Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2825 / 3552
(#) gernerakos válasza Karesz 50 hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
Fogadjuk el, hogy a kábel minősége befolyásolja a hangzást. De miért? Mi az oka, hogy az egyik jobb a hangzást ad mint a másik?
Ezt a koaxos dolgot holnap kipróbálom.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2017
(#) Karesz 50 válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
Szívesen látnálak egy teszt erejéig, de a világ végén lakom. Bevállalom, hogy vakon megmondom bármelyik ismert zenémmel, bármilyen napszakban, hogy mikor melyik kábelem szól a kettő közül. (Csak ennyi van: egy átlagos és egy jobb.)
(#) Secret válasza Karesz 50 hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
Példa:

Bővebben: Link
(#) Karesz 50 válasza Secret hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
Mégis mi köze a homeopátiának a hifihez? Azok közé tartozol, akik még nem próbáltak ki valamit, de azért jobban tudod másoknál? Látatlanba megmondod mi működik és mi nem?
(#) Secret válasza Karesz 50 hozzászólására (») Dec 21, 2017 / 1
 
Idézet:
„Mégis mi köze a homeopátiának a hifihez?”


Szerintem annyi, hogy pontos mérési jegyzőkönyveket még egyikről sem láttam. Sem a homeopátiás szerekről, sem az audiofil rendszerekről nem született máig sem tudományos publikáció (pontos hatásmechanizmus, ellenőrző mérések kontrollcsoporttal, reprodukálható mérési jegyzőkönyvek adatokkal, stb...)
(#) pjg válasza Karesz 50 hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
Na most itt álljunk meg egy szóra!
Nem analóg rendszerű kábelről volt szó.
Az RCA analóg. A kábelnek van egy kapacitása, ami befolyásolja a magas hang átvitelt. A koaxnak is van kapacitása, De más értékű.
Úgy próbáld ki, olyan kábelhosszúságot választasz, hogy a két kábel kapacitása egyforma legyen.
(#) Karesz 50 válasza gernerakos hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
Van nekem egy elő- és egy végfokom (többek között). A kettőt összeköti egymással egy nagyon régi, de nagyon jó minőségű szimmetrikus mikrofonkábel. Kölcsön adtam egyszer ezt az erősítőt. Visszahozták, de a kábel a ott maradt. Megvettem az alkatrészboltban a létező legdrágább 235 forintos vezetéket XLR-estül. Bedugtam. Kis híján elsírtam magam olyan ***ul szólt az egész. Nem az az erősítő jött vissza, mint amit elvittek. Aztán teltek-múltak a napok. Eközben az asszony hallgatott rajta zenét amíg nem voltam itthon. Aztán újra leültem elé és jól szólt. "Bejáródott" a kábel. Haza került a régi és az sem szólt jól (napok múlva sem). Az egyik mélyben jó, a másik magasban. Kellene egy harmadik, de az ismerősöm megvette az áhított szupi és viszonylag drága kábelt és azt mondta alig van különbség a mezeihez képest. Itt felhagytam a keresgéléssel. Én sem adok több szászezret egy darab drótért (pedig titokban vágyom rá).
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) Kovidivi válasza Karesz 50 hozzászólására (») Dec 21, 2017 / 5
 
Bejáródott
(#) pjg hozzászólása Dec 21, 2017 /
 
Elnézést. Ebből a bolondházból is ki kell iratkozzak.
Ez nem az én világom.
Kellemes karácsonyt és boldog új évet kívánok minden bolondnak és épeszűnek.
(#) Karesz 50 válasza pjg hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
Már mindenféle kábelről szó volt, kicsit más ívet vett a téma. De aki kijelentette, hogy a digitális adatátvitelnél nem hallatszik meg a kábelcsere... ő ezt meghallgatta valahol és nem hallott különbséget, vagy csupán kijelentett valamit, amit nem ellenőrzött le?

Köszönöm a tanácsot. Neked komoly rutinod van az analóg kábelek tesztelésében, hiszen az imént írtad, hogy hülyeség, még soha nem próbáltad és nem hiszel benne...
(#) Karesz 50 válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
"A tudás magabiztossá tesz, a hiánya még inkább..." (Az idézetet loptam, de ennek ellenére vonatkozik rád.)
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2017
(#) nagym6 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
Idézet:
„"Bejáródott" a kábel.”
Összeégtek a rossz kontaktusok. Bocsi, csak viccnek szántam.
(#) Secret válasza Karesz 50 hozzászólására (») Dec 21, 2017 / 2
 
Úgy próbáltad már, hogy mielőtt csatlakoztatod akár az USB, de az Ethernet kábelt is, kétszer kiköpsz a bal vállad felett?
Állítólag rengeteget jelent hanzástömörségbeliségben.
(#) Secret válasza pjg hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
Magam is hasonlóképpen vélekedem. Mindenkinek boldog Karácsonyt kívánok!
(#) Secret válasza Karesz 50 hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
Láthatnánk egy mérési jegyzőkönyvet, melyen látható egy nyers, és egy megfelelően bejáratott mikrofon kábel közötti különbség?
(#) elektroncso hozzászólása Dec 21, 2017 / 2
 
Általános vélemény a kábeles eszmecseréhez.
Komolyan vitatkozni kell ezen, sőt egymást hülyének nézni? Én azt mondom, hogy el kell fogadni egymás hóbortjait (nem bántásból mondom, a rádióamatőrök között ha megjelenik egy fiatal kezdő úgy köszöntik, hogy "Üdv az ápoltak között!"). Mindannyiunknak vannak hóbortjai. Olyan dolgokon vitatkoztok, amiről nem érdemes. Sem az emberi testet, sem a világunk működését nem ismerjük annyira, hogy biztosa kijelenthessük azt, hogy nincs egy kábel milyensége befolyással a hangra, mint ahogy azt sem mondhassuk, hogy van. Azt sem jelenthessük ki biztosan, hogy valakik ezt nem hallják meg. Feltételezések, amiknek gyakran nincs, vagy csak szubjektív alapja van. Én pl. nem hallom meg kábel és kábel között a különbséget, de nem tartom elképzelhetetlennek, hogy van aki meghallja. Ahogy valamikor régen nem hitték el, hogy a föld gömbölyű, úgy most ezt nem hiszik el. Ki tudja, hogy mit hoz a jövő, mik derülnek ki.
Arról nem is beszélve, hogy ha valakit boldoggá sőt elégedetté tesz az, hogy másik kábelt használ és Ő hallja a különbséget akkor hagyni kell, hagy örüljön. Nem vitatkozni vele. De ez fordítva is igaz, ha valaki nem hallja, nem hiszi el akkor azt nem kell mindenáron meggyőzni. Mindenkinek joga van ahhoz, hogy eldöntse őt mi teszi boldoggá. És azt sem jelentheted ki, hogy mert valakit boldoggá tesz az, hogy 1000€-ért vesz biztosítékot már bolond vagy sajnálatraméltó. Ő hisz benne, kifizeti. Ő boldog mert szerinte jobban szól az erősítő, a gyártó/forgalmazó meg azért boldog mert pénz állt a házhoz. De ez a pénzt ő is elkölti a saját hóbortjaira amire szintén joga van és amivel valaki szintén pénz keres.
Persze ész érvekkel lehet vitatkozni, de már egyre inkább kezd nem jó irányba elmenni a társalgás.
(#) Karesz 50 hozzászólása Dec 21, 2017 /
 
Akit érdekel ez a téma olvassa el az "Audioworld" legutóbbi cikkét. Ha ennél is jobban jobban érdekli a hifi, akkor az előző cikkeket is. Ha ennyire már nem érdekli akkor "ne szóljon be", mert csak saját butaságát leplezi le sokak előtt.
(#) Karesz 50 válasza Secret hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
Természetesen. Csak egy megfelelőlen felszerelt labort kell keríteni hozzá.
(#) Secret válasza Karesz 50 hozzászólására (») Dec 21, 2017 1 / 3
 
A kérdés nem ez volt, hanem az, hogy fellelhető valahol egy mérési jkv?

Más:

Most vettem 3265 $-ért egy sztereo hangfal kábelpárt. (Akciós volt, azért ilyen olcsó.)
Bejáratásnál mire kell figyelnem? Mennyi a kezdeti frekvencia és amplitúdó? Mennyi ideig tart a bejáratás?
Nem szeretném elrontani...

Válaszodat előre is köszönöm:
Secret
(#) Karesz 50 válasza Secret hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
***

Igazad van "elektroncso". Részemről kicsit elszégyelltem magam! Bölcsebb vagy, mint sok 60 éves (magamat is beleértve).

Személyeskedés.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) FIGIRI hozzászólása Dec 21, 2017 / 4
 
Ezt csak ugy itt hagyom... Az én cicám is szereti a kábelek hangját, főleg mikor lepiszkálja az ajtóról és kopognak a padlón... Csak azért irom, hogy ne itt veszekedjetek, van neki saját topikja...
(#) Secret válasza Karesz 50 hozzászólására (») Dec 21, 2017 / 1
 
Én csak egy egyszerű anonim audiofil rajongó vagyok. A kábel, amit vettem az eladó szerint:

"Színrézcoppermagra alpakkázott Ag-Au ötvözet huszonhétszeres sodrata, forgásiránnyal szemben, az interferenciák kiküszöbölésére. Beépített szkin-hatás modulációval. Nanotechnológiás szigetelés-elválasztással rendelkezik. A külső izoláció megfelel a legmodernebb audiofil szabványoknak.
Kifejezetten audiofileknek tervezve, angol mérnökök által. "

Szerintem jó vásárt csináltam
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) Secret válasza FIGIRI hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
Tapasztalat, hogy a cicák különösen érzékenyek a kábelekre. Ezért is szokták őket alkalmazni audiofil berendezések tesztelésekor.
(#) Karesz 50 válasza Secret hozzászólására (») Dec 22, 2017 /
 
A mérés tárgya egy 10k hangerőszabályzó poti (ALPS) és 2x10 cm nyák fólia.
A lezáró impedancia 10k/2pF.
Az osztás: 0, -20, -60dB
És itt befejeztem a "vitát".
(#) _barby_ hozzászólása Dec 22, 2017 / 3
 
Én csak olvasó vagyok (de véletlen találtam ezt!
És hamár írtam, ajánlok nektek fiúknak, egy pihenősebb témát. Bővebben: Link (az oldalhoz semmi közöm, csak példaként tettem ide)

Mindenkinek kívánok, Boldog Karácsonyt!
(#) Moderátor hozzászólása Dec 22, 2017
 
Kollégák!
Legyen itt vége a kábeles-audiofiles hőzöngésnek! Mint ismeretes, ízlésekről vitázni értelmetlen. A továbbiakban minden, e témakörben kikerülő hozzászólás törölve lesz.
(#) c27 hozzászólása Dec 22, 2017 /
 
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem az apróhirdetést illetően, lehet e villanymotort hirdetni? Ugyan nem találtam meg egyértelműen a felsorolás között, így el is lett távolítva a hirdetésem, de gondoltam azért még kapcsolódhat a elektronikai részleghez attól függetlenül, hogy konkrétan egy önindítóról van szó, de a hirdetésben megadtam, hogy mint villanymotor is használható. Még egy ilyen motort is elég széles körben fel lehet használni az elektronika területén. Ha pedig ilyen jellegű eszköz nem szerepelhet az apróhirdetések között akkor jó lenne ha a szabályzatában is meg lennének említve az ilyen határeseteket, amik már nem szerepelhetnek. Így én is időt spórolok és a moderátor is.
(#) pjg válasza _barby_ hozzászólására (») Dec 22, 2017 / 4
 
Szép nő, az aki belém szerelmes.
A legszebb akibe én vagyok.
(#) meszarosj hozzászólása Dec 22, 2017 /
 
Üdvözletem!

Segítséget szeretnék kérni! Mégpedig olyan problémám van, hogy a „privát üzeneteknél”, nem tudom törölni a már nem aktuális üzenetet. Már rég nem használtam az „üzenetek” funkciót, legutóbb kettő éve. A mostani „apróhirdetés”-em okán, viszont több üzenetváltásom is volt. Régebben, volt egy”X” funkció (üzenet törlése) az üzenetek mellett, ami most nincs az oldalon. Egyáltalán nem tudom törölni, az üzeneteket. A lap alján, a „hiba jelentése” „fül” sem nyitható meg. Kinek tudom jelezni, problémámat?
Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.! József
(#) Epu2 válasza FIGIRI hozzászólására (») Dec 22, 2017 /
 
Üdv! Néhány elvetemült muzikális macska meg is rágja a kábeleket.
Következő: »»   2825 / 3552
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem