Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mobiltelefon kapcsolási rajza, javítása
Lapozás: OK   5 / 6
(#) mrrack válasza lutor hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Mint írtam, nem próbáltam. Nem volt még dolgom ezzel a típussal, így nem tudok konkrétan segíteni.
Éppen most fejeztem be egy Nok. 6111 -est, nem világítottak a bill. ledjei. Leírom, hogy én hogyan csináltam:

letöltöttem a kapcsolási rajzot (angolul schematic)
kikerestem az adott komponenst, jelen esetben a ledeket.
visszavezettem, hogy hol minek kell lenni, milyen feszültséget kell mérni.
ennél a telónál konkrétan az volt a gond, hogy a két led sorba van kötve, és a köztük lévő vezetősáv elszakadt.

Nálad nyilván más a gond. Próbálj meg elindulni a rajz mentén.
(#) dzsanni94 hozzászólása Aug 6, 2012 /
 
Sziasztok!

Van egy Samsung S5230-as telefonom és az egyik nap megfrissitettem a telefont és mivel hogy rossz volt a letöltött fájl így a telefon nem boot-tol be és nem adja be a letöltés módot.
Az lenne a kárdésem nem lehetne valahogy vagy USB-n vagy olyan Jtag-ot amit közvetlenül a gépre kell rácsatlakoztatni megjavítani?
(#) Gafly válasza dzsanni94 hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
Szerinted ha többször felteszed ugyanazt a kérdést, akkor hamarabb kapsz rá értelmes választ?
(#) janikukac hozzászólása Aug 19, 2012 /
 
Sziasztok. Van egy Samsung j700-as telefonom, amit kaptam, mert a kijelzőjének a kábelja el van szakadva. (gondolom azt már semmiféleképp, sehogy se lehetne újraéleszteni.) Meg van a paneljén a kamera is (1,3mpx). Valahogy fel lehet éleszteni a kamerát, hogy pl. a PC-n lehessen üzemeltetni?
Üdv!
(#) lanti válasza janikukac hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
cseréld ki a kábelt és lesz egy jó telefonod
(#) janikukac válasza lanti hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
Na, nem tudom beindulna-e , össze lett már minden tapogatva rajta. De a nagyobb gond, hogy a szervizből is úgy dobták elméletileg vissza, hogy javíthatatlan, mert a flat kábel hibás volt, meg mondom, a kábel totál le van nyisszantva...
(#) lanti válasza janikukac hozzászólására (») Aug 26, 2012 /
 
Elvileg ha csak az a baja akkor sima liba, ha nem akkor passz...
(#) djseed1 hozzászólása Okt 28, 2012 /
 
Sziasztok!

Kb 1 éve megleptem a barátnőmet egy Nokia N76-os telefonnal! (bár ne tettem volna) Volt már egy-két baja előlap csere, aksi, kijelző stb! Na most egy igen érdekes baja van, a kijelző vagy villog vagy elfehéredik, szemcsés a kép, kb 45 fokban eltekeredik a kép vagy abszolut nincs! Mind a két kijelzője ezt csinálja! Noshát ugye az első gondolata az embernek hogy "biztos a szalagkábel" , szalagkábelcsere megvolt, telefon bekapcs és ugyan az a helyzet mint addig! Gondoltam hogy a kijelző a hibás, és mivel nekem is ugyanolyan telefonom van átraktam az enyémből mind a kettőt de ugy sem lett jó! Szóval most nemtudom mi tévő legyek, megnéztem a panelt mikroszkóp alatt de látható sérülést nem találtam! Leszedtem a kapcsolási rajzát, abban találtam egy LCD vezérlő BGA-t (EMIF10-02F3) Na én erre gyanakszom, de azért kiváncsi lennék hogy ti mit mondtok, vagy esetleg tapasztaltatok már-e ilyet!

Találtam egy videót ami tökéletesen megmutatja hogy miről is beszélek: http://www.youtube.com/watch?v=pKvlqketjSc&feature=related
(#) titi válasza djseed1 hozzászólására (») Okt 28, 2012 /
 
Az szerintem nem az LCD vezérlő, hanem, mint a neve is mutatja az EMI Filter.
Nem néztem utána a rajzának, de elvileg annak is lehet hozzá köze, illetve nézd meg tüzetesen a csatlakozókat is.
(#) djseed1 válasza titi hozzászólására (») Okt 28, 2012 /
 
Szerintem is az EMI filter a gond, mert láttam a neten egy fórumon hogy egy csávónak is ilyen problémája volt, levette a filtert és egy az egyben áthidalta drótokkal, és megoldódott a probléma! Na de én nem igy akarom megcsinálni, már megrendeltem a filtert és kicserélem! Amugy a csatlakozók jók, átforrasztottam mikroszkóp alatt mind a kettőt megtisztitottam, sőt biztos ami biztos alapon lemértem a szalagkábelt és nincs megszakadva! Ugyhogy kizárásos alapon ez a filter lessz a hiba, remélem!

Itt a kis cucc amire gondolok: null
(#) lanti válasza djseed1 hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Majd számolj be róla ! Amúgy ha a filter sértetlen akkor nem szokott berosálni ha meg van szalagkábel akkor inkább az ami gyanús.
(#) bodnar00 hozzászólása Nov 11, 2012 /
 
Sziasztok! Siemens A40-nek tudja valaki az akku csatlakozó kiosztását?
(#) Ricsi89 hozzászólása Dec 8, 2012 /
 
Sziasztok!
Samsung galaxy minihez (gt-s5570) keresek kapcsolási rajzot. Leginkább a nyomógombok érdekelnének, ugyanis a két hangerőgombot valaki leszaggatta az alaplapról. A felfelé gombot sikerült megcsinálni, de a lefelé gomb forrszeme feljött és a vezetősáv egy belső rétegen folytatja útját. Ha lenne egy rajz, akkor kiderülhetne, hogy hová megy és akkor talán áthidalható lenne az a rész.
(#) lanti hozzászólása Dec 8, 2012 /
 
Az alsó oldalgomb felső vagy alsó pad jött fel ? A felsőt kösd földre, az alsót sajna nem tudom.
(#) Ricsi89 válasza lanti hozzászólására (») Dec 8, 2012 /
 
Sajnos mindkettő feljött. Ott van az a rohadt furatgalván, mert ha egy vezetékkel eltalálom és testet adok neki, akkor működik. Csak nem tudom hová mehet.
(#) lanti hozzászólása Dec 8, 2012 /
 
Sajna abban nem tudok segíteni.
(#) kocsgab002 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 8, 2012 /
 
Közvetlenül a processzorba megy bele, többet nem is jön fel a "felszínre"

(#) Ricsi89 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Dec 8, 2012 /
 
Volt egy ilyen sanda gyanúm, de hát nincs mit tenni. Kár, hogy nem jön fel semmihez, akkor legalább rá lehetne kötni egy vezetéket.
(#) granpa hozzászólása Márc 5, 2013 /
 
Szevasztok!
Van néhány használt telefonom, és azt kérdezem tudtok-e tanácsot adni, hátha valamelyik helyrehozható, beüzemelhető. Elküldöm/elviszem mert én nem értek hozzá.
Motorola V220; kinyitáskor nem jelez ki, amúgy működik. Azt hallottam lehet cserélni azt a vezetőszalagot, ami valószínűleg elnyekkent. Ez lenne fontos, mert anyuci kedvence (volt).
Nokia 6230; megvan az eredeti CD-je, papírja, hedszettje, de már nem tudom miért lett félretéve.
Siemens C35; ehhez már nem lehet eredeti akkut kapni (a 'szakszerviz'-ben/Hungária krt./ jól átvertek az utángyártottal, és még jól le is akartak venni), de azt hiszem valami működési zavara is van.Amíg volt Novák piac(stadionoknál), az araboktól vettem jó akkut, de már egyik sem működik. A nem működőket oda is adnám, hátha valamire tudja használni, aki ért hozzá.
Ha tud valaki segíteni, nagyon köszönöm: Kálmán
(#) kowi hozzászólása Máj 14, 2015 /
 
Sziasztok!
Sonny Ericsson-T630 hoz szeretnék rajzot. Szegénykének se kábele se kijelzője de a fotókat le kéne menteni róla.
(#) endrusz válasza kowi hozzászólására (») Máj 14, 2015 /
 
Szia! Talán ez jól jön:Bővebben: Link
De itt vannak a rajzok is.
(#) kowi válasza endrusz hozzászólására (») Máj 16, 2015 /
 
Köszönöm szépen!
(#) IMi hozzászólása Aug 18, 2015 /
 
Sziasztok!
Sorra kerülnek hozzám az olcsó kínai okos telefonok, érintő vagy LCD hibával.
A nagyobb márkák telefonjaihoz egyszerűen lehet alkatrészeket vásárolni a kínaiaktól. A saját (pl AKAI, S3 klón, stb...) mobilokhoz mért nem találok....
Valaki esetleg tudna tanácsot, esetleg linket adni, ahol ilyesmik fellehetőek. Nem tudom más találkozott-e már ilyennel.
Köszönöm!
(#) krysz12 hozzászólása Ápr 4, 2016 /
 
sziasztok!
Olyan problemam volna, hogy van egy Huawei Ascend y300as telom, ugy lassan masfel eve nem erzekelt rendesen kozeptajt, hat kicsereltem, aztan 1-2honapja volt az, hogy kozepen egy csik menten nem erzekelt rendesen r es t betu helyett e vagy z betut irt, f helyett d-t vagy g-t c meg x helyett pedig y-t vagy v-t.Oke rendeltem ebayrol uj erintot, szerdan beszereltem es mar megint ugyanazt kezdte el csinalni..Mi lehet a baja?Mert azt mar nehezen hiszem el, hogy 3erinto is ugyanott nem erzekel..
(#) Robin2 válasza krysz12 hozzászólására (») Ápr 4, 2016 /
 
Link
Szia,
lehet, hogy butaságot írok, de nem lehet, hogy kalibrálni kell azt a képernyőt? (Esetleg keress rá, hátha csak ennyi a hibája.)
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2016
(#) tankerman16 hozzászólása Máj 13, 2017 /
 
Üdv!
Adott egy sérült Samsung GT-S5230 telefon. Az érintőpanelről a szalagkábel leszakadt illetve az érintőpanel több helyen levált a plexiről (elengedett a ragasztás).
Hangerőgombok szalagkábele szintén törött.
Lehetséges-e az érintőpanel javítása minimális szerszámparkkal (pillanatpáka, különböző csipeszek, stb.) -

röviden:
1. Hogyan lehet forrasztani az érintőpanelre nyomtatott huzalozásra?
2. Mivel lehet a szalagkábelen lévő bevonatot eltávolítani, hogy a rézfólia szabaddá váljon, így forrasztható legyen?

(VAN másik telefonom, csak gyakorlás miatt próbálnám megjavítani, tehát az se baj ha még jobban elromlik, de nyilván nem ez a célom - venni se akarok hozzá semmit, tehát kizárólag barkács opció)
(#) Gabó válasza tankerman16 hozzászólására (») Máj 13, 2017 / 1
 
Idézet:
„Lehetséges-e az érintőpanel javítása minimális szerszámparkkal (pillanatpáka, különböző csipeszek, stb.) -”

Tömören nem Felesleges is ilyen szerszámparkkal nekiállni ilyen hibákat javítani
1: Forrasztani kb sehogyan
2: Sehogy, mert nagyon vékony a benne lévő szál
(#) domi64 válasza krysz12 hozzászólására (») Máj 13, 2017 /
 
Szia! Ebben az esetben elkalibrálódott az érintő kijelző! Megfelelően be kell állitani a képernyő kalibrációját!
(#) lanti válasza tankerman16 hozzászólására (») Aug 27, 2017 /
 
Van hozzá mindenem még érintő is.
Az érintőn nem réz van nem forrasztható semmiféleképp.
A szalagkábelt ha szeretsz sz@pni már bocs, mókolhatod headsetből kihúzott szállal de nem éri meg mert nem sokáig lesz jó.
(#) korponaiz hozzászólása Márc 4, 2018 /
 
Sziasztok!

Egy LG Leon kijelzője rossz, de az érintő panel ép. Lehetséges valahogy épségben leszedni? Láttam videókat ahol körbemelegítik, de azokon mivel sérült volt, nem volt cél épségben leszedni.
Következő: »»   5 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem