Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektroncső
 
Témaindító: NBalage, idő: Aug 28, 2005
Lapozás: OK   116 / 137
(#) kristikoma válasza Gafly hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Már megírtam, hogy nem érdemes ezzel foglalkozni, ajánlottam jó alternatívát is. A DLL-101-el valóban elment a téma másfele. Utóbbiról is lebeszélném a 12K5-ös témaadót.
(#) patkany válasza Gafly hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Sebaj! Én olyan szívesen olvasgatom ezeket a mi digitális korban! Ezek a mini készülékek már relikviák. Alig akik igazán értik és tudnak bánni velük.
(#) silent15 válasza kristikoma hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Nekem sikerült 8db EC360-at szereznem eddig (nem sajnos nem válok meg tőle). Viszont ki szeretném majd próbálni mit tud, amint időm engedi csinálok bellőle valamit Nagyon csábító paraméterei vannak, 50V-on 115R belső ellenállás. Amennyire én tudom régebben orvostechnikai műszerekben használták a tápkörbe.

UI.: És nem mellékesen nagyon szép cső !
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2017
(#) _BiG_ válasza silent15 hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
OTL erősítőt tudsz csinálni vele nagyohmos (pl 600 ohm) fejhallgatóhoz.
(#) kristikoma válasza silent15 hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Nem kell eladnod, elég, ha tudsz beszerzési helyet. Nem csak fejhallgatóhoz, de még hangszóró meghajtásához is jó. Hatásfoka rossz(nagy a fűtés igénye), de állítólag jól szól.
(#) silent15 válasza kristikoma hozzászólására (») Dec 27, 2017 /
 
Évek során jött össze , ki kell fogni, sajnos én se tudok többet.
(#) (Felhasználó 116638) válasza silent15 hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
Nekem is van pár darab, de nem tervezek vele építeni.
Ritka cső, már nehezen beszerezhetők új darabok.
Használtakból meg sosem lehet párokat, négyeseket válogatni.
Rengeteg kapcsolás forog a neten velük, főleg OTL.
Viszont akkor már inkább a 6080, vagy a 6AS7G.
(#) silent15 válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
Szerencsére nekem is újak, majd ha lesz időm bemérem őket. Vár egy rakat végcső, amit jó lenne összeválogatni.
(#) Orbán József hozzászólása Feb 6, 2018 /
 
Szervusztok!
Vettem a minapában 2 mosolygós ECF82 című csövet. Én nem tudom, hogy a tetejükön látható szám (240) mi lehet? Esetleg tudós társaim?

240.jpg
    
(#) goreny válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Vagy gyártàsi időkód, vagy egyedi sorozatszám, esetleg gyári bemért sorozat.
(#) konyak6 hozzászólása Feb 21, 2018 /
 
Sziasztok!
Most került hozzám néhány EC92. Ez mihez hasonlít? Fél ECC82? Láttam vele kapcsolást, ahol ez volt a fázisfordító.
(#) gkari válasza konyak6 hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Inkább fél ECC85.
(#) Gafly válasza konyak6 hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Ez igazi nagyfrekvenciás cső.
Magas hangokkal nem lészen baj

Ha túlzottan sokat vágtak a fejedhez, akkor ajándékba elfogadok (nem is tudom, hogy van-e nekem egyáltalán)
(#) Imi65 válasza konyak6 hozzászólására (») Feb 21, 2018 / 1
 
A fix csatornás - első generációs - TV-vevőkben használták, nagyfrekis előerősítőnek. A fűtésével vacakolni kellett, mert mindössze 150mA. Így aztán kellett neki a P-s fűtőkörben egy sönt, ami a másik 150mA-t vitte. 6,3V/150mA= Szerintem akkor 47 Ohm volt vele párhuzamosan.
(#) CHZ válasza konyak6 hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
ECC81 csővel azonos, csak egy triódát tartalmaz.
(#) konyak6 hozzászólása Márc 13, 2018 /
 
Sziasztok!
Egy 6V6 csővel trevezett kapcsolásban helyettesíthetem-e a csöveket 6P6S-el? Úgy tudom hogy a 6P6S a 6V6GT Orosz megfelelője. Ami a 6V6 továbbfejlesztése. Nagyobb feszültség tűrésű. Próbáltam az adatlapjaikat összehasonlítani, de nem sok sikerrel jártam(nem tudok Oroszul). A trafóm bírja a nagyobb terhelést. Az nem gond. Használhatom-e?
(#) Cinema válasza konyak6 hozzászólására (») Márc 14, 2018 /
 
A "rutubes.com" weboldalon azt írja, hogy a helyettesítője, mégpedig "azonos megfelelője a 6V6-nak".
Ez alapján nyugodtan használhatod.

Üdv!
(#) Peter_S válasza konyak6 hozzászólására (») Márc 14, 2018 /
 
És az orosz-angol adatlap: Bővebben: Link
(#) pacsirta hozzászólása Márc 22, 2018 /
 
Az EM4 csövem működőképességét egyszerüen hogy tudom megállapitani? kiprobálásra nincs lehetőség nincs hozzá készülék köszi
(#) granpa válasza pacsirta hozzászólására (») Márc 22, 2018 / 1
 
Adatlapon megnézed a lábkiosztást, megméred a fűtőszál ellenállását, ép-e. Aztán építesz egy mérőáramkört hozzá, ahol kiderítheted a fényerejét.
(#) Gafly válasza pacsirta hozzászólására (») Márc 22, 2018 / 1
 
Elhozod/elküdöd a börzére
(#) Zeusz1212 hozzászólása Márc 29, 2018 /
 
Sziasztok.
Nixie csőnek, élettartam szempontjából, mi a jobb:
- tisztán egyenfeszültség
- lüktető egyenfeszültség (pl. hálózat félhullámúan egyenirányítva, szűrés nélkül).
(#) Sebi válasza Zeusz1212 hozzászólására (») Márc 29, 2018 /
 
Közömbös neki...
(#) FordPrefect hozzászólása Ápr 16, 2018 /
 
Többen kérdezték az ingyen felajánlott GU50-el kapcsolatban, hogyan regeneráltam. Közzéteszem, de hangsúlyozom, nagyon egyedi a történet. Szerintem csak speciális esetben működik(?)
GU50 csövek regenerálása. Kiindulási feltétel: Nem használt, lestrapált GU50-ről van szó!!! Használatban nem voltak, csak szerintem nedves környezetben tárolták. Láthatóan oxidált az alumínium sapka. Lábak bevezetése láthatóan hibátlan. Getter teljesen gyári, tükrös, enyhe fehér széllel.
Gyári munkapontba állítva túl nagy az áram, a nagy disszipáció miatt megfuthat. Fordítsuk meg a dolgot: növelve az előfeszt, csökkentsük az áramot, állítsunk be 40 W disszipációt. 1 óra múlva az áram csökkenni kezd, csökkentjük az előfeszt, növelve az áramot és a disszipációt vissza 40W-ra. Ezt többször megismételve, pár óra múlva a cső gyári munkapontban üzemel.
1. Csak 1 csövön próbáltam.
2. Kontroll mérést nem végeztem pár hónap után.
3. Jó kísérletezést
(#) mc-4 hozzászólása Ápr 17, 2018 /
 
Sziasztok!

Van egy pár 6h8c és 6h9c csövem, szeretném megmérni a csőfeleket.
Viszont nincs csőmérő készülékem. Lehet hozzájuk mérőkapcsolást készíteni, valaki tudna közreadni ilyet?
Köszönöm!
(#) Orbán József hozzászólása Ápr 17, 2018 /
 
Üdv!
A kész, táphíján és dobozolás nélküliség miatt finomítanám még az LS7 előerősítőmet.
A gyárilag első 6072 csövet régi gyártásúban horrorisztikus áron lehet beszerezni, és ugyebár 2 db kellene oda. Mai gyártásúban se káposztás lángos árban van. Sokan használják jobb híján az ECC88, E88CC variánsokat.
Viszont az égiek kegyelméből van néhány E188CC csövem.
Minek tagadnám, szóval én ebben a megfelelőségi kérdésben szalmabáb vagyok, ha tud valaki okosat mondani rá, üdvös lenne...

E188CC.JPG
    
(#) Sebi válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 17, 2018 /
 
Minőségileg (katonai, repülés célú) felette van a többinek és csereszabatos.
(#) Orbán József válasza Sebi hozzászólására (») Ápr 17, 2018 /
 
Köszönöm szépen, nekem még a biztonságos csere az előző típusokra is kérdéses, azért kérdezek inkább tapasztaltakat.
(#) kristikoma válasza mc-4 hozzászólására (») Ápr 17, 2018 /
 
A Muzeálisban készült egy csőmérő, Janó bácsi jóvoltából. Ha nem járható út, kell egy mérőkapcsolás. Előszeded a gyári adatlapot, majd munkapontba állítod a csövet. Ezen kívül műszerek(A, V mérő), meg papír és toll kell.
(#) mc-4 válasza kristikoma hozzászólására (») Ápr 17, 2018 /
 
Tudsz benne segíteni, kapcsolási rajzal? Gondolom kell egy alap kapcsolás, alap alkatrészek és a hogyan?
Következő: »»   116 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem