Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3127 / 3944
(#) tbarath válasza sitto hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Na, a "generic" nFET helyett IRF2804-re cserélve működik. A FET-eket IRF510-zel megint nem működik. Ha kicserélem a 470u/4,7k értékeket 100n/22meg-re, akkor nem működik. Ha kicserélem az egyik IRF2804-et IRF510-re akkor működik. Ha a másikat is kicserélem, akkor nem működik. Valami titkos féreg foga rág ezen a szimuláción

Mindenesetre amikor működik, akkor azt mutatja, hogy a FET gate-eken kb. 1 másodperciv -4 V (!) és +4V között kb. lineárisan nő a feszültség, majd akkor azonnal 20V-ra ugrik, és 1 másodpecig nyitva van, közben a fesz leesik 8-10V-ig, majd onnan hirtelen leesik -4 Voltra.
Ha hasonlóan működik, akkor van egy időszak amikor elég nagy az ellenállása és már nincs nyitva, az alatt fűt.
(#) Bakman válasza sitto hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Mi a titok? A képen kb. semmi nem látszik ami utalna a hibára, lévén nem írtad, melyik színű vezetéket mire használtad.
(#) proli007 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Hello! De látszik, mert a Gate-t nem a tápra tette, hanem a Drain-re. Úgy persze hogy fűt a szerencsétlen..
(#) ElectroAron hozzászólása Feb 13, 2018 /
 
Sziasztok ! Kaptam egy Universum erősítőt. Elvileg beleömlött egy pohár víz és nem indult. Szézszedtem és kicseréltem a bíztsítékot. Mostmár bekapcsol de nem ad hangot. Vajon mit kellene csinálnom vele ?
(#) Bakman válasza proli007 hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Elrontod a játékom.
(#) sitto válasza proli007 hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Valóban.
Ez volt a megfejtés.
(#) lelkes amatőr hozzászólása Feb 15, 2018 /
 
Helló,

Az lenne a kérdésem, hogy egy i2c-s rendszerben lesz-e valami károsodás h felcserélem az SDA-SCL pontokat?
A kérdés oka: kezembe került egy Slave aminek nem tudom megállapítani a megfelelő pontjait.
Csak a tesztelés idejére lenne bizonytalan a bekötés, ha nem megy, cserélném a két lábat.
(#) killbill válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 15, 2018 /
 
Elvileg nem okozhat problemat, mindket vonal nyitottkollektoros meghajtasu. Attol sem lesz semmi baja, ha lefoldeled oket, vagy ha a kettot osszekotod. Termeszetesen ilyenkor az i2c busz nem fog mukodni, de el nem romolhat tole semmi.
(#) lelkes amatőr válasza killbill hozzászólására (») Feb 15, 2018 /
 
Köszi a választ, megnyugtattál.
(#) Gafly válasza killbill hozzászólására (») Feb 15, 2018 /
 
Idézet:
„vagy ha a kettot osszekotod.”

Tönkre akkor sem megy semmi elektromosan, csak ha a szoftver úgy van megírva, akkor a cég
(#) sitto hozzászólása Feb 16, 2018 /
 
Az alábbi kapcsoláshoz kérnék egy kis segítséget.
Az optocsatolóig nincs gond,az működik.
Csak a két fogyasztót nem tudom felváltva működtetni mert ha v.melyik optotranzisztor kinyit akkor mindkét powerfet gate-je magasra kerül az R5, R6 ellenálláson keresztül.

Próbáltam ezt is, de ez fűt:
Led flasher

Capture.JPG
    
(#) killbill válasza sitto hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Hany volt a VCC?
(#) morgo válasza sitto hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Szia! Már hogyan kerülhetne magas szintre mindkét gate? Az R5/R6 GND-re húzza mindkét gate-et, a biztonságos lezárás érdekében.
(#) sitto válasza killbill hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
11.1V
(#) sitto válasza morgo hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Hali!
Nekem is ez volt az elképzelésem. Ha nem ez a hiba akkor mi?
Egyszerre villog mindkét fogyasztó.
(#) kriszrap hozzászólása Feb 16, 2018 /
 
Sziasztok
Videó
A videóba 2 db infra led van de miért kell 2??

Másik kérdésem ez a sima átlátszó infra led ugyan olyan mint a feket infra led??
Segítségeteket megköszönném.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2018
(#) killbill válasza sitto hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Ebben az esetben a Capture.JPG kepén annyit kell módosítani, hogy az optocsatolók kollektorát átkötöd a Vcc-re. Ha nem kötöd át, akkor melegedni fognak a FET-ek. És az egyértelműség kedvéért R7 es R8 a két fogyasztó.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Bakman válasza sitto hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Ha egyszerre villog mindkettő, akkor az optocsatolók meghajtása nem jó.
(#) zamatőr válasza sitto hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Valószínűleg zárlat van a 2 gate között -mérd meg. Tegyél a 1-1 ledet sorba polaritás helyesen az 560 ohmos ellenállásokkal és láthatod a vezérlő jelet.
(#) sitto válasza killbill hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Rossz volt a rajz.
Így van bekötve és így is egyszere villognak.
R7 és R8 a fogyasztó.

Capture2.JPG
    
(#) sitto válasza Bakman hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
FET felyett először 2 ledet kötöttem az opto kimenetére. Az felváltva működött.
(#) sitto válasza zamatőr hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
A soros led jó ötlet, kipróbálom.
Nem az a baj, hogy amikor U2.1 kinyit akkor az R5 az R6-on keresztül magasra húzza az M2 gate-t is?
Fordítva ugyan ez U3.1 esetén.
(#) Bakman válasza sitto hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Az 555-ös kimenete nem tud lemenni 0 V-ra, illteve felmenni Vcc-re. Lehet, hogy az optók érzékenyek annyira, hogy nem zárnak le teljesen. Valamilyen műszerrel lenne jó ránézni az optocsatolók lábaira.
(#) zoka válasza proli007 hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Szia!

Még a múlt nyáron terveztél nekem egy kapcsolást. Sajnos eddig nem volt lehetőségem megtervezni a Nyákot stb. Most ismétt elővettem a terveket. Az lenne a kérdésem, hogy ez a kapcsolás alapvetően ehhez a vezérlőhöz készült: EZ AZ
Ez egy step down vezérló. Az eredeti tervben 8db 18650 ről ment volna, most viszont egy 4Ah 18V Makita akkurol. Ennek a feszültsége kevés. Megoldható egy közbe iktatott DC step up konverterrel?
Köszönöm előre is!
Üdv,
Zoka
(#) pucuka válasza sitto hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Sokkal jobb megoldás lenne, ha az 555 egy bistabilt hajtana, és annak kimeneteiről vezérelnéd az optókat. Az egyiket az egyik kimenetről, a másikat a másikról. Az 555 -nek dupla frekiről kéne járni.
(#) gyoran válasza sitto hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Bakmannak igaza lehet.
Vedd ki az 555-öt
A volt kimenete helyére köss hol tápfeszt, hol GND-t.
Tippem, hogy, ha semmit nem kötsz, mind világít. VCC és GND-re pedíg csak az egyik vagy a másik.
Ezesetben az 555 a hunyó.
Megpróbálhatsz Zenerrel valami nagyobb küszöbfeszültséget belevinni.
Mondjuk én azt képzelném, hogy az 555-tel az egyik lámpa világít, a másik villog. Egyszerre nem értem, hogyan villoghatnak.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2018
(#) bugyi680 hozzászólása Feb 16, 2018 /
 
Üdv!
A 2SC853 típusú NPN tranzisztor mivel lehet helyettesíteni?
Egy Harman Kardon 730 erősítő végfokába kell.
(#) reloop válasza bugyi680 hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Szia! Bármely azonos tokozású, általános célú NPN tranyó megfelel. Választhatsz ECB lábkiosztásút, akkor nem változik a bekötés. Lehet BD139-is, akkor azt csavarozod fel közvetlenül, persze szigetelve a hűtőbordától.
(#) bugyi680 válasza reloop hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Köszönöm a választ!
(#) sitto válasza Bakman hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Így néz ki az 555 és az opto kimenete szkópon.

De közben meg lett a hiba.
zamatőr javaslatára bekötöttem 2 kontrol ledet és azok is egyszerre villogtak, így jogos, hogy a fogyasztóként bekötött izzók is egyszerre villogtak.

Most már működik, de rögtön felmerült egy elméleti kérdés:
Elkezdtem cserélgetni az 555 kondiját és növelni a frekvenciát. Nem tudományos módon csak bekötöttem azt amit éppen találtam. A frekvencia 1kHz körüli lett. Itt már sípoltak a fetek és melegedtek is. Ellenben ha csak simán nyitva vannak akkor nem melegszenek.
Meddig lehet felmenni a frekivel számottevő melegedés nélkül? És miért melegszik jobban ilyen üzemmódban?
Következő: »»   3127 / 3944
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem