Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kompresszor építés
 
Témaindító: saca2, idő: Feb 8, 2009
Lapozás: OK   117 / 180
(#) Sebi72 hozzászólása Dec 10, 2017 /
 
Sziasztok!
A következő lenne a kérdésem:
Egy TK 200 as kompresszort 220V/2.2KW _os motorral hajtanák.
Mennyi az ootimális fordulat, amit egy ilyen motor még elbír?
(#) szsrobert válasza Sebi72 hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Az optimalis a minel alacsonyabb. Jo legszures, jo kenoolaj es alacsony fordulatszam a hosszu elet titka.
(#) kcsilla hozzászólása Dec 15, 2017 /
 
Sziasztok!
Adott egy 3 fázisú villanymotor egy hővédővel és egy mágnes kapcsolóval, ki-be kapcsoló gombbal lehet működtetni a kompresszor, ebbe az áramkörbe hogyan tudnék bekötni egy 1 fázisú nyomás kapcsolót ?
(#) RoliNyh válasza kcsilla hozzászólására (») Dec 15, 2017 1 /
 
Gondolom a gomb benyomása után a mágneskapcsoló öntartásban marad, ezt az öntartásban tartó vezetéket kell megszakítani a nyomáskapcsoló érintkezőjével...
(#) elektroncso válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 15, 2017 /
 
És akkor hogyan fog visszakapcsolni automatikusan ha leesik a nyomás?
(#) elektroncso válasza kcsilla hozzászólására (») Dec 15, 2017 /
 
Szükséged lesz még egy mágneskapcsolóra (vagyis két darabra). Az egyik lesz az ami a két nyomógombbal megvalósítja az öntartó kapcsolású főkapcsolót, a másik mágneskapcsolóval pedig a nyomáskapcsoló kapcsolgassa a motort.
(#) elektroncso válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 15, 2017 /
 
Én a mellékelt ábra alapján oldanám meg.

U.i.: A rajzon a "hővédő" nincs feltüntetve mivel nem tudom milyened van.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2017

komp_vez.JPG
    
(#) RoliNyh válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 15, 2017 1 /
 
Való igaz, én arra nem gondoltam. (Arról nem volt szó, hogy vissza is kell kapcsolni... )
Egyébként, ki kell cserélni akkor sima On\Off kapcsolóra, és a két nyomógombot meg kiszerelni.
Így csak egy plusz alkatrész kell...
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2017
(#) Gabó válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 15, 2017 /
 
Na megint gödörbe futottál... Látom nem ismered az ilyesfajta gépek üzemeltetési szabályait...
Ha menet közbe áram szünet lesz, vagy valaki valami zárlat alatt lenyomja a biztosítékot?? Igen igen megáll a gépezet... És ha vissza?? Elindul újra! DE! ha valaki belekotorászik, vagy bármi egyéb, míg elmész utána járni mi történt? Vagy valami?? Beindul és opsz kész a baleset!!!
(#) RoliNyh válasza Gabó hozzászólására (») Dec 15, 2017 1 /
 
Nem, valóban nem. Annyit viszont megtanultam, hogy bedugott gépben nem nyúlkálunk semmilyen körülmények közt sem. Aki pedig nem tudja, hová szabad nyúlni, az még hálózatról leválasztott gépbe se piszkáljon...
(#) Gabó válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 15, 2017 / 1
 
Az addig ok, hogy nem nyúlkálunk meg turkálunk, de sajnos, minden opcióra számítani kell, és azzal kalkulálni.
De látom azt nem tanították meg, hogy nem adunk veszélyes és hibás javaslatot
(#) kcsilla hozzászólása Dec 16, 2017 /
 
Köszönöm!
A két mágneskapcsló plusz a hővédő r. meg még a nyomáskapcsló elég sok helyet foglal el, csak ez az egy megoldás van vagy ha veszek egy 3 fázisú nyomás kapcsolt, de azzal sem egyszerűbb?
A mágneskapcsló mindenkép kellene az áramkörbe mert csak 16amperes biztosíték van és van hogy leveri az egyik fázist amin épp nagyobb terhelés kap így védtem eddig a 3 kw os motort, nyomáskapcsló nélkül munka közben figyelni kell a kompresszor hogy mindig megfelelő nyomás legyen. Meg kézzel kellet tehermentesíteni a légsűritőt is.A nyomáskapcsoló megoldaná ezt a két problémát.
(#) elektroncso válasza kcsilla hozzászólására (») Dec 16, 2017 /
 
Ha tudsz venni olyan 3 fázisú nyomáskapcsolót ami elbírja a motor áramát akkor elég az egy mágneskapcsoló is, a nyomáskapcsolóval pedig a motor felé tartó 3 fázist szakítod meg. Viszont elég komoly nyomáskapcsoló fog kelleni, mert az induktív terhelés nagyon megterheli a kapcsolásokkor az érintkezőket.
(#) kcsilla válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 16, 2017 /
 
Néztem kb 3x annyiba van a 3 fázisú nyomáskapcsoló mint az egy sajnos.
(#) erbe válasza kcsilla hozzászólására (») Dec 16, 2017 /
 
(#) ridelife válasza erbe hozzászólására (») Dec 17, 2017 / 1
 
en is ilyet hasznalok.gond nelkul kapcsolgatja a 2.2kw ot.
(#) erbe válasza ridelife hozzászólására (») Dec 17, 2017 /
 
Kötelező is neki, hiszen 3*10A nem kismiska. Az ára meg szerintem nem elviselhetetlenül magasabb, mint az egyfázisúé. Mágneskapcsoló meg felesleges hozzá. Nem hinném, hogy házilag olyan helyen és annyit használják, hogy kellene hozzá hővédelem. Könnyen indul, hiszen van beépített tehermentesítője.
(#) ridelife hozzászólása Dec 18, 2017 /
 
"Direkt kapcsolás (a nyomáskapcsoló kapcsolja ki és be a motort) esetén maximum 1.1kW-os motort tud kapcsolni. Megfelelő mágneskapcsoló közbeiktatásával ez növelhető."

Ezt mondjuk nem tudom mire velni.Felhivtam a forgalmazot.Makogott.
Megneztem a ceg holnapjat.ott sehol nem emlitik a fenti sorokat.
de a tapasztalat az hogy semmi baja 2.2kw tol.
(#) horváth lajos válasza horváth lajos hozzászólására (») Dec 19, 2017 /
 
Sziasztok hát láttam hogy levették a hirdetésem én csak jó szándékkal raktam fel de meg oldom tavasszal megy a méh telepre
(#) Oscar2 hozzászólása Dec 21, 2017 /
 
Sziasztok! Van egy valószínű IFA kompresszorom kúpos tengellyel. Ékszíjtárcsát nem találok hozzá. Megvenném, ha volna felesleges valakinek. Köszi.
(#) kcsilla hozzászólása Dec 21, 2017 /
 
Valaki tudja hogy milyen csatlakozó kell ehhez a visszacsapó szelephez,

http://www.pneuplus.hu/Visszacsapo_szelep_KMBM.htm
A kúpos részére a vízes boltban nem tudták megmondani?

Mivel lenne jó megoldás a összekötni a légsűritőtt 3/4 belső, meg a visszacsapó szelepet ami 1/2 külső kúpos menetes?
(#) zoly15 válasza kcsilla hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
Egyszerűen feltömíted a menetet, és kész is vagy!
(#) yulo5310 válasza kcsilla hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
Veszel egy szűkítőt,ami 3/4-es külső,és 1/2" belső menetes!
(#) szsrobert hozzászólása Dec 21, 2017 /
 
Az Ifa kompresszornak van minimalis ajanlott fordulatszama?
(#) ridelife válasza szsrobert hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
IFA kompresszor adatai
Dugattyúk száma: 1
Dugattyú átmérő: 70 mm
Lökethossz: 40 mm
Lökettérfogat: 154 cm3
Névleges fordulatszám: 2000 min-1
Légszállítás: 10,5 m3/óra
Max. nyomás: 10 bar
Üzemi nyomás 6 bar


Én csak ezt találtam róla. Minimálist talán úgy tudnád kiszámolni, hogy megnézed mennyi levegőre lesz szükséged és a fenti adatokból kiszámolod, hogy milyen fordulat kell ahhoz hogy elásson vele.
Egy jól tömítő kompresszora 0.7 szorzóval szokás számolni, de a tesztüzemnél úgyis kiderül a valóság.
Én is két áttétel próbáltam mire eljutottam a véglegesre.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) szsrobert válasza ridelife hozzászólására (») Dec 22, 2017 /
 
Köszönöm.
Hosszú élettartamra szánom. Édesapám kompija 1450es motoron dolgozik 2-es áttétellel. Elégnek tűnik.
Lehetne ezt hőszivattyúként alkalmazni? Sűrítéskor felmelegszik a levegő, ez vizet melegít, kitágulva munkát végez és lehűl.

A teljes hozzászólásban az ékezetek hiányát pótoltam. Legközelebb kérlek használj ékezeteket a hozzászólásaidban.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) ridelife hozzászólása Dec 22, 2017 /
 
tTulajdonkeéppen a toöltoő aágba szerelt radiaátor is egy hoőszivattyuú. sSzoóval igen.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) szsrobert válasza szsrobert hozzászólására (») Dec 23, 2017 /
 
Köszönöm.
Aszfaltozott crosspályán haladó buszon írtam. Írni sem egyszeru, ékezetes betűket pláne. De legalabb a vesekő kihullik.
(#) szsrobert válasza ridelife hozzászólására (») Dec 23, 2017 /
 
Meg kell mérni mennyi hőt termel és optimalizálni hőtermelés szempontjából. Más gázt is sűríthetne.
Következő: »»   117 / 180
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem