Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   753 / 1122
(#) vargaf válasza blasz hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Hibás az operációs rendszered, a Windows rendszerfájl ellenőrző hibát talál és log bejegyzést készít. Sérült, vagy hiányzó fájloknak és az érvénytelen beállításjegyzékbeli bejegyzéseknek tulajdoníthatók, melyek a/az Cbs.log, fájllal, vagy egy vírussal//kártevő szoftverrel társíthatók. Legjobb megoldás egy tiszta rendszer telepítés.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2018
(#) blasz válasza vargaf hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Mióta az összesitő frissités megáll 99% nál és nem megy tovább azóta csinálja ezt.Olvastam hogy ez egy létező probléma a Microsoft tud róla és dolgoznak rajta,de igy hetente kell megküzdenem a letörlésével.
(#) Epu2 válasza blasz hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Ha úgy gondolod, a frissítés nem volt vírusos, egy helyreállító telepítés, vagy visszaállítás a frissítés előtti időpontra, esetleg, segít.
(#) vargaf válasza blasz hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Én minden frissítést telepítek, de én ezt nem tapasztaltam. A cbs.log mérete nála 1 MB, nem növekszik! Most próbaként kerestem frissítéseket és telepítettem, de minden rendben működik.
(#) Epu2 válasza vargaf hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Olyan tapasztalatom van, hogy nem települ valamelyik frissítés, amiről kiderül, hogy valamit hiányol. Pár hét múlva, persze frissítések után, meg simán települ.
(#) vargaf válasza Epu2 hozzászólására (») Jan 28, 2018 / 1
 
Blasz fórumtársunknál volt előzménye ennek a hibának, mikor egy szerinte felesleges könyvtárat törölt. Az a könyvtár a frissítéssel volt kapcsolatos. Azért javasolom a teljes tiszta telepítést, mert fontos fájlok veszhettek. Akkor már a rendszer visszaállítás sem hoz biztos eredményt.
(#) blasz válasza vargaf hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Igen volt előzménye a dolognak akkor is 200 giga volt a log fájl mérete.Nem tudom valóban az ikát,de tényleg az utolsó összesítő frissítés óta csinálja.Meg áll 99% on a telepítés és nem mozdul onnan órák múlva sem.Amit a Microsoft javasolt mindent megcsináltam de hiába.Ott olvastam a hibáról,hogy tudnak róla és dolgoznak rajta.
Ez a nejem gépe egy 320 gigás vinyó van benne,és kb hetente jön az üzenet hogy megtelt.
Mindegy figyelgetem.
(#) vargaf válasza blasz hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
A helyedben már rég újra telepítettem volna, mert a vége úgyis az lesz!
(#) blasz válasza vargaf hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Meg tettem volna már de a nejem dolgozik vele és irdatlan mennyiségű adat van rajta,és nincs mire lementenem
(#) vargaf válasza blasz hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Addig kellene lementeni amíg nem lesz használhatatlan. Egy 320 GB merevlemezen nem lehet irdatlan mennyiségű adat, amit ne lehetne egy külső merevlemezre lementeni. A múlt héten vettem egy 1 TB külső merevlemezt 10000 Ft-ért, arra sok minden ráfér.
1 TB külső merevlemez
Ha a gép munkára kell, akkor rendszeres mentést illik készíteni. Nekem már csak hobbira kell a számítógép de van klónozott rendszerem, a telepített programok lemezeiről másolat és az adatokról másolat. Ezzel a három külön lemezzel 10 perc alatt működőképessé teszem a gépemet.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2018
(#) blasz válasza vargaf hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Tudom telepités lesz belőle,szöveges dokumentumok vannak rajta sok ezer számban,a munka jellege miatt.Már mondtam nejemnek kezdje egy mappába begyüjteni minden fontos dolgot rajta,én meg hálózaton megosztva lementem az én gépemre.Most csak ez a lehetőségem van.
(#) vladcepes hozzászólása Jan 30, 2018 /
 
Sziasztok! Adott egy Lenovo Laptop. Úgy néz ki a töltője megadta magát, nem lehet rajta mérni semmi feszültséget. Szétkaptam közben a Laptopot, hogy megnézzem hova is mennek a vezetékek. A kérdésem az, hogy az első képen látható pozitív, negatív az rendben, de középen van még egy tüske, mi a Signal?
A gépben (3.jpg) külön megy két pozitív,két negatív és a Signal. Megpróbálnám egy másik 20V-os adapterről elindítani, csak gondoltam előtte megkérdezlek benneteket.
Miért kap külön két negatívot, meg két pozitívot?
Esetleg az Adaptert szét berhelem, abba mi szokott elsődlegesként kimenni? Majd csinálok róla fotót, ha szétszedtem.
Válaszokat köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2018
(#) tiggersoft válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Gondolom ugyan az a metódus, mint a kereknél. Azon a tüskén azonosítja a tápot teljesítmény alapján.

lenovo.jpg
    
(#) vladcepes válasza tiggersoft hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Akkor most csak annyi a kérdésem hogy így megoldhatom a próbát? A kékhez is kell kötnöm valamit? A negatív és a kék szál közé tegyek egy 285 ohmos ellenállást?

töltő 4.jpg
    
(#) tiggersoft válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Igen, a kék és a test közé kell az ellenállás.
(#) vladcepes válasza tiggersoft hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Köszönöm!
(#) vladcepes válasza tiggersoft hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Ebbe a sárga téglalapba belül van a pozitív,de mindkét oldalra külön megy,(vagyis csipogóval mérve nem sípol a kettő) , Az adapterből jöhetne úgy ki a feszültség hogy külön külön a pozitív? ,a negativ nyilván egy, pedig mondjuk a töltő 3jpg képet megnézve a negatívnak is két szálja van.
(#) tiggersoft válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
A rajz szerint is csak az egyik oldal van bekötve.
(#) vladcepes válasza tiggersoft hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
Értem! De ezen? Jó tegyük fel csak egyikre van bekötve. De a gépbe két pozitív szál van az alaplapon, ott gondolom mindkettő meg kell kapja a pozitívot. (alaplapon a két szál nem egy és ugyan az,kimértem csipogóval).

Lenovo.jpg
    
(#) KTobi válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
Számolj vele, hogy ha fejtetőn csatlakoztatod akkor is jó kell, hogy legyen.
(#) vladcepes hozzászólása Feb 1, 2018 /
 
Közben sikerült este bekötnöm ,de meg se nyikkan.,gondolom alaplapnak annyi. Valami miatt meghalt az Adaptere,meg a Laptop alaplap is.
(#) Inhouse válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 1, 2018 /
 
Azért csak meg kellene próbálni a temetés előtt egy hozzá való, biztosan jó adapterrel is...
(#) tiggersoft válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 1, 2018 /
 
Meg kellene nézni az alaplapon lévő biztosíték(oka)t, lehet, hogy csak az ment ki.
(#) belfi2 hozzászólása Feb 3, 2018 /
 
Sziasztok!
Bár egyszer már kérdeztem , de azóta sem találok magyarázatot a dologra. A CPU-Z 100%-nak látja a teljesítményt és az órajelet, a Win 10 pedig csak 89% 2,67Ghz -en az órajelet.Van valakinek valami elképzelése miért van ez?
(#) vladcepes hozzászólása Feb 3, 2018 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy alig használt Fujitsu Laptopot, a képernyője törött.(a tulaj vágott neki egyet ököllel a képernyőnek mert nem azt csinálta a gép amit a tulaj akart) ,nem is ez a lényeg.
A gépet ha bekapcsolom működik,a képernyőre viszont semmi jel nem megy ki.
A kérdésem az lenne,hogy,hogy tudnám kipróbálni hogy valóban csak a képernyővel van baj?,mert akkor beruháznék egy képernyőre.Ha a VGA-ra rádugok egy külső monitort attól még nem megy ki a jel. Régebb kötöttem rá Laptopra monitort,Tv-t de úgy emlékszem miután bejött a Windows tükrözni kellett,vagy beállítani másodlagos monitort vagy ilyesmi.
Van valami módszer,hogy megtudjam hogy tényleg csak a monitor a hibás?
Válaszokat köszönöm!
(#) belfi2 válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
Szia!
Emlékeim szerint felismeri ha a VGA kimenetre monitort teszel , és majd utána kel kiválasztani melyik legyen az elsődleges. De nem biztos .Próbát megér!
(#) Ge Lee válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
Általában a funkcióbillentyűk között vagy fölött kellene lennie egy olyan gombnak amivel ki tudod választani hogy a saját kijelzőjére vagy a VGA kimenetre küldje a jelet.
(#) tiggersoft válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
Fn+F7
(#) vladcepes hozzászólása Feb 3, 2018 /
 
Köszönöm a válaszokat! Akkor ezeket kipróbálom,és megírom.
(#) vladcepes hozzászólása Feb 3, 2018 /
 
Egyenlőre nem sikerült.
Következő: »»   753 / 1122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem