Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DSC riasztó
 
Témaindító: pittyu, idő: Márc 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   254 / 282
(#) lion7408 hozzászólása Nov 22, 2017 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérnék az alábbi problémához!LC100 mozgásérzékelő impulzus szélesség középső állásba jumperelve, pet immunity 15 kg-ra jumperelve és mégis érzékeli a macskát!Mi lehet a probléma? Köszönöm!
(#) Kovabe válasza lion7408 hozzászólására (») Nov 22, 2017 /
 
Az LC100 nem birja a macskát. Javallom a SWAN 1000-et ami radaros is és és állásba kell tenni de ez sem 100%.
Sajnos jártunk úgy hogy a macska beriasztás után a falon futott 1m magasságban és ezt már semmi nem birja.
Amúgy van az LC100-nak egy 25kg-os állása is.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2017
(#) aroxol válasza lion7408 hozzászólására (») Nov 22, 2017 /
 
Szia!

Macskánál semmilyen mozgásérzékelőt nem tudsz alkalmazni! Mozgásérzékelőknél egy megoldás van, a macskát kizárni a megfigyelt térből. Amúgy az LC100 már akkor tévedés volt amikor kitalálták. Crow-ból rengeteget felszereltem, mind hibátlanul működik évek óta. Nem véletlenül probálja másolni a DSC.
(#) lion7408 hozzászólása Nov 22, 2017 /
 
Hát ez nem túl jó hír!!! Azért köszönöm a válaszokat!Még megpróbálom a 25kg-os beállítást,Aztán kinyírom a macskát!
(#) em hozzászólása Nov 23, 2017 /
 
Meg tudnátok mondani, hogy ez mi?
(#) Massawa válasza em hozzászólására (») Nov 23, 2017 /
 
Mi lenne ha lerajzolnád, mindössze 6 alkatrész, azaz 12 pontos hálozat.
(#) Kovabe válasza em hozzászólására (») Nov 23, 2017 /
 
Villámvédett tápleválasztó egység
(#) em válasza Kovabe hozzászólására (») Nov 23, 2017 /
 
Oké, és mit választ le, mikor és miért?
(#) Laslie hozzászólása Dec 9, 2017 /
 
Sziasztok!
Szekrény takarásba került egy érzékelő, amit át szeretnék helyezni. A kérdésem az lenne, hogy van-e valami buktatója a műveletnek? Vagy elég csak ideiglenesen kiiktatni az adott zónát, az érzékelőt áthelyezem, a vezetéket pedig megtoldom?
A központ DSC PC585H, a hozzá tartozó kezelő PC 1555 RKZ.
Az érzékelőről mellékelek egy képet.
(#) HA5AWS válasza Laslie hozzászólására (») Dec 9, 2017 /
 
Szia!
A tamper zónát is iktasd ki, egyébként jelezni fog, a tápfeszültségnél vigyázz ne zárd rövidre mikor kihúzod az érzékelőből a kábelt.
Üdv: Gábor
(#) Laslie válasza HA5AWS hozzászólására (») Dec 9, 2017 /
 
Köszönöm a választ. Viszont azt nem tudom, hogy mi az a tamper zóna, és azt hogyan kell kiiktatni. Gondolom ezt meg lehet oldani a kezelő panelon. Ha igen, akkor leírnád, hogy ennek mi a módja, és hogyan tudom majd visszaélesíteni?
Azt tudom, hogy az érzékelőt egy élesítést követően visszaállítja a riasztó.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2017
(#) Laslie válasza Laslie hozzászólására (») Dec 9, 2017 /
 
Közben utána olvastam, már tudom mi az a tamper zóna.
Viszont azt még nem tudom, hogy hogyan tudom kiiktatni.
(#) Laslie válasza Laslie hozzászólására (») Dec 9, 2017 /
 
Így néz ki belülről az érzékelő.
(#) Gafly válasza Laslie hozzászólására (») Dec 9, 2017 /
 
A használati utasítás szerint:
Idézet:
„Zóna kiiktatása
A zónakiiktatás akkor használatos, ha az élesített rendszer egy részét szeretné használni úgy, hogy riasztás ne történjen. A kiiktatott zónák nem okoznak riasztást. A zónákat nem lehet kiiktatni, ha a rendszer éles. A kiiktatott zónák automatikusan törlődnek, amikor a rendszert hatástalanítják.
Zóna kiiktatás LED billentyűzetről:
A funkció használatához legyen a rendszer kikapcsolt állapotban.
Vigye be a [*][1][kiiktatandó zóna(k) száma]. A zóna szám két számjegyű 01 - 08 lehet. A kiiktatott zónák jelző fénye ilyenkor világít.
A kiiktatást megszüntetni a zóna számának újra bevitelével lehet. A programozásból a [#] billentyűvel lehet kilépni.”

Mondjuk én szereléshez ki szoktam kapcsolni (értsd áramtalanítani) a rendszert, de ízlés kérdése...
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2017
(#) Gafly válasza Laslie hozzászólására (») Dec 9, 2017 /
 
Hajónapló, kiegészítés:
Ha már leszedted a fedelét és nem visított, akkor már arrébb is rakhatod. Bal oldalon alul az a fekete mikrokapcsoló a Tamper, ami ezek szerint úgysem működik/hatástalan/nincs bekötve a másik végén...
(#) Laslie válasza Gafly hozzászólására (») Dec 9, 2017 /
 
Köszönöm, sikeresen arrébb raktam.
Köszönöm, mindenkinek a segítséget!
(#) sankesz10 hozzászólása Dec 17, 2017 /
 
Sziasztok!DSC 1832 központom van. A ház amit védeni szeretnék kétszintes. Azt szeretném megoldani, hogy a fenti szinten, ahol alszunk, ott a lenti nyílászárókat élesítsem be egy külön kezelővel, viszont ha valaki hazajön, akkor tudjon hatástalanítani a bejárati ajtó melletti kezelőről. Ha elmegyünk otthonról akkor minden zóna élesedjen be, a bejárati ajtó melletti kezelőről. Olvastam a kezelésit, viszont nem találtam erre megoldást. Mondjuk két partícióval és zónák közösítésével én azt vettem ki, hogy az nem megoldás, mert a globális zónákat is együtt fogja kezelni, jól értelmeztem? Vagy az lenne a megoldás, hogy bármelyik kezelőről be tudom hívni a másik partíciót, de ott csak az állapotát látom és nem tudom kezelni, úgyis mint élesítés avagy hatástalanítás?
Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv, Sándor
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2017
(#) Syn7h37ic válasza sankesz10 hozzászólására (») Dec 17, 2017 / 1
 
Ez sima otthonmaradó/távozó élesítéssel megoldható. Particionálni felesleges, és jóval bonyolultabb lesz csak a használata.
Egyszerűen csak azokat a zónákat, amiket nem akarsz otthon bekapcsolni, otthonmaradó/távozó zónának kell beállítani a programban. Ha van nyitásérzékelő a bejárati ajtón, akkor ez az egész még automatikus is lesz, mert ha nem sértesz élesítés alatt késleltetett zónát, akkor automatikusan otthoni módban fog bekapcsolni a riasztó.
Ha viszont a késleltetési idő alatt kinyitod az ajtót, akkor átvált teljes élesítési módba és minden érzékelőt a rendszere kapcsol.
Ikonos, vagy szöveges kezelő esetén pedig ott a gyorsbillenyű kapásból a kezelőn. Üres házikó és az emberkés házikó.
(#) sankesz10 válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Dec 18, 2017 /
 
Köszönöm szépen a választ, a kérdésem az lenne, hogy ezek a házikós ikonok automatikusak lesznek ilyenkor vagy funkció billentyűt kell hozzárendelni?
Köszönettel, Sándor
(#) sankesz10 válasza sankesz10 hozzászólására (») Dec 19, 2017 /
 
Elnézést, hülyeséget kérdeztem?
(#) Syn7h37ic válasza sankesz10 hozzászólására (») Dec 19, 2017 /
 
Az ikonos gombok maguk a funkcióbillentyűk. Gyárilag a piktogramm szerint vannak beállítva. ezek persze módosíthatóak, de csak akkor ha erre kifejezett igény van, a gyári funkciógomb beállítások a legtöbb esetben jók. Csak particionált rendszereknél, illetve vezérlési igényeknél szoktuk átprogramozni a gyári funkciókról.
(#) Lezli46 hozzászólása Dec 19, 2017 /
 
Kérdésem ez volna az Urakhoz!

DSC PC 585 bekapcsolása távirányitóval lehetséges -e??? Esetleg részletezve ha lehet.

Az elöbbi riasztóhoz kapcsolt kültéri mozgásérzékelöt hogyan tudnám egyszer és mindörökre eltávolitani a legegyszerübben? Tamper be van kötve!

Köszönöm.
(#) Gafly válasza Lezli46 hozzászólására (») Dec 20, 2017 /
 
Ha tudod hogy melyik a tamper zóna, akkor a December 9.-i hozzászólásomban ott van, hogy hogyan lehet csinálni.
Bekapcsolás alatt élesítésre gondolsz?
(#) sankesz10 válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Dec 20, 2017 /
 
Köszönöm szépen, Boldog Karácsonyt!
Sándor
(#) Lezli46 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
Köszi!
sajnos nem tudom melyik a tamper zóna..,gondolom a központon van..,ott biztos nem tudom., egy riasztós ismerős szerint ez müködik : Leveszem a Kültéri mozgásérzékelő fedelet---riasztó szól---kóddal kezelőpultról kikapcsolom---, a csokiban áthidalom a "NO"-t és a "CC"-t egymással .., és kész. Nem probáltam ki még., ezért kérdezem hogy ez egy Ok-s megoldás???

Tegnap váratlanul hivtak a risztósok .,a föntiektől teljesen függetlenül hogy valami 220V-os problémát észlelnek stb..., nem foglalkoztam vele., viszont kb 3-4 óra mulva megszólalt a riasztó magától., nem volt beélesitve.., és nem is tudtam kikapcsolni a kezelőről .,ugy rémlik ,az nem is világitott..., kivettem az akksit és végre elhallgatott, szerintem még volt olyan jó állapotban hogy talán müködni kellett volna.., viszont a tápegység már nem kapott 220V-t...,itt tartok jelenleg..,ha sikerül a 220V-t helyreállitani és visszateszem a biztonságért feltöltött akksit., akkor ez már müködöképes is??? Vagy ujrakell programozni is?
Köszönöm a választ!
(#) Atesdr hozzászólása Dec 25, 2017 /
 
Mindenkinek szia!

Kérdéseim előtt mindenkinel áldott, boldog karácsonyi ünnepeket kívánok!

Ki kell jelentenem, hogy nem vagyok biztonságtechnikai szerelő, ezért szükségem van mások segítségére!

Házamat egy DSC PC1616 védelmezi....amennyire tudja, mert azért van mellette egy 60 kg-os canecorso is

Kedves ismerőstől kaptam egy Bentel BGSM-G modemet, és itt jönnének a kérdéseim.

Ezt a modemet szeretném a PC1616-hoz csatlakoztatni, de az internetről nem tudtam letölteni csak a telepítői leírást, ami viszont számomra nem írja le egyértelműen, hogy mit honnan hová kell bekötni.
Ami egyértelmű volt az a Aux + és -, valamint a szabotáns átkötése a PC1616-ra és a SIM behelyezése.

Aki tud, kérem, segítsen, hogy a táp és a szabotánson kívül, mit hová kell bekötni, és a kezelőn mit kell programozni. A kezelő egy PC1555rkz.

Szeretném, ha sms-t tudna a rendszer küldeni és, ha tudnám sms-en keresztül kezelni.....legalább alap dolgokban.

Másik téma, hogy a kinti hangszórót megszüntettem és helyette egy belső szirénát helyeztem el. Na azóta a Ready led mellett a System led is világít. Ütöttem egy *2 hibakeresőt és az egyes led (Z1) világít....rányomtam egy 1-est, hogy tételesen hozza ki a hibát és továbbiakban is az 1-es világít, ami azt jelenti ugye, hogy az aku feszültség 11,5V alá csökkent. Rámértem és a mért érték 13.6...valamennyi volt! Kérdezném, hogy mi okozhatja akkor a HIBÁT?

Előre is köszön a segítségeket!

Attila
(#) Gafly válasza Atesdr hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Milyen sziréna és hogy van bekötve?
(#) Atesdr hozzászólása Dec 26, 2017 /
 
Egy egyszerű fehér kis sziréna egy piros és fekete vezetékkel. Én közvetlenül rákötöttem a BELL + és - ra.
A mozgásérzékelők és a nyitásérzékelők doel kötéssel vannak bekötve!!!!!
(#) Gafly válasza Atesdr hozzászólására (») Dec 26, 2017 / 1
 
A doksinak az 1.4 fejezetét elolvastad?

neno.PNG
    
(#) levaitamas válasza Atesdr hozzászólására (») Dec 26, 2017 / 1
 
Feltehetően piezo szirénád van, az pedig nem terheli megfelelően a BELL kimenetet. Emiatt sziréna leválást ad. Ha Gafly hozzászólása szerint egy kilo Ohm-os ellenállást kötsz párhuzamosan a szirénával, el fog tűnni a hibajelzés. Vannak olyan piezok, amik halkan nyekeregnek ellenállás nélkül kötve.
Következő: »»   254 / 282
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem