Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanyszerelés
 
Témaindító: kumpl, idő: Júl 16, 2008
Témakörök:
  1. A témában tilos, a villamosenergia termelésének, elosztásának, nagyipari alkalmazásának kitárgyalása! A mélyreható szakmai kérdések, magyarázatok kitárgyalása: Szakmai.
  2. A forrasztott / rossz a wago / jó a wago kötés témakörök többször kitárgyalásra kerültek, ezért arról kérjük ne nyissatok új vitákat. Műszaki tény, hogy gyári vezetékösszekötők (pl. rugós/csavaros kapcsok, stb) a szabvány megfelelősség miatt kerülnek alkalmazásra (MSZ EN 60204-1:1995 15.1 szakasza, illetve MSZ HD 60364-5-52:2011 szabvány 526.2. pontjának 1. megjegyzésében felsorolt követelmények/indokok a forrasztott kötés elkerülésére épületvillamosság esetében) mert tanusítottak, míg a forrasztott kötés alapesetben nem tanusított, csak és kizárólag akkor ha külön bevizsgáltatod az adott forrasztott kötést. Ide kapcsolódó általatok írt hozzászólások: #1, #2, #3, #4, #5
Lapozás: OK   565 / 964
(#) vladcepes válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Felkapcsolásnál,vagyis a minimumnál nem a lehető legalacsonyabban világít. Kb 30-40% nál. Utána lehet szabályozni,ha visszahúzom le minimumra akkor kb megint 30 % tehát nem lehet telyesen lehúzni,ott már kikapcsol. Gondolom gagyi változat?
(#) vargaf válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Nem gagyi változat, izzóhoz készült, nem LED fényforráshoz.
(#) vladcepes válasza vargaf hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Akkor ez nem Led dimmer? dimmer
(#) Bakman válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Ez ettől kicsit összetettebb. Az ilyen dimmerek (fényerő szabályzók) fázishasítással operálnak, ezzel variálva az "áteresztett" feszültséget, tulajdonképpen a teljesítményt. Az viszont, hogy a fogyasztó, jelen esetben egy LED-es fényforrás, ezt miképpen tolerálja, hogyan reagál rá, teljesen más kérdés.
(#) vladcepes válasza Bakman hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Értem. Majd erre leszek kíváncsi ha ez megjön : dimmer

Azt tudom hogy ehhez fog kelleni behuzzak szálat Nullát) ha jól gondolom.
(#) sany válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Köszönöm! Szkóppal nem mérem meg , csak kíváncsi voltam.
(#) gyuszo válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Igen rá is van írva a 15 W-os működési alsó küszöb.
(#) vladcepes válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Értem, köszi!
(#) Kovidivi hozzászólása Jan 10, 2018 /
 
Sziasztok!
El tudná valaki magyarázni, hogy egy három fázist kapó háztartásban, ha a nullát kikötjük, a fázisok feszültsége megemelkedhet (a másik pedig csökken). Sajnos nem tudom megfogalmazni érthetően. Köszönöm!
(#) kadarist válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Szia!
Az attól függ, milyen táprendszerű a fogyasztó? Mi a fogyasztó és mire van kötve??
(#) erbe válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Ilyen még akkor is előfordulhat, ha nem kötöd ki a nullát (ki az a m..., aki önként kiköti?). Ha egyik fázison lemegy a kismegszakító és valaki háromfázisú eszközzel dolgozik, visszadolgozhat a hálózatra. Ha a hiányzó fázison kicsi a terhelés, megugorhat a feszültség.
(#) Kovidivi válasza kadarist hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Elméleti kérdés. Egy átlagos háztartás, ahol 3 fázisú a betáp, plusz nulla plusz védőföldelés. A három fázis el van osztva nagyjából, de a terhelés különböző. Engem a magyarázata érdekelne, amiben elvileg szerepelnie kellene a fázisszögnek is, a folyó áramnak, meg a vektoriális szorzatnak is. De nem tudom összerakni sehogy, hogy érthető legyen (talán én sem értem).
(#) fulcsii válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
(#) fulcsii válasza erbe hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Szia!
Ezt azért ne nagyon terjeszd, mert butaság!
(#) erbe válasza fulcsii hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Néhány napja magam mértem. CO2 hegesztő ment 3 f-ról. A műhely 3f kismegszakítója nem ment le, de az óránál az egyik igen (többlet terhelés pl. mikró). Elpukkant a kapunyitó táp túlfeszültségvédője. Először én sem akartam elhinni, hogy emiatt. Hegesztés közben a hiányzó fázison 260-265 V is megjelent. Nem volt azon az ágon terhelés. Kicsit erőlködött a hegesztő, de működött. A vezérlés másik 2 fázisról ment. Ennek a hegesztőnek is csillagban van a trafója és a csillagpont nincs nullára kötve. Nem is szokás.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2018
(#) fulcsii válasza erbe hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Rossz hírem van! Annak az épületnek laza lesz a PEN csatlakozása. Ez okozza.
(#) erbe válasza fulcsii hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Magad írtad az előbb. Csillagponteltolódás. Semmi köze a PEN-hez. Megbízhatok benne, mert mikor felszereltem a napelemes rendszert, új földelést is készítettem és új elosztótáblát kaptak.
(#) fulcsii válasza erbe hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Jujujj! Kicsit nézz utána a dolgoknak! Nem akarlak megsérteni, de a PEN a Nulla, pontosan a csillagpont. És az az asszimetriátol tud eltolódni, Így lehetséges, hogy egyes fázisokon az N hez képes kisebb, vagy nagyobb feszültség mérhető.
(#) erbe válasza fulcsii hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Nem fogok utánanézni, mert már nem vagyok villanyszerelő.
(#) Kovidivi válasza fulcsii hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Köszi! Jó a leírás nagyon!
(#) taurus hozzászólása Jan 11, 2018 /
 
Jól vizsgázott a Schneider Fi relé! Az 1.7 literes vízforraló villásdugójára, illetve az azt befogadó függő dugaljra kevéske viz fröccsent, a Fi relé azonnal leoldott
(#) Nagy Tamás hozzászólása Jan 13, 2018 /
 
Sziasztok. Bocs ha már volt róla szó. Egy 7,6 kilo ohm ellenállással le tudom ellenőrizni az Ávk működését egy konektorban? (fázis-pe) Elvileg így 30mA folyik.
(#) Bakman válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Van rajta egy teszt gomb. Az nem jó?
(#) Nagy Tamás válasza Bakman hozzászólására (») Jan 13, 2018 / 1
 
Nem . Azzal nem tudom meg hogy maga rendszer jó e.
(#) sany válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Ha nem old le az csak jó.
(#) elektroncso válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Jan 13, 2018 / 1
 
Igen le tudod ellenőrizni. A 30mA-es ÁVK-nak már 30mA alatt le kell oldania, a 30mA az abszolút maximum.
(#) sany válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Jan 13, 2018 / 1
 
Egyébként részleteket írhatnál, milyen fogyasztót véd, stb.
(#) Nagy Tamás válasza sany hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
1 db van az elosztóban. Szerintem az egész lakás azon megy át.
(#) Bakman válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Miért? Egy ellenállásal megtudod? ÉV méréseken ettől kicsit pontosabban kell mérni.
(#) sany válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Miből gondolod, hogy nem jó az ÁVK illetve a hálózat?
Következő: »»   565 / 964
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem