Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   145 / 250
(#) webinas válasza Doky586 hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Szia!
Add to Cart.
Csupa apróság. mm alatti fúrószár, sikattyú, stb

1-2 tétel volt, aminél magasabb volt a postaköltség, 10 dollár körüli, azokat kidobáltam a rendelésből, a többit megrendeltem.
Bár, így maradt mindegyik tételnek postaköltsége, de olyan minimális, ami még így összevonva is vállalható.
(#) Doky586 válasza webinas hozzászólására (») Jan 28, 2018 / 1
 
Akkor az eladó valójában a postaköltségbe építi a termék árát.
Nem találtad meg ugyanazt a terméket postaköltségnyivel drágábban de ingyenes szállítással..?
(#) webinas válasza Doky586 hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Éppen most nézegetem a Karbid NYÁK fúrókat, amit a tegnapi rendelésből kidobáltam. (10 dollár lett volna a posta)
Eddig a 3 tételnél összesen 30 cent a posta. Pontosabban 1 tételnél 30 cent, a másik kettőt ingyen küldi. Nem értem a logikát, hogy mitől lesz ingyenes vagy néhány cent, illetve 10 dollár a szállítási költség ugyan annál a terméknél.
(#) tbarath válasza webinas hozzászólására (») Jan 29, 2018 /
 
Attól, hogy az árat alacsonyan tartja (akár veszteséggel is árul), és a postaköltségen keres. Ez azért jó, mert az ebay előre sorolja az olcsó árral, és ha valaki egyszerre sok tételt rendel (több helyről), akkor nem is feltétlenül tűnik fel neki az a pár, vagy pártíz dollár.

A másik lehetőség az, hogy a free shipping-es szállításokkal (ahol a posta vagy ellopja vagy nem, a vevő vagy letagadja hogy megkapta vagy nem) már eleget bukott egyes országok vagy régiók felé, ezért inkább csak komolyabb, tracking-es szállításokkal hajlandó oda küldeni. Így lehet, hogy kevesebbet tud eladni, de a veszteségtől ez mindenképp jobb...
(#) Doky586 hozzászólása Jan 30, 2018 /
 
Hogy kell átállítani a Paypal fizetést úgy hogy ne konvertálja a paypal dollárról forintra a levonást?
Bankkártya van csatolva a PP-hoz. Sőt most már az eBay nemis dob át a PP belépéshez, hanem azonnal az eBay jelszó ellenörzése után azonnal levonódott a Forint ot.

Hogy kapcsoljam át hogy legközelebb ne forintot hanem dollárt vonjon le ? (majd a bankom átváltja)
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2018
(#) tbarath válasza Doky586 hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Bővebben: Link

Állítólag így, bár én nem így csinálom. fizetésnél írja az átváltási arány (1 USD = 0.00x HUF), arra kattintok, ott előjön valami conversion options, és ott is be lehet állítani az adott tranzakcióra.
(#) Doky586 válasza tbarath hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
OK, kösz sikerült.

Ámbár hiányzott a leírásból a 3.2 pont (lásd melléklet) de megoldottam, ámbár véletlenül leválasztottam az eBay-ről is, majd legközelebb kiderül mit jelent ez..

paypal3.png
    
(#) Kovidivi hozzászólása Jan 31, 2018 /
 
A régebbi lipo akkumulátoros ügyem lezáródott egy refund-dal. Meg is rendeltem az új akksit, másik eladótól. Ugyanúgy a NL postánál lett feladva, 2 hét alatt megjött. Az akksi benne volt az eredeti dobozában, amin minden cimke rajta van (2S lipo 5200mAh 30C), és ez volt megcímezve. Csodálkozok, hogy az előzőt ellopták? Tudják nagyon jól a postai dolgozók, hogy honnan lehet kicsit lenyúlni, a havi fizetést kicsit kipótolni (ez minden munkakörnél így van!). A kis kínai is gondolkodhatna, hogy ha látszik a dobozon, mi van benne, akkor sokkal nagyobb az esélye, hogy lába kél.
Még régebben az oszcilloszkópomat is az eredeti dobozában adták fel. Még jó, hogy nem azt írják rá a dobozra: vigyél el, 120eFt értékű termék van bennem!
(#) peterpan válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
Szia!
Írnál valamit erről a NL postáról? Esetleg Spring/GDS ? (The direct link of your Tracking number of this item is:
http://www.spring-gds.com/help-support/track-and-trace/?t...........) Megtudhatok erről valamit?
(#) Kovidivi válasza peterpan hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
Semmit nem tudok róla. Nem is ismerem.
(#) Kovidivi hozzászólása Feb 1, 2018 /
 
Sziasztok!
Ebay-ről egy dolgot ne rendeljetek, mégpedig: szervót.
Rendeltem 4-5 különböző fajtát, bolt közte MGR996R metál fogaskerekes, Futaba S3003 műanyag, MG995 metál, árban 2.70-4.20$ környékén.
Nem is gondoltam volna, hogy ennyi hibát tudnak produkálni: egyiknek a középállása vándorolt el szépen egyik irányba, majd ha nem mozgattam a szervót, visszakúszott középre, másik a közép állás egyik és másik irányból visszatérve másik pozícióban van (kb. 3fok hiba), harmadiknál egyik irányba gyors volt a szervó, másikba lassabb. Egy jó szervót tudtam a hibásakból összerakni...
Itt látható a hiba: Bővebben: Link
Nem voltak nagy elvárásaim, lehettek volna lassúak vagy gyengék is akár a szervók, de a hibás működés használhatatlanná teszi őket...
(#) Kovidivi válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 1, 2018 /
 
Itt a másik hiba: Bővebben: Link. A kukába lehet ezeket a szervókat dobni, másra nem jók.
(#) Bakman válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 1, 2018 /
 
A végén még kiderül, hogy a vezérlő poti a hibás.
(#) promise válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 1, 2018 /
 
Az eredeti Futaba S3003-mal nincs ilyen gond.
Mondjuk nem is ennyi az ára...
(#) Kovidivi válasza Bakman hozzászólására (») Feb 1, 2018 /
 
Direkt ezért használtam a próbák során két különböző távot, két különböző vevővel.
Eredeti Futaba persze, hogy rendesen működik De 30-40€-t nem adnék ki egy szervóért.
(#) Baxi hozzászólása Feb 6, 2018 /
 
Hi Mesterek!
Valaki rendelt már ilyeneket:kondi, led
Vélemyényeket, esetleg tapasztalatokat várnék a termékkel kapcsolatban, köszönöm.
(#) Bakman válasza Baxi hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Hasonló LED-et vettem már, gyorsan az elektronikai hulladékos dobozban végezte.
(#) kapcsrajz válasza Bakman hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Mi volt a gondod ezekkel a LED-ekkel ? Nálam már megy több darab is napi nyolc órában folyamatosan kb 1 éve (20W-os). Kettő pedig mozgásérzékelős reflektorban van. Igaz, hogy elég nagy borda kellett hozzá.
(#) Bakman válasza kapcsrajz hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Mielőtt bekapcsoltam volna, masszív hűtőbordára szereltem mindkettőt (szerencsére nem vettem többet). Talán 15-20 perc üzem után elkezdtek vibrálni. A hűtőborda még langyos sem volt.

Ez természetesen nem jelenti azt, hogy mindegyik selejt, én így jártam. Amit én vettem, az hasonló felépítésű volt, nem pont ilyen.
(#) nedudgi válasza Baxi hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Nem javítható. Ha egy LED elszáll, beindul a lavina, és az egész menthetetlen. Ha különálló, kisebb teljesítményű LED van egy lapon, az még elmegy, de itt egybe van öntve.
(#) Csongi_ hozzászólása Feb 17, 2018 /
 
Sziasztok!
Ma akartam rendelni ebay-rol, es mikor fizetni akartam nem engedte, hogy a paypal-t hasznaljam, a mellekelt kepen lathato hibauzenettel fogadott. Kitoroltem paypal-on a bankkartya adatait, majd ujra hozzaadtam, de igy se enged fizetni. utoljara kicsivel tobb mint egy honapja rendeltem, akkor nem volt gond.
Mi lehet a gond?

ebay.png
    
(#) tbarath válasza Csongi_ hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Nem járt le a kártya időközben? Én tegnap rendeltem, és semmi problémát nem tapasztaltam.
(#) Doky586 válasza Csongi_ hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Most hétvégén jeleztek valami karbantartást az OTP-nél, ha csatolt kártyád van..
(#) tbarath válasza Csongi_ hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
FYI: most rendeltem valamit (ebay/paypal), és nem volt semmi hiba.
(#) Csongi_ válasza tbarath hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
A kartyam 2020 vegeig ervenyes, es nem OTP-s.
(#) kadarist válasza Csongi_ hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Próbáld meg a Paypal helyett az egyszerű bankkártyás fizetést.
(#) Csongi_ válasza kadarist hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Ugy meg soha sehol nem fizettem, abban annyira nem bizok, meg ugy olvastam, hogy akkor nincs penzvisszafizetesi garancia sem.
(#) kadarist válasza Csongi_ hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Értem. Akkor nem tudom, hogy miért kaptam visszatérítést Aliexpressen... Egy olcsó valamin próbáld ki a kártyád, de te tudod.
(#) proba válasza Csongi_ hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Próbáld meg újra, néha szórakozik...
(#) Csongi_ válasza proba hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Tobbszor probaltam, de nem mukodik.
Következő: »»   145 / 250
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem