Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1875, LM3875, LM3886, stb. TI végerősítők
Lapozás: OK   40 / 48
(#) reloop válasza Naszrai hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Az adatlap 4 Ω; 0,1 % torzításra 60 W-ot vállal. A mérésed elég közel áll ehhez.
Nem véletlen, hogy 4 Ω-ra 3-at kötnek párhuzamosan Bővebben: Link. A TDA7294-nek éppen így 50-60 W az igazi.
Mekkora a tápfeszültséged?
(#) Naszrai válasza reloop hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Közel maximalis: +/-41.5v uresjaratban.
(#) sonny007 hozzászólása Jan 14, 2018 /
 
Sziasztok!
Szeretnék építeni egy LM1875-ös IC-re épülő erősítőt.
A cél az lenne, hogy a műhelybe 2 kisebb hangszórót tudjon ellátni + egy usb lejátszót beleépíteni (ami már külön témába tartozik.)

Adott egy +-33VDC toroid trafó kb ~100VA.

Érdeklődnék, hogy az LM elbírná-e ezt a tápfeszültséget?
Másik kérdésem. Valaki tudna-e linkelni nekem olyan LM1875-ös kapcsolást, ami működik, van hozzá layout (nyák készítéshez), és alkatrész lista?

Előre is köszönöm a segítségeket.
(#) bencikusz válasza sonny007 hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Szia.
Az adatlapból látszik, hogy az IC-nem visel el ekkora tápfeszt.
A megoldás, hogy vagy beszerzel valahonnan egy másik trafót, vagy más típusú IC-után nézel.
Üdv.B
(#) Naszrai válasza bencikusz hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Vagy mindket tapagba 5-5db dioda a puffermezo ele, a graetz utan.
(#) Naszrai válasza sonny007 hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Szia! A 1875-hoz nyak sem kell, az a par alkatresz megall a labakon is szinte. Lenyegeben egy teljesitmeny-muveleti erosito.
(#) sonny007 válasza bencikusz hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
LM3886T-re esetleg valami?
Rendben. Köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2018
(#) reloop válasza Naszrai hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Ekkora tápfeszültségnél a 4 Ω terheléstől keletkező hőt képtelenség elvezetni, szerintem ezért korlátoz valamival korábban a védelme, mint azt várnánk.
(#) sonny007 válasza sonny007 hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Ezt a kapcsolàst valaki használta már?
Működik?
Bővebben: Link
(#) kiszebra válasza sonny007 hozzászólására (») Jan 15, 2018 /
 
Én ezt már többször is megépítettem.
(#) sonny007 válasza kiszebra hozzászólására (») Jan 15, 2018 /
 
Nagyon király köszönöm szépen.
(#) kiszebra válasza sonny007 hozzászólására (») Jan 15, 2018 /
 
Ez biztosan be fog válni! Viszont arra vigyázz, hogy üres bemenettel begerjedhet.
(#) sonny007 válasza kiszebra hozzászólására (») Jan 15, 2018 /
 
Egy kis segítséget kérhetnék.
Összeraktam a kosár tartalmát áttekintenéd nekem, hogy a megfelelő alkatrészeket vegyem hozzá meg?
Az induktivitást 0,7uH-nak kellene lennie, viszont találtam 1uH-ban ekkora eltérés még belefér?

Köszönöm a segítséget
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2018

LM.png
    
(#) kiszebra válasza sonny007 hozzászólására (») Jan 15, 2018 /
 
Ami feltűnt, hogy az 1W-os ellenállás 10 Ohm helyett 10k-t tettél bele. Induktivitást te is meg tudod csinálni, le van írva a PDF-ben.
(#) sonny007 válasza kiszebra hozzászólására (») Jan 15, 2018 /
 
Javítottam, köszönöm.
Sose készítettem. Plusz nem tudom, hogy ha én készítem el annak annyi lesz-e az értéke amennyinek lennie kell.
(#) Gránátalma hozzászólása Feb 13, 2018 /
 
Sziasztok! Belinkelem ide is a kérdésemet, hátha itt kapok választ.
Bővebben: Link
(#) Tomi94 hozzászólása Márc 7, 2018 /
 
Sziasztok!

Még szeptember elején átépítettem LM1875-ösre egy Technics miditorony erősítőjét, mert a gyári STK elhalálozott benne, és eredetit szinte esélytelen lett volna találni hozzá. A kis hely miatt saját nyák-terv készült, azzal és a bekötéssel elsőre úgy tűnt, nem követtem el semmi nagyobb hibát, mert szépen megszólalt, mindenféle búgás, alapzaj nélkül.

Viszont, azóta használatban van, és főleg estefelé vettem észre, hogy fejhallgatón zavar, hogy lett némi búgása. Először arra gondoltam, csak a csöndben jobban feltűnik, de most direkt figyelve rá, úgy tűnik, a reggeli bekapcsoláskor jobb a helyzet (de akkor sem olyan, mint az üzembe helyezéskor). Létezhet, hogy a több évtizedes elkók (amiket nem cseréltem az erősítő alaplemezén, mert akkor jónak tűntek) melegedésre romoljanak bármilyen paraméterben? Mert ugye ilyenkor a földhurkot szokták emlegetni, de azt kétlem, hogy utólag magától alakult volna ki benne.. (A zajt nem zúgásnak mondanám, mint pl. amikor rossz a kontaktus egy jack kábelnél. Tényleg ilyen 50 (vagy 100?) Hz-es mély egyenletes búgás, mindkét csatornában ugyanúgy.)
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2018
(#) kiszebra hozzászólása Márc 7, 2018 /
 
Olyan jelenséggel találkozott már valaki, hogy nagyon halkan szól az erősítő? (LM3886) Megépítettem az adatlap typical application kapcsolását és ha odahajolok a hangszóróhoz, épp hallok valamit. Próbálgattam az erősítést beállító ellenállásokat változtatni, a mute lábat direktbe a (V-)-ra kötni, de semmi változás.
(#) kiszebra válasza kiszebra hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Nem tudom, mi volt a gond, de szétszedtem, összeraktam és jó lett.
(#) Gafly válasza kiszebra hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Szoktam én is így járni
Fordítva is, csak azt nehéz megmagyarázni
(#) simongab hozzászólása Márc 12, 2018 /
 
Gyerkők...nincs valakinek egy lógva maradt
LM 3875 eladó? Használt is lehet
(#) Rober_4 válasza Tomi94 hozzászólására (») Márc 27, 2018 /
 
Igen földhurok sajnos. Ilyenkor szoktam venni egy rohadt vastag vezetéket, és a panelom testelését összekötve spontán földpontokhoz, figyelem a búgását. Általában csökkenni szokott valahol. Illetve tegyél még egy tápszűrést a panelodra...
Illetve kísérletezhetsz, hogy onnan hozod a táprészt, ahonnan az eredetinél volt. Nomeg a hangfrekis bemenet földpontja változzon, stb...
(#) mhl hozzászólása Júl 22, 2018 /
 
Sziasztok!
Valaki megtudja mondani mi a különbség LM3886T és LM3886TF között, csak a tokozás tér el?
A minősségben van eltérés a TEXAS INSTRUMENTS és a National Semiconductor által gyártott között, vagy ugyan az?
Kösz
(#) Dr Endugu válasza mhl hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Az F jelölésű teljesen izolált tokozással készül. Nem kell elszigetelni a hűtőbordától.
(#) Dr Endugu hozzászólása Aug 14, 2018 /
 
Ennek az Ebay-os panelnek a kapcsolási rajza megvan valakinek?
LM4766 PCB
(#) mhl válasza Dr Endugu hozzászólására (») Szept 21, 2018 /
 
Köszönöm a választ!
Van esetleg valakinek az LM3876 vagy a LM3886 gyári kapcsolásról nyákterve? Vagy egy jól bevált alapzaj nélküli kapcsolásról?
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2018
(#) kiszebra válasza mhl hozzászólására (») Szept 22, 2018 / 1
 
LM3886-ról van egy bevált NYÁKtervem: https://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=11932
Vigyázz, nyitott bemenettel gerjed!
(#) mhl válasza kiszebra hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
Nagyon köszönöm!
A gyári terven a bemeneteken van egy 220pF-es kondi. Ennek mi a jelentősége magyarúl, mert a googléval lefordítattam az adatlapról, de van is értelme meg nincs is? És milyen hatása van a hangra? A másik, hogy a pozitív bemeneten a kondi elhagyható (az esetleges DC miadt)? - igaz a negatív lábon van kondi -
(#) kiszebra válasza mhl hozzászólására (») Szept 23, 2018 / 1
 
Leírja az adatlap, hogy zavarszűrő szerepe van, tehát van értelme. Beszúrhatod akár alulról a lábakra, de ki is hagyhatod.
A "pozitív" (nem invertáló) lábon én a Single Supply résznél látok kondit, ez a terv nem ahhoz készült, szóval elhagyhatod.
(#) mhl válasza kiszebra hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
Köszi!
Következő: »»   40 / 48
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem