Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CD lejátszó javítás
 
Témaindító: 021, idő: Júl 27, 2008
Lapozás: OK   21 / 25
(#) XND hozzászólása Dec 21, 2017 /
 
Sziasztok
2 Sony minidisces autórádió,sajnos egyik sem olvas. A lemezt mindkettő forgatja,de egy idő után hiba üzenet mellet visszaadja. Az optikát már megtisztitottam,próbáltan kicsit porszivózni,de semmi.
Költeni nem akarok rá,mert már sztem lejárt az ideje,de kidobni sem szeretném.
Ha kapnék némi útmutatést a javitáshoz,azt előre is köszönöm.
(#) petyaka hozzászólása Dec 22, 2017 /
 
Sziasztok! Nem régiben írtam ic problémával kapcsolatosan egy philips hifiben. Segítségeteknek köszönhetően működik, szépen szól aux ról kazettáról és rádióról is.
Még a cd vel lenne egy problémám amiben segítséget kérnék.
3 cd-s hifi, végig nézi mind a három lemeztartót és nem érzékeli a cd-t.
Éppen hogy finoman megmozdítja a cd-t 2 szer aztán vált a következőre. Valami tipp esetleg? Tisztításon átesett.
(#) Honda130 hozzászólása Jan 22, 2018 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Kérlek segítsetek! Van egy JVC mini hifi. Nagyon szépen szól, de van olyan CD amit nem játszik le, mert nem ismeri fel, hogy van CD a fiókban. Simán kiírja, hogy NO Disc.
Nos szétszedtem és kitisztítottam amit lehet, bár nem láttam koszosnak. Nagyon sok CD-t lejátszik, de azért van olyan amit segítség nélkül nem. Hogy tudnék javítani rajta?
Amit sikerült megállapítanom: A fiók bemegy és elkezdi hirtelen forgatni a CD-t. Ha sikerül neki megforgatnia, akkor látja a CD-t és lejátsza. Ha nem sikerül, akkor hallani is, hogy megcsúszik a motor felett a korong. Ilyenkor nem látja a CD-t. Viszont, ha a Cd feletti mágneses támasztékot, vagy nem tudom mi az, picit megnyomom lefelé és tartom mikor elkezdené olvasni, akkor az olyan CD-t is sikeresen lejátsza, amit egyébként nem. Miért lehet ez? Ti tudjátok? Hogy lehet segíteni rajta?

Köszönöm szépen!

Nagyon jó lenne ha meg tudnám javítani, mert a kislányom óvodai készüléke ez. Pár éve én vittem nekik és most nem tudják használni.
(#) Honda130 hozzászólása Jan 22, 2018 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Kérlek segítsetek! Van egy JVC mini hifi. Nagyon szépen szól, de van olyan CD amit nem játszik le, mert nem ismeri fel, hogy van CD a fiókban. Simán kiírja, hogy NO Disc.
Nos szétszedtem és kitisztítottam amit lehet, bár nem láttam koszosnak. Nagyon sok CD-t lejátszik, de azért van olyan amit segítség nélkül nem. Hogy tudnék javítani rajta?
Amit sikerült megállapítanom: A fiók bemegy és elkezdi hirtelen forgatni a CD-t. Ha sikerül neki megforgatnia, akkor látja a CD-t és lejátsza. Ha nem sikerül, akkor hallani is, hogy megcsúszik a motor felett a korong. Ilyenkor nem látja a CD-t. Viszont, ha a Cd feletti mágneses támasztékot, vagy nem tudom mi az, picit megnyomom lefelé és tartom mikor elkezdené olvasni, akkor az olyan CD-t is sikeresen lejátsza, amit egyébként nem. Miért lehet ez? Ti tudjátok? Hogy lehet segíteni rajta?

Köszönöm szépen!

Nagyon jó lenne ha meg tudnám javítani, mert a kislányom óvodai készüléke ez. Pár éve én vittem nekik és most nem tudják használni.
(#) eyess válasza Honda130 hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Sajnos gyengül benne a lézer olvasó fej.Azért van az, hogy , ha megnyomod csökken a távolság a lemez, és a lézer között.Viszont, ha nincs nyomás, akkor már kicsit messzebb kerül a lemez, és a fejnek már ez olyan lemeznél, ami esetleg írott, vagy több track van rajta már sok. Egyébként előbb utóbb már semmit sem fog beolvasni.
(#) Honda130 válasza eyess hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Értem. Nem lehet valamit állítani rajta? Val ott egy poti a lézer alatt. Az nem ilyesmire való?
(#) Paczai45 hozzászólása Jan 22, 2018 /
 
Sziasztok!
Egy Pioneer cd lejászóhoz keresek meghibásodott alkatrész miatt hibás, de komplett lejátszót, alkatrész pótlás miatt. Típusa: PD-P920, vagy esetleg amiben ugyanolyan alkatrész van az talán a PD-S 501. Kérek szépen értesítést, ha valakinek van ilyen eladó készüléke. Köszönöm szépen.
(#) Gafly válasza Honda130 hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Itt részletesen leírják a javítást. Röviden: Koszos garázsban szétszeded, és ráfújsz bicikli pumpával a kondenzátorra
(#) Honda130 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Jaj ne csináld már! Nem viccelődni szeretnék, hanem meg szeretném oldani a problémát.
(#) Gafly válasza Honda130 hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Rendben, bár nem értek hozzá
Van ez a szösszenet.
De szerintem nem véletlenül írja:
Idézet:
„If you have the service manual and it provides a procedure not requiring a laser power meter (which you probably do not have), then by all means follow that procedure.
Otherwise, see the section: Laser power adjustment for procedures that may be used as a last resort.”

Nagyon röviden, ha semmi más nem segít, akkor tekergesd.

Mellesleg jó anyag, érdemes elolvasni...
(#) Honda130 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Köszönöm! Elolvasom.
De még egy kérdésem lenne: Jól érzem, hogy amennyiben azt a potit elkezdem állítgatni, benne van a pakliban hogy esetleg soha többet nem fog annyit sem olvasni a lejátszó, mint most?
(#) kaninjo válasza Honda130 hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Szia!
Mielőtt bármit eltekersz, nézd meg, hogy a "Loader motor" teljesen felemeli-e az olvasó mechanikát. Ha ez nem történik meg, a lemez alatt elpörög a CD-t forgató korong. Ezt (többnyire) a tálca motornál lévő szíj megnyúlása okozza.

Üdv.
Kaninjo

Kimaradt:
Ilyen esetben a felső mágneses korong leszorítása segít a lemez felpörgetésében, ergo "nem csúszik a kuplung" ...
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2018
(#) Gafly válasza Honda130 hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Kicsit nyakatekertebben fogalmazva, de valami hasonlót ír a srác
Idézet:
„Note that what adjusting laser power is probably doing isn't compensating for a decrease in laser diode intensity, but rather a buildup of dust and other junk on the optics (possibly internal and inaccessible) which reduces the beam intensity at the CD and the return beam intensity even more. There is a subtle difference as the optical output of the laser diode itself is feedback controlled and shouldn't drift much and the result of an adjustment will be an increase in laser output power beyond its normal range - which may indeed shorten its life substantially. If the laser output power HAS actually decreased, there is probably nothing that can be done as the feedback circuit is maxed out and the adjustment will have little effect. Thus, make sure the optics are as clean as possible before you touch laser power!”
(#) Honda130 válasza kaninjo hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Köszönöm! Megnézem. Ma már nem, de holnap igyekszem újra nekilátni. Mindegyiknél van ilyen ékszíj?
(#) Gafly válasza kaninjo hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
+1 arra, hogy elsőként ne azt tekergesse...
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2018
(#) kaninjo válasza Honda130 hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Ha van tálca (kiölti a "nyelvét" a CD-ért), tuti van benne ilyen szíj...
(#) Honda130 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Ez alatt akkor nagyjából azt kell érteni, hogy a lézer teljesítménynek van egy "saját magát állító" rendszere és ha így is kevés a lézer teljesítmény, akkor "Régen rossz"?
Nem hiszem ám, hogy tekerni fogok rajta, mert azért érdeklődök ilyen intenzíven.
(#) Honda130 válasza kaninjo hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Értem. Csak az a kérdés, hogy ilyen ékszíjat honnan pótolok, ha kell esetleg?
(#) kaninjo válasza Honda130 hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Sok készülékben van ilyen. Ne gondolj spéci dologra, lehet, hogy egy rossz DVD lejátszóban pont ekkora szíj van. Vagy egy másik rossz CD lejátszóban...
(#) Honda130 válasza kaninjo hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Rendben. Megnézem amint lehet. Valahogy jó lenne közelíteni a lemezhez a lézert, mert szerintem nincs teljesen fókuszban. Érdekes, hogy nagyjából jellemző, hogy melyik CD-t nem akarja játszani és melyiket igen?
(#) Honda130 hozzászólása Feb 2, 2018 /
 
Sziasztok!
Megnéztem múltkor azt az ékszíjat, de meg nem akartam bontani a mechanikát. Valójában annyit nézegettem, hogy mikor a mechanika megemelkedik, akkor mennyire emelkedik meg és azt, hogy a lézer fej tudna-e kicsit feljebb emelkedni a CD-hez közelítve? Igazából, szerintem nem. Az úgy tökéletes.
Viszont a lézer gyengülésének gyanúja miatt, és maradva a "közelítés" témájánál, kicsit kísérleteztem vele. A lézer fejnek van egy acél csúszkája, aminek a két végét egy-egy kis csavar rögzít. Ezeket kicsavarva, és alá hézagolva, a vezetőt és vele együtt a lézer fejet tudtam közelíteni a CD-hez. Mivel a hézagolás mérhető, gondoltam kicsit játszok vele, hogy esetleg javulhat-e a lejátszási hajlandósága a készüléknek? Azt kell mondjam, nem. Közelítettem 0.12mm-t, aztán ezt megduplázva, de sem nem lett rosszabb, sem jobb. Így aztán kivettem a bejlagokat és összeszereltem ahogy volt. Kértem az Óvodában olyan CD-t amit biztosan nem játszik le a készülék. A fej tisztítása után és a csúszka kenése után nem tudom hogy mi használhatott jobban neki, de gyakorlatilag nem hibázik a lejátszó. A potihoz egyenlőre nem nyúltam, mert az a végső esetre van tartogatva, amikor már csak az esélytelenek nyugalmával kell állítgatni. Visszaadtam a csoportnak, mégegyszer kipróbáltuk és nagy az öröm. Nem tudom mi volt a probléma? Koszos volt? Mindegy. Remélem sokáig jó lesz, amire elég nagy esély van most. Az óvodában minden csoport kapott egy-egy mini Hifit. Így most a kislányom csoportszobájában 2db.van. ...Olyan kíváncsi lennék, hogy melyik hoz majd komolyabb élettartamot. Sejtem, de jó lenne konkrétan is tudni.
Sziasztok! Jó hétvégét!
Köszönöm a tanácsokat amit múltkor kaptam!
(#) Gafly válasza Honda130 hozzászólására (») Feb 2, 2018 / 1
 
Emberileg megtettél minden amit lehetett, és sikerrel jártál

Mondanám, hogy azért ne bízd el magad, mert a mutatvány következő alkalommal nem biztos hogy ismét sikerülni fog.
De nem értek hozzá
Sokszor jártam úgy, hogy szétszedtem a készüléket. Megtekintettem minden darabját ünnepélyes keretek között. Megállapítottam hogy egyiknek sincs semmi baja
Összeraktam, és azóta is működnek...

Hajónapló, kiegészítés: Többször találkoztam már olyannal, ahol végül kiderült a probléma igazi oka is...
(#) Honda130 hozzászólása Feb 3, 2018 /
 
Hát igen. Sokszor úgy járunk mint az egyszeri karburátor szerelő. 27-szer szedte szét a Zziguli karburátorát mire jó lett, de a mai napig nem tudja hogy mi volt a baja.
(#) erdélyi szabolcs hozzászólása Márc 6, 2018 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni egy Technics SL-PD8-as tip. 5 lemezes lejátszóval kapcsolatban. a hibája,hogy a hálózatba bedugva, egy pillanatra felvillan a stand-by ledje és utána elalszik .A hálózatból való kihúzáskor is felvillan. Bekapcsolni nem lehet. A pdf rajzokat mellékelem segítségnek. Előre is köszönöm. Szabolcs.
(#) dean01 hozzászólása Dec 2, 2018 /
 
Üdv
Szkóppal kitud cd lejátszó optikát beállítani ? Az optikában új dióda van ,felpörög de leáll .
Aki tud segíteni írjon privát
(#) kistee válasza dean01 hozzászólására (») Dec 3, 2018 /
 
Úgy tudom, hogy beállító CD is kell hozzá... a kétsugaras szkópon kívül...
(#) dean01 válasza kistee hozzászólására (») Dec 3, 2018 /
 
Nem tudom valaki csinálja meg lehetőleg győr megyében .Van hozzá kapcsolási rajzom de ott nem írja ,de lehet Én nem jól értelmezem.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2018
(#) Szegedi Szilard hozzászólása Dec 9, 2018 /
 
Sziasztok!

Technics SL-PG590-es cd lemezjátszómmat nyáron meg csinálták, a cd-t optika jó volt, újrakellett zsírozni a szánt kenőzsírral ennyi volt a baja tökéletesen müködik a gép.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2018
(#) Kingston hozzászólása Máj 4, 2019 /
 
Egy kis segítséget szeretnék kérni, mert nem boldogulok egy Yamaha CDX-530e CD lejátszó javításával.(Service manual: Yamaha)
Kezdte bizonytalanul olvasni a lemezeket, ezért úgy döntöttem kicserélem a lézerfejet.
Mivel több helyen azt olvastam, hogy a motorok is okozhatnak rejtélyes hibákat, ezért először a két motort tisztítottam meg. Betettem az új fejet (KSS210A), elvégeztem a beállításokat. Úgy tűnt, hogy szépen működik minden. A tartalom jegyzéket gyorsan beolvasta, és le is játszotta a lemezt. A gyári lemezt viszonylag szépen lejátssza, de néha megbolondul, szám léptetésnél nem találja a következő számot, a cd felpörög, és mintha "fókuszálás" is hallatszódna. Próbálkozik egy darabig, aztán leáll.
Írott lemeznél rosszabb a helyzet, ezt is szépen beolvassa, de kb. a 3. számtól felfelé nem találja a következő számot, kerreg, keres, aztán leáll. Van úgy is, hogy az első szám első percénél elveszti a fonalat, és felpörög, kerreg, leáll.
Találkozott már valaki ilyen hibával? Hogy lehet behatárolni egy ilyen hibát?
(#) rokko99 hozzászólása Jún 22, 2019 /
 
Sziasztok! Van egy Sony CDP-XA20ES lejátszóm, amit hibásan vettem, de több próbálkozás után sem tudtam megcsinálni. A hibajelenség a következő: A lemez bent van a készülékben. Bekapcsolom, optika hallom fókuszál (ha nincs benne lemez látom, hogy a lézer is dolgozik) kattan egyet, majd feladja. Lemezt meg meg sem forgatja. Ha kiadatom vele, és visszarakom bele, vagy egyszerűen ha nincs benne lemez, és a bekapcsolás után 5-10mp-el rakom be akkor megforgatja, és dolgozik az optikai is, leáll a lemez, újra elindul... Ezt 2x-3x majd feladja. Olyan, mint ha el kellene telnie pár mp-nek, hogy megforgassa egyáltalán. Amit én megtettem lépésenként:
-Tápfeszek megvannak
-Stabok újraforrasztva, tápkondik cserélve
-Optika működő készülékekből átrakva, 2-vel is próbáltam a sajátján kívül
-Szalagkábelek kisípoltatva
-Lemezforgató motor/ szánt mozgató motor megpucolva, zsírozva, rendben vannak
-Szervo driver IC cserélve
Ezek után ugyan az a hiba. Lehet még szervo kontroller is? Vagy RF amplifier? Vagy kvarc? Már 1 hónapja tart a dolog, szeretnék hangot csiholni belőle
Következő: »»   21 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem