Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videojel átvitel vezeték nélkül
Lapozás: OK   1 / 2
(#) gerpetya hozzászólása Jún 20, 2005 /
 
Sziasztok!

Nem igazán tudtam, hogy milyen kategóriába soroljam a kérdést, de remélem ez nem jelent különösebb gondot.

Tehát:
Van egy digitális fényképezőgépem, aminek van egy videó kimenete. Ez egy kábel segítségével RCA csatlakozó formájában végződik.

Ezt a jelet szeretném a TV-hez eljuttatni, de kábel nélkül.
Találtam már TV adást adó áramköröket, de nekem olyan kéne, ami nem TV antenna segítségével veszi az adást.

Azaz: Rácsatlakoztatok egy szerkezetet a digi fényképezőgépből kijövő RCA csatira.
A TV RCA bemenetére pedig egy másik szerkezetet.

Tehát csak a jel átvitel a lényeg, nem pedig az, hogy TV adást sugározzon.

Meg lehet ezt oldani?
Esetleg nem tud vki egy kapcsolási rajzot ennek a megoldására?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv:
gerpetya
(#) Topi válasza gerpetya hozzászólására (») Jún 20, 2005 /
 
Elnézést a délutáni kis zavarért, de szerver hardware hibánk volt. Már visszaállt a rend.
(#) Topi válasza Topi hozzászólására (») Jún 20, 2005 /
 
Törölt link.

Itt a linktárunkban a 3. kapcsolás... Szerintem ez kell neked...

Üdv. Topi.
(#) gerpetya válasza Topi hozzászólására (») Jún 22, 2005 /
 
Szia!

Ha jól vettem ki a kapcsolásból, akkor ez nem az amire én gondolok.
Vagy nem igazán értetted meg, vagy nem igazán magyaráztam érthetően. (bocsi!)

Tehát:
Egy olyan kapcsolás kéne, aminek van adó és vevő egysége.
Mindkettőn egy RCA csatival (be- és kimenet). A hang nem is annyira fontos.
Tulajdonképpen egy adó-vevő, amiben a TV antennája nem játszik szerepet.
Ezt így nem lehet megoldani?
Ill. ezt így hogyan lehet megoldani?

Láttam ilyesmit a Conrad katalógusban, de az 15 ezer körül volt, és én ennyit nem szeretnék erre áldozni.
(#) bbatka válasza gerpetya hozzászólására (») Aug 29, 2005 / 4
 
Szerintem áldozz rá annyit, mert úgyanazt a minőséget nemigen lehet elérni hobbi kapcsolásokkal.Ha jól tudom 1,2Ghz vivő, digitális jelfeldolgozás. Nemigen fogsz rá kapcsolást találni a Neten.
(#) Inhouse válasza gerpetya hozzászólására (») Dec 12, 2006 /
 
Menj el a Lidl-be és áldozz rá 7990Ft-ot, ennyiért szerintem megéri egy gyári.

Üdv
Inhouse
(#) beppy hozzászólása Dec 12, 2006 /
 
Szia!

Menj el a soroksári OBI ba!
Felső emelet világítási osztály!
Ott lesz amit keresel! Úgy néz ki mint egy focilabda!
15.990.-FT

Sok sikert!

Zoli:yes:
(#) napalm hozzászólása Okt 10, 2007 /
 
Üdv!

Szerintetek meg lehet oldani egy PMR rádióval a képátvitelt? Valahol láttam, hogy egy szoftver segítségével egy képet kódoltak, és azt küldték PMR-en, vevő oldalon összeállt a kép (a szoftverben persze).

Élő kép továbbítására mennyire lehet ez alkalmas? (pl. kompozit jel)
(#) hezso válasza napalm hozzászólására (») Okt 10, 2007 /
 
nem megoldhato, ugyanis egy sima videojel sokkal tobb információt tartalmaz, mintsem azt egy PMR-el egyszeruen tovabbitani lehetne.
vagy mashogy mondva tul nagy adatmennyiseg.
amugy sem volna egyszeru amugy ha a savszel megvolna, de igy hogy meg sincs megoldhatatlan...
(#) Doky586 válasza gerpetya hozzászólására (») Okt 10, 2007 /
 
Létezik rádiós keskenysávú képátvitel mind analóg mind digitális (vagy adat) verzióban. De ezekhez mind az adó mind a vevő oldalra kell 1-1 PC is.. a minősége is gyenge, a sebessége pedig kb 2perc/kép, a videojel pedig 50kép/s...
Talán jobban jársz egy kábellal, vagy küld át MMS-ként mobilon..
(#) menyus válasza gerpetya hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
Kiballagsz a "négytigris" piacra, veszel 6 e ft ért rádiós kamerát (van 1,2 GHZ es és 2,4 es is) a mini kamerából kiveszed az adót ami egy kb 1X1 cm es panelen van. Nem bonyi, 3 szál vezeték lóg belőle, kettő a táp a harmadik a "video in". A vevőn már eleve rajta vannak az RCA A/V kimenetek. A kamerát meg használhatod vezetékes kamerának a továbbiakban. Mondjuk szabadonfutó oszcis az adó és folyamatos hangolású a vevő, de ennyi pénzé mit akar az ember. Ha azt mondod ez is drága akkor nincs ötletem...
(#) menyus válasza napalm hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
Amire te gondolsz az az SSTV lehet, van pár agyament aki csinálja ezt PMR sávon. Mozgó kép átvitelére nem alkalmas, és egy PC alapú (free) szoftver kell hozzá.
(#) Mcsiv válasza menyus hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
de ezzel az SSTV-vel annyi a baj, hogy legjobb tudomásom szerint PMR sávon magyar (sőt a legtöbb országban meglévő) jogszabályok szerint illegális minden, beszédtől eltérő jelet sugározni. Sőt, a többi pmr-es valószínüleg meglincselne érte
(#) napalm válasza menyus hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
ÓÓÓ, ez az én barátom, az 1,2 GHz-s köszi
(#) meklod400 hozzászólása Márc 29, 2011 /
 
Sziasztok egy olyan kérdésem volna, hogy találtam egy olyan eszközt ami realtime tud videó jelet közvetíteni, de számomra a hatótávolsága kevés esetleg tudnátok ajánlani jel erősítőt hozzá? Nagy frekin megy szóval azért is érdeklődnék

Erről az eszközről volna szó:

LINK

Előre is köszi a válaszokat!
(#) zolika60 válasza meklod400 hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
3Km kevés? Mit szeretnél TV adót?
(#) meklod400 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Kevés! Ráadásul irányított antenna kell hozzá!

Azért is érdeklődnék erősítő után, hátha ti tudtok nekem ajánlani.
(#) zolika60 válasza meklod400 hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
1.4Ghz-en irányított antenna nélkül 3km-nél nagyobb hatótávra? Nem egyszerű feladat. Sok sikert hozzá.
(#) meklod400 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Tehát a kérdésemre a válaszod az, hogy nem lehetséges?! Nem lehetséges vásárolni se sehol?!
(#) zolika60 válasza meklod400 hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Még nem láttam sehol ilyen technikát. Ez persze nem jelenti, hogy nincs is ilyen.
(#) meklod400 válasza meklod400 hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Esetleg vki találkozott már vele?!
(#) Inhouse válasza meklod400 hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Ez már viszonylag komoly cuccnak néz ki. Amatőr szinten ne nagyon várj ennél többet, inkább csak gagyibb van.
Óvatosan a kalóz RF technikával, megütheted a bokád...

Üdv
Inhouse
(#) Syn7h37ic válasza meklod400 hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Tessék. 20W csak elég lesz...
Bővebben: Link
(#) pucuka válasza meklod400 hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Az ebben a sávban használható berendezéseket engedély alapján lehet üzemeltetni. A kisugárzott teljesítmény korlátozva van. Nézz utánna, az NMHH honlapján, a RAT táblázat ide vonatkozó részében. De jobb, ha vásárlás előtt az ügyfélszolgálatukon tájékoztatást kérsz.
(#) yo5peu válasza meklod400 hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Ha nincsen ra engedelyed ne szorakoz vele, bemernek es szo nelkul elkobozzak a berendezesed
Ha pedig 20W sugarzol, lehet lebenitol valami mas berendezest a kozelben es fel is akasztanak erte. Ha SSTV akarsz nezni akkor talasz 7 es 14 Mhz a radioamator savban (Adni TILOS engedely nelkul!!!)
(#) Tarzy52 hozzászólása Jan 28, 2018 /
 
Sziasztok!

Van egy videójel átviteli problémám!

Ahonnan vinni kéne, az egy lakókocsi hátulján lévő tolatókamera a Nagykanizsai Metroman áruházból, egy ilyen, vezeték nélküli szettel: http://www.metroman.hu/termek/mm0237a-autos-vezetek-nelkuli-tolatokamera

A lakókocsi vontatásakor a vonójárműbe van az átjátszó rész vevőegysége, és egy ilyen monitor:
http://www.metroman.hu/termek/mlogic-clm-0105-lcd-monitor-tolatokamerahoz

Ez így jól működött!

Most azonban vettem a Wish-en egy kinai viszapillantó tükröt beépített kamerával, és hozzákapcsolható tolatókamerával. Úgy gondoltam, hogy a már beépített kamera képét rá tudom tenni a "kinai" tükörre az átjátszón keresztül, de valami miatt nem működik!!!!!!
Így nem kéne plusz monitor a műszerfalra.

Mi lehet a gond, és a megoldás......,??????????
(#) wtom hozzászólása Okt 12, 2018 /
 
Sziasztok!
Szeretnék egy ilyen kamerát készíteni és találtam is kapcsolási rajzokat hozzá, de valahogy véleményeket és tapasztalatokat nem. Ezért érdekelne, hogy más csinált-e már hasonlót?
Egy nagyon kicsi rc autóra akarom rátenni aminek valószínűleg a sorsa az lesz, hogy oda fog veszni ezért nem is akarok komolyabb dologra beruházni.
Arra rájöttem, hogy digitális kamerával nem igen tudok mit kezdeni a szinkronizáció és nagy mérete miatt, eredetileg pic32-vel akartam wifin akartam küldeni. Most gondolom vagy gépbe usb átalakítóval vagy valamilyen vevő készüléket kell csinálnom képernyővel vagy otg.
Egyenlőre azt se tudom ez a kamera jó-e amit kinéztem, de a kimenete alapján gondolom igen.
(#) Udvari Zsombor válasza wtom hozzászólására (») Okt 13, 2018 /
 
Elméletileg jó lehet, csak külön akkumulátorral számolj hozzá ha biztos működést szeretnél. A kapcsolási rajzod az csak az adó, a legkönnyebb az lenne ha megépítenéd ennek a párját (azaz a vevőt) szabvány RCA kimenettel, utána már csak egy ilyen vagy hasonló LCD video megjelenítőre lenne szükséged...
(#) wtom válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 13, 2018 /
 
Köszönöm! Igen vagy ilyet akarok venni vagy valami usb-s átalakítót és ha van tabletem vagy mobil otg-vel akkor az könnyebben hordozható is lenne esetleg későbbi projektek miatt. Valahogy ezek a házilag készített video rf-ek nem annyira népszerűek, gondolom megbízhatóság vagy senki nem akar ilyet csinálni. Tudom kell vevő és külön aksi rf-nek.
Csináltál már ilyesmit?
(#) wtom válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Bár úgy tűnik a vevő oldalban segítségre lesz szükségem.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem