Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Automatikus működésű kutyabejáró
Lapozás: OK   1 / 3
(#) chillytommi hozzászólása Nov 20, 2017 /
 
Sziasztok!
A következő probléma miatt kérnék segítséget.
Van egy kutyabejáró a ház falában kialakítva, amelyre belülről egy 60x60-as ablakot (ajtó helyett) építettem be. A célom az lenne, hogy a kutya és a macska is, önállóan tudjon be-, illetve kimenni rajta. Rendeltem egy 12V-os működésű lineáris aktuátort, amellyel mozgatnám az ablakot és 2 pár infrasorompó - az ablak két oldalán - indítaná az ablakmozgatást (ezt is megrendeltem).
A gondom ezzel annyi, hogy az aktuátor irányváltásához polaritásváltás is kell. Gondolom kellene hozzá egy motorvezérlő, ami az infrától kapott jelekkel vezérli a mozgatást, de mindezt úgy, hogy nekem ne kelljen beavatkoznom a folyamatba.
Biztos egyszerű a megoldás, csakhogy nem tudom milyen vezérlő és milyen kapcsolás szerint kellene...
Ha ebben tudnátok segíteni...
(#) Kera_Will válasza chillytommi hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Ez jó .... és akkor minden bátor kóbor macska is követni fogja őket?
Egy RF ID-s olvasó se ártana még, mert akkor akinek a nyakában van ilyen akkor az betud menni, akinek nincs az nem ...
Habár a kutyákat kötelezően csipelik is, így annak nyakörv se kell amin függ az RFID tag.
(#) Kera_Will válasza chillytommi hozzászólására (») Nov 20, 2017 / 1
 
Irány váltás pár darab diódával és több áramkörös vég állás érzékelő váltókapcsolóval megoldható.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2017
(#) chillytommi válasza Kera_Will hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Igen... a rfid megoldás lett volna a kezdeti ötletem. Csak ott még több problémába szaladtam bele, mert - akkor még - nem találtam senkit sem, aki ért ahhoz is. Mert azt a rendszert úgy gondoltam ki, hogy az ablak mellé helyeznék egy közepes hatótávolságú kb. 1m távolságig olvasó rfid readert, aminek a jelét kapná meg egy 1 ajtó/ 2 olvasó fogadását kezelő beléptetőpanel, ami vezérelné valahogy a lineáris motort... De, mint itt is olvasható, ahhoz se konyítok. Ezért aztán letettem a beléptetőrendszerrel "túlbonyolított" ablaknyitási projektemen és maradnék a "sima" megoldásnál. Legfeljebb bejönnek a környékbeli macskák is. Amennyiben az óriás schnauzerem hagyja... miért is ne?!
(#) chillytommi válasza Kera_Will hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Ha jól gondolom, akkor egy h-hídas megoldással - amiről pont a cikkek között olvastam - lehetne az irányváltást megoldani. Viszont a végállás érzékelését nem tudom momentán elképzelni, hogy mit használjak. Nem lenne-e egyszerűbb megoldás az, ha az infrasorompó késleltetési idejének letelte után kiadott valamilyen jel vezérelné a h-hidat, hogy váltson polaritást és indítsa el a motort visszafelé. Azt tudom a motor leírásából, hogy van végállás határolója, aminél automatikusan megáll, de abban már nem vagyok biztos, hogy az infrának csak késleltetett kimenete van, vagy sima jel-megszakításra is - a késleltetéstől függetlenül - ki tud adni jelet. Bár ott írnak (Alarm Output: NO/NC és Relay Output: Max 1A 36V), de ezek akkor egymástól függetlenül tudnának működni?
(#) chillytommi hozzászólása Nov 21, 2017 /
 
Most így nézve az elolvasások számát és a válaszok mennyiségét, azt látom, hogy ha magamnak válaszolok a feltett kérdésekre, akkor lehet, hogy közelebb jutok a megoldáshoz...
Bár tényleg jó lenne, ha egy-két, a témában otthonosan mozgó fórumtag leírná a véleményét, vagy esetleg kaphatnék egy kapcsolási rajzot, vagy csak valami támpontot, hogy mit keressek.
Jobb lenne, ha elektronikai egységekben gondolkodnátok és nem nekem kellene összeforrasztgatnom hozzá egy panelt, mert erre már nem vállalkoznék.
És lehetőleg maradjunk az egyszerűbb megoldásnál (hagyjuk ki az RFID azonosítást)...
Köszönöm!
(#) Kera_Will válasza chillytommi hozzászólására (») Nov 21, 2017 / 1
 
Idézet:
„végállás érzékelését nem tudom momentán elképzelni, hogy mit használjak”

Végállás kapcsolók (válogathatsz):

- mechanikus
izmosabbat keressél ami jól viseli az ütközéseket

- optokapu:

reflexios
rés

- induktív

-mágneses :

reed relé
reed
hall
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2017
(#) chillytommi válasza Kera_Will hozzászólására (») Nov 22, 2017 /
 
Akkor, ha jól értelmezem, akkor az ablak nyitásakor/zárásakor végpontokhoz valamelyik fajta érzékelővel megoldható a megállás jelzése egy másik egységnek.
Találtam ilyet: Arduino Shield, pajzs, motorvezérlő, 2A, duál (Link) vagy H-Bridge meghajtó, max 2A (Link) amivel megfordítható a polaritás és elindítható visszafelé a motor.
Illetve: Motorvezérlő panel (piros) L298N (Link) vagy L298N Dual H-híd vezérlő modul (Link) nem tudom jó-e ehhez..
Azt nem tudom, hogy pl. az infrasorompó folyamatos jelet ad-e, ha áthaladnak közte, vagy csak egy impulzust és beállított időpontig. Mert a motor indításához - és gondolom a végállásig való eljutáshoz - folyamatos jelre van szüksége.

Az infra specifikációja:

This is active infrared detector.
Install each pair on opposite positions.
Then there is a infrared area between these two detector parts.
When someone passes the infrared region, the detector will send alarm signal to the security alarm host (which not included here).
Great to be installed for security system in school, office building, hospital, home yard, etc.
Anti glare up to 50,000lux, built-in automatically light filter adjustment system, avoid the impact of strong light or car lights.
Omniseal structure allows it to work well in harsh environment.
The detector automatically enhances sensitivity when encountering fog or bad weather(AGC circuit).
Designed with a high standard anti-RFI/EMI capability.
Type-C relay output.
The beam blocking cycle is adjustable to make it more flexible and more adaptable.
Professional anti-interference optical cover.

Type: Active Infrared Detector
Material: PC
Beam: Single Beam
Reaction Speed: 30ms
Install Distance(Max): Outdoors: 10m, Indoors: 20m
Alarm Output: NO/NC
Contact Rating: AC/DC,30V/0.5mA
Linkage Alarm: Yes
Voltage: DC 12-24V
Current: RX: 15mA, TX: 30mA
Frequency: 1.92KHz
Relay Output: Max 1A 36V
Operating Temperature: -25 to 55
Operating Humidity: 5%-95% RH

A táp specifikációja:
12V 5A 60W AC100V~240V-1.8A-50-60Hz DC 12V 5A 125*55*30mm 2.3m

-> bár így utólag az az érzésem, hogy pl. stabil tápegységet jobb lett volna választani hozzá...

és a lineáris aktuátor specifikációja:

This miniature linear actuator is using for industrial, agricultural hinery, construction, clean sweeping vehicles, vessels, cargo and many other applications.
It can be replaced by hydraulic, pneumatic products ideal for saving energy consumption.

Material: Aluminum alloy
Load capacity: 900N/225Lbs
Input Voltage: 12V DC
Stroke Length: 200mm/8 inch
Duty cycle: 10%
Built-in limit switches,not adjustable after leave factory.

Bocs, a hosszas idézetekért.
(#) nedudgi válasza chillytommi hozzászólására (») Nov 22, 2017 /
 
Nem lenne egyszerűbb, ha a négylábúra bíznád egy hagyományos "macskaajtó" működtetését, és az elektronika csak reteszeléssel foglalkozna?
(#) Kera_Will válasza chillytommi hozzászólására (») Nov 22, 2017 /
 
Eddig jó csak a lényeg nem derül ki .
Mi lett volna ha az eszköz leírás saját oldalát vagy pdf-jét linkelted volna?

Az infrakapud típusa, mit ad ki , hogy néz ki ?
(Valószínű ha takarva van akkor változik a kimenete, egy impulzus vagy ez nyújtható-e belső időzítővel? )

A másik a lineáris aktuátor motor áram felvétele 12 V de áram az mennyi?
Enélkül nem tudsz vezérlőt választani hozzá .


Vég állás kapcsolóval rendelkezik az aktuátorod , ezt lehet használni egyik pozíció érzékelőnek.
200 mm mozdul ... ezt némi csuklós emelő rendszerrel kell transzformálni kb kétszeresére , mert 600*600 mm a "résed" amit mozdítani kell .Mekkora a mar magassága a kutyának?

Lehet inkább kapacitív érzékelő jobb lett volna mint az infra kapu.


Az ajtó peremeit valami lágy könnyített anyagból kellene csinálni ... mert a kilógó test részek becsípése biztos elriasztaná a következő próbálkozástól.( gumi / szövet ).
Valami akkumulátor se ártana , és "vészhelyzeti protokol" mi történjen akkor ?!
(#) chillytommi válasza Kera_Will hozzászólására (») Nov 22, 2017 /
 
Igazad van, sok kérdést vet fel a rendszer... De legalább elindult valami, ami a gondolkodás irányába tereli a problémámat.
Interneten és persze kínából rendeltem meg az aktuátort és az infrát is. Az adatlapjukon megadott paramétereket másoltam ide be. Ha valami kimaradt, azért van, mert csak ennyi infóm van róla. Ha megérkezik - remélem - pontosabb képet kapok.
És azért nem az eszköz linkjét küldtem el, mert a wish.com-ról rendeltem több marhasággal együtt és ott csak regisztráció ellenében mutatja meg a teljes adatlapot, illetve a képeket. Ennek nem akartam kitenni senkit sem.
...
De azért valami talán látszik belőle: Infrakapu
Aktuátor
...
A műanyag ablak mérete a 600x600-as. A benne lévő ablakszárny, 520x520 méretű. Az ablak pereme gumiszigeteléssel van ellátva.
Vészhelyzeti protokollhoz meg lehet, hogy valamilyen akadás-érzékelőt kellene beiktatni, hogy ha menet közben valamiért megáll, akkor visszanyíljon az ablakszárny (gondolom ennek az érzékenységének változtatásával szabályozható a folyamat).
(#) chillytommi válasza Kera_Will hozzászólására (») Nov 22, 2017 /
 
Az infrakapu leírásából azt látom, hogy ahogy áthaladnak közte, riasztási jelet ad ki (Alarm Output: NO/NC), és van egy C típusú relé (Type-C relay output), amely (Relay Output: Max 1A 36V).
Az aktuátorról meg nem volt egyéb adat, de hasonlót kerestem és bár kisebb a tolóereje, de gondolom ennél sokkal nagyobb áramot nem vesz fel:
"Material: Aluminum Alloy
No-load current 1A
Input Voltage: DC 12V
Stroke
Length: 200mm(7.87 )
Max Push Load: 750N/165lbs .....az enyém: 900N/225Lbs
Speed: 10mm/s
Duty Cycle: 20%
Operating frequency: 20%
Protection class IP54 "

A kutya marmagassága: kb.60 cm.
A kapacitív érzékelővel, vagy a mozgásérzékelővel az a gondom, hogy ezáltal bármilyen állatot beenged. Ha az infrakapu legalább 10 cm-re lesz a földtől, akkor mind a kutyát,mind pedig a macskát képes érzékelni. De pl. a gyakran nálunk vendégeskedő egereket, nem.
(#) Kera_Will válasza chillytommi hozzászólására (») Nov 22, 2017 /
 
De ha több infra kapu is van egy más után , felett akkor behatárolhatóbb a felület is ami macskára utal ... kutyára meg biztosan.
Kifele lehetne csak kapacitiv.
Nyítás pályája alakja?
Elfordul vízszintesen , függőlegesen 1 tengely körül.
Fel le ereszkedik .
A kutya magasságból nem kis erő és tömeg is jelen lesz.
Ezt is ki kell bírnia .
Aktuàtor helyett lehetet volna 2 orsó is ami valami" bowdent " teker le s fel 1 1 motorral (ablaktörlő végállás kapcsolója is van) , amik felváltva működnek.
Vezérlés nélküli motor és orsó szabadon fut.
Esetleg egy retesz ami zárt helyzetben benyomódik vhova ... ne csak a bowden tartsa az ajtót.
Vagy mágneses ajtó zár ... ezt még rárakhatod most is .
Amikor ajtó
véghelyzetbe kerül a motor kikapcsol becsukàs záráskor.
Nyitás utáni áthaladás nyugtàzàskor becsukó motor indul el.
Persze 2 motor ... de nem kell irányváltó se 1 irányba forog mindig a motor .
1 motor esetén egy nagyobb "puffer" henger amiről és amire a " bowden" le/fel tekeredik. Egyik irányban nyit másik irányban zár.
(#) Kera_Will válasza chillytommi hozzászólására (») Nov 22, 2017 /
 
Ha felül lenne tengelyezve mint egy libegő csapó ajtó , akkor elég lenne egy befelé nem engedő retesz.
Kifelé saját maguk tudnák lökni
Befelé pedig egy elektro mágnes reteszelne.
(#) 444Tibi válasza chillytommi hozzászólására (») Nov 22, 2017 / 1
 
En le-fel csuszo ajtot csinalnek,
megmernem a kisebb allatot, a macskat.
Ha pl. 30 centi hosszu, akkor a fal mindket oldalan 20-25 centire fotocella, es a falsikba is egy, az ajto vonalaba.
Ha barmelyik fotocella erzekel, ajto fel, ellenkezo esetbe lecsukodik.
Igy abszolut biztonsagos, semmikepp nem tud razarodni.
Es pofonegyszeru a vezerles is, a kifele-befele irany, szamolas stb. ami pontatlan lehet, igy kizart.
Pic, Arduino nelkul par relevel es diodaval kivitelezheto, ha a tolomotoron mindket vegallasba van vegallaskapcsolo, vagy a mechanikara szerelsz fel, akkor egyszeru nagyon.
(#) chillytommi hozzászólása Nov 23, 2017 /
 
Köszönöm az ötletbörzét!
Feltöltöttem az időközben készített képeket és így legalább látható, hogy milyen az ablak és hogyan használják az állatok: KÉPEK
Az infra elhelyezését a nyíló ablakszárny két oldalára tenném: egy párat bentre, a szoba felől, egy párat pedig a kis alagútba úgy, hogy a macskát is érzékelje.
Az ablak mozgásának iránya nem tud függőleges lenni, mert felette egy nagy - ténylegesen ablak céljáró szolgáló - ablak van
Majd még lövök egy képet a szoba felől, az ablak környezetéről... lehet, hogy ott macerásabb lesz az infra elhelyezése, de kiderül.
(#) lazsi válasza chillytommi hozzászólására (») Nov 23, 2017 /
 
Szia!
A merev mozgatás szerintem nem annyira állatbarát... Mert olyan helyzetekre is fel kell készülnöd, amire egyébként nem számítanál. Mi van, ha az állat az ajtó mellett lefekszik, és valamije (tipikusan a farka) belóg a nyílásba? Az érzékelő már nem látja, hiszen ahhoz túl alacsonyan van, és a rázáródó ajtót csak akkor veszi észre, amikor már késő (mert mélyen alszik)? Mivel kijárós a macska, sajnos számolni kell, hogy sérülés érheti és úgy megy haza (sajnos tapasztalat... Az egyik macskám úgy jött haza, hogy a hátsó lábait csak vonszolta maga után, de felépült belőle.). A kutya, ha hozzá van szokva a macskához, a többi macskával is barátságosabb, vagyis simán be fog menni idegen macska is (főleg, ha bent finom kaja van...).
A mozgatás nem lehet túl erős, hogy az ajtóban megálló állatra ne csukódjon rá, de azzal is számolni kell, ha a kutyának hirtelen ugatnia "kell" ( ), mert olyankor úgy tépi fel az ajtót, hogy öröm lesz a mechanikát javítani (egy schnauzer már elég erős lehet hozzá...).

A megoldás szerintem egy készen kapható kutyaajtó. Létezik olyan gyári megoldás, ami a hozzá adott nyakörvet érzékeli és csak akkor engedi nyílni az ajtót. Egy ilyennel megoldható az is, hogy csak ki / csak be / ki-be / sehova.

Ha mindenképpen saját megoldást szeretnél (mert kihívás, büszkélkedni lehet vele, stb...), akkor is inkább csak egy "hagyományos" kutyaajtó reteszelését építeném meg a helyedben. A nyitását pedig az állatokra bíznám.

Off: Pár éve láttam olyan automata etetőt, ahol több macska esetén "arcfelismeréssel" dönti el az eszköz, hogy kaphat-e kaját az etető előtt álló macska, gondolom ajtóra is létezik ilyen megoldás, persze nem olcsón...
(#) kaqkk válasza chillytommi hozzászólására (») Nov 23, 2017 /
 
Azért én a helyedben átgondolnám a biztonsági kérdéseket is (talán rfid vagy valami egyedi suc a nyakörvre , ekkora ablakon befér egy cingár cigánygyerek ...
(#) Kera_Will válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 23, 2017 /
 
Idézet:
„ekkora ablakon befér egy cingár cigánygyerek”

Tévedsz! Ami akkora, mint egy macska és gülü ( ) szeme van, az nem lehet kutya!
(#) chillytommi válasza lazsi hozzászólására (») Nov 23, 2017 /
 
Sok szempontból igazad van és tényleg figyelembe kell venni minden eshetőséget, "mert mi van, ha..." kezdetű fejtegetést lehet hosszan sorolni.
Ötleteim eddig is voltak, sőt korábban - jó másfélnapos farigcsálással - csináltam egy lengőajtót az alagút-részbe, aminek csak neki kellett mennie az állatnak és a fejével meglökve áthaladni alatta...
Ott állt a kutya fél napig előtte, bökdöste a fejével és nyüszített hozzá, de be nem jött. Mutattam neki, hogyan kell. Adtam jutalomfalatot, kidobtam a nyíláson, meglöktem az ajtót, hogy lássa hogy kell használni, de csak nem akarta...
A macska detto.
Akartam tolóajtót csinálni. Ez lett volna a legpraktikusabb ide. Hely van hozzá, igaz nem felfelé mozgott volna, hanem jobbra.
De a legfontosabb érv, ami NEKEM szempont és nem az állatoknak, hogy jól szigetelt legyen! Mert most csináltattam meg a hőszigetelését a háznak és pont a kutyakijáró miatt elveszne a szigetelésből adódó kellemes hőmérséklet, mert onnét állandó huzattal kell számolnom. Amúgy a mai napig ezt "élvezhetem", mert bár van most ajtó (ablak) a nyíláson, de az állatok miatt állandóan nyitva van. Ha meg elegem van a huzatból, akkor egyszerűen bezárom és akkor senki, se ki, se be nem megy rajta! Még a cingár cigány sem...
...
A rfid megoldásról feljebb ejtettem pár szót. Nem ismételném meg.
...
Arcfelismerés: szerintem sokkal egyszerűbb lenne, ha ráragasztanék egy rfid gombot a kutya/macska orrára, mert úgyis az van elől.
...
Készen kapható kutyaajtó: van számos megoldás, amelyek jellemzője, hogy minimális szigeteléssel bírnak. Tavasztól őszig tök jó. Eddig nekem is csak hőfüggöny volt az alagút mindkét oldalán (mint látható volt az egyik képen).
Ha már igényesebb ajtót keresel, akkor van a PlexiDoor termékcsalád... alsóhangon 100-300 ezer forint körül plusz beépítés.

Vagy találtam olyat, amelyik úgy néz ki, mint egy kis trezor! Rfid beléptetéssel, egyedi színrefújt külső és belső borítással, rejtett zsanérozással - ugyanolyan nyitás rendszerrel és iránnyal, mint amilyet én tervezek - hőszigetelt. Majdnem olyan ócssó' mint az előbbi... ja mégsem! Ez kb. 1 milka.

Szerintem térjünk vissza a realitások talajára és próbáljuk meg a felvázolt tartalommal megoldani közösen a problémát.
(#) chillytommi válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 23, 2017 /
 
Ha kint van a kutya, akkor ide be nem jön a cigánygyerek! Ha meg bent van a házban a kutya, akkor szerintem nagyon ráb...szik, ha bemegy! Viszont nagy a kert és puha a föld! Akárhányat el tudok ásni...
(#) chillytommi válasza Kera_Will hozzászólására (») Nov 23, 2017 / 1
 
Ezt az 5letedet most olvastam, de már másnak fejtegettem, hogy a lengőajtót nem kultiválták az állatok, hiába csináltam meg! Nem lökték azt semerre, mert inkább nem jött be.
(#) proba válasza chillytommi hozzászólására (») Nov 23, 2017 / 1
 
Azt azért még megpróbálhatnád, valami gomb, amit ha megnyom,rálép.. nyílik az ajtó valamennyi időre. Ezeknél butább állatok is megtanultak önitatót használni.
Esetleg az ajtóba egy infra sorompó, mint a garázskapuknál.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2017
(#) lazsi válasza chillytommi hozzászólására (») Nov 23, 2017 / 1
 
Nálunk több macska is elég hamar megtanulta használni a lengőajtót... A szomszédé is, pedig annak meg sem mutattuk... Három kutyám is megtanulta. Nálunk úgy működött leginkább a tanulás, hogy amikor szerettek volna kimenni, akkor átvezettük bentről kifelé, majd kintről befelé és hagytuk, hogy magától kimenjen. Mivel nagyon ki akart menni, ezért kénytelen volt ezen át...
De te tudod, én csak elmondtam a véleményemet...
(#) chillytommi válasza lazsi hozzászólására (») Nov 23, 2017 /
 
Szerintem is meg tudná tanulni, nem egy akkora ördöngősség
Inkább az volt a baj, hogy amikor megcsináltam a faláttörést, utána szép munkát akartam végezni és járólappal "kicsempéztem" az átjárót. Ami nem lett volna baj, csakhogy a szépérzékem addig terjedt, hogy jól nézzen ki; addig már nem, hogy a derékszög az 90 fok legyen és a függőleges az föntről lefelé egységes legyen... Így csili-csálé lett a fala. Na ebbe kellett belefaragnom egy lengőajtót, amit bár 8 mm-es osb-ből csináltam, viszont két oldalra tettem rá hungarocellt szigetelésnek, így meg vagy 5 cm-es lett a vastagsága. Nem csodálom - így utólag - hogy nem volt ínyükre, hogy ekkora lapot mozgassanak...
Ha csak egy műanyaglap lett volna, akkor azon biztos simán átmegy, minthogy a hőfüggönyt a mai napig használják, gond nélkül. Ráadásul a földszinten van egy ugyanilyen kutyabejáró, de azon kívül-belül csak hőfüggöny van.
(#) chillytommi válasza proba hozzászólására (») Nov 23, 2017 /
 
Igen, még ezen is gondolkodtam, de valahogy ez tűnt egyszerűbbnek, hogy ha az ajtó közelébe megy, akkor az majd ki fog nyílni előtte. Az infrasorompó, meg pont ezért lenne, hogy ez vezérelje az ablakszárny mozgatását. Persze visszafelé, tehát záráskor meg használhatnánk a jelét akadályérzékelőként... Végül is, ha az ablakszárny befelé mozog, akkor a két infrasorompó, a szárny két oldalán helyezkedne el, vele párhuzamosan. Amennyiben bármelyik infra megszakítást észlel, az ajtót elkezdi kinyitni. Nyitás után, egy végálláskapcsoló indít egy késleltetést, aztán ha az letelik, visszafelé elindítja a motort. Ha bármelyik infra akadályt érzékel, megállítja a motort és adott időig vár és/vagy elindítja azonos irányba (tehát zárás felé), vagy visszanyitja a végpozícióig.
(#) proba válasza chillytommi hozzászólására (») Nov 24, 2017 /
 
Némi gond, egy befelé mozgó ajtószárnynál a belül elhelyezett infra sorompó csak az ajtószárny távolságnál messzebb lehet.(vagy toló/emelkedő ajtó)
Én ha ilyet kellene csinálnom, talán valami nyomóka, érzékelős kapu/átjáró távolabb az ajtótól, nyitja az ajtót , az ajtóban érzékelő, ha átment csuk/ha akadály van nyitva tart, egyébként ha eltelt egy bizonyos idő érzékelés nélkül, csuk.
(#) chillytommi hozzászólása Nov 24, 2017 /
 
Talán nem gond, mert az ablakszárny alatt van kb. 10 cm a padlóig. Ennyivel van magasabban az ablak, a padlótól.
Viszont arra gondoltam, hogy ha nem elektronikusan szeretném megvalósítani a nyitás/zárás mechanizmusát, hanem pl. csigasorral, akkor a jó öreg emelőszerkezet példájából kiindulva, meg lehet oldani, hogy a kutya vagy a macska viszonylag kis erőt kifejtve megnyitja az ablakot és egy ellensúly felemelkedik és aztán - persze késleltetés nélkül - vissza is csukódik, mivel az ellensúly lefelé fog mozogni, amint megszűnik a nyitásirány. Igaz, ekkor nagyobb a valószínűsége, hogy odacsukja a macskát/kutyát az ablak, de mivel nem egy motorikus gép fogja behúzni (tolni) az ablakszárnyat, ezért akadály esetén, egyszerűen megáll az ablak. Csináltam egy Móricka-skiccet ide...
(#) Epu2 válasza chillytommi hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Ez így nem egyirányú?
(#) Gafly válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 25, 2017 / 1
 
Ugyan nem Neked szánom konkrétan a hozzászólást, de szerintem nem lesz belőle harag
Javasolt a "cat flap" kifejezésre rákeresni, ez nagyon jó kiindulópont.
Mindjárt itt van ez.
Ezen belül is különös figyelmet érdemel a:
Idézet:
„Cat Door Idea #3: The 4-Way Locking Cat Door”

A "4-way" az konkrétan ezt jelenti:
- Zárva,
- Csak be,
- Csak ki,
- Bármerre.
Az, hogy a linken macskáról van szó, ne zavarjon senkit. Működési elvet tekintve nincs különbség, legfeljebb méretbeli.
Ahogyan írták is a végén.
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem