Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit gyűjt, retro cuccok
 
Témaindító: dizi, idő: Okt 19, 2009
Lapozás: OK   15 / 19
(#) Gafly válasza gernerakos hozzászólására (») Dec 5, 2017 / 1
 
Akkor jó helyre került.
Sok örömed legyen benne
(#) gernerakos válasza Gafly hozzászólására (») Dec 5, 2017 / 2
 
Pár kép még róla. A rádiót magát még nem nyitottam ki, majd ha sorra kerül, akkor töltök fel ide képet róla.
(#) elektroncso válasza gernerakos hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Látom berendezkedtél!
Előtte az a szürke hangszórórács doboz micsoda? Aktív hangszóró?
(#) gernerakos válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Nem egészen. Az egy EAG 100V-os hangszóró, oldalán egy yaxley kapcsolóval, mint hangerőszabályzó. Azért használom ezt, mert ennek van az impedanciája a legközelebb a 600 ohmhoz, amit a rádió kíván, bár nem sértődik meg a 4 illetve 8 ohmos hangszóróktól sem. Persze többségében a 4000 Ohmos fülessel használom.
Nehezen, de csinátam helyet a kicsikének, mármint az R-4-nek
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2017
(#) elektroncso válasza gernerakos hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Az a 600Ω-os kimenet amúgy telefonvonalra van, annak segítségével lehet(ett) távolról is hallgatni a rádiót, pl. a kitelepült híradós megfigyelőhelyről telefonvonalon lehetett a parancsnokságra eljuttatni a HF jelet. Nekem is van ilyen az R326-on, nekem ide egy 600:600-as vonalleválasztó trafó van csatlakoztatva, amin keresztül a jel a PC vonalbemenetére kerül. Ott aztán fel lehet dolgozni. A leválasztótrafó egyrészt a PC védelme miatt van (anódfeszültség), de fontosabb feladata az, hogy ne tudjon földhurok kialakulni a PC és a rádió között.
(#) gernerakos válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Igen, gondoltam, hogy valami ilyesmi szerepe volt annak a csatlakozónak.

Másik érdekessége ennek a rádiónak, a forgó áramátalakító a tápegységében. Eddig csak próbaként használtam így, 12V-ról, ugyanis ez az átalakító csak ilyenkor dolgozik, mégpedig a csöveknek állítja elő az anódfeszültséget. Elindul, de eléggé egyeletlenül forog, emiatt nyilván ingadozik a feszültség is. Olyan a hangja, mint egy rossz fúrógépnek.
(#) elektroncso válasza gernerakos hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Szépen magyarul unformer. Nekem is van itthon ilyesmim, de nem biztos, hogy unformer, lehet, hogy egyenáramú tárcsahang generátor.
Lehet ráférne egy kis újrazsírozás, kitudja hány éve forgott utoljára. Lehet, hogy csak a gyárban a próbakor.
(#) gernerakos válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Nem kizárt, de nem is biztos, hogy fog kapni egy felújítást az unformer.
Tudtam, hogy van valami magyar neve, de semmi nem jutott eszembe a ward-leonard hajtáson kívül, de az meg mozdonyokban volt, nem rádiókban, és kicsit más is volt a célja.
A szénkeféi egyébként nem kopottak, bár szerintem volt használva, de nem sokat.
(#) elektroncso válasza gernerakos hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
A ma beszerezhető újszerű katonai rádiók legtöbbje ú.n. "M"-zárolt eszköz. Ez mozgósításra zárolt készletet jelent. Vagyis gyakorlatokat, időnkénti teszteket leszámítva évekig-évtizedekig raktárban pihent. Egy esetleg kitörő háborúban lettek volna élesben bevetve de szerencsére ez nem történt meg.
(#) BarnaPili válasza gernerakos hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Idézet:
„unformer”
.. UMformer,németből jött.Csak a pontosság kedvéért.
Bővebben: Link
Egyébként irigylésre méltó torony,gratulálok hozzá!
(#) gernerakos válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Köszönöm, jó pár év "munkája", egyébként meglepően kevés pénzből jött össze, kivéve az R4-et, de az is megérte a pénzét.
Egyébként szeretnék egy Technics tunert a jelenlegi Philips helyett, csak hogy egységes legyen a torony.
Csak 1500 Ft-ért ( ennyi volt a tuner) nem lehet Technicset kapni. A CD játszó azóta a család tulajdona, mióta az eszemet tudom, illetve annál öregebb. A decket olcsóért vettem, hibásan, de megcsináltam. Most majdnem tízszer annyit ér, de nem akarom eladni, mert akkor, hogy legyen egy hasonló minőségű deckem, ahhoz azt a sok pénzt mind bele kéne ölnöm, de nem akarok annyit kiadni egy deckért. Szóval ez így egyelőre nekem tökéletes, illetve az lesz, ha elkészül az erősítő, nem utolsó sorban pedig benne a bemenetválasztó, hogy ne kelljen a drótokkal szórakozni minden alkalommal, amikor mást akarok hallgatni.
(#) nagym6 hozzászólása Dec 6, 2017 / 3
 
Régebbi beszerzés, nem tudom talán 30 éves lehet, tökéletesen működik ma is. Ez volt az első komolyabb LCD-s hordozható szkóp több évtizede, Philips-Fluke közös munkája. Mára elavult 25Ms/s mintavételi sebessége, és 1Ks jelfelvételi hossza. Viszont van két fontos paramétere, amiben valószínűleg ma sincs legyőzője, amiért ezt használom külső munkákon. Akkuja több mint egy munkanapot bír, más mai szkópok esetleg fél napot. Másik, kijelzője nappali fényben tökéletesen látható, más szkópoknál kabáttal kell letakarni sötétíteni, hogy napfényben kijelzőt látni lehessen, ami nem járható út.

Szkóp.JPG
    
(#) Tomi111 válasza gernerakos hozzászólására (») Dec 6, 2017 /
 
Szia! Ilyen Technics deckem van nekem is ill. a 353-as azt hiszem, az egyszerűbb változat. Tunerem is van. Tudod mennyibe kerül újonnan? A decket '93-'94-ben vettem, 43eFt volt. A tunert talán 5-6 évvel utána, az 69eFt-ba került! Nem semmi, most meg benn állnak a szekrényben.
(#) gernerakos válasza Tomi111 hozzászólására (») Dec 6, 2017 /
 
A 353-mas ennél jóval egyszerűbb darab, ha jól tudom ez (RS-TR 979) az RS-TR széria legjobbja volt, de a Technicsek közül koránt sem a legjobb. Én kemény 3000 forintért jutottam hozzá, most olyan 25e körül lehetne eladni. A tunerek a mai napig aranyárban mennek, de ha nem is, akkor sem az 1500 forintos kategória. Meg úgy vagyok vele, hogy amennyiért tudnék Technics tunert venni, annyit nem ér meg a többlettudása (pl az RDS képessége).
A CD játszó nem tudom mennyibe került újkorában.
Nekem igazából ezért jött össze olcsón a torony, mert a CD-t kivéve mindegyik használt de tökéletesen működik.
(#) lukacsp válasza gernerakos hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Tényleg nagyon szép készülékek, és a tudásukkal is tisztában vagyok, de 25ezerért semmilyen magnót nem lehet eladni manapság, ezeknek szinte csak eszmei értékük van, maradjunk annyiban.
(#) ha4023 válasza gernerakos hozzászólására (») Dec 11, 2017 / 1
 
Az R-4 egy jó kis készülék, a csöveket olcsón be lehet még szerezni hozzá, cseréjük nem igazán igényel hatalmas problémát, bár nem egy R-326, de ott macerásabb a csövek cseréje és sok gond van a P210 tranzisztorral a tápjuknál.

Az egyik nálam lévő R-4, mely egy átalakított példány. Nem eredeti tápegységgel és frekimérővel.

DSC03486.jpg
    
(#) doktor válasza lukacsp hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Szerintem nézd meg az aprókat, vagy a Vaterát / ott visszaigazolják az adásvételt,nyomonkővethető / és ennél lényegesen magasabb árért is gazdát cserének készülékek.
(#) gernerakos válasza ha4023 hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Így még nagyobb az egész, pedig amúgy sem kicsi. Szép darab. Jól látom, hogy ebben van beépített hangszóró?
(#) Moderátor hozzászólása Dec 14, 2017
 
Ebben a témában sem választás kérdése a helyesírás, hanem elvárás!
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2017
(#) TreasureHunter válasza TreasureHunter hozzászólására (») Dec 14, 2017 / 1
 
Azóta bővült szép számmal:

(Ha valaki fel tud ajánlani ilyen régi processzorokat, azért nagyon hálás lennék!)
(#) ha4023 válasza gernerakos hozzászólására (») Dec 14, 2017 /
 
Igen, ebben egy hangszóró lett beépítve és a KF is ki lett vezetve a frekvenciamérő csatlakoztatása miatt. A skálavilágítása is átalakításon esett át, tehát led lett betéve a skálaizzó helyett. Ennek a vevője nem olyan jó még, mint a Te példányodé, de majd ezt is megcsinálom jobb érzékenységűvé.
(#) SzervízMacska hozzászólása Dec 24, 2017 / 1
 
Egyetlen apai örökségem ez az állólámpa. Lehet úgy hatvan éves. Egyben első ismeretségem az elektromos árammal, ugyanis négy éves korom környékén kezdtem piszkálni a szekrénysor tetején, csak sajnos be volt dugva. Most jutott eszembe , mivel a lakásban okosvilágítást telepítek, így kapott egy 6W-os szines Philips Hue okosizzót.
Semmi pénzért nem válnék meg tőle, de érdekelne, hogy ez vajon ritka, egyedi darab lehet, vagy sorozatban gyártott termék? Alul, a kerámia talpon "illumina" felirat látható...

IMG_0078.jpg
    
(#) granpa válasza SzervízMacska hozzászólására (») Dec 24, 2017 1 /
 
A csávó tényleg illuminált látszatot kelt, biztosan ritka darab.
(#) vilmos56 válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Szia elfogadnám
(#) Gafly válasza SzervízMacska hozzászólására (») Dec 25, 2017 / 1
 
Idézet:
„Alul, a kerámia talpon "illumina" felirat látható...”

Ahogyan elnézem, írhattak volna rá "Blőáf"-ot is
De ahogyan írod, nem eladó (és meg ne sértődj)...
(#) gernerakos hozzászólása Dec 28, 2017 / 2
 
Üdv!
Nem készülék, de retró, és gyűjtöm. Legalábbis, ha valaki hozzámvág egyet, megtartom.
A 2. és a 3. képen meg az elmúlt nap eredménye látható, a kedvenc együttesem számait felvettem egy jobb féle kazettára, és csináltam neki borítót.
(#) Barret válasza TreasureHunter hozzászólására (») Dec 28, 2017 /
 
Ezeknek a MÉH telepen is szép áruk van,mert még van bennük anyag!
(#) CT-3 hozzászólása Jan 19, 2018 / 1
 
Ezer éve regisztráltam,csak most jött képbe ez az oldal,fantasztikusak a gyüjtemények!
Mindenkinek gratuláció és köszönet a nyilvánossá tételért
(#) elektroncso hozzászólása Máj 8, 2018 / 3
 
Sziasztok.
Régen volt itt mozgás utoljára. Gondoltam megmutatom azt amitől fülig ér a szám és fáj a derekam. Köszönöm Sevenhill fórumtársnak, hogy a zúzda helyett gondolt a könyvmániásokra!
Most összeszámoltam, a képen összesen 124db könyv van és kb. 20 évfolyam RT a 60-,70-,80-as évekből és pár évfolyam HobbiElektronika. Ezzel összesen 426db könyv van jelenleg a szobámban. Szép szám.

U.i.: Regisztert fog kellenem készíteni, mert már nem látom át a készletet. És ami a legjobb az egész gyűjteményben 3 olyan könyv van ami kétszer van meg.
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2018

konyvek.JPG
    
(#) itibi hozzászólása Máj 27, 2018 / 1
 
Sziasztok!
Szereztem két ilyet, ha esetleg valakit érdekel.
Következő: »»   15 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem