Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es feszültségmérő
 
Témaindító: nogradi, idő: Jún 5, 2007
Lapozás: OK   1 / 2
(#) nogradi hozzászólása Jún 5, 2007 /
 
rajzot keresek leddes fesz.méröhöz [10töl-16 voltig,dc]
(#) Moderátor hozzászólása nogradi hozzászólására (») Jún 5, 2007
 
Szia (én köszöntem)

Címet javítottam, és ezt keresed:
Bővebben: Link
(#) nogradi hozzászólása Jún 5, 2007 /
 
KÖSZ A SEGITSÉGET
(#) Márk válasza nogradi hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
Lehet ez is segít: Bővebben: Link
(#) denes44 válasza (») Jún 6, 2007 /
 
Azt az 1N4733-as diódát lehet helyettesíteni valami másfélével?
(#) Sonix válasza denes44 hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
Szerintem bármilyen 6,2V-os zener jó!
Egyébként az 1N4733 az 5,1 V-os zener az adatlapja szerint!
(#) denes44 válasza Sonix hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
Tehát akkor ezek valamelyikével is működne a kapcsolás?
1N 823 6.2 V 0.25 W 5% REF DO35
1N 825 6.2 V 400 mW PHILIPS DO-34
1N 827 6.2 V 0.25 W 5% REF DO35
(#) Sonix válasza denes44 hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
Én ezt használnám!
BZX85C6V2
(#) denes44 válasza Sonix hozzászólására (») Jún 7, 2007 /
 
Az a baj, hogy ezt sem lehet kapni az elektrokonthában.
(#) sound.man hozzászólása Júl 31, 2007 /
 
Sziaztok

Abban szeretnék segítséget kérni hogy a végfokokon szokott lenni led ha túl van vezérelve a végfok akko világít. Na nekem valami ilyesmi egyszerű kapcsolás kellene ha lehet tranzisztorosba. Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) Moderátor hozzászólása sound.man hozzászólására (») Júl 31, 2007
 
Választ megtalálod ebben a topicban.

(Felesleges több topicba feltenned ugyan azt az egy kérdést, ha tudják a választ, ott is megmondják. Ha nem, akkor többen sem.)
(#) vicsys válasza sound.man hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
(#) sound.man válasza (») Júl 31, 2007 /
 
Bocs csak a végén jöttem rá hogy a másik topicba jobb helye van. De nézd a jobb oldalát nem nyitottam új topicot
(#) Boldika hozzászólása Dec 8, 2007 /
 
Hy!

Ezt a rajzot(Deguss féle voltmérő) szeretném megcsinálni úgy, hogy voltonként jelezzet. 0-12 voltig menne. Hogyan lehetne ezt megcsinálni?
(#) hzsolt77 válasza Boldika hozzászólására (») Dec 8, 2007 /
 
Szia!
Ezt egyszer összedobtam egy próbapanelen és működött.
(#) Boldika válasza hzsolt77 hozzászólására (») Dec 8, 2007 /
 
Köszi!
(#) koadi válasza hzsolt77 hozzászólására (») Máj 24, 2009 /
 
Sziasztok! Bocs, hogy elővettem a régi fórumot, de egy ilyesmire volna szükségem!
Egész pontosan 3V-20V-ig lenne nekem egy 5-6-7-8 ledes fesz mérő.
Ennek méretezésében tudna valaki nekem segíteni?
Ha igen, előre is köszi!
(#) pucuka válasza koadi hozzászólására (») Máj 24, 2009 /
 
Üdv!
Vagy választasz egy IC-t az előbbi hozzászólások alapján, és akkor a 10 led 2 V -onként mutatja a feszültséget, vagy megépíted a Deguss féle voltmérőt, esetleg továbbfejlesztve. Annyi komparátor kell, ahány LED -t akarsz, az osztóláncot úgy méretezed, hogy a referenciához képest mindíg 1 V -al magasabb legyen.
Ha 1:1 ben építed, akkor bár kijelzést kapsz, ha dot kijelzést akarsz akkor a két egymás feletti komparátor kimenetet EXOR kapuzod és ledmeghajtó buffer.
Lehet, hogy alkatrésztemető, de működik.
(#) koadi válasza pucuka hozzászólására (») Máj 24, 2009 /
 
Köszi!
A Degauss-féle jó lesz nekem, csak azt nem tudom, hogy ez a kapcsolás képes-e alacsony-feszültségről (3V) is működni.
Mert ha igen, akkor lehetne 6 LED-est kreálnom, és akkor lenne: 3-6-9-12-15-18 V-nál kijelzés!
A BAR kijelzés tökéletes, nem kell a DOT.
(#) pucuka válasza koadi hozzászólására (») Máj 24, 2009 /
 
Üdv!
A felhasznált komparátorok(műv. erősítők) től függ. Akkor arra kell majd ügyelni, hogy a mérendő feszültséget úgy oszd le, hogy a műveleti erősítők számára feldolgozható határok közé essen.
(#) koadi válasza pucuka hozzászólására (») Máj 24, 2009 /
 
No, és erre hogy tudok ügyelni?
A müv. erősítőm 2db LM324 lesz, ezek mennek 3V-ról is az adatlapjuk szerint.
(#) pucuka válasza koadi hozzászólására (») Máj 24, 2009 /
 
A bemenőfeszültséget előosztóval leosztod, hogy a 20 V -os bemenő fesz 2.8 V legyen, és a referenciaosztót 3 V ról járatod, és a komparálási szinteket ehhez állítsd (számold)
(#) koadi válasza pucuka hozzászólására (») Máj 24, 2009 /
 
Okés, majd eglátom mi lesz belőle.
Addígis köszi a segítséget!
(#) pucuka válasza pucuka hozzászólására (») Máj 24, 2009 /
 
A gond csak ott lehet, hogy hogy fogsz 3 V -nál kisebb referenciafeszültséget előállítani. 2.7 V -s zener van ugyan, de nem a legpontosabb. Gondolom a pontosság nem alapkövetelmény.
(#) koadi válasza pucuka hozzászólására (») Máj 24, 2009 /
 
neem, egyátalán nem! csak olyasmire lesz, hogy ahogy tekerem fel a feszültséget, úgy gyulladjanak ki a ledek, szépen, egymás után!
így mondjuk akár lehet a dolog külső tápos is, mert lesz egy fix 19V-os ágam is.
sőt, talán még jobb is lenne, ha ezen áramköröm fix tápról menne..
(#) pucuka válasza koadi hozzászólására (») Máj 24, 2009 /
 
Akkor meg zenerre sincs olyan nagyon szükség, stabilizáld meg a tápot, és kész
(#) karpi válasza Boldika hozzászólására (») Máj 25, 2009 /
 
LED-es kijelzo.

Nem kell hozza IC-s komparator sor .Tranzisztorral lehet.Egy ellenallas oszto minden kapcsolo tranzisztornak a megfelello nyitofeszulseget szolgaltatja ..Azt hiszem mar tettem fel rajzot olyanrol ami kulon gyujtja be a LED-eket valami "LED sor stb" topic-ba .En ozscilograph-ot csinaltam 10 LED -el es egy forgo tukorrel szemleltetoeszkozkent egy iskolai labornak.
A kapcsolas VU-meter volt de mivel mukodik egyenaramba is jo az autoakuhoz is .Az ellenallas sor ( feszultsehoszto) ket vegen allithato trimmerrel van igy az also es felso hatart lehet beallitani a fontos feszultseg ertekek kijelzesere ,Lemerult aku, toltes 14,7 V , tul nagy feszultseg es a 12V .
(#) koadi válasza karpi hozzászólására (») Máj 25, 2009 /
 
Helló! Sajnos sehol sem találom az általad belinkelt tranzisztoros kapcsolást.
(#) koadi válasza karpi hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
Hali! Légyzi tudnátok nekem segíteni ennek az áramkörnek a méretezésében, hogy 3V-19V-ig mérjen 2V-os lépésekben?
Tudom, ez nem a leghálásabb része a dolognak, de hátha megesik valakinek a szíve rajtam
(#) Adamyno hozzászólása Jan 11, 2018 /
 
Sziasztok!

Van egy 5V feszültségforrásom (USB vagy hasonló) és ennek kellene ellenőrizni egyszerűen a feszültségét. Először arra gondoltam, hogy 1 db LED-el, ha eléri az áramkör a 4,5V (-10%) feszültséget, akkor világít a LED. VIszont ha 5.5V
(+10%) fölé megy, akkor ne világítson. Egyrészt mert az már magas, másrészt meg kiéghet.

Gondoltam zéner diódára, de az ide nem jó. Lehet több ledes is, ha az 1 nem megoldható, emiatt gondoltam AN6884-re is, de minden kapcsolás 12V körülre van.

Köszi a segítséget!
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem