Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2853 / 3550
(#) Robin2 válasza mek-elek hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Az, hogy mindez esszenciává érjen össze, idő is kell. No, meg persze jellem, megfelelő környezet, a hozott alapok, fejlődni vàgyás, a hibák fel- és legalább magunk számára elismerése.
(#) 7DU válasza mek-elek hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Magyarázza már nekem el valaki, hogy ki is az értelmiségi,akár az IQ akár az EQ vonatkozá-
sában.Nagyon érdekelne!Akinek papírja van?Mindenkinek van papírja!Ergo mindenki értelmi-
ségi.
Üdv:Laci bá
(#) Petyaa válasza 7DU hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
(#) nagym6 válasza Petyaa hozzászólására (») Feb 4, 2018 / 3
 
Öt perc beszélgetés után bárkiről megmondom.
(#) Robin2 válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Békésen megkérdezhetem, hogy mi alapján? Mármint mik az ismérvei, tulajdonságai az értelmiségieknek? Vagy, hogy mit is takar ez a jelző?
(#) sany válasza Robin2 hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Szerintem a legfontosabb szeretni azt, amit éppen csinál az ember. Szerintem.
(#) Petyaa válasza Robin2 hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Egyébként ahogy a híres mondás is tartja: szólalj meg, megmondom ki vagy.

Legegyszerűbben úgy lehetne megfogalmazni, hogy az értelmiségi mindenhez is ért

Egyébként nagyon könnyen megállapítható. Elég csak egy kényes témát felhozni. Pl: választások stb. Ha ott elkezd erősen szitkozódni, hogy bezzeg régen így meg úgy stb stb, akkor már....
(#) pucuka válasza Robin2 hozzászólására (») Feb 4, 2018 / 2
 
Van aki a fejével, van aki a kezével dolgozik (végez munkát). Mindkét csoportban lehetnek értelmes emberek.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2018
(#) nagym6 válasza Robin2 hozzászólására (») Feb 4, 2018 / 5
 
Mit takar ez a jelző, jó kérdés. Nem a szaktudást értem ez alatt, azt jobb-rosszabb szakembernek mondanám. Nem is kizárólag iskolában eltöltött évekkel tartom arányban. Inkább intelligencia emberi viselkedésben, aki felfogja, hogy nem ő a tökéletes, nem nézi le az elesettet, nem nagy arca van, nem a begyűjtött tárgyak-gazdagság alapján ítél embert, nem szúrja hátba. Pld.: utcán rosszul lesz egy ember, összeesik. Ha a 6 diplomás a 20 milliós autójával elmegy mellette, a csak 8 általánost végzett megáll a trabantjával segíteni, esetleg ezzel életet ment, ott a trabantos az értelmiségi, mert embert értéknek tartja. Valahogy így gondolom.
(#) 7DU válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Ez a válasz már egésszen tetszetős a számomra. Hasonlóképpen gondolom én is.
Nem a "papír" a lényeg, hanem az egyén álltal megszerzett hasznos tudás alkalmazása és ezen
tudás átadásának önzetlen szándéka embertársainknak.Sokan vannak itt a Fórumon.Ez jó!
Üdv:Laci bá
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2018
(#) sany hozzászólása Feb 4, 2018 /
 
Itt van az értelmességi egyik definíciója.
Én személy szerint nem értek vele egyet.
(#) gkari válasza sany hozzászólására (») Feb 4, 2018 / 3
 
Nyilván "értelmiségi"-t akartál írni. Az a definíció szerintem is ma már túlhaladott, ennek így az 50-70-es években még volt jelentése (sőt hivatalos fogalom volt pl. a származás jellemzésére). Már akkor is kirekesztő volt (pl. egyetemi felvételnél deklarált hátrányt jelentett az ilyen származás)-na én is beleestem ebbe a verembe, de azért nem kesergek halálig emiatt.
Szerintem ennek a fogalomnak ma már semmi értelme.
(#) sany válasza gkari hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Bocsánat, hát persze, hogy azt.
(#) jani1987 válasza 7DU hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Abba maradtunk hogy festék készletet kap. A gyöngyfűző bukott mert már van. Plusz kutakodtam egy kicsit az anyjánál mit akar.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2018
(#) 7DU válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Jó ötlet!Nagyon fontos ,hogy tevékenységében pozitív megerősítést kapjon a kishúgi.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2018
(#) pjg hozzászólása Feb 5, 2018 / 1
 
(#) sany válasza pjg hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Na persze.
(#) mek-elek válasza pjg hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Az a kérdés milyen munkát adnál ezeknek a vállalkozóknak, mert ugye látszik, hogy nem ezekhez a szerszámokhoz szoktak.
(#) pjg válasza mek-elek hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Van nálam egy spéci szerszám tartalékban. Ahhoz mindannyian értenek.
(#) jani1987 válasza pjg hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Gondolom mindenkinek feltűnt hogy az elején a fúrót kihajtás irányba állították. Aztán csodálkozik hogy nem megy. Az én szerszámom multifunkciós. Vagyis rendeltetéstől eltérő használat is engedélyezett.
(#) pucuka válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Na, na, ne dicsekedjünk kérem. Még hogy multifunkciós. Mégis mit tudsz csinálni vele azonkívül?
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2018
(#) Bakman válasza pucuka hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Pl. kutyát dobálni.
(#) sany válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Jó hogy a fűrész sem vágja a satut.
(#) mek-elek hozzászólása Feb 5, 2018 /
 
Milyen érdekes, hogy itt a fórumon, még pihenés közben is a munkáról megy a trécselés.
(#) pjg válasza mek-elek hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Neked ez munka?
(#) SALáta válasza pjg hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Nekem nem mert akkor a gójokkal csináltatnám .
(#) mek-elek válasza pjg hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Tudod nem valami jó már a szemem, és itt van mit klikkelni, olvasni, de azért érdekes dolgok ezek.
(#) jani1987 válasza mek-elek hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Pihenés? Vacsora előtt két nyelet korty pálinka. Utána már enyhe egyensúly zavar támadt. Most pihenek.
(#) jani1987 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Könnyű a zongorabillentyűkkel, de verjenek be szeget vele, vagy törjenek diót, az a kunszt.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2018
Következő: »»   2853 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem