Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alkatrész ajánlás, avagy: Milyen alkatrész lenne jó ehhez?
Lapozás: OK   10 / 17
(#) Bakman válasza AZoli hozzászólására (») Máj 12, 2017 / 1
 
Idézet:
„Ugye az L298 darlington tranziszotos, az L6205 pedig DMOS, RDS(ON): 0.3Ohm.
A kérdésem az, hogy nyerek-e a cserével, tehát ugyan olyan terhelésnél kevesebb lesz-e az eldiszzipált teljesítmény?”
Igen, kevesebb lesz. Visszaszámolva, sacc/kb. alapon az L298 "ellenállása" tranzisztoronként 1 Ohm körülire jön ki.
(#) Auth Zsigmond hozzászólása Júl 1, 2017 /
 
Üdv. Fórumtársak! 230 V, 10 W-os ragasztó pisztolyom használat zárlatos lett. Szétszedve egy 6x12 mm-es, 2 mm vastag, számomra ismeretlen, hőálló fóliával elszigetelt alkatrészt találtam az alumínium öntvény felületén kialakított fészekben, aminek a 230V-os csatlakozásainál látható volt a zárlat nyoma. A zárlat során részlegesen sérült alkatrészen a 6x12 mm-es felületek között 3-4 kohmos ellenállást mértem.
Milyen anyagú ez a közvetlenül hálózatra csatlakozó "fűtőbetét"? Széttörve porózus anyagúnak tűnik, mint a túlfeszültség levezető anyaga, vagy akár a széttört öntöttvas. Tudom, egy új, komplett eszköz ára nem jelentős, ezer forint alatt van, mégis érdekelne, van-e lehetőség a meghibásodó alkatrész pótlására?
(#) kadarist válasza Auth Zsigmond hozzászólására (») Júl 1, 2017 /
 
Szia! Biztosan valamilyen PTC ellenállás lesz az ismeretlen patron.
(#) nedudgi válasza Auth Zsigmond hozzászólására (») Júl 1, 2017 /
 
A nemrégiben szétszedett hajsütőben láttam hasonlókat. Sajnos a nyaralóban van, nem tudok mérni. Mekkora a fészek, ahova a fűtőpatron való?
(#) Puppa hozzászólása Júl 1, 2017 /
 
Üdv ! Ezt a törött alkatrészt "eldurrant" , alkatrészt mivel tudnám kiváltani ? RNS navigációs autórádió és a cd része nem megy.....vagy milyen készülékben találok helyette alkatrészt ?
(#) kadarist válasza Puppa hozzászólására (») Júl 1, 2017 /
 
Szia!
Inkább vegyél egyet keletől: Bővebben: Link Viszont azt meg kellene nézni, hogy mitől kapott zárlatot, mert csak úgy magától nem ég ki egy ilyen IC.
(#) abcdabcd válasza Puppa hozzászólására (») Júl 1, 2017 /
 
Itt is van, bár nem olcsó: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2017
(#) Puppa válasza kadarist hozzászólására (») Júl 2, 2017 /
 
Köszi, ez lesz de előbb megpróbálom kimérni...
(#) Puppa válasza abcdabcd hozzászólására (») Júl 2, 2017 /
 
Köszi marad a távol-keleti, csak jó lett volna bontani valamiből, hogy érdemes-e foglalkozni vele.
(#) Auth Zsigmond válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 3, 2017 /
 
Köszönöm a választ! A fészek mérete 20x8x4,5 mm, a képeken jól látható. A fűtőpatron egy cellofán szerű, sárgás színű hőálló fóliába (a 2. képen a jobb sarokban, de elég rosszul látható) csomagolva van behelyezve az öntvényen lévő fészekbe. [/off](Ilyen fólia is érdekelne, 12 V-os házi gyártású forrasztó pákához eredménytelenül keresgéltem már hasonlót.[off]
A fűtőbetét azért is érdekelne, mert lomisoktól vettem már 2-3 ragasztópisztolyt az elmúlt években, sajnos nem fűtenek eléggé, így az eszközök nem használhatóak rendeltetés szerűen.
(Kadarist véleményét figyelembe véve, lehet, hogy megnyúlott az ellenállásérték.)
Kerestem fűtőbetétet a forgalmazók honlapjain, de csak ragasztó patronokat tartanak tartozékként.
[/off]Hajsütővel találkoztam már a pécsi zsibvásáron, veszek egy olcsóbbat, belelesek magam is.[off]
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2017
(#) nedudgi válasza Auth Zsigmond hozzászólására (») Júl 3, 2017 /
 
A sárga ragasztószalag, amire gondolsz, valószínűleg kapton. A hajsütőben emlékeim szerint sokkal nagyobb méretű betét van. A héten talán meg tudom nézni, mekkora.
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2017
(#) Ktomi666 hozzászólása Nov 12, 2017 /
 
Sziasztok!
Szükségem lenne egy kis segítségre. Adott egy stiebel eltron eleketromos radiátor.
A képen látható termosztát megadta magát benne. Nem tudni, hogy eredetileg is ez volt-e benne, vagy már valaki cserélte-e. A gazdája gondolta megoldja és szimplán áthidalta, aztán meg is lepődőtt mikor egy idő után már izzottak a fűtőszálak. A kkérdés az lenne, hogy esetleg van-e valakinek tudomása arról, hogy hol lehet kapni, vagy csak esetleg valami doksija, hogy hol kapcsol, mekkora áramot tud kapcsolni stb, hogy ne kelljen kísérletezni, hogy milyen típussal próbáljuk helyettesíteni.
Ennél közelebb nem jutottam a doksihoz, de az is lehet hogy rossz nyomon vagyok:
A segítségeteket előre is köszönöm.
(#) proba válasza Ktomi666 hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
A 230V 1,8kW nagyjából 10A-t ad.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2017
(#) Hp41C válasza Ktomi666 hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Orczy Üzletház keresőjébe írd be: Hőkioldó.
(#) Ktomi666 hozzászólása Nov 13, 2017 /
 
Igen én is 10 amper környékére saccolom, a baj csak az hogy jó lenne tudni, hogy milyen hőfokon ejt el. Mert ha kevés akkor nem fog rendesen fűteni, ha sok akkor meg valószínűleg szétégeti magát, vagy akár tűz is lehet belőle.
Ezen kívül úgy gondolom, hogy ezek csak korlátozó szerepét szokták betölteni, tehát szerintem kellene legyen benne egy termosztát is valahol, ami gondolom össze van égve és ezért ez kapcsolgatta már egy ideje és ezért égett szét.
Ezért reménykedem hogy van valaki aki esetleg jobban képben van ezekből a kályhákból.
(#) granpa hozzászólása Nov 26, 2017 /
 
Szervusztok!
Ez a kérdés ajánlás is (annak, aki tudja használni, adok pár darabot): MM74C915 nevű IC. Tudom mi ez, mit csinál, de nem tudom hol használnak ilyet, mire való?
(#) wbt válasza granpa hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Főleg hibaellenőrzésre, mint hogy a kijelzőn tényleg az van-e amit a processzor kiküldött. Használható még meglévő LED-kijelzős műszerhez, ha pl. komparálni kell (bináris, forgókerekes kapcsolóval pl.) Elég ritka egy állatfaj lehet.
(#) granpa válasza wbt hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Köszönöm. Ilyesmit feltételeztem, de elég extrémnek tűnt ez az alkalmazás. Van vagy 8 belőle.
(#) wbt válasza granpa hozzászólására (») Nov 29, 2017 /
 
Tartsd meg a fiókban, mert ha valakinek pont ilyen döglik be egy 30 éves űrszonda-szimulátorában, akkor aranyárban mérheted. Különben arra jó, hogy ha pl. az a feladat, hogy egy komplex készülék kijelzőjéről le kell lopni az adatokat, igaz, a mai uC-k már elég gyorsak ehhez. (kb 20 éve egy lézeres távolságmérőről, amin nem volt soros port, pont jól jött volna
(#) szines hozzászólása Dec 6, 2017 /
 
Üdv!
Halogén lámpában tönkrement érintkezőket kellene pótolnom.
El is készültek az érintkezők rézből,de szerintem valamivel be kellene vonni őket hogy a hőtől és a
10 Amper körüli áramerősségtől ne napokon belül legyenek oxidos,revés romok. Én az ezüstözésre gondoltam. Jó lehet az?
Esetleg tud valaki valami normális iparost Budapesten?
(#) pucuka válasza szines hozzászólására (») Dec 6, 2017 /
 
Azok az érintkezők bronzból vannak. A réz nem rugalmas. Inkább szerezz valami hasonló foglalatot, abból applikáld át, egyedileg előállítani - ha találsz is szakembert - biztos drága lenne. Esetleg ha szerzel olyan vastagságú bronzlemezt, amilyen az eredeti, és kivágod, formára reszelgeted, hajlítod magadnak.
(#) szines válasza pucuka hozzászólására (») Dec 6, 2017 /
 
Ez olyan mint egy banánhüvely.
Nem kell rugalmasnak lennie.
Az eredeti nem égett részein látszottak olyan foltok mint a régi ezüst holmikon.
Ez egy spéci lámpa,úgyhogy az anyagi keret tágítható.
(#) pucuka válasza szines hozzászólására (») Dec 6, 2017 /
 
Minden kontaktusnak rugalmasnak kell lennie, mert a csatlakozó felületeket meghatározott erővel össze kell szorítani. A banándugó is rugalmas anyagból van, legalább egy érintkező rugó található rajta, ha az egész nem rugalmas anyagból készült. Ezek többnyire réz ötvözetek, pl. a réz, ón, ezüst ötvözet. Az ezüstöt tisztán kontaktusokhoz nemigen használják, mert levegőn viszonylag hamar korrodál, és az már nem jó vezető. Ha olyan ezüsthöz hasonló korróziót mutat a megmaradt rész, akkor az valami alpakka lehet.
(#) szines válasza pucuka hozzászólására (») Dec 6, 2017 /
 
Holnap lesz a napja hogy hogy elmegyek egy galvanizáló céghez,majd csak mondanak valamit.
(#) Bakman hozzászólása Dec 20, 2017 /
 
Estét!

Feszültségforrás: 9 - 15 V-ig bármi lehet, terhelhetősége kb. 2 A. Ebből kellene nekem stabil 12 V, 500 mA terhelhetőséggel. Létezik ilyen modul, ami egyben step up és step down is?

Nem nagyon érek rá kapcsolóüzemű tépegységekkel kísérletezni, gyakorlat is kb. nulla ilyen téren. TracoPower gyárt ilyet (THD 10-1212N) szemtelenül magas összegért. Egy-két darab még csak-csak, viszont többre lenne szükségem.

Ötlet?
Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2017
(#) nedudgi válasza Bakman hozzászólására (») Dec 20, 2017 /
 
(#) dolargaan válasza Bakman hozzászólására (») Dec 20, 2017 /
 
(#) Bakman hozzászólása Dec 20, 2017 /
 
nedudgi, dolargaan, köszönöm. Kiindulásnak tökéletes.
(#) Epichydra hozzászólása Jan 4, 2018 /
 
Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne hogy IRFP4229 helyett mit tudnátok ajánlani?
Előre is köszönöm a válaszokat!
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2018
(#) Gafly válasza Epichydra hozzászólására (») Jan 4, 2018 /
 
Miben van?
Következő: »»   10 / 17
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem