Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztóállomás hiba
 
Témaindító: Sly, idő: Márc 17, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 7
(#) icserny hozzászólása Feb 5, 2018 /
 
Aoyue 936 analóg szabályozó javításához kellene egy kis segítség: a fényképen megjelölt alkatrészek helyén minek kellene lenni?

Az A jelű leégett (és felettéb büdös, de ez a képen nem látszik) alkatrész mekkora ellenállás legyen a KMOC3023 kimeneti körében? Más, hasonló szabályozókban 50 - 470 Ohm közötti értékeket látok)

A B jelű alkatrész lehetséges, hogy csupán egy szikraköz?
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2018

Aoyue936.jpg
    
(#) kisninja válasza icserny hozzászólására (») Feb 5, 2018 / 1
 
A "B" egy átkötés ami elcsöppent szaladgált ott pár amper.
Én megnézném azt a BT137 es triakot is.... Az "A" ellenállás sem magától füstölt el.
(#) eyess válasza icserny hozzászólására (») Feb 5, 2018 / 1
 
Az ellenállás, de kéne a pontos típus , mert ebből van többféle verzió.
(#) icserny válasza kisninja hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Idézet:
„A "B" egy átkötés ami elcsöppent szaladgált ott pár amper.”

Köszönöm, akkor bölcsebb lesz odatenni egy rendes biztosítékot...
Idézet:
„Én megnézném azt a BT137 es triakot is....”

Természetesen.
(#) icserny válasza eyess hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Köszönöm, már ez is nagy segítség, hogy tényleg ellenállás!
(#) eyess válasza icserny hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Rajz is van meg stb.Csak nem pont ez, de nagyon hasonlít hozzá.Azért lett volna jobb pontosan behatárolni, de felteszem neked hátha .
(#) icserny válasza eyess hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Ezt a rajzot és képet én is megtaláltam, ebben láttam a legkisebb (R22 = 50 Ohm) értéket. Nálam nem pont ilyen van. A tápegységem olyan, mint amilyen ezen az oldalon látható: Int936 a felirat és a csatlakozó a panelon kívöl, jobboldalt lent található. A panelon TYS8-058 felirat van (a 8-asok B-k is lehetnek...)
(#) sany válasza icserny hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Az optocsatolót is meg kellene vizsgálni szerintem.
(#) Joe_001 válasza icserny hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
Üdv!
Úgy vélem az optótól kezdve minden elmehetett. A JLT-02 (Ságvári Endre 32 nevem volt) típusú páka rajzában (amit ezen a honlapon is leírtak) mindent megtalálsz hogy kell a BT137 körét kialakítani. Egy rajzot kerestem a kedvedért. Sok sikert hozzá!
(Valaki nagyon rossz helyre nyúlhatott a pákával, de sebaj az opto ezért van. )
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2018
(#) icserny hozzászólása Feb 7, 2018 /
 
A félvezetők a jelek szerint túlélték a viszontagságot. A "biztosíték" és az R22 ellenállás cseréje után újra működni látszik a tápegység. Mindenkinek köszönöm a segítséget és tanácsokat!

Az R22 ellenállás csak azért füstölt el, mert az "olvadóbiztosíték" megszakadása után (lásd a mellékelt ábrán) ezen az ellenálláson keresztül ment a fűtés, s kissé túlterhelődött a 24 V-ból ráeső kb. 17 V hatására.

A kapcsolás általam visszafejtett része (a triac környéke) megegyezik az Eyess fórumtárs hozzászólásában becsatolt kapcsolással, a panel elrendezése viszont eltérő.

Azt nem tudom, hogy kinek jutott eszébe a "biztosítékot" a piros X-szel megjelölt helyre tenni, de nagy észkombájn lehetett! Annyi logika mindenesetre van benne, hogy így a felszálló füst jelzi, hogy kiégett a "biztosíték".
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2018
(#) eyess válasza icserny hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
És akkor ezek szerint az R22 az 50 ohm lett , így végül is , mint a rajzon is van.Na hát remélhetőleg működni fog most már rendesen.Én tudtam, hogy nem ugyan az , de azért tettem fel neked , hogy talán segít.Ezek szerint csak jól jött.Legalább, ha valaki belefut ebbe a típusba még egyszer, akkor ez már segít behatárolni az áramkört, és a javításban is.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2018
(#) icserny válasza eyess hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
Idézet:
„És akkor ezek szerint az R22 az 50 ohm lett”
Igen, szénné égett állapotában is akörüli értéket mértem.

Idézet:
„Ezek szerint csak jól jött.”
Igen, csak arra nem gondoltam, hogy a "biztosíték" ilyen ortopéd helyre került. De most már ezt is tudjuk...
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2018
(#) elektroncso hozzászólása Ápr 6, 2018 / 1
 
Sziasztok.
Éppen a NEDIS 98/99-es katalógját lapozgattam, amikor megakadtam pár forrasztópáka és állomás robbantott rajzánál. Érdekelne valakit? Nem sokról (talán 10 körül) van szó, elsősorban Weller és Hakko kiforrasztó pákák és állomások rajzai. Ha érdekel valakit akkor beszkennelem és feltöltöm ide, a köz javára.
Egy Denon DN-SC7000 kiforrasztó páka rajzát fel is töltöm ízelítőnek.
(#) Cimi1221 hozzászólása Máj 11, 2019 /
 
Sziasztok!

Attila86 féle forrasztóállomás II. megépítés után egy apró hibát tapasztalok.
Random átvált beállított hőfok kijelzésre majd vissza. Főleg fűtés közben.

Mi lehet a gond?

Köszi
(#) devergo74 hozzászólása Márc 14, 2020 /
 
Sziasztok!
Adott egy Fahrenheit 28011-es forrasztóállomás. A következő hibajelenséget produkálja: ha eléri a beállított hőmérsékletet elkezd sípolni, a kijelzőn az elért hőmérséklet eltűnik, helyette csak villogó vonalak látszódnak. Mi okozhatja ezt a hibajelenséget?
(#) Rosszmáj hozzászólása Szept 17, 2020 /
 
Kada 582D forrasztóállomás "hőlégfúvója" megadta magát, a fűtőszál csatlakozása elengedett.
Tudja valaki, hogy lehetne visszagyógyítani? Gondolom ponthegesztés, de hogyan?

P1040150.JPG
    
(#) Hutty válasza Rosszmáj hozzászólására (») Szept 21, 2020 /
 
Megpróbálnám AWI-val, vagy plazmavágóval, ami nem kontaktgyújtású. Talán.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2020
(#) Rosszmáj válasza Hutty hozzászólására (») Szept 21, 2020 /
 
Elsőre széttekertem a drót végét, két oldalról körbevittem, túloldalt hegyes fogóval nemlötyögősre összecsavartam. A képen látszik, a pöcök orsó alakú, tehát lemászni nem fog róla.
AWI-t nem ismerek, plazmavágó van a családban. De azzal 1 mm-es pöcökre 0,5-ös drótot rápöttyinteni ... megremeg a keze, oszt az egész forrasztóállomást kettészeli, mint japán kardművész a görögdinnyét.
(#) Hutty válasza Rosszmáj hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Én valahogy úgy gondoltam, mint a k hőszonda végét. Hirtelen olvadáspontig hevíteni. Lehet eccerűen acetilénnel elég lenne.
(#) Lacika71 válasza Rosszmáj hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
A klasszikus grafit rudas módszert is ki lehetne próbálni.
Ha az ötvözet támogatja akkor nem kell védőgáz sem.
A tekercskivezetéseket is így pont hegesztették régen.
Lapos elem az olcsó boltból és van 3 grafit rúd a kezedben egyből...
(#) oatis hozzászólása Ápr 18, 2023 /
 
Üdv!
Van egy zd-937-es forrasztó állomásom, ami ismét megzavarodott. Teljesen fals hőfokokat mér, emiatt a fűtést kikapcsolja, de hibára is fut és sípol. Nem a pákával van gond, próbáltam egy teljesen új pákával és a szitu ugyan az. A páka hiányát tökéletesen érzékeli.Nem először csinálja már ezt. Utoljára átforrasztottam és egy évig bírta is,de most megint megkergült. Esetleg valaki találkozott már ilyen hibával? Mi okozhatja?
Találtam a neten hozzá kapcsrajzot, de szégyenszemre nem igazodom el rajta igazán. Jól gondolom, hogy az Lm358-as felel a hőfok érzékeléséért?
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2023
(#) oatis válasza oatis hozzászólására (») Ápr 19, 2023 / 2
 
Nah megint újra forrasztottam. Találtam egy gyanús vak forrasztást. Most újra jó, meglátjuk meddig...
(#) Troid hozzászólása Ápr 20, 2023 /
 
Üdv Vadonat új most vettem!
Picit melegített de nem lett forró a páka!
Át raktam a pákát másik állomásra azonnal melegedett.
Ma fogom szétszedni esetleg ötlet, hogy mit nézzek benne?
(#) bbb válasza Troid hozzászólására (») Ápr 20, 2023 /
 
Cseréld ki másikra. Ha cégnévre vetted, akkor is egy év garancia van rá, ha meg magánszemélyként, akkor három. Szó nélkül fogják kicserélni.
(#) Troid válasza bbb hozzászólására (») Ápr 20, 2023 /
 
Isten ments!
Akkor most mivel kínlódnék..
(#) Troid válasza Troid hozzászólására (») Ápr 20, 2023 / 1
 
A krimpelés két helyen helyrehoztam és már működik is!
Ennyiért tényleg kár lett volna beindítani az autót, hogy kicserléltessem.
Azért szomorú mert eddig csak jó tapasztalataim voltak a lidl vackaival.
Onnan vettem egy fahrenheit nevezetűt is az is jó, csak megadta magát a fűtőbetét.
Sokat szolgált már, kap is egy felújítást!
Következő: »»   7 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem