatrész hibája okozza.
(#) kadarist válasza Joseppe210 hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Mindegyik színes tévében van automatikus lemágnesezés, tehát ha jó, akkor működnie kell nálad is!
(#) x555 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Amikor rajt a borda akkor a kész, Amikor nincs akkor pedig épp közben. De csinálok egy jobb képet a mostani állapotról.
A tápegységet nem bántotta az jónak tűnik.

Üdv.
(#) kadarist válasza x555 hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Itt-ott látok még púposakat, meg van pár darab, aminél mintha visszanyomták volna a tetejüket. Ha már egy elkó kicsit is púpos, esetleg felnyílóban van a teteje, akkor gondolkozás nélkül cserélni kell, mert nem csak a kapacitás számít, hanem a egyenértékű soros ellenállás (ESR) is.
(#) x555 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Esr mérővel végigmértem az összeset, amelyik nem tetszett azt kiforrasztottam megmértem a kapacitását és az esr-t is.
Ha stimmelt akkor mehetett vissza. A kicsi smd kondenzátoroknak voltak olyanok hogy 6-8 ohm-ot irt esr-re a műszer kiforrasztom a kapacitása megvolt de az esr az egekben ezeket mind kicseréltem.
Itt akadtam el a javításban, de ha azt javaslod akkor végigmérem megint.

Üdv.:
(#) Joseppe210 hozzászólása Jan 8, 2013 /
 
Értem. Akkor elromlott valószínűleg az enyém. Utána kéne járnom mi lehet a hiba.
És akkor rendszerint az a ptc okozza ezt? Hogyan működik ez a lemágnesező? mikor kapcsol?
(#) kadarist válasza x555 hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Jó, ha akkurátusan végigmérted, akkor nem kell még egyszer. De szerintem a többi, eddig nem bemért példányt is jó lenne megmérni és nem csak ezen a panelen.
(#) kadarist válasza Joseppe210 hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
A PTC a rossz. De általában ez nem kapcsol semmit sem, hanem a képcső köré tekert tekercsbe folyat áramot egy pozitív hőmérsékleti együtthatójú ellenállás. A rajta árfolyó áramtól szépen felmelegszik ez az ellenállás és ezért idővel megnő az ellenállása, ami miatt lecsökken ez a lemágnesező áram egészen a nulláig. Ez lemágnesezési procedúra kb. egy másodpercig tart, ezután önmagától megszűnik az áram, a képcső pedig a csillapodó váltakozó mágneses tértől lemágnesezve marad.
(#) Bonanza02 hozzászólása Jan 8, 2013 /
 
.... és minden lemágnesezés előtt a PTC-nek le kell hűlnie. Vagyis két lemágnesezés között kb. fél órának el kell telnie. Ez normál működésű tévék esetében napi 1,2 bekapcsolásnál lemágnesezi a képcsövet. A hangszóróra nagyon vigyázni kell, mert a maszkot el is lehet vele rontani véglegesen. Régen még az orosz színes tévék idejében volt egy erre a célra készített lemágnesező tekercs, amit működés közben kör-köröse mozgatva le lehetett mágnesezni a képcsövet. Ilyet már nem igen csinál 1 szaki sem. Ellenben nálam is volt sok példa arra, hogy a PTC csere nem oldotta meg a lemágnesezést, és végül kiderült, hogy a képcsövön lévő lemágnesező tekercs zárlatos volt. Át kellett tenni egy bontott képcső tekercsét, és azzal már tökéletesen működött tovább.
(#) Joseppe210 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Értem. Köszönöm a teljes képet adó leírást. Meglesem akkor azt a ptc-t
(#) kocici17 válasza x555 hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Ne nagyon emelgesd a tápot, a gyári paraméter fölé mert az Y-sus nem szereti. Meg a vacak elkókat sem, .
Gondolkodás nélkül cserélheted ÚJ elkora az Y-sus, az X-board és a táp kondijait.

A pöttyözésnél javasolt a main kondik cseréje is.
Megj: én gyakorlat, dokumentáció, nélkül nem kezdtem volna hozzá.

Vigyázz nemcsak a táp kondikat kell cserélni, az említett kártyákon.



A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2013
(#) BarnaPili válasza Bonanza02 hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Idézet:
„Régen még az orosz színes tévék idejében volt egy erre a célra készített lemágnesező tekercs, amit működés közben kör-köröse mozgatva le lehetett mágnesezni a képcsövet.”

Ezt hívtuk bohóckarikának..
(#) Oszlopart hozzászólása Jan 8, 2013 /
 
Sziasztok!
Nem biztos, hogy jó helyre jöttem, de talán tudtok segíteni. Van egy Orion LCD PT 26S televizióm és ma megmakacsolta magát és a távirányítóra nem reagál, csak a bekacsolást hajlandó elfogani, de semmi mást. A leírása szerint az elemcserét ajánlja, amit meg is tettem, de a helyzet változatlan.
Ti mit tennétek a helyemben. sajnos nem vagyok nagy szerelő, de lehet, hogy csak egy programozási gond, amit nem tudok megoldani?
Segítségeteket előre is köszönö!
(#) kocici17 válasza Oszlopart hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
A távirányítóról való bekapcsolásról beszélsz, vagy a hálózati kapcsolóval kiváltott bekapcsolásról.

Ha az elemet kicserélted, és még mindig semmi, még a következőket tudod te megnézni, illetve megcsinálni.

1, megnézed a távvezérlőt, és a készüléket is, hogy nincs-e valamelyik gomb beragadva, mert az divat.
2, ha semmi gond vele, akkor még lehet, a távirányító is rossz, /abból indultam ki, hogy a készüléken tudod bekapcsolni./ PL:nem érintkezik jól az elem.

3 én a te helyedbe gondolkodás nélkül kijavítanám, de nekem ez a végzettségem, így nem vagyok mérvadó.


Nagyon sajnálom, de azt javasolnám inkább ne nyúlj bele, hagyd meg szakembernek.

4, Ha ezek nem használtak, akkor jobb ha szerelőt hívsz, mert mint írtad nem sok a rutinod, a témába, én meg nem javaslom, hogy belenyúlj.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2013
(#) kocici17 válasza Oszlopart hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Az előző eszmefuttatást folytatnám:
5, ha ügyes vagy /és miért ne lennél az/ és ha a távirányítóról tudsz bekapcsolni, akkor van még 1 esélyed.

Vedd ki az elemeket, és nézd meg, hogy van-e összefogató csavar a távirányítóba, ha van vedd ki------emeld szét a távirányítót óvatosan-------vedd le róla nyomólapot, és mosd meg a kis fekete pöttyöknél----Ajánlott a tiszta alkohol, annak híján a vodka is jó, vagy nedves mosószeres puha rongy----mosd meg az áramköri lapot is, és töröld szárazra-----ezután ahogy szétszedted, csak hátramenetbe rakd össze----elemet neki, és ha figyeltél jó esélyed van arra, hogy müxik.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2013
(#) orbantamas hozzászólása Jan 8, 2013 /
 
Sziasztok multkor hoztam 6 tv t mert leselejtezték többnyire mindnek világított a kis led oldalt de képet nem adott be ezért kérnék segítséget.
(#) kocici17 válasza orbantamas hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Segítsek lepakolni, vagy bevinni a kocsiból? vagy megtudhatom, a típust esetleg?
(#) BarnaPili válasza orbantamas hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Szia!
Ha egyenként leírod a TV-k típusát,gyártóját,és a hibajelenséget értelmesen,akkor tudunk segíteni.Most csak annyit lehet mondani,hogy rosszak,meg hogy javítsd meg őket .
Bár ,irányfénynek éjjel még lehet őket használni...
(#) kocici17 válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Úgylátszik kijavultak a készülékek
(#) BarnaPili válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Ha ennyiből nem tudjuk megoldani,akkor vissza kell hogy adjuk az ipart..
(#) erdei49 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
A távkapcsoló eredeti. Egyik nap még tökéletesen üzemelt, másnap megbolondult.
Következő: »»   734 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem