Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WiFi / WLAN alapkérdések
 
Témaindító: Tomszy, idő: Aug 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   51 / 64
(#) cua válasza misi93 hozzászólására (») Okt 11, 2017 /
 
A router WAN portjaba kell dugni a helyi halozatot. A router alapertelmezes szerint (gyari bealitas) kell hogy mukodjon.
(#) Inhouse válasza misi93 hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
Ha a LAN portba dugod, akkor is mennie kell, DHCP ki, így az előtte levő aktív eszköz oszt IP-t. Természetesen ilyenkor nem kell a WAN részben semmit sem állítani.
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
Megpróbálhatjátok, hogy a laptop amit kapott IP-t előtte, azt fixre állítani a routeren, hogy később megtaláljátok és be tudjatok lépni.
(#) cua válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
Nem feltetlenul, lehet a switch port lock bekapcsolva es akkor adott idoablakban csak egy MAC address engedelyezett rajta. Ilyen esetben csak egy eszkoz mukodik egy idoben. Ha a WAN portot hasznalja akkor ez a feltetel teljesul.
(#) cua válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
Lasd elozo valaszom inhouse-nak. Ez akkor korrekt ha a laptop MAC addresset klonozzak a router WAN portjan. Sok router kinalja ezt a lehetoseget.
(#) Inhouse válasza cua hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
Ha ennyire korlátoznak, akkor viszont valóban csak így.
(#) Petyaa hozzászólása Okt 27, 2017 /
 
Üdv! 2 éve vásároltam egy TP Link WN721N-es usb wifi adaptert, majd rá egy-mésfél évre mikor kezdte a kapcsolatot bontogatni, megvettem az újabb kiadást egy WN727N személyében. Nost ez is megszakítja a kapcsolatot pár óra múlva, utána pedig már pár percenként. A réginek is ez a baja, viszont ha az USB csatlakozónál kicsit megnyomom akkor már újra épül a kapcsolat. Szemrevételezéssel az USB ből kijövő 4 szál sérülésmentes, illetve a forrasztásokat is jónak találtam.

Mi lehet vajon a bajuk? Esetleg tud valaki ajánlani egy nem TP Link márkájút?
(#) dokidoki válasza Petyaa hozzászólására (») Okt 27, 2017 /
 
Lehet, hogy meg kellene szkóppal nézni az USB tápfeszültséget,... Vagy csak egyszerűen, ha van annyi hely, akkor egy SMD tantál-kondenzátort beleapplikálni a cuccba.
(#) Petyaa válasza dokidoki hozzászólására (») Okt 27, 2017 /
 
Sajnos nincs szkópom, viszont a korábbi gépemen is ezt csinálta. Mondjuk attól még lehet ennek is a feszkójával valami.
(#) dokidoki válasza Petyaa hozzászólására (») Okt 27, 2017 /
 
Sajnos, vagy szerencsére, nem mondhatom, hogy túl sok tapasztalatom lenne ilyen USB-s Wifi cumókkal, egy RA-link volt régebben, de az sem jeleskedett jól. Az is lehet, hogy a szokásos USB 100mA táp nem elég nekik. De lehet 500mA is kevés ha combosabb a szerkezet.
(#) Petyaa válasza dokidoki hozzászólására (») Okt 27, 2017 /
 
Mármint nem 1000mAh-t akartál írni? Az a furcsa hogy amikor megszakad, egy kicsit megnyomogatom és megy tovább...
(#) nedudgi válasza Petyaa hozzászólására (») Okt 27, 2017 /
 
Nem annyit akart írni. A mAh mértékegység például egy akkumulátor kapacitása lehet. Az USB port szabvány szerint körülbelül 150mA áramot enged, de a rádugott eszköz kérhet ennél többet is. ez az alaplap tervezőjétől függhet, kinek milyen kedve volt az adott pillanatban.
Ha a "megnyomogatás" segít néha, akkor a WiFi adapter USB érintkezője kopott, vagy szennyezett. Mindkettőre van esély, hiszen az USB csatlakozókra 1500 körüli dugásszámot garantálnak.
(#) Petyaa válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 28, 2017 /
 
De már az elejétől fogva kopott lenne? Bedugom és onnan többet nem nagyon húzom ki.
Befújtam egy kis wd40-el, de a helyzet változatlan. A WiFi USB csatlakozó bekötésénél kell megnyomkodni és akkor már megy tovább.
(#) Doky586 válasza Petyaa hozzászólására (») Okt 29, 2017 /
 
Az olaj jó szigetelőanyag..
(#) teglascs hozzászólása Dec 11, 2017 /
 
Sziasztok,
P(ower) o(ver) E(thernet) kérdés: a tetőtéri szobákban gyenge a WiFi, a nappaliban lévő Telekom-os Cisco router jele ott már nem elég erős. A nappaliból 1 db UTP kábelt vezettem fel anno a padlásra. Illetve van egy ilyen D-Link eszközöm.
Arra gondoltam, hogy ha tényleg gyári, hivatalos megoldás az, hogy az UTP kábelen lehet a tápfeszt is eljuttatni az aktív eszközhöz ("PoE"), akkor a D-Link router tápegysége a földszinten lenne a nappaliban, és egy helyről menne hozzá a digitális jel is és a betáp.
Ez így működik, ugye, ez a PoE?
(#) Inhouse válasza teglascs hozzászólására (») Dec 11, 2017 / 1
 
100Mbit sebességig, a Gigabithez (1000MBit) már kell mind a 4 érpár. Egyébként pedig távolság, feszültség és fogyasztásfüggő. Nem biztos, hogy fogja a sima asztali router szeretni a padláson levő körülményeket. Nem a tápot félteném...
(#) teglascs válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Értelek. Sztem a 100Mbit nekünk elsőre nagyon jó lenne!
Igazából nem is a padlásra tenném, hanem az emeleti folyosó mennyezetére, tehát beltérbe (a padlásról visszabújnék az UTP-vel a folyosóra).
Azt szeretném kérdezni, hogy szted a kb. 15- 20 fm UTP-n eshet-e annyi feszültség, hogy az a routernek már gondot jelentsen? (Perpill. nem tudom, hány voltos a táp.)
(#) kendre256 válasza teglascs hozzászólására (») Dec 11, 2017 / 1
 
A linkelt megoldás működik, százszámra alkalmaztuk mi is, (100 Mbitig jó).
A routeredről viszont nincs leírva, hogy mekkora az áramfelvétele, csak az, hogy az adaptere 5V/1A-es. Ha a router felvesz 1A-t (valószínűleg nem, vagy csak csúcsokban), akkor 12m kábelen 1,12Vos feszültségesés lesz a CAT5e kábel adatai alapján.
Ezekből nem lehet biztosat mondani, ki kell próbálni...
(#) teglascs válasza kendre256 hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Köszi a választ! Feszültségesés: mivel 4 erem marad a tápfesz továbbítására, használhatom öket párba fogva is, megduplázva így a vezetö keresztmetszetet, ugye?
(#) kendre256 válasza teglascs hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Használhatod, azt úgy célszerű, én is azzal számoltam már a feszültségesést.
Szerk: Most látom, hogy elnéztem, én 12m-es kábelre számoltam az 1,12V-ot
15-20 méterre több lesz, azzal már még problémásabb a működés, de ki kell próbálni..
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2017
(#) nedudgi válasza teglascs hozzászólására (») Dec 11, 2017 / 2
 
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a POE feltételezi a megnövelt tápfeszültséget. 24V/48V környékén küldi a tápforrás a vezetékre az energiát, és egy másik DC-DC konverterrel áll elő a szükséges, csökkentett tápfeszültség.
(#) teglascs válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Ezt a "gyári" PoE splitter így oldja meg? Felnyomja a tápfeszt, mielött kiküldi az UTP-re?
(#) teglascs válasza kendre256 hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Hát max. egy nagyobb feszültségü tápegységet kell majd használnom...
(#) nedudgi válasza teglascs hozzászólására (») Dec 11, 2017 / 1
 
Ha arra a kínai bigyóra gondolsz, akkor nem hiszem, hogy csinálna ilyet. Megnézem, hogy szét lehet-e szedni.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2017
(#) kendre256 válasza teglascs hozzászólására (») Dec 11, 2017 / 1
 
A POE splitter csak elválasztja az "adatvonalakat" a "tápfesz vonalaktól", semmi mást nem csinál. Sok gagyi splitter helyett érdemesebb a "tápfesz vezetékre" ráforrasztani az adaptert, meg a másik végére a dugót, és kész.
Létezik gigabites POE is, abban több alkatrész van, mert a "tápfesz vezetéken" adat is megy, azt el kell választani.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2017
(#) nedudgi válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 11, 2017 / 1
 
Nem lehet szétszedni.
Az igazi PoE úgy működik, hogy a végberendezésben van a DC-DC konverter. Kis távolságon, kis áramfelvételnél nincs szükség a tápfeszültség átalakítására.
(#) kendre256 válasza teglascs hozzászólására (») Dec 11, 2017 / 1
 
Azzal azért vigyáznék! Vannak olyan routerek amelyeknek semmi gondot nem jelent a nagyobb feszültség, de egy 5V-os router már kérdéses lehet.
Amiket mi használtunk routereket, azok névleges tápfeszültsége 7,5V volt. A gyári sima trafós adaptere üresjáratban 11V-ot adott ki, terhelve 10V lett, és ezzel működött a router évekig. Aztán rájöttünk, hogy stabilizált 12V-os adapterrel is működik évekig. Nyilván jobban melegedett, de a padlásokon amúgy is szokott jó meleg lenni...
(#) teglascs válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Köszi!
(#) teglascs válasza kendre256 hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Pl. egy ilyennel meg lehetne próbálni, hogy 6V-ra állítva mekkora fesz. jelenne meg a kábel túlvégén. Ha túl kevés (pl. terhelés alatt), akkor 7,5 V-nál is meg lehetne próbálni.
De egyelőre csatlakozókat kell keresnem.
Köszi a válaszokat!
(#) nedudgi válasza teglascs hozzászólására (») Dec 11, 2017 / 1
 
Én inkább ilyesmit raknék a router mellé, a lenti kábelvégre meg akármilyen tápegység jó lehet.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2017
Következő: »»   51 / 64
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem