Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   228 / 288
(#) deak francis hozzászólása Jan 6, 2018 /
 
Valaki tudja hogy ezen a ETD trafón hány menet van ? primer illetve szekunder tekercs adatok?
Köszi.

kep.jpg
    
(#) tomszojer hozzászólása Jan 11, 2018 /
 
Üdvözletem a Mestereknek.
Javításra hoztak egy gyári? villanypásztort.Bekapcsolva halk búgás hallatszik.A kontrolllámpa nem világít,szikra nincs.
12V-os adapterről megy.
Segítséget szeretnék kérni a hibás alatrész megtalálásához.
Mit hol mérjek?
Ebben a témában nem vagyok otthon...
Üdv:Tom
(#) zosza18 válasza tomszojer hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Szia!
A kábelezést elnézve... ez egy klasszik inverteres villanypásztor, amit az oldalon 6 milliószor megtalálsz.
Nézd át a trafókat, hogy nem-e szakadtak, majd a kondenzátort. Ha minden jó, akkor az elektronika kuka, építeni kell másikat bele. Találsz képet, leírást és NYÁK-rajzot is hozzá itt a topikban.
(#) tomszojer válasza zosza18 hozzászólására (») Jan 11, 2018 1 /
 
Szia.A sorkimenő bevezetésén 1.1 Ohm van,de a nagyfesz részen nincs ellenállás.Ez normális,vagy szakadás van?
A kondinak mennyi Volt-ra kellene feltöltődnie?
Üdv:Tom
(#) Remci válasza tomszojer hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Először is megmérném az adapter hogy jó-e? Utána a trafót nézném meg,hogy a primerje,szekunderje nem szakadt,vagy rövidzáras-e. A sorkimenő kimenetén Kohm
-os ellenállásnak kellene lennie. De ez szerintem csak a dobozában gyári, amúgy kisiparinak néz ki.
(#) tomszojer válasza Remci hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Szia.
A trafó jó.Tápegység jó.
Szerintem a sorkimenő zúg.
A kondi mérésekor először kiakad a műszer 1000 Volt DC-n,utána lassan lemegy 550V-ra és azt tartja.
Kicsit meglepődtem,mert amikor a kondira rátettem a műszert áthúzott a szikraköz.De csak egyszer.A sorkimenő kimenetén nincs mérhető ellenállás.Úgy mérve,ahogy a nagyfeszültségű kivezetés van a dobozon.
Olyan mintha az elektronika csak bekapcsolna,de nem szaggat.
Újabb kérdésem az hogy a szikraköz normál működés közben mindig áthúz,vagy csak akkor ha a kerítésben zárlat van?
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2018
(#) Remci válasza tomszojer hozzászólására (») Jan 11, 2018 / 1
 
Megmondom őszintén, én nem szórakoznák a javításával. Azt a beöntött elektronikát úgysem tudod javítani, bár ha szereted a kihívásokat akkor megpróbálhatod szétszedni. Megcsinálnám az itt fenn lévő inverteres pásztort, a sorkimenőt kidobnám és betennék helyette egy lada gyújtótrafót. Az adaptert, a kondit meg a kis trafót meghagynám az új elektronikához. Az is tud annyit mint ez,lehet hogy többet is.
(#) tomszojer válasza Remci hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Természetesen ha az elektronika ment tönkre az így javíthatatlan és csinálnom kell új áramkört.A lényeg az hogy pontosan ki legyen derítve mi is a probléma forrása.Az,ha az ember tanul valamit sosem hátrány.
(#) deak francis válasza tomszojer hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Szia.
Első sorban én ugy látom hogy nem gyári cucc.
Szerintem is ha autó gyujtó bobinát teszel bele sokkal erősebb lesz.
Szerintem ezzel a tv nagyfesz trafóval nem "vitt" 3km-ert.
(#) engineerman válasza deak francis hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
Ott visszacsatoló tekercs is van.. Nem csak a menetszám fontos, hanem a menetirány illetve a tekercsek kezdeti és vég kivezetéseinek helye. Plusz az egymáshoz képesti helyzetük a csévetesten... Ha nem tudod visszatekerni, szinte esélytelen újratekerni. És ahogy elnézem szépen elégett.. valószínűleg a szekunder oldali diódák zárlata miatt, és/vagy a tirisztor zárlata miatt.

A primer jellemzően 0,5 - 0,7 huzal párszor 10 menet.. A szekunder 2-300 menet 0,2 - 0,3 Cuz huzalból.. de a visszacsatolást ki kell totózni..

Ha jól sejtem 2 x 5 lábú a cséve, és abból legalább 6 láb van használatban ennél a típusnál
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2018
(#) deak francis válasza engineerman hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
Szia.
Próbálkoztam már ilyen-olyan adatokkal megtekerni de nem igazán sikerült.
(#) engineerman válasza deak francis hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
Ezen nem csodálkozom Ezt így szinte lehetetlen újratekerni.. Azonkívül ahogy elnézem, kissé hiányos a kimeneti oldal.. nincs fojtótekercs, sem a trafóval párhuzamosan kapcsolt kis értékű kapacitás. A tirisztort sem védi semmilyen párhuzamos nagyfeszültségű dióda.. Nagyon "spórolós" az elektronika tervezője. Így nem csoda hogy csúnyán elégett a trafó... És Feltehetőleg javítás után - már ha sikerül - ugyanez lesz ismét a sorsa hamarosan..
(#) deak francis válasza engineerman hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
Szia.
Ezt a tipusú villanypásztort egy magán cég készíti,nem irhatom ki a nevét ide.
(#) engineerman válasza deak francis hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Igen ismerem a típust.. volt párhoz már szerencsém
(#) engineerman válasza deak francis hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
De a nevét nem is kell kiírnod, de linket minden további nélkül betehetsz.. Okuljon más is.. mit lehet mennyiért venni ..
(#) Bender hozzászólása Jan 27, 2018 /
 
Üdv

Kaptam egy villanypásztort javításra. Kicsit megette a nedvesség. Valakinek ismerős? Minden félvezető típusa le van csiszolva.
(#) zosza18 válasza Bender hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Szia!
Itt van a Te pásztorod... olvasgass kicsit.
Villanypásztor
(#) deak francis válasza Bender hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Szia. A trafó mellett ,a tranzisztoron milyen alkatrészek vannak?
Egy (fehér)ellenállást látok és még van valami?
(#) Gabor62622 hozzászólása Feb 4, 2018 /
 
Üdv: Mindenkinek! Megépítettem egy pár "pásztort" több kevesebb sikerrel.Az első működik csak melegszik az NE555-ös a BU326 egy pár perc múlva tűz forró pedig hűtő bordán van. Kb 10 mm a szikra amit le ad. A második változat szintén ez a jelenség viszont szikra az nagyon pici vagy egyáltalán nincs is. A harmadik változat teljes kudarc az be sem indúlt. Sajnos csak az első és a harmadik változatról tudok küldeni képet, ha megtalálom a másodikat fel rakom. Habár meg található az oldalon " hibás terv "cím szó alatt. A hozzászólásokat, tanácsokat, jó ötleteket előre is kösz!
(#) deak francis válasza Gabor62622 hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Szia. Szerintem ezzel a tipusú pásztorral ne is foglalkozzál!,esetleg a klasszikus változattal.
(#) erdgab válasza Gabor62622 hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Az elsőnél nem jól van beállítva a kitöltési tényező (P1,P2),sokáig vezet a BU326.Megmondani látatlanban nem lehet,hogy melyik érték mennyi legyen.A másikat felejtsd el szerintem.Én egyikkel sem kínlódnák ezek közül,építsd meg az inverterest.
(#) 7DU válasza Gabor62622 hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Üdv Gábor!
A 148. oldalon 2013 február 11.-én "erdgab" fórumtársunk feltette a működő kapcsolást!Azt
nézd meg és építsd is meg.Jó munkát!
(#) Mrscottt21 hozzászólása Feb 4, 2018 /
 
Sziasztok!

Még anno 2012.04.21.-én vicsys fórumtárs fel tette oldman villanypásztorát. Tápot szeretnék neki kreálni, ami 230V/12V, és elegendő a teljesítménnyel bír. Van valakinek esetleg nyákterve és kapcsolási rajza hozzá? Meg szeretném én is építeni egyik ismerősömnek a pásztort, csak most jött az "ötlete", hogy mégsem akksiról üzemeltetné. :/

Itt a Link

Köszönöm a segítségeteket!
(#) zosza18 válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Feb 4, 2018 / 1
 
Szia!
Veszel hozzá egy 12V/3A dugasztápot és probléma megoldva....
vagy építesz egy inverteres pásztort, ami 12V/500mA-es dugasztápról ketyeg és sokkal jobb, mint amit linkeltél.
én is lezongoráztam ezt a történetet, nem a semmiért kezdtem finomítgatni az inverterest.
(#) Mrscottt21 válasza zosza18 hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Szia!

Köszönöm! Veszek akkor dugasztápot. Egy kutyusnak lesz. Meg persze a nem kívánatos személyeknek (nekik meglepi ajándék ).

Ha nem válna be, akkor inverteres lesz majd.
Köszönöm még egyszer!
(#) Mrscottt21 hozzászólása Feb 6, 2018 /
 
Sziasztok!

Megépítettem a fentebb linkelt oldman féle kapcsolást, amit vicsys fórumtárs tett fel.
A problémám az, hogy az 555 kb. fél perc üzem után érinthetetlenül felmelegszik. A nagy fesz tranyó hideg (BUY69A a tipus, mert csak ilyet kaptam). A 470K-s ellenállás melletti diódát megfordítottam, ahogy ez korábban lett is írva, és úgy is ugyan ez a hiba. A kimeneten stabil 12V-ot mérek. Mintha nem menne az 555.

Tudna valaki segíteni benne?
Hálás köszönet!
(#) deak francis hozzászólása Feb 11, 2018 /
 
Üdv.
Egy kérdésem lenne a villp. szakikhoz:
Ha a nagyfeszülség kimenetre ,s persze a szikraközre ha ráteszem a Hv mérőt tovább pattog a szikraközön a szikra ,és a mérőn is kigyulnak a neonok is. Tehát a mérő nem tudja leterhelni a pásztort gondolom. Ez mit jelentsen? Erős a pásztor vagy valami probléma van???köszönöm.
(#) erdgab válasza deak francis hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
A mérőd ellenállása közel 200kohm gondolom,nem nagyon terheli le a pásztort,marad még energia a szikraközre is.Nem hinném,hogy valami gond lenne.Igazából egy karám mutatná meg az erejét.
(#) deak francis válasza erdgab hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Szia.
Rátettem egy kb.1,5hektáros karámra és a szikraközön még át-át ütött a szikra. Még azt hangsulyoznám hogy tekert trafóról van szó.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2018
(#) erdgab válasza deak francis hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Mekkora az a szikraköz mm-ben? Akkor üt át a szikraközön,ha nem elég nagy neki a karám.Lehet módosítani az áramkörön,vagy kisebb kondenzátor vagy alacsonyabb feltöltési feszültség kell,én az utóbbit választanám,de ez csak az én véleményem.
Következő: »»   228 / 288
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem