Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hegesztő inverter javítás
Lapozás: OK   66 / 114
(#) FerencziJ válasza mpisti hozzászólására (») Okt 20, 2017 /
 
Köszönöm! Feltöltöttem egy hasonló rajzot, melyet ha megnézünk akkor láthatjuk a PWM előtti U4 és a hegesztő áram szabályzókörében U3 TL084 ic-ket. illetve csatoltam egy fényképet is, talán valaki felismeri ic-k nélkül

köszönöm a segítséget.
(#) FerencziJ válasza FerencziJ hozzászólására (») Okt 21, 2017 /
 
Időközben elindult az inverter, a csatolt képek alapján mértem és vannak aggályaim.
1. kép dulal fetek bemenete
2. kép első igbt pár b-e
3. kép második igbt pár b-e

A kérdésem, a duál fetek bemenetén található jelek nincsenek teljes szinkronban egymással, illetve a hegesztő áram változtatásával a jel alakja nem változik normális ez? Igaz az igbt-n megjelenő jel már azonos időben van, mint láthatjuk.

köszönöm: fj
(#) Chipmunk1960 válasza FerencziJ hozzászólására (») Okt 21, 2017 /
 
Az 1. kép teljesen normális, hiszen kell idő, az átkapcsolásra. A 2. , 3. a kis túllövésnek, félhullám torzításnak, szintén nem látom jelentőségét, bárhonnan rákerülhet.
(#) FerencziJ válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Okt 21, 2017 /
 
Köszönöm!
Már csak a hegesztőáram szabályzási problémát kell megoldanom.
Mint időközben kiderült a Kende MS 300 az alábbi neveken is fut: Kaiser NBC-250 = Gerrard MMA-200

fj
(#) Chipmunk1960 válasza FerencziJ hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Elég nehezen olvasható a rajz, de ha jól látom a CN4-rő jön a külső poti, a finom állítást/ kalibrálást a V1, V2 -vel lehet végezni, játékos még ami ebben a körben van az UC 5. lábáig. Ezt a kört kellene végigmérni, hol akad el a jel.
(#) FerencziJ válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Valóban nehezen olvasható az a pdf rajz, és csak hasonló. Ami egyenértékű a kapcsolással azt tegnap este találtam az oroszoknál és csatoltam is.
(#) Chipmunk1960 válasza FerencziJ hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Az elv hasonló a WL pontra megy az áramszablyozó poti, ami R26,7 közé megy, s szintén U3a/U3d -n keresztül szintén az 5. lábra. Mást nem tudok mondani, mint előbb ezen a körörn kellene mérni, hogy a z 5. lábon va e változás a poti tekergetésekor?
(#) mulik5 hozzászólása Okt 28, 2017 /
 
Űdv lenne egy tig 160 hf awis gépem. Az lenne vele a gond hogy bekapcsol megy viszont nem var még csak szikrát se dob a pálca. Valaki tud valami megoldást?
(#) Chipmunk1960 válasza mulik5 hozzászólására (») Okt 28, 2017 /
 
Szia, Esetleg, de ehhez kicsit több infó kellene.... Fő-relé meghúz, segédtáp megvan, kimeneten mennyi fesz van ? Nem szikrázott, csattogott durrant, eldőlt talán?
(#) FerencziJ válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Tisztelt Chipmunk!

Elvileg összeraktam, de valami mégsem kerek. Az alábbiakat mértem, pwm kimenet 1. kép
majd első és második pár igbt g-e között, mi a véleménye(d)?

üdv: fj
(#) mulik5 hozzászólása Nov 1, 2017 /
 
Van valakinek esetleg gysmi tig 160 hf dc pulse prmer és secunder panelja?
(#) mulik5 hozzászólása Nov 1, 2017 /
 
(#) FerencziJ válasza mulik5 hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Ez nem egy hekkelt verzió? Szerintem egy ilyenre lenne inkább szükség.
(#) dara válasza FerencziJ hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Nem hekkelt,nekem is van olyan gépem gyárilag ilyen paneleket raktak bele.
(#) FerencziJ válasza dara hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Értem, engem teljesen megtévesztett, csak azzal találkoztam még, amit csatoltam. Sajnos nem tudok segíteni.
(#) mulik5 hozzászólása Nov 2, 2017 /
 
Értem esetleg ezz nem lenne hozzá kompatibilis?
(#) mulik5 hozzászólása Nov 2, 2017 /
 
Sehol nem lehet találni ilyen modult. Esetleg ha valaki tud vagy tudja hogy hol tudnék kapni.
Van 2 db gysmi tig 160 hf dc gépem és a gond mind a 2 nél ugyan ez a module
(#) FerencziJ válasza mulik5 hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Én már próbáltam keresgetni különböző külföldi oldalakon gysmi (és azonos belű társaira) de már csak kifutott hirdetések vannak. Láttam az oroszoknál, hogy ők már készítenek hozzá nyákot, és felülszerelik. Ebben az esetben is ezt tudnám ajánlani, vagy amennyiben nem égett szét a fóliázat, akkor simán javítani.
(#) FerencziJ válasza mulik5 hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
A hűtőborda nagyságával azonos méretű, csak a portok kiosztása a kérdéses....
(#) mulik5 hozzászólása Nov 3, 2017 /
 
Nem égett szét csak aki előttem hozzá nyult barbár módon letépte a főpanelt az smi panelrol igy szétszakadt rajta a fólia illetve a forrasztási pontok bakelitig szakadtak :/
(#) FerencziJ válasza mulik5 hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Igen, láttam a képen, hogy szépen helybenhagyták. Nem lehet, hogy csak leesett? Láttam már ilyet. Egyébként a gyengeáramú részt szalagkábezd össze, az erőssáramot pedig 4mm2-es hajlékony kábellel szereld össze. Csináltam már ilyet, nem szép de működik. .........
(#) Goldman hozzászólása Nov 4, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy kéréssel lennék tisztelt fórumtársakhoz. Rajzot keresek egy Kaiser 300-as MIG-MMA hegesztőhöz. Még nem hibás és nagyon jól működik, viszont szeretnék rajta tuningolni. De az orosz oldalon található Kaiser 250-es hez nem sok köze van, úgyhogy másik rajz kellene.
Amúgy csak zárójelbe jegyzem meg, hogy csak azért működik mert már amikor megjött szétszedtem, és rendesen összeraktam. A panel leszakadt, az amúgy is rövid csavarok csörögtek benne, a gyors csatik kilazulva, és egyéb lötyögések voltak.
Úgyhogy mindenkinek csak javasolni tudom hogy mielött kipróbálná, nézze át új készülékét.
(#) erbe válasza Goldman hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Mit akarsz benne tuningolni?
(#) Goldman válasza erbe hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Egyenlőre csak egy gázszelep nyitó nyomógombot építenék be, a gázáramlás beállítást segítené, de nem akarom hazavágni, a kis panelok elég áttekinthetetlenek, és úgy láttam köze van az egyiknek hozzá.
(#) erbe válasza Goldman hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Ez nem így szokták. Kioldják a huzalelőtolást és már lehet állítgatni a gázt.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2017
(#) Goldman válasza erbe hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Igazad van, igy is jó, csak más fajta nyomógomb kell.
Köszönöm a segítséget.
(#) erbe válasza Goldman hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Milyen nyomógomb? Az előtoló egységen lelökik a szorítógörgőt a huzalról.
(#) Goldman válasza erbe hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Ez a legjobb ötlet, köszi!
(#) lionsec hozzászólása Nov 19, 2017 /
 
Szervusztok!

A segítségeteket szeretném kérni mert Került hozzám javításra egy EPI2804 típusu inverter amiben az egyik fet elpukkant ill egy 1,5nF kondi is elégett meg egy duál diódának volt eltőrve az egyik lába.Ezeket kicseréltem de nem indult továbbra sem el a hegesztő és villog a letapadás jelző led is és arra gyanakszom hogy esetleg ez okozhatja esetleg a hibát.Tudna valaki esetleg segíteni hogy hol keressem a hibát?
Előre is köszi szépen.
(#) roland78 hozzászólása Nov 21, 2017 /
 
Hello mindenkinek. Segitsegre lennne suksegem. Licitaltam egy gepre GUDE 160 GC es az elado azt irata hogy leveri a FI-rellet.Beinditany nem inditotam, tegnap kaptam es csak beleneztem ha valami el van sulve vagy mas egyeben amit szabad szemel lathato.Tud valaki ebben segiteni? hogyan tovabb velle? Lepesek a javitasban . Koszonom.
Következő: »»   66 / 114
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem