Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1253 / 1384
(#) nagym6 válasza usane hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Szintén ugyanígy. Csak megerősítésként írom.
(#) ktamas66 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 3, 2018 / 3
 
Ha mondjuk 20 000-ért veszel egy tonert, ami 1000 oldalt tud, azért azzal a 20Ft-al szerintem nehéz versenyezni. Nekem utángyártottal is megy. Más hőfokon és tovább kell vasalni, de működik.
(#) kaqkk válasza ktamas66 hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Hát nekem nem működött , és a nyomtatómhoz 50000 egy új toner ezért is használtam inkább a DRY fóliát. Egyébként 5m DRY 3000 Ft ami 25db A/4 nyákra elég tehát az sem drága és ha beleszámoljuk az 1000Ft/A/4 nyomdaköltséget akkor olyan 45db A/4 es nyákot csinálok meg egy toner árából , egy amatőrnek mennyi idő alatt fogy el 45db A/4 nyák ?
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2018
(#) Ge Lee válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Nekem egy ML2525 nyomtatóm van most aminek az új ára 23000 körül volt. Ha kifogy a toner akkor eladom a nyomtatót aprópénzért és veszek egy újat, hasonló árban. Azzal meg némi műnyomóval újra évekig tudok magamnak nyákot gyártani (másra is használom a nyomatót nem csak erre), bármikor, hétvégén is, bárhol, nem kell hozzá menni se nyomdába se máshova, azaz nincs semmilyen plusz költség.
(#) kaqkk válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Szíved joga a vasalás ... Nem akarok senkire semmit rábeszélni
(#) ktamas66 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Gondolom valami komolyabb irodai nyomtatód van. Egy ilyen toner általában tud 6-8 ezer oldalt. Ha kizárólag nyákgyártáshoz vettet, rossz döntés volt. Viszont egy toner egy életre elég.
(#) kaqkk válasza ktamas66 hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Nem, egy használtan vásárolt HP nyomtatóm van de már kint porosodik a garázsban a tonercsere óta (utángyártott tonert kapott de még papírra is alig akart nyomtatni)
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2018
(#) Ge Lee válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Dehogynem. Amint szóba kerül a vasalás azonnal elkezded. Ezek szerint csupán azért mert neked nem ment...
(#) kaqkk válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Egy évig vasaltam és lamináltam , csak azután tértem át a DRY ra .....Sok nyákot csináltam (még megrendelésre is ) De volt olyan amit háromszor négyszer kellett újra laminálni ezért váltottam
(#) kaqkk válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_2133599.html#2133599 Egyébként ezt írtam , mire Ktamás vitába szállt , és elmondtam a saját "kálváriámat" miért és kire erőltetem ? Sőt ha találnék olcsó használt nyomtatót eredeti tonerrel saját célra csinálnék nyákot vele , de másnak tuti nem ! És itt fejezem be a vitát . Legközelebb ígérem nem szólok ha előkerül a vasalás .
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2018
(#) Bakman válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 3, 2018 / 1
 
Ez valamilyen szinten érthető is. Elég csak az itteni hozzászólásokat kicsit alaposabban átböngészni, távolabb lépni és összességében is rápillanatani. Számomra egyértelműnek látszik az, hogy a vasalásos technika hordozza a legtöbb buktatót. Ezért szoktan én is néha bedobni az előre lakkozott követ a tóba, hátha valaki utána ugrik. Csak halkan merem megjegyezni, hobbi szinten a legjobb megoldás.
(#) nagym6 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Az előre lakkozott maga a menyország. Hálám, hogy rábeszéltél. A P20 is príma, de az egyenetlenebb rétegvastagság, beleszállt por tipikus hibák sincsenek előrelakkozottnál.
(#) kaqkk válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Igen , de 3 szor drágább még a DRY nál is ! Viszont aki ritkán csinál nyákot annak tényleg tökéletes !
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Cserébe egy csomó buktató kimarad, gyorsabb vele dolgozni.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Igen ,ez is igaz . Ezért írtam a második mondatot !
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2018
(#) usane válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Nem állok le vitázni senki védelmében, de ha sokan állítják, hoy az utánygyártott toner xar akkor nyilván van benne valami. Nem leszólni szándékozom a vasalást mert én is vasaltam előtte, egyszerűbb mint a DRY,, gyorsabb, stb, de tonercsere után feladtam. Hiába bizonygatjátok, hogy csak hőfok, akkor sem lesz olyan mint az eredeti tonerrel. Igaz nem teszteltem minden nyomtató mindenféle tonergyártmányra, de 3-al már igen. Tonercsere mind 3-nál betette a kiskaput.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2018
(#) niedziela válasza usane hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Idézet:
„egyszerűbb mint a DRY,, gyorsabb, stb,”

Te dry-al készítesz panelt ?
Mi a lassabb benne mint a vasalásban ?
(#) kaqkk válasza niedziela hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
A + 45s levilágítás .Az előhívás kb annyi idő mint a vasalásnál a papír leáztatása..
(#) usane válasza niedziela hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Igen Dry-al készitem a paneljaim.
Pl. Plusz művelet. (Levilágítás, előhívás).
De ezen miért kell kötekedni?
(#) Firefighter1 hozzászólása Jan 3, 2018 /
 
Az örök vita... vasalásos vagy fotós technika!
Szerintem kinek a pap.... kinek a paplan!

Tegnap megjött az UV LED szallagom, ugyhogy mégegy strigula a fotótechnikához.
Most íródik a program a PIC hez még valami dobozolást kell kitalálni meg a filmnek kikisérletezni valami jo hordozót

Valami tagavató bulit nem tartunk?? Én mint új belépő?
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2018
(#) usane válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Ez igaz, de a csak kinyomtatod és rávasalodnál nem egyszerűbb.
Ettől függetlenül én is dry-ozok, fentebbi okok miatt már vagy 5 éve.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2018
(#) usane válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Nem vitázunk, sőt a dry mellé álltam, csak szembeállítottam a másikkal, de volt aki belekössön.
Cheers
(#) nagym6 hozzászólása Jan 3, 2018 /
 
Egy hobbi nyákkészítésnél mindegy pár perc idő ide vagy oda, csak jó legyen. Költségbe számítsuk bele a sikertelen kidobott nyákokat is.
(#) niedziela válasza usane hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Nem kötekedésből kérdeztem csak kiváncsi voltam mi az ami lassabb.
Idézet:
„Pl. Plusz művelet. (Levilágítás, előhívás).”

Azt se vedd kötekedésnek, hogy a plusz művelet amit írsz akkor lenne plusz, ha dry-nál is használnál vasalót mint a vasalásnál, és plusz levilágítanál, és előhívnál.

Az a baj, hogy összehasonlítani lehet dolgokat, csak azt jószerivel hamis alapokon teszitek meg.
(#) Firefighter1 válasza usane hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Tudom hogy nem"vita" de mégis!
Én azt vallom ezzel kapcsolatban hogy mindenki csinálja ugy ahogy szeretné, vagy ahogy tudja, de nem lehet egzakt modon azt mondani hogy ez a jobb vagy az a jobb, csakis szubjektíven.
De az biztos hogyha technikailag nézzük akkor a Fotótechnikánal kevesebb a buktató
(#) nagym6 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Idézet:
„De az biztos hogyha technikailag nézzük akkor a Fotótechnikánal kevesebb a buktató”
Nem véletlen, hogy ez a topic 95% -ban a vasalásról szól, annak nehézségeiről.
(#) Firefighter1 válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
(#) ktamas66 hozzászólása Jan 3, 2018 /
 
Csak arra próbáltam rámutatni, hogy ha nem 3 forintból hozod ki egy oldal nyomtatását hanem 20-ból, azt a nyákkészítés szempontjából túlzás elviselhetetlenül drágának nevezni.
(#) sdrlab válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Nem feltétlenül kell hozzá két réteg film!! Aki nem sajnál rá némi időt, bemérheti mennyi az optimális megvilágítás, és a sötétített egyszem film is megteszi!
A negatív nyomat miatt viszont itt előszeretettel lehet/kell alkalmazni a telefóliát, amivel még annyi festéket se használsz el, mint pozitív nyomat esetén...vagy max annyit! És ráadásul ez maratószer kímélő verzió, szemben a másikkal...

Na és ahogy már írták..., utángyártott toner esetén nagy valószínűséggel kuka a módszer, mert pl nekem is csak addig volt elfogadható, míg eredeti tonerem volt!
(#) eyess válasza sdrlab hozzászólására (») Jan 3, 2018 / 2
 
Sok esetben nem minden igaz az ahogy leírjátok.Mindkét technikának meg vannak az előnyeik, és hátrányuk is . Ez nem vitás, viszont itt mindig arról megy többnyire a vita, hogy ez mennyi idő, vagy az mennyi idő.És mihez kell több, vagy kevesebb hozzávaló az elkészítéshez. A hobbizás pont az a dolog sokszor, hogy az ember sokkal többet költ rá mint bármi másra, mert ezt szereti csinálni, és nem sajnálja rá . És nem számolva az olyan költségekkel amibe kerül néha egy hobbizás.Lehetne bármi mást is említeni Pl. autó , vagy bármi olyan hobbi ami bizony nem olcsó. És egyébként ez sem, csak nem veszünk tudomást róla, mert szeretjük csinálni, vagy így, vagy úgy.És sokkal jobb lenne olyan kommenteket olvasni, hogy egy problémának mi lehet a megoldása mint sem ez , ezért nem jó már , vagy az azért nem jó stb. De igazi megoldáson senki nem gondolkodik, csak az általános vélemények, és itt meg is áll mindenféle további ötletelgetés .Bármelyik technikáról is legyen szó.Biztos vannak még lehetőségek mindkét technika fejlesztgetésére , vagy tökéletesebbre kivitelezni .Csak ezzel senki nem foglakozik, és senki nem kísérletezget.Biztos nem mindig van ilyesmire idő de ha arra van, hogy napokig legyen elemezgetve egy egy technika, akkor valószínű arra is lenne idő, hogy hátha lenne új, vagy újabb ötlet, vagy megoldás .Bármelyik technikáról is legyen szó.

Én igazából , ezt hiányolom, hogy nincs olyan kísérletezgetés, vagy ötletelgetés , ami jobbá tehetné bármelyik technikát.És ezt úgy, hogy nem a hibát keresvén a másikban, hanem csatlakozva ötletelgetve segíteni egymást.

Egyébként is , ami még nem volt az lehet, hogy lesz.
Következő: »»   1253 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem