Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vicces - mókás történetek
 
Témaindító: Topi, idő: Dec 28, 2005
Témakörök:
Tisztelt felhasználók! Kéretik a politikai és egyéb felekezeti ill, obszcén viccek bemásolását mellőzni szíveskedjetek.
Lapozás: OK   766 / 966
(#) nagym6 válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 16, 2018 / 1
 
Valamikor régen villám csapott a 220V hálózatba utcánkban, tévénk azonnal kapitulált. Eső végén kimentünk az utcára körülnézni, mások szintén. Mondtuk, hogy tévénk kinyiffant, erre "a tiétek is? Már megijedtünk, hogy csak a miénk". Kiderült, hogy az egész utcában a bekapcsolt tévék tönkrementek, nagy megnyugvás lett úrrá az akkorra összegyűlt tömegen. Látható volt a villámgyors kiengedés embereken amikor megtudták, hogy másokét is agyonvágta a villám, egész bulihangulat alakult ki.
(#) Bakman hozzászólása Feb 17, 2018 / 1
 
Despacito chicken edition: Bővebben: Link.
(#) Kovidivi hozzászólása Feb 17, 2018 /
 
Kaptam egy brushless ESC-t, minden információ nélkül. Működik ahogy kell, de szerettem volna utána nézni, mi is ez pontosan, mit tud. Ennyi van rajta: Thrust RIO. Google-lel nagy nehezen megtaláltam a gyártót (Absima), és a szabályzót is. Absima A10 brushless ESC. Fogtam a fejem, hogy miért kellett ilyen betűtípust választani...
(#) Bakman válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Felőlem lehet AIO is.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Feb 20, 2018 /
 
A mozgáskorlátozottak ugróiskoláját tegnap, a piszoárost ma lőttem a a Kecskeméti nagytesco újonnan felújított wc-jébe, a kivitelező vélhetően a felszerelt piszoárok számával nyerte a tendert.
Jó hír, hogy a 2 farkú kutyapárt is el tudja végezni a dolgát
(#) szucsistvan123 hozzászólása Feb 20, 2018 / 1
 
Ez szakszerű így?
(#) Remci válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
Persze.Mobil földelés, bárhol felhasználható
(#) szucsistvan123 válasza Remci hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
Vajon számít a föld összetétele is?
(#) Secret válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Feb 20, 2018 / 1
 
Nem szakszerű. Kontár munka. A föld szemmel láthatóan ki van száradva.
(#) elektrorudi válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Nem. Az EPH csomópontot megszakítás nélkül kellene összekötni a földdel. Így a szerelőlemez is egy EPH csomópont szerűség.
(#) Szárnyas válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Hogy egy klasszikust idézzek:

- Miért van két vécécsésze?
- Ejnye, hát nem tudtad, a gazdagok egyszerre csinálják!
- Ilyen bunkók?!

A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2018
(#) sonajkniz hozzászólása Feb 26, 2018 / 1
 
Félreértés.
(#) Gafly hozzászólása Márc 5, 2018 /
 
(#) zolika60 hozzászólása Márc 7, 2018 / 10
 
Írója: Balczó András

Búcsúbeszéd: Józan Ész halálára.
Nyugodjék békében!

Ma egy szeretett barátunk elvesztését siratjuk: Józan Ész, aki sok éven át volt közöttünk.
Senki sem tudja biztosan, hány éves volt, mivel születési adatai már régen elvesztek a bürokrácia útvesztőiben.
Emlékezni fogunk rá, mert olyan értékes leckéket adott nekünk, mint "dolgozni kell, hogy tető legyen a fejünk felett"
és "mindennap kell olvasni egy keveset"; hogy tudjuk, miért lel aranyat, aki korán kel, és hogy felismerjük olyan mondatok érvényességét, mint "az élet nem mindig igazságos" és "lehet, hogy én vagyok a hibás".
Józan Ész egyszerű és hatásos parancsok ("addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér") és megbízható szülői stratégiák ("nem a gyerek, hanem a felnőtt dirigál") szerint élt.
Egészsége akkor kezdett gyorsan romlani, amikor fura szabályokat kezdtek alkalmazni: jelentéseket egy hatéves kisfiúról, akit szexuális zaklatással vádoltak, mert megpuszilta egy osztálytársát; kamaszokról, akiknek iskolát kellett változtatniuk, mert feljelentették drogot áruló társukat, és a fegyelmezetlen diákját megdorgáló tanítónő elbocsátása
csak rontott az állapotán.
Józan Ész akkor kezdett háttérbe szorulni, amikor szülők csak azért támadtak a tanárokra, mert azok végezték el azt a munkát, amelyben a szülők csődöt mondtak: fegyelmezetlen gyermekeik fegyelmezését.
Még tovább hanyatlott, amikor az iskoláknak szülői engedélyt kellett beszerezniük ahhoz, hogy beadjanak egy aszpirint, bekenjenek egy gyereket naptejjel, de tilos volt tájékoztatniuk a szülőket, ha egy diák drogozott, egy diáklány teherbe esett, (pláne ha abortuszt akart csináltatni).
Józan Észnek elment a kedve az élettől, amikor a tízparancsolat nevetség tárgyává vált, némely "egyház" üzletté aljasult, és amikor a bűnözők kezdtek különb elbánásban részesülni, mint áldozataik.
Józan Ész számára kemény csapás volt arról értesülni, hogy az ember már nem védheti meg magát egy tolvajtól a saját házában, ellenben a tolvaj beperelheti őt, ha kezet emel rá, és ha egy rendőr megöl egy bűnözőt, (még akkor is, ha ez utóbbinál fegyver volt,) azonnal eljárás indul ellene aránytalan védekezés miatt.
Józan Ész halálát megelőzte szüleié: az Igazságé és a Bizalomé, a feleségéé: a Bölcsességé, a lányaiké: a Felelősségé és a Törvényességé, a fiuké: az Ésszerűségé.
De élnek szörnyű mostohatestvérei: Hívják az ügyvédemet, Nem én voltam, Ne szólj bele, és a Társadalom áldozata vagyok.
Nem vagyunk sokan a temetésén, mivel nagyon kevesen fogták fel, hogy elment.
(#) gernerakos hozzászólása Márc 8, 2018 / 3
 
Hangtechnikai effektek nyulakkal szemléltetve
(#) tnl hozzászólása Márc 9, 2018 /
 
Mi az ellenszenves tekercs legfőbb tulajdonsága?
Az undoktivitás!
(#) Kovidivi hozzászólása Márc 9, 2018 / 2
 
Ki akartam próbálni a legújabb LED-emet, de mikor a hálózatra kötöm, nagy pukkanás történik, és lemennek a megszakítók. Vajon miért?
(#) nedudgi válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 9, 2018 / 1
 
Elcserélted a fázist?
(#) BEMcorp válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 9, 2018 / 1
 
Meh, ilyen nagyáramú LEDet nem szabad sima, otthoni kismegszakítón keresztül táplálni.
Tessék ipari áramot adni neki...
(#) Udvari Zsombor válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 9, 2018 / 1
 
Én látom! A LED hátulja ugye a hűtőfelület, a panel pedig csak egyoldalas. Ebből következik hogy krokodilcsipeszekkel rácsípve a kívánt pontok mellett rövidre csukódnak a hűtőfelületen is!
(#) sonajkniz válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Márc 9, 2018 /
 
Idézet:
„rövidre csukódnak”

Nem busz ajtó ez ami a micsodádra csukódik!
Különben is, a "kici kínai" szemmel láthatóan lehagyta róla az áramkóborlást megakadályozó alkatrészeket, ezért az ingóstabilizátor berezonált és pakson ilyedtükben felnyomták a kakaót. Ezt nem bírta a biztosíték.
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2018
(#) kiborg válasza sonajkniz hozzászólására (») Márc 9, 2018 /
 
Háááát, nemtudom, de szerintem az a fekete kis létlábú izé (a 0 felirattal a tetején) az egy nullpont-energia kicsatoló ellenállás, nem? Bekapcsolás pillanatában biztos begerjedt. Hiányzik onnan mellőle a gerjedésgátló (fluxus)kondenzátor,sok kivezetéssel,mert sok gerjedést kell meggátolnia.
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2018
(#) erbe válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 9, 2018 /
 
Találtam egy ilyent. Az oroszok azt írták rá, 220V-os. Kicsit másképp néz ki, mint a tied.
(#) BEMcorp válasza erbe hozzászólására (») Márc 9, 2018 /
 
Nem a voltokban, hanem a wattokban tér el.
Amit találtál, azon több a led-chip, nagyobb teljesítményű, ezért van rajta több meghajtó IC.
(#) sonajkniz válasza BEMcorp hozzászólására (») Márc 9, 2018 /
 
Én mindkettőn 72-őt számoltam.
(#) BEMcorp válasza sonajkniz hozzászólására (») Márc 9, 2018 /
 
Én az utóbbin nem látom a LED chippeket, de elhiszem neked...
(#) erbe válasza BEMcorp hozzászólására (») Márc 9, 2018 /
 
Igazad van.
DOB-6040A_20-30-50W.
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2018
(#) Kera_Will válasza erbe hozzászólására (») Márc 12, 2018 / 1
 
hHa még nem volt :
Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) nagym6 válasza Kera_Will hozzászólására (») Márc 12, 2018 / 1
 
Azért találta fel, hogy meg tudja nézni a két hívását.
(#) Epu2 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Szomszéd, néhai villanyszerelő, hegesztőtrafót barkácsolt. Persze zúgott , morgott, de ívet nem fogott.
-Szivecském?! Gyere állj rá a vasra, kicsi a test!
Nem az volt a baj. (Szegény a villanyoszlopon távozott.)
Következő: »»   766 / 966
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem