Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » E-GPU
 
Témaindító: rammeradrian, idő: Jan 23, 2018
Lapozás: OK   1 / 1
(#) rammeradrian hozzászólása Jan 23, 2018 /
 
Sziasztok!

Foglalkozott már valaki az E-GPU-k világával?

Adott a következő szituáció:
Vettem egy ilyen adaptert. Ahogy néztem a neten létezik egy DELL DA-2 típusú tápegység, ami kimondottan hozzá való. Gyárilag adnak hozzá egy kábelt, amivel ATX PC táppal lehet hajtani. Mindkét esetben (szerintem) az adapter kezeli a tápegységek indítását. Én azt sejtem, hogy egy tranzisztor vagy FET segítségével ő ha az EXPRESSCARD-on keresztül megkap valamit (talán már a tápra rögtön reagálva) leköti a PC tápok indításához szükséges pint a GND-re.

A probléma. Én egy Xbox táppal szeretném használni, mert abból van itthon 3 is. Viszont X-ék tápegysége a rendhagyóság kedvéért a remote pin-en nem GND-t hanem 5V-ot vár. Láttam neten számos megoldást, hogy fixen átkötik a remote szálat és amint konnektorba dugják a tápot az egyből indul. Na én ezt nem akarom, hogy az mindig működjön.

Ismeri esetleg valaki ennek a csatlakozónak a lábkiosztását vagy a működési elvét? Amiket fent írtam azok csak az én feltételezéseim.
Amennyiben helyesek, akkor ki kell gondolnom valami egyszerű megoldást hogy a GND-ből VCC legyen. (pl egy TTL invertert kötni a stand by 5V-ra)

Köszönök minden észrevételt és információt!
(#) Doky586 válasza rammeradrian hozzászólására (») Jan 24, 2018 1 /
 
- Milyen laptophoz vetted ? (típus)
- Mit akarsz vele bányászni ? (kriptovalutát?)

Nem lenne egyszerűbb egy asztali PC ? Abban lenne eleve ATX táp. Nem kéne hozzá venni. Akárcsak express kártyát se kéne hozzá venned (vagy azt adnak hozzá?)
Milyen videokártyát vennél hozzá..? Megérte?
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2018
(#) szikorapéter válasza Doky586 hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
Hol olvastad azt hogy bányászni akar vele?
Szoktak venni laptophoz ilyen külső PCI-16x adaptert ha a laptop erőforrásai megvannak ugyan de a benne lévő videó meghajtó gyenge mint a harmat. Az meg a másik hogy 1 kártyával semmit nem tudna bányászni még ha akarna se. Minimum 3-4 de ahhoz is olyan kártya kell amit most meg se tud venni a piacon, max magánszemélytől de az meg horroráron adja.
(#) Doky586 válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
Ezért kérdeztem. Hogy mit akarsz vele csinálni..?
Vagy csak a vitrin díszének szánod ami senki másnál nincs? Ez is egy cél.
.
(#) szikorapéter válasza Doky586 hozzászólására (») Jan 25, 2018 / 1
 
Mint írtam a kolléga valószínűleg azért tette fel a kérdést mivel szeretne a laptopjához a beépítettnél egy sokkal erősebb grafikus kártyával játszani/dolgozni. A végfelhasználás nem a mi dolgunk.
(#) Doky586 válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
Játék célokra nem ideális mert az express card átviteli sebessége az új 2.0 verzióé is csak 0.63 GB/s (5 Gbps), amíg a PCIe 3.0 x16 csatlakozó 15.8 GB/s ...
Kb hozza majd egy USB3-as videokártya színvonalát.

A játék (textúrák) pedig nagy átviteli sebességet igényel(né)nek, a bányászkodás jóval kevesebbet, ott a számítási kapacitás (GPU) a lényeg.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2018
(#) rammeradrian hozzászólása Jan 25, 2018 /
 
Nos szó sincs bányászatról, semmi értelme nem lenne laptoppal külső VGA-val bányászni.
Egyébként X230 a jelenlegi tesztalany. Nincs benne dedikált GPU csak az intel integráltja így grafikai képességei hát elég gyengék. Jelen pillanatban egy GTX750Ti és egy GTX 960 áll rendelkezésre. (de egy 1060-ra váltás tervben van az asztaliban, úgyhogy azzal is fogom majd tesztelni). Felhasználási lehetőségek majd kiderülnek, ha tudni fogom mire lesz képes. (régebbi játékoktól, a 3D tervezőszoftverekig mindnek hasznát venném, ha nem otthon vagyok).

Egyébként, hogy a kérdésemre válaszoljak:
Végeztem pár mérést és tesztet. Az adapter GND-re teszi a remote lábat, amint a laptop bekapcsol, vagy felébred hibernált állapotból. Az Xbox tápegység viszont 5V-ot kér az induláshoz. Ezért beiktattam egy 74HC04-es invertert, melyet a box tápjának StandBy 5V-a hajt, a bemenete pedig a GDC remote kimenete, az inverter outja pedig az Xbox táp remote-jára kapcsolódik. Kiválóan működik.
(#) Lucifer válasza rammeradrian hozzászólására (») Jan 25, 2018 / 1
 
Arra számíts, hogy az Expresscarban 1x gen2 PCIe van csak ami azért nagyságrendekkel lecsökkenti az átviteli sávszélt.
(#) Doky586 válasza rammeradrian hozzászólására (») Jan 26, 2018 1 / 1
 
Idézet:
„hasznát venném, ha nem otthon vagyok”
Azért ezzel nem egy túl mobil dolog hogy laptopon játsz vonaton v buszon..
És egy videokártya is elég sérülékeny ha bedobod egy hátizsákba.

Tehát az 1.hsz ben linkelt eszközön kívül kell venned egy laptophoz illő expresscard-ot, tápegységet (v beépíteni az invertálót valamibe), vga-kártyát, monitort, hdmi kábelt. Szerintem elég drága dolog és kábel-dzsumbuly.

De sok sikert, majd számolj be a játékélményről.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2018
(#) rammeradrian válasza Doky586 hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Ne haragudj, de ha nem tudod, hogy miből áll a rendszer akkor ne írj ennyi marhaságot.

1. Vonaton/buszon esélytelen a dolog, ugyanis kell hálózati fesz amiről a VGA működne, ami mint tudjuk a magyar tömegközlekedési eszközökön ha véletlen van is akkor se működik
2. Nyilván sérülékeny, de ki beszélt itt hátizsákba dobálásról?
3. Az express card slot adott a laptopban, kábel pedig mivel speciális eszközről beszélünk adott a GDC-hez.
4. Tápegység: ha elolvasod a téma nyitó hozzászólást, akkor szintén rájössz hogy adott és az inverter már helyet kapott a csalakozó aljzatban.
5. Miért kéne vennem monitort? Van a laptopban... (igaz, hogy ha van monitorom akkor azt is rá tudom kötni, és akkor már 2 is van. És már a HDMI-re sincs szükség akkor.
6. Továbbra se egy játékgépet akarok összehozni. Csupán annyi, hogy a munka mellett (aminek része a laptop, mert mobilisnak kell lenni), adott esetben képes legyen másra is a gép.

Köszönöm a sok témába nem illő HSZ-t.
Mellesleg másoknak is működik, úgyhogy annyira mégse szerencse kérdése
(#) Doky586 válasza rammeradrian hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Idézet:
„ha nem tudod, hogy miből áll a rendszer akkor ne írj ennyi marhaságot.”
Sajnos én csak a saját linked "Package included" részéből következtetek hogy mit fogsz kapni és mit nem (az utolsó képen látható dolgokat, amiben nincs expresscard).

Elnézést, eszerint mást értünk "nem otthon" alatt.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2018
(#) rammeradrian válasza Doky586 hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Semmi gond, csak felesleges köröket futunk.

Egyébként Benne van az Express card
Idézet:
„Package included:

1x EXP GDCV8.0 adapter
1x Expresscard data lines
1x ATX PSU power cable”
(#) Doky586 válasza rammeradrian hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Mivel az Express card-ot neked kell kiválasztanod (54 vagy 34 -est, a linked 1.pontja szerint) ezért azt külön kell venned.

EC1.png
    
(#) Doky586 válasza rammeradrian hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Idézet:
„5. Miért kéne vennem monitort? Van a laptopban... (igaz, hogy ha van monitorom akkor azt is rá tudom kötni, és akkor már 2 is van”

Vagy a belső vagy a külső videokártya megy. Ez utóbbi esetben a külső videokártyára kell dugni a monitort. A laptop saját kijelzője teljesen fekete és inaktív. Legalábbis minden youtube ezirányú videón ez látszik.
(#) rammeradrian válasza Doky586 hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Idézet:
„Notice: This version is a Expresscard34 version, it suits for both 34 and 54 slot.”


Ergo 34-est adnak hozzá ami mindkettő foglalatba jó.
(#) SzervízMacska válasza rammeradrian hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Nem tudom, hogy a két féle kivitel között van-e sebesség-beli különbség, de azt gondolom, hogy ez nagyon fontos lehet. Az ExpressCard csatoló bármely verziója nagyságrendekkel lassabb, mint amit az általad említett vga kártyák használ(ná)nak. Ezért abban sem lehetünk teljesen biztosak, hogy egyáltalán el fognak-e indulni ebben a konfigurációban. Különösen fontos lesz az eredmény szempontjából, hogy külső monitort használj. Ugyanis, ha nem így tennél, az amúgy is csekély sávszélességednek kb. 30-50%-a veszne kárba a képi tartalom visszaküldésével a laptop irányába. Ezen kívül biztosan tudod, hogy a vga kártyán a külső tápcsatlakozókat is el kell látni árammal. A PCIE slot csak 75W-ig terhelhető...

Egyébként kíváncsian várjuk, jutottál-e valamire?
(#) Doky586 válasza rammeradrian hozzászólására (») Márc 6, 2018 /
 
Még mindig nem érkezett meg január óta a csomag..??

Mondhatnál + mutathatnál pár képet a működéséről.
(#) rammeradrian válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
A csomaggal nincs probléma, de egyelőre nem sikerült még beruháznom VGA kártyára. Az adapter megvan, a táp megvan, gép látja, csak egy videókártyára kéne összegyűjteni az anyagiakat. Ettől függetlenül, ha érdekel valamelyik este teszek fel képeket az adapterről.
(#) Doky586 válasza rammeradrian hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
Nem az adapter hanem a működő összerakott rendszer érdekelne..

Hanem mostmár igazán rakhatnál ki fotókat, videót, mérési eredményeket a működő E-GPU ról..
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2018
(#) rammeradrian válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 26, 2018 /
 
Ha lenne
Idézet:
„működő”
E-GPU, tennék szívesen, de mivel még mindig hiányzik a VGA így nem tudok.
(#) SzervízMacska válasza rammeradrian hozzászólására (») Ápr 27, 2018 /
 
Ez érdekes... Azt írtad előzőleg, hogy van 750 Ti, meg 960. Bármelyik megfelelne szerintem.
(#) rammeradrian válasza SzervízMacska hozzászólására (») Ápr 28, 2018 /
 
A 750Ti-vel nem működik, a 960-at valóban nem próbáltam még. Kéne hozzá tápkábelt készítenem.
(#) SzervízMacska válasza rammeradrian hozzászólására (») Ápr 29, 2018 /
 
Remélem, külső monitorral próbáltad?
(#) rammeradrian válasza SzervízMacska hozzászólására (») Ápr 29, 2018 /
 
Már nem is emlékszem, még akkor próbtam mikor elkezdtem ezzel foglalkozni, de azóta idő és pénz hiányában állt a dolog.

Ami biztos, hogy nem ismerte fel a kártyát. De ez egy külső táp nélküli asus gtx 750ti volt.
(#) SzervízMacska válasza rammeradrian hozzászólására (») Ápr 29, 2018 /
 
Én nyáron vettem egy asus xg station II egpu házat, amibe egy asus strix gtx 970-et tettem. 15-ös macbook pro-val nem sikerült beüzemelni. Illetve a házat felismerte a gép, meg a hátulján lévő perifériákat, de a vga kártyát nem.
(#) rammeradrian válasza SzervízMacska hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Olvastam én is valahol, hogy igazából csak a GTX10xx kártyákkal működik stabilan.
(#) Doky586 hozzászólása Máj 8, 2018 /
 
Na ez a project sem fog sose elkészülni..
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem