Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Légtechnikai szelepmozgatás
 
Témaindító: szabojoco, idő: Dec 27, 2017
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) szabojoco hozzászólása Dec 27, 2017 /
 
Üdvözöllek benneteket!

Segítségeteket kérném az alábbi képeken látható, légtechnikában használt szelep nyitásához/zárásához. Kellene belőle minimum 4, maximum 7 darab, eddig csak 40ezer ft/db áron találtam, az szerintem sok érte. Gondolkodtam már a solenoid elektromágnesen, ablaktörlő motoron, központi záron, csak kíváncsi lennék a véleményetekre, melyik lehet a legpraktikusabb, vezérelhetőbb, olcsóbb megoldás.

Válaszaitokat előre köszönöm!
(#) zosza18 válasza szabojoco hozzászólására (») Dec 27, 2017 / 1
 
Szia!
Mindenképpen valamilyen áttételes motor lenne a legcélszerűbb, akár "ablaktörlő motor".
Ha csak nyitni/zárni kell, akkor két végálláskapcsolóval és relékkel vezérelni, ha kell köztes állapot, akkor meg egy potméter még a szelep tengelyére és azt feldolgozva vezérelni.
Én személy szerint ablaktörlő motorral hajtottam meg ilyen 300-as szelepeket, teljesen jól dolgoznak.
(#) Joe_001 hozzászólása Dec 27, 2017 / 1
 
Üdv!
Ezt találtam, hátha segít. Ünnep után utána nézek a cégnél, ott van távszabályzós is, az árát nem tudom.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2017
(#) Joe_001 válasza Joe_001 hozzászólására (») Dec 27, 2017 / 1
 
Még egy. Ebay damper actuator néven keress rá.
(#) elektrorudi válasza Joe_001 hozzászólására (») Dec 27, 2017 / 1
 
Én biztosan nem szórakoznék kókány megoldásokkal (ablaktörlő stb.) ha ennyi ért lehet kapni kész terméket.
(#) szabojoco hozzászólása Dec 27, 2017 /
 
Köszönöm a válaszokat/segítséget, én sem kókányolnék ha tele lenne a pénztárcám
Max 7 helyiségben akarom megoldani így a szellőzést, azért nem mindegy a darabár, de az is biztos, hogy egyszer kell normálisan megcsinálni...
(#) Tomi111 válasza szabojoco hozzászólására (») Dec 27, 2017 /
 
Szia! Joe_001 által linkelt nem rossz áron van, ennyiért lehet és sem kókányolnék, bár azt a típust nem ismerem. Régebben, úgy 15 éve dolgoztam ilyen szelep/zsalumozgatókkal. Azok Belimo márkájúak voltak, kisebb 5-8Nm-es és nagyobb 30Nm-es is volt, 230V-os és 24V-os. Tényleg jók, benne az elektronika, végállás, folyamatos szabályzás megoldott. 0(2)-10V-os feszültséggel mind állítható volt, a nagyobbak 2-20mA árammal is. Így egy potival is állítható, a gombját beskálázva a zsalu helyzete is látható. De tényleg rohadt drágák.
Házilag az ablaktörlő motor, esetleg akkus csavarozó, tokmányába menetet befogva, de ide kell végállás, poti a helyzet figyeléséhez, vezérlés,...
(#) cimopata válasza szabojoco hozzászólására (») Dec 27, 2017 /
 
40k ért én sem vennék egy ilyen vackot amikor ránézek és nem látom rajta mi kerül azon ennyibe.

Tessék:

Bővebben: Link
(#) Joe_001 válasza Tomi111 hozzászólására (») Dec 27, 2017 /
 
Mostanában komplett infravevős szabályozós egységgel raktam fel, a kifújó helyiségében belógatod a vevőt és távszabályzóval lehet állítani a befújt légtömeget. Nem tudom, hogy belimo árkategória e.
(#) szabojoco hozzászólása Dec 27, 2017 /
 
Nekem elszíváshoz kellene megcsinálni, konyha, füdrő, wc, hálószoba, egymástól függetlenül vezérelve. Ezt az infravevőst nem hallottam még.
(#) szabojoco válasza cimopata hozzászólására (») Dec 27, 2017 /
 
Elgondolkodtató ez a kínai cucc... Igazából ez az amit keresek
(#) Tomi111 válasza cimopata hozzászólására (») Dec 27, 2017 / 1
 
Hát én sem venném meg több, mint 40k-ért. (Akkor sem a sajátomat szereltem, egy sertéstelepen a termek szellőzőrendszerét szereltük ilyenekkel. A 5-8Nm-es egy 70cm-es csőben forgatott zsalut a ventilátor előtt, a 30Nm-es az ablakok légbeeresztő zsaluit mozgatta drótkötélen. Elbírta egy 50m-es ól mindkét oldalát. Mondjuk jó minőség, az tuti. Párás helyen működve nem volt velük gond, 10-15 év után is tették a dolgukat.)
Viszont amit linkeltél, az jó áron van. 20k körül már meggondolnám, hogy veszek.
(#) Joe_001 válasza szabojoco hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Oda is berakható. Erre a szelepre gondoltam, befúvásra tettük fel, igény szerint szabályozható a légtömeg.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem