Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   356 / 398
(#) penszel hozzászólása Feb 13, 2018 / 4
 
Így sikerült quad!
És most már az R35-R36 ki cserélésével bátrabban szól,de ezt majd a komolyabb hangfalak megmondják,hisz a Videoton 50W-tól azt hiszem nem kell csodát várni.
(#) Alkotó válasza penszel hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
A fotó nem igazán informatív. Pl éppen nem látom rajta a problémás ellenállást, illetve annak megoldását. Közelíts rá az egyik panelre, lehetőséget adva nekünk a nézegetésre.
(#) fierback válasza reloop hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
A méréshez fűzve az egyik bd nem volt beforrasztva de ez avval is gázvolt. ha jól emlékszem
(#) penszel válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Én az ellenállást úgy oldottam meg, hogy van a tördelhető ic foglaltat,és abba beleszúrtam az ellenállás végeit,és keményforrasztással rögzítettem! Ebből így sose melegszik,vagy jön ki.
(#) Johnny0004 válasza penszel hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Ezt az ic foglalat dolgot nem nagyon értem, meg nem is látom, vagy a panel hátulján van?
Kemény forrasztás?
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2018
(#) penszel válasza Johnny0004 hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Kemény forrasztás alatt én azt értem, hogy két féle oónt használok. A, az egyik a lágy, a! Amit forrasztás után hamarabb felmelegít a páka. A kKemény pedig az, meg amit már nehezen melegít meg újra. Llehet, hogy a több ollóm ólom végett, nem tudom.
A tőrdelhető ic IC foglalat meg a piros színű szivacsba van beleszúrva, csak mintaként. Nagyon jól lehet efféle kinyes kényes dolgokra használni.
Jaa!! NyákYÁK-on ne keresd az IC ic fekete műanyagját, mert le szedtem azt is, és úgy van beforrasztva, lehet, azért nem látod.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Johnny0004 válasza penszel hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Ez a forrasztás variálás mire jó, az ellenállás nem olvadhat ki a forrasztásból.
Azt látom, hogy ott az ic foglalat a szivacsba, csak nem értem hol, és hogyan alkalmaztad az ellenállás lábánál. Te írtad:
Idézet:
„hogy van a tördelhető ic foglaltat,és abba beleszúrtam az ellenállás végeit”
.
(#) reloop válasza fierback hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Szia! A 60 V körüli méréseredmények hogyan jöttek ki? Például a T3 emitternél lévő mérési ponton az R12-őn eső feszültségnek kéne megjelenni, az 58 V nem tűnik reálisnak.
Kérlek tekintsd át még egyszer!
T7, T8 nélkül nem vizsgálható a kapcsolás.
Ha nem akarod, hogy esetleg füstöljön T9, T10-et kiveheted, nélkülük is beállnak az egyenfeszültségek és 100 ohm-os hangszóróelőtéttel a hangját is vizsgálhatod óvatosan kivezérelve.
(#) fierback válasza reloop hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
A test ponthoz mérve a piros a pozitívhoz a két zéner melegszik rendellenesen. a táp +-42V.
(#) Alkotó válasza penszel hozzászólására (») Feb 13, 2018 / 1
 
Nagyon jó, köszönöm!
(#) Alkotó válasza Johnny0004 hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Én úgy képzelem el, hogy a precíziós foglalatból kivett két "lábat". Ebbe beledugta az ellenállás- huzalt, és még forrasztással is rögzítette. Aztán ezt a "komplexumot" forrasztotta a panelbe.
A kemény forrasztás nem volt szerencsés elnevezés, mert az mást jelent (450°C alatti forraszanyag-olvadáspontig lágy, e fölött kemény-forrasztásról van szó).
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2018
(#) reloop válasza fierback hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
A zener melegedése normális, ha R4, R5 előtét ellenállások értéke a mérőábrán is jelzett 3 k körüli.
Javaslom a mérés megismétlését, például a T1 emitterén testhez képest aligha jelenhet meg 62 V, ± 42 V tápfeszültség mellett.
(#) Alkotó válasza penszel hozzászólására (») Feb 13, 2018 / 1
 
Rövid és felületes tanulmányozás alapján az első 3 dolog ami feltűnt nekem.
1. Van néhány 2 W-os ellenállás a panelon. Ezeket én úgy képzeltem el a tervezéskor, hogy a panelbe forrasztáskor kb. 3 mm-el a panel síkja fölött kellene lenniük. Így jobban hűlnek, és kevésbé öregítik a panelt.
2. Drámaian vékonynak tűnik a hűtőlemez. Ez így nagy kockázatot jelent. A javasolt vastagság 5 mm. Ez lehet hajlítva, de akár lehet egyenes lemez is, amire a borda nagy felületen csatlakozik.
3. Talán csak a fehér kulimász miatt, de mintha a tranzisztorok alatt olyan csillám lenne ami több tized mm vastag. Ez nem jó -nem is értem miért gyártják-. Ide (és máshová is) a 0,09 mm vastag szigetelés a jó választás.
(#) penszel válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 14, 2018 /
 
Az összes 2 W-os ellenállás sőt! A Zéner diódák alatt is kB 1 cm-re van a paneltól csak ez a képen valóban nem látszik.
A hűtőlemez 2,vagy 3 mm-er de a nagy hűtőborda által hosszabb zenélgetés után is kellemesen langyos (szinte szoba hőmérsékletű) volt a végtranzisztorok teteje maga a hűtőborda az meg hideg.
A végtranzisztorok alatt nem csillám van szigetelésként,hanem szürke színű szilikon anyag (nekem ezt mondták a legjobbnak) alatta vékonyan megkent hűtőpasztával a biztonság kedvéért szerintem ezt láthattad fehér kulimásznak.
Igazából nálam a panelben a rengeteg tapogatás alatt R30-R31 ami piszkosul fűt! Meg talán a T2-T4 az ami úgy melegedett a többi alkatrésznél nem tapasztaltam különös melegedést.
Közbe most néztem vissza a képeket amit felraktam ide hát tényleg eléggé pixeles! De 2MB-nál nem enged nagyobb képet felrakni. Nálam tű éles a kép csak a Paint programmal ezt nagyon elrontom.
Köszönöm a tanácsodat,meg az észrevételeidet,na meg a dicséretet ez jólesik.
(#) Alkotó válasza penszel hozzászólására (») Feb 14, 2018 / 1
 
Én idegenkedek az említett szigeteléstől, nálam nem vált be. Remélem neked nem lesz bajod vele.
(#) Payne09 hozzászólása Feb 16, 2018 /
 
Sziasztok! Ejutottam odáig, hogy megjöttek a tranyók, potik és minden be is lett ültetve.
Panelek nélkül élesztettem egy valószínű 60-as izzóval sorba kötve a betáppal. Az izzó fel sem villan és a puffereken megjelenik a jelenleg +-30,6Vdc. Ebben az esetben ráköthetem a végfokokat a tápra?
Nem szeretném ha elszállna valami.
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2018
(#) reloop válasza Payne09 hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Szia! Kisütött kondikkal fel kéne villanni az izzónak bekapcsoláskor. Ellenőrizd az izzó bekötését és süsd ki a puffereket, majd próbáld újra.
Az erősítőt is feszültségmentes pufferekre kösd rá!
Amúgy jók a kondik, mekkora a névleges kapacitásuk?
(#) Payne09 válasza reloop hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
A kondik kisütött állapotban vannak bekapcsoláskor. Ha az izzó bekötése nem lenne jó, akkor szerintem nem jelenne meg a kondikon a DC feszültség sem. Először közben volt a lágyindító is és a relé is kattant benne. Aztán kikötöttem, de ugyanúgy megvan az egyen feszültség a puffereken.
A kondik 4700mikrósak.
(#) reloop válasza Payne09 hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
A lágyindító miatt lehet, hogy elmarad az izzó felvillanása, de nélküle a 4700 µF kondik töltését jeleznie kéne.
Akár az izzó foglalatában is lehet zárlat, hogy egy példát említsek bekötési hibára.
A legegyszerűbb lenne az egyenfeszültségű táp kimenetét rövidrezárnod, így bekapcsolva az izzó teljes fényerővel világít. Óvatosságból ezt a tesztet egy biztosítékon keresztül oldanám meg.
(#) Payne09 válasza reloop hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Vettem egy másik izzót, mert ami itthon volt az fehér üveggel rendelkezett. Az izzó bekapcsolásnál felvillan és el is alszik. Rökötöttem a végfokokat és izzóval próbálva ugyanez a jelenség.
Kimeneten van egy minimális feszültség. Bal 2,9mV, jobbon pedig 1,2mV. Ez így jó vagy valami nem okés?
(#) reloop válasza Payne09 hozzászólására (») Feb 17, 2018 / 1
 
Ez eddig nagyon biztató
(#) Payne09 válasza reloop hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Az ám! Adtam neki jelet és kötöttem rá egy 4w-os és 8ohmos RFT TV hangszórót és torzításmentesen szól mindkét oldal. Kicsit hajtom így aztán jön az éles próba a normális hangdobozaimmal!
Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek, de főleg neked Reloop!
(#) Payne09 hozzászólása Feb 17, 2018 /
 
Úgy néz ki, hogy minden rendben, csak annyit vettem észre, hogy kikapcsoláskor úgymond pukkan és picit reccsen egyet. Ez mitől lehet? Orvosság ellene?
(#) reloop válasza Payne09 hozzászólására (») Feb 17, 2018 / 1
 
Építsd koppanásgátlót! Bővebben: Link
(#) Dr Endugu hozzászólása Márc 3, 2018 1 /
 
Alkotó-féle Quad405 tápegységén mekkora ellenállásértékre kell változtatni az R1 4,7kOhm ellenállást, ha a tápfesz nem a rajzon megadott +-50V, hanem +-70V. Növelni kell az ellenállás értékét, de mennyivel?
(#) HA5AWS válasza Dr Endugu hozzászólására (») Márc 3, 2018 / 1
 
Szia!
Elektronikával foglalkozóknál az Ohm törvénye alap. Nem bonyolult kiszámolni, hogy a zener árama a rajzon 7mA. Ha 20V-al megemelem a feszültséget ugyan ekkora áram mellett egyszerűen számolható az ellenállás értéke. Gyakorlatban E24-es ellenállás sorban a legközelebbi érték 7,5KOhm. Remélem tudtam segíteni!
Üdv: Gábor
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2018
(#) Alkotó válasza Dr Endugu hozzászólására (») Márc 3, 2018 /
 
Ha megoldható még egy tekercs a trafón, akkor találsz jobb védelmet is, amivel elkerülheted a jelentős többlet feszültség elfűtését.
(#) Dr Endugu válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 3, 2018 /
 
Toroid trafó a táp. Házilag nehéz tekerni rá plusz szekundert.
(#) granpa válasza Dr Endugu hozzászólására (») Márc 3, 2018 / 1
 
Ha lyukas a közepe (nincs teleöntve), akkor jobb megoldás néhány méter drótot beletekerni.
(#) felnagy hozzászólása Márc 9, 2018 /
 
A rajzon látható R22-R26 pozicióban valóban ellenállást kell beépíteni(330 ohm), vagy hibás a rajz,mert máshol viszont ott 330n -szerepel ? Segítsetek légyszíves mert ezen elakadtam.
Következő: »»   356 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem