Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   227 / 288
(#) attila1 válasza erdgab hozzászólására (») Dec 10, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget,megfogom nézni amit írtatok!!
(#) deak francis hozzászólása Dec 10, 2017 /
 
Üdv mindenkinek.
Tudna nekem ajánlani valaki egy bevált kapcsrajzot ami távol tartaná a medvét a méhek(s)től. Köszönöm.
(#) granpa válasza deak francis hozzászólására (») Dec 10, 2017 /
 
Rossz hír: A medve intelligens, tanulékony, szívós, magas tűrőképességű állat. Tehát: medvevas, puska; esetleg idomított farkashorda, vagy néhány komondor.
(#) 7DU válasza Imi69 hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Köszönöm az információkat.Az ónszippantó ára egy kicsit húzós.Közben szereztem kémcsövet,
sőt találtam a Telefongyár által gyártott ,az előfizetőnél elhelyezett ,50mm hosszú,kb .8mm át-
mérőjű ,késes,üvegcsöves biztosítékot is.1,6 A-es,500V-os biztosíték még az eredeti helyén van
a bakelit alaplapon,ahol a szívócsúcsok vannak(ezek kb 1mm-re vannak beállítva).
Az általad említett neongázos nagyfeszültségű biztosíték sajnos nincs meg.A vonalasok(elmon-
dásuk szerint)direkt kivették,mert gyakran okozott hibát.Ez a fajta biztosíték arra a célra amire
használni szeretném, nem megfelelő.Megszólalási feszültségét én sem tudom pontosan.
Köszönöm mégegyszer a hozzászólásodat.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2017
(#) agy válasza 7DU hozzászólására (») Dec 13, 2017 /
 
Üdv! A régi telefon3 pontos tulfesz levezető kb. 200V-on már vezet, mint egy glimmlámpa, vagy mint egy régi VR típusú stabilizátor cső. Pár darabom van, nálam a telefon vonalom még az van beépítve.
(#) 7DU válasza agy hozzászólására (») Dec 14, 2017 /
 
Üdvözletem!
Igazad van a megszólalási feszültséggel kapcsolatban,mert ez a biztosíték az"a-b"ág között
helyezkedett el a középső elektródája pedig földpotenciálon volt és ebből eredően a központi
telepre szuperponálódott csengető feszültségre nem aktivizálódhatott.(CB üzem esete).
Mindenesetre a plusz példányokra gondosan vigyázz,hiszen ezek mamár ritkaságszámba men-
nek és a távközlés múltja iránt tiszteletet-érdeklődést mutató gyűjtők körében értéknek szá-
mítanak.
(#) gagyilovag hozzászólása Dec 17, 2017 /
 
Sziasztok.

Melyik a leg megbízhatóbb villanypásztor kapcsolás,vagy amelyik bevált,mert szeretnék építeni egyet.
Egyszerű ,megbízható,és viszonylag gazdaságos áramfelvételű.

Köszönöm előre is a segítséget.

Ez mennyire bevált?

kutyapásztor
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2017
(#) Remci válasza gagyilovag hozzászólására (») Dec 17, 2017 /
 
Az unalomig ismételt kérdés. Ha normális villanypásztort akarsz, akkor építsd meg ezt . Ha utána olvasol a fórumban, akkor sok hasznos információt találsz róla. A belinkelt kapcsolásodat meg elfelejteném.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2017
(#) gagyilovag válasza Remci hozzászólására (») Dec 17, 2017 /
 
Köszönöm.
(#) gagyilovag hozzászólása Dec 19, 2017 /
 
Ezt honnan lehetne beszerezni?(Valamilyen trafó)
BJTR-004 REV - 1341

Itt látható a képen beszerelve.
(#) erdgab válasza gagyilovag hozzászólására (») Dec 19, 2017 /
 
A linkeden ott az email cím,talán próbálj írni neki,hátha .......
(#) gulyi88 válasza gagyilovag hozzászólására (») Dec 19, 2017 /
 
Ezt a villp. gyártója csinálta. Lényegében ugyan olyan felépítésű, mint egy gyújtótrafó, csak vastagabb huzalból van és nincs "kasztnija", ezért ugye nem is lehet olaj alá merítve, tehát a szigetelésre elvileg nagy figyelmet fordítottak a kivitelezéskor.
(kb a következő: 1x1x10cm hosszában lemezelt vas, erre szigetelés, kb pár10 menet primer 1mm^2 MZZ, szigetelés, meg kb 800-1000 menet szekunder 0.4 mm^2 MZZ, soronként szigetelve.)
Szóval ilyet biztosan nem veszel seholsem, maximum, ha a gyártóval összebarátkozol...
(#) P1251500 válasza gagyilovag hozzászólására (») Dec 19, 2017 /
 
Szia!
Túl sokat nem tudok segíteni,de van egy Kis cég Pesten aki ilyeneket gyárt.
Egy fickóval beszéltem egy kirakodóvásárban,és Ő mondta,hogy onnan szokta rendelni.
Nagyságrendben olyan tízezres tétel/darab...
Szóval ha Őket megtalálod meg van oldva a probléma.
(#) gagyilovag hozzászólása Dec 20, 2017 /
 
Köszönöm a válaszokat!
Muszáj leszek szerezni,gyújtótrafót.

Amúgy végtelenül egyszerű az elektronikája,ahogy elnézem.
(#) JZoli válasza gagyilovag hozzászólására (») Dec 20, 2017 /
 
Hozzám is került ugyanilyen pásztor szeptember-október körül. Abban is ez a trafó halt meg. Tettem bele egy régi Skoda gyújtótrafót azzal is simán ment szerintem akármilyen autó gyújtótrafója jó lesz bele.
(#) gagyilovag válasza JZoli hozzászólására (») Dec 20, 2017 /
 
Véletlenül egy kapcsolási rajzod nincs róla?
(#) JZoli válasza gagyilovag hozzászólására (») Dec 20, 2017 /
 
Sajnos nincs!
(#) deak francis válasza gagyilovag hozzászólására (») Dec 20, 2017 /
 
Szia.
Ha lehet a trafót ajánlom!
(#) 7DU válasza gagyilovag hozzászólására (») Dec 20, 2017 /
 
A 2013-as és a 2017-es RTÉ nézd meg+Ferenczi Ödön:Félvezetős feszültséátalakítók c. könyvét
Műszaki Könyvkiadó,Budapest,1979
A nagyfeszültségű transzformátort nem olyan bonyolult elkészíteni .A hozzávaló anyagok beszer-
zésével van probléma inkább.
(#) deak francis válasza 7DU hozzászólására (») Dec 20, 2017 /
 
Hali!
Ezt a cikket én is áttanyulmányoznám.....esetleg vagy egy link???
Köszi.
(#) vargaf válasza deak francis hozzászólására (») Dec 20, 2017 / 1
 
Elküldtem.
(#) deak francis hozzászólása Dec 25, 2017 /
 
Kellemes Karácsonyt!
Kinek ,milyen fajta autógyújtó trafó(bobina)vált be a pásztor készítésébe??
(#) attila1 hozzászólása Dec 31, 2017 /
 
Sziasztok!!
Segítségként a jobban képben lévőknek néhány infó a beazonosíthatatlan alkatrészhez.
A jobb oldali lába a táp negatívjához,a középső a gy.trafó egyik pólusához,a bal oldali lába egy 1k ellenálláson keresztül az 555 ic 3.lábához kapcsolódik.
(#) zosza18 válasza attila1 hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
Szia!
A kérdés az volna, hogy milyen alkatrész az, ami ki lett forrasztva?
Amúgy az egy 13007, vagy hasonló típusú TO-220 tokozású tranzisztor lehet, ami hajtja a gy.trafót.
(#) attila1 válasza zosza18 hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
Szia! Megvan az is,csak tönkre ment. A pásztor gyártója meg lecsiszolta az adatokat...
(#) gagyilovag válasza attila1 hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Szerintem valami ilyesmi,a kapcsolás:

villanypásztor 1

Ebből lehet okoskodni.
(#) attila1 válasza gagyilovag hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Köszi!! Mi van akkor,ha mondjuk nem ilyen fet-et teszek bele,hanem BD243C-t,vagy J13007-et?
BUÉK minden HE társamnak!!!
(#) erdgab válasza attila1 hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Akkor az van,hogy a 100 ohmot növeld meg 200 ohmra a 6,8k ellenállást pedig vedd ki.
(#) attila1 válasza erdgab hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
A nálam lévő kapcsolásban a 3-as lábról egy 1Kohm-os van csak,ami a tr,vagy fet-re megy.
(#) zosza18 válasza attila1 hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Cseréld ki 220R-ra és tegyél bele 13007-et. Menni fog.
Következő: »»   227 / 288
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem