Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ICL7106/ICL7107
 
Témaindító: Zoli007, idő: Ápr 10, 2006
Lapozás: OK   84 / 93
(#) nandika76 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Szia a kérdés az lenne,hogy az IC nem működik rendesen vagy nekem nem sikerült valami.
(#) Alkotó válasza nandika76 hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
A leírásod alapján erre nem lehet következtetni.
Tapasztalatom szerint, a jól megépített kijelzők esetében a táplálás valamilyen anomáliája okozhat imbolygást.
Mutass néhány jó képet a kivitelezésről. Mérd meg a tápláló váltakozó feszültséget, a tápfeszültségeket, és a referencia értékét.
(#) nandika76 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Szia, megint neked volt igazad!
Terhelés nélkül megvolt a +5 volt de ahogy beraktam az IC-t leesett 3,5 voltra.
Az ACvolt terhelés nélkül 14 volt terhelve 7,8 volt, ez egy picike nyáktrafó ami úgylátszik gyengécske.
Kipróbáltam egy nagyobbal ezzel minden tökéletes, csak ez 12 voltos tehát melegszik a stab IC rendesen.
Köszönöm az iránymutatást
(#) Alkotó válasza nandika76 hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
A pici trafók feszültségesése nagyon nagy. Ezeket általában úgy méretezik, hogy a névleges terhelésük mellett adják az elvárt feszültséget. Az üresjárati feszültség akár 50-60 %-al is nagyobb lehet ettől.
Egy ilyen mérő egység fogyasztása kb. 3-5 W a kijelző típusától és az aktív szegmensek számától függően. Ez nem kevés, de cserébe szép nagy világító számokat kapunk. Erre kell a tápegységet méretezni.
A teljesítmény mellett -ahogyan írod is- van egy ésszerű váltakozó feszültség, ahol már elérhető a stabil működés, de még barátságos szinten tartható a melegedés.
Dupla kijelzőhöz 2x9 V / 10 W-os nyáktrafóból már többet is használtam sikeresen.
(#) nandika76 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Szia, tökéletes az okfejtés, nagyobb trafókat kell beszereznem!
Az 5 W-os nem felel meg, mert ezek csak ennyit tudnak sajnos.
Amúgy (lehet off) a kínai IC!!
Küldött 5 darabot 580ft-ért, ebből kettő tökéletes, egynek a nem működő szegmensei is halványan derengtek, kettő teljesen kuka!
De még így is jó az ár fekvése!!!
(#) Sanyesz5 hozzászólása Jan 19, 2018 /
 
Sziasztok!

Kövezzetek meg a kérdésért, az elektronika hobbim, vannak hiányosságok.
Van ebből a műszerből a fiók mélyén egy, a jelenlegi labortápomon a panelmérő 4 amperig mér, a műszer maga 10-et tud.
Gondoltam én előkapom ezt a műszert és ha nagyobb áramokat kell mérni, csak bekötöm, viszont eddig 2 amperre használtam 0,1 sönttel.
10 amperre szeretném beállítani, milyen söntöt rakjak bele? 0.05 ohm?
(#) pucuka válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 19, 2018 /
 
Ezek az áramkörök igazából feszültséget mérnek. A söntön eső feszültséget. Azt hiszem, a legkisebb méréshatár 200 mV, pontosabban 199,9 mV.
A sönt ellenállás értékét ohm törvénnyel kiszámolhatod.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2018
(#) ronin75 válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 19, 2018 /
 
0.02 Ohmos sönt kéne hozzá.
(#) Alkotó válasza ronin75 hozzászólására (») Jan 19, 2018 /
 
Aligha lesz ez jó érték.
Ha ezen 10 A áram folyna, akkor 199,9 mV feszültség esne rajta, és ezt is 1999 formában mutatná a műszer. Ebből elég kényelmetlen a 10 A-re következtetni, ezért célszerűbb olyan söntöt választani, amin a kijelzett érték közvetlenül az áramra utal. Ez jelen esetben a 0,01 R lenne, mert azon 10 A hatására 100 mV Feszültség esik, amit 1000-ként jelenít meg a kijelző. Ha ebbe középre beteszünk egy tizedes pontot, akkor a kiírt feszültség az pontosan az árammal lesz egyenlő.
A valóság ettől kicsit komplikáltabb, mert nem olyan egyszerű pontos söntöt találni, ezért sok esetben a söntön nagyobb feszültséget célszerű ejteni, amit aztán egy osztóval lehet pontosra kalibrálni.
Írtam korábban néhány gonolatot erről.
(#) Sanyesz5 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Szia, köszönöm a segítséget!

Jelenleg ott tartok hogy vakarom a fejem két napja, eddig ugye ezt a műszert 2 amperes határral használtam, aztán a fiókban porosodott.
Most elővettem a fent említett céllal, kapott egy hűtést a 7805 igaz nem melegedett régen.
Viszont most valamiért piszkosul melegszik, ráccsal mindennel nem értem, volt plusz ic-m cseréltem, zénert is, 4007-es diódákat, kapott új 7805-öt de nem értem mi lett.
Most fejvakarás megy, meg majd sönt keresés persze miután rájöttem mi a gond, kétlem hogy két ic is rossz lenne...
(#) Alkotó válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Ha az a kérdés mi a hiba, akkor természetesen fogalmam sincs. De találgatás és csereberélés helyett javasolnék néhány mérést. Mérd meg első lépésben a bemeneti váltakozó feszültséget, a pozitív és negatív tápfeszültséget, és a referenciát.
Egyenlőre semmi sönt, csak a bemenetet zárd rövidre.
(#) Sebi válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Kijelző ugyanaz, IC csere nem segít... Más nem lehet, minthogy magasabb a bemenő tápfesz, mint azelőtt.
(#) Sanyesz5 válasza Sebi hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Arra volt időm csak hogy lemérjem, 9 voltos adapterről megy, valójában 11v ac, attól még nem kellene tűzforrónak lennie. Holnap lesz időm körbe mérem....
(#) Sanyesz5 hozzászólása Jan 22, 2018 /
 
Érdekes felfedezést tettem, amint kipattintom az lcd-ket, a forrósodás megszűnik, volt itthon más színben 4darab, azokat berakva ugyanúgy forrósodik...
(#) Sanyesz5 válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Méricskéltem kicsit, lcd nélküli áramfelvétel:

0.018mA
1lcd
0.032

A 4 együtt fogyaszt 0,13 ampert, ami nem sok, ez ic lesz..
(#) Sebi válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Idézet:
„9 voltos adapterről megy, valójában 11v ac”


Tehát a 9V-os adaptered kimenete 11V DC - 130mA terheléssel.

Idézet:
„kipattintom az lcd-ket, a forrósodás megszűnik”


Nem LCD, hanem LED a kijelződ!

Ha az adapter 9V-os és nem kettős tápot (+,-) használsz, akkor hogy kerül oda 5V-os stab IC?
(#) Sanyesz5 válasza Sebi hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
AC adapterről megy, amire 9volt van írva, de valójában 11v ac-t ad le.

Ezt a kapcsolást csináltam:

Bővebben: Link

Elnézést, sokszor kevés az időm, eléggé kapkodva írok, így félreérthető
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2018
(#) Sebi válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
OK. Ha ezt a kapcsolást használod és működik a műszer, akkor megfelelő hűtést tégy az IC-re, mert a disszipáció 0,8W, tehát normális, hogy meleg.
(#) Sanyesz5 válasza Sebi hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Elég combos ráccsal forró, de mint írtam már régen működött, rács nélkül sem volt meleg, gyanítom mivel minden mást cseréltem az ic nem százas.
(#) Alkotó válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Mi ez a katyvasz? Nem kell össze vissza méricskélni. Azt javaslom, mérd meg:
1. Ube váltakozó veszültség (esetleg az itt folyó váltakozó áramot is)
2. A stabilizátor IC-re jutó egyenfeszültséget
3. A stabilizátor IC kimenetén lévő egyenfeszültséget
4. A negatív tápfeszültséget
5. És a referencia feszültséget
Az összes mérést a komplett áramkörön végezd, ne vegyél ki semmit, csak a mérőbemenetet zárd rövidre.
(#) Sanyesz5 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
1. Ube váltakozó veszültség (esetleg az itt folyó váltakozó áramot is) 11.8v AC 0,136A
2. A stabilizátor IC-re jutó egyenfeszültséget 12.9v
3. A stabilizátor IC kimenetén lévő egyenfeszültséget 4.96v
4. A negatív tápfeszültséget 5.2v (ez érdekes)
5. És a referencia feszültséget 99.3mV

Igyekeztem, a négyes pont igen érdekes..
(#) Alkotó válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
A 4-es ponton egy 5,1 V-os zéner stabilizál, aminél az 5,2 V bőven jó. Gondolom ez -5,2 V csak az előjelet elhagytad.
A 136 mA áram kb. 1/3-a annak amit én szoktam mérni. Kijelzőfüggő, de a 300-400 mA nálam normál értéknek számít.
(12,9-5)*0,136=1,07 W hőmennyiség. Ez nem sok és nem kevés, kis hűtéssel racionális hőmérsékleten kellene beállnia az egyensúlynak.
Esetleg a 7805 pontos típusát kellene ellenőrizni. Egészen hasonló tokozással többféle árammal kapható a stabilizátor.
Néhány fotót is mutass. Ez alapján megítélhető a kivitelezés minősége, a borda nagysága és ki tudja még mi tűnhet fel valakinek.
(#) Sanyesz5 válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
kép

Baloldalt az egy áthidalás ideiglenesen rézharisnyával megvastagítva a nagy áram mérés végett, a másik fele fotózva van, teljesen rendben de ha kell készítek képet arról is.
Mint írtam már régen működött, azért is gyanús az ic, főleg hogy mindent kicseréltem

Sajnos a sok mérés, csere, kicsit megviselte már
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2018
(#) Alkotó válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
A kép nem működik. Ne linkeld, szúrd be inkább ide.
(#) Sanyesz5 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Akkor a hiba nálad van, nekem működik telefonról is. Elég nagy a felbontása, azért raktam így...
(#) Alkotó válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Ezen lehet vitatkozni, de nem látom értelmét. Azt feltételeztem meg akarod a képet mutatni, azért jeleztem, hogy nem látszik. Azt pedig talán nem kellene elvárnod, hogy esetleg nekem kelljen a tűzfalon lazítani -ha esetleg ez a hiba oka-.
(#) _BiG_ válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Tessék, itt a kép 1024*768-ban, az eredeti 6000*4000 pixel helyett.
(#) Sanyesz5 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Mire láttam hogy nem jó a kép nálad már kikapcsoltam a számítógépet, telefonról szerencsétlenkedem

Bővebben: Link


Hátha ez jó, telefonról sajnos csak ezt tudom
(#) vargaf válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Nem csak Ő nem látja a képet. Ha segítséget vársz tégy meg mindent annak érdekében, hogy segíteni tudjanak.
(#) vargaf válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Ez a link sem működik!
Következő: »»   84 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem