Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ZC-18 kazán
 
Témaindító: szabó valéria, idő: Feb 3, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   17 / 31
(#) vision61 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Ebben nincs tirisztor. A legegyszerűbb panel van benne, 1 db kondenzátorral. (Ez hiányzik fentebb Psztk34 készülékéből.)
Az új szobatermosztát bekötéséről viszont semmit nem tudunk, akár elkötés is lehet. A régihez kellett mindhárom vezeték, az újhoz viszont elég kettő, a nullát nem kell bekötni.
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2017
(#) Gafly válasza vision61 hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Ez megmagyarázza, hogy miért megy akkor is, ha mindkét termosztát szerint nem kellene
(#) szrobert hozzászólása Dec 8, 2017 / 1
 
Sziasztok!

Egy régi ZC-18-hoz keresnék vezérlő panelt,
mit ajánlotok, hol érdemes megvenni, ami tuti jó hozzá..

Köszi!
(#) vision61 válasza szrobert hozzászólására (») Dec 8, 2017 /
 
Szia!

Ha az utánkerigető panelra gondolsz, akkor bármelyik jó hozzá, amit a régi FÉG készülékekhez gyártanak.
Az ár miatt viszont érdemes kutakodni, mert egyesek igen elvetemült összeget kérnek érte.
Ez pl. kedvező ár.
Láttam már ennek a háromszorosáért is.
(#) Gafly válasza szrobert hozzászólására (») Dec 8, 2017 /
 
Rajza megvan. Alkatrészei bárhonnan beszerezhetőek, tehát "agysebészet" nélkül javítható. Miért kell venni? Ellopták a régit?
(#) szrobert válasza Gafly hozzászólására (») Dec 8, 2017 /
 
Nem, csak megadta magát, én meg nem vagyok egy barkács tipus, sajnos...
Vízhőfokot hiába állítjuk nem kapcsol ki a kazán és a termosztát sem szabályoz semmit..
(#) szrobert válasza vision61 hozzászólására (») Dec 8, 2017 /
 
Köszi, és akkor a szobai termosztáttal is működik ugye, mert az ősrégi helyett az újon csak 2 kábel bekötés van.. a régin meg 3 volt... azt a 2-őt hová kell kötni a panelen, ebben tudnál segíteni? A többi adott, esetleg megpróbálnám bekötni..

Köszi!
(#) zolika60 válasza szrobert hozzászólására (») Dec 8, 2017 /
 
Szerintem neked nem a paneled rossz, hanem az azzal egy dobozban lévő termosztát. Ezen a képen a doboz alján, a fekete kocka. Az amire a kék csatlakozók mennek.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2017
(#) szrobert válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 8, 2017 /
 
Azt most cseréltük, új van benne..
(#) VIM válasza szrobert hozzászólására (») Dec 8, 2017 /
 
Szia! Ha most cserélted benne a kazántermosztátot és nem tudod vele kikapcsolni a szivattyúját, akkor ott nem jó helyre lettek visszadugva a panel csatlakozói.
(#) szrobert válasza VIM hozzászólására (») Dec 8, 2017 /
 
A panelnek ebben nincs szerepe?
(#) VIM válasza szrobert hozzászólására (») Dec 8, 2017 /
 
Még nem tisztáztuk, hogy melyik panel van beépítve a kazánba. Ettől eltekintve ha egyik hőfok szabályzóval (szoba termosztát ill. kazántermosztát) sem tudod kikapcsolni a készüléket az érthetetlen, mert mindkét szabályzó soros kapcsolásban van a szivattyúval, tehát bármelyiket működteted az értékhatárukon az ki kell hogy kapcsolja a szivattyút és le kell, hogy álljon a kazán. Ha hallani a termosztátoknál a jellegzetes kattanást, akkor a kapcsolásnak elvileg meg kell történnie az érintkezőjüknél.
(#) szrobert válasza VIM hozzászólására (») Dec 10, 2017 /
 
Hát még az eredeti panel van benne, amivel annak idején megvettük..
Egy szerelő már ránézett, de ő sem értette, hogy ez mitől van?
Azért kérdeztem, hogy nem lehet a panel miatt, hisz a kazántermosztát és a szobai terrmosztát is a panelhez csatlakozik?
Lehet, hogy hülyeséget beszélek?
(#) VIM válasza szrobert hozzászólására (») Dec 10, 2017 /
 
Ha a képen látható panel van benne és az rossz lenne, arról úgy győződhetsz meg, hogy azt a panel csatlakozást lehúzod és akkor nem lesz utókeringési feszültség kiadva a szivattyúnak. Ha ugyanis a kondenzátor zárlatos, átvezet akkor a kazán termosztát hiába áll át, azon a ponton is tápfeszültséget kap, a szoba termosztátot pedig "kikerüli" az átkapcsolás. A kazán termosztátot magasabb hőfokra véve (80fok) a helyiség termosztáttal ki kell tudni kapcsolni a szivattyúnak ha le van húzva az a középcső csatlakozás a kazántermosztátról, ekkor utókeringés nem lesz, de hát akkor rossz a panelon a kondenzátor. Ha nem kapni ezt az értéket, átmeneti megoldásként 60W-os izzót "szoktak" bekötni a kondenzátor helyett de ekkor a keringés folyamatos lesz mindaddig amíg a kazántermosztát alsó hőfok értéken be nem kapcsol ismét. A kondenzátor az néhány másodperces utókeringést biztosított amíg fel nem töltődik.
(#) goreny válasza VIM hozzászólására (») Dec 10, 2017 /
 
Ha a képen látható panel van benne, és jó a kondenzátor, akkor is folyamatos az utókeringtetés, amíg a szobatermosztát le nem kapcsol. Az a kondenzátor sorosan kapcsolódik a keringtető szivattyúval, a kapacitív ellenállásával csökkenti a szivattyúra jutó feszültséget. Nem töltődik fel sehova, illetve de, másodpercenként 50-szer
(#) VIM válasza goreny hozzászólására (») Dec 10, 2017 /
 
Igazad van, ezt rosszul írtam.
(#) szrobert válasza VIM hozzászólására (») Dec 10, 2017 /
 
Nem ez van benne, ennél bonyolultabb, 2 IC is van rajta...
Köszi, próbálkozunk...
Képet sajnos nem tudok most feltenni a panelról..
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2017
(#) goreny válasza szrobert hozzászólására (») Dec 10, 2017 /
 
Akkor lehet, hogy ilyen:

image.jpeg
    
(#) VIM válasza goreny hozzászólására (») Dec 10, 2017 /
 
Még csodálkoztam is rajta, hogy ez a kondenzátor nem "szokott" ebben a soros körben zárlatosan tönkre menni az SZMV 2 panelban viszont a tirisztor az igen.
(#) szrobert válasza goreny hozzászólására (») Dec 10, 2017 /
 
Igen, ilyen van benne!
Lehet ezt valahol kapni, mit gondolsz?
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2017
(#) goreny válasza szrobert hozzászólására (») Dec 10, 2017 /
 
Ebben a hozzászólásban már linkelték neked. HUK43 vagy SZMV2 néven keresd.
De nem egy nagy történet javítani, filléres alaktrészekből áll.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2017
(#) szrobert válasza goreny hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Igen, de az nem így néz ki, más alkatrészek vannak rajta..
Az nem gond?
(#) goreny válasza szrobert hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
"Ha az utánkerigető panelra gondolsz, akkor bármelyik jó hozzá, amit a régi FÉG készülékekhez gyártanak."
Tehát igen, nem gond, hogy másképp néz ki.
Ezek a kazánok nagyon egyszerűek. Az egész müködésük kb. 5 lépcsős folyamatábra. Amíg nem vagy tisztában az alapvető működésével, mit mikor miért csinál, szerintem ne cserélgess hasraütésszerüen alkatrészeket. Nem bántásból írom.
(#) szrobert válasza goreny hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Ok, köszi a segítséget, igazad van, csak a szerelő sem tudja igazán, hogy mihez kezdjen..
Azért gondoltam, hogy próbálok valamit tenni...
(#) szrobert válasza szrobert hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Hurrá, megoldódott a dolog, panel csere és jó lett!
Köszi mindenkinek a segítséget !
(#) oriza hozzászólása Dec 16, 2017 /
 
Sziasztok!
C24 FÉG készülékem van, kérem nézzen rá valaki, jól van e ez bekötve?
Tulajdonképpen működik, de itt olvasva én nem észlelek után-keringetést!
A régi MMG-nél volt e ez, nem emlékszem!
A 8-as és a 9-es pozicio van összekötve a szobatermosztát COM és N0 pontjával.
COM barna, fekete N0.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2017
(#) zolika60 válasza oriza hozzászólására (») Dec 16, 2017 /
 
A szobatermosztáttól független az után keringetés. Azt az a doboz alján lévő kazántermosztát kapcsolja. Ha azzal lekapcsolod a nagy lángot akkor kell mennie. Ha nem megy mérd meg ilyenkor van-e feszültség a kondenzátoron ilyenkor, mert azon keresztül kap félfeszültséget ilyenkor a szivattyú.
(#) oriza válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 16, 2017 /
 
A beállított hőfok elérésekor a láng azonnal elalszik. Ilyenkor kellene még a szivattyúnak tovább működnie? Meddig kell még mennie? Hallani lehet?
(#) VIM válasza oriza hozzászólására (») Dec 17, 2017 /
 
Szia! ITT volt róla szó, mert előzőleg én is rosszul írtam.
(#) vision61 válasza oriza hozzászólására (») Dec 17, 2017 /
 
Szia!
Ebben nincs "időzítés", addig keringet csökkentett fordulatszámon, amíg a KAZÁN termosztát vissza nem kapcsol.
Ha jól van bekötve, akkor a szobatermosztát kikapcsolásakor leáll a szivattyú is.
Következő: »»   17 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem