Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   473 / 577
(#) fgyj válasza Janó bácsi hozzászólására (») Márc 2, 2018 /
 
Kedves Janó bácsi! Ha véletlenül még nem került volna a kezébe ez a korabeli dokumentum (1950), talán Önnek is érdekes lesz, ha mellékelem. Ebben is látszik, hogy szepi003 tönkrement tekercse valamelyik akkori átjátszó állomásra volt hangolva. Nem merem állítani, ezért Öntől kérdezem: szepi003 nem hagyhatná ki ennek a tekercsnek a helyreállítását? Hiszen harmadik adót úgysem tud fogni (gondolom én), a K (Solt, 540) mellett a P valószínűleg az ő készülékén is 873 (ma Lakihegy és Pécs). Ha ez utóbbiak a lakóhelyén nem érhetőek el, még ezt is át kellene hangolnia (Szolnok és Marcali 1188-ra vagy Győr 1350-re). Véleménye szerint ezt jól gondolom-e?
(#) Janó bácsi válasza fgyj hozzászólására (») Márc 2, 2018 /
 
Mindent jól gondolsz, csak hogy ez a tekercs nem oszcillátor, hanem modulátor. Vagyis a meglevő oszci hullámhosszához kell hangolni. Ezért mondtam, hogy leg egyszerűbb leszámolni, és újra tekerni. Mivel kiegészítő tekercsről van szó, nem kényes, sem a tekercselésre, sem a vezeték vastagságra, típusára. Akár 0.1, 0.15-ös zománchuzalból is meg lehet tekerni.
(#) Janó bácsi válasza szepi003 hozzászólására (») Márc 2, 2018 /
 
Bármilyen vékony vezetékből megtekerheted, nem kényes. Viaszt a méhészeknél lehet kapni.
(#) szepi003 válasza Janó bácsi hozzászólására (») Márc 2, 2018 /
 
Köszönöm a tanácsot. üdv szepi003
(#) Hetope válasza hobbyjani hozzászólására (») Márc 2, 2018 /
 
Ezer hála !
(#) fgyj válasza Janó bácsi hozzászólására (») Márc 2, 2018 /
 
Elnézést, Janó bácsi, a magázásért - mindig elfelejtem, hogy a csoportban a tegeződés a szokásos Aztán meg, nincs kizárva, hogy esetleg én még bácsibb vagyok
(#) Janó bácsi válasza fgyj hozzászólására (») Márc 2, 2018 / 2
 
Hát ezen nem veszünk össze, én 75 vagyok sajna.
(#) küzmös Gergely válasza HA5BRG hozzászólására (») Márc 2, 2018 /
 
Valószínűleg semmi összefüggés nincs. Ilyen régi készüléknél ha megbabrálsz valamit a másik oldalon elpattan egy vezeték, és megjelennek visszafutási csíkok. Ez általában így van. Nekem sincs restaurálva, csak megcsináltam. Látod a visszafutási csíkokat a fényképemen? Nekem egy vezeték pattant el, de oly módon hogy a külső PVC borítás alatt "tört" pattant el.. alig találtam meg, mert nem látszott..
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2018
(#) Gafly válasza Janó bácsi hozzászólására (») Márc 2, 2018 / 1
 
Én meg gyerekszámba megyek a sok vén között
(#) fgyj válasza Janó bácsi hozzászólására (») Márc 2, 2018 / 2
 
Döntetlen! Janó bácsi - fgyj bácsi 75 - 75
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2018
(#) HA5BRG válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Márc 6, 2018 / 1
 
Csak akkor látom, ha nagyon hunyorítok. Szép képe van, azt kell mondjam. Tudnál egy közeli képet csinálni a képéről, pl. a manus fejéről?

Nem is értem, hogy anno miért nem lehetett normális minőségű vezetékeket csinálni. Ezek már attól eltörnek ha csak rájuk nézel.
(#) Stewe válasza szepi003 hozzászólására (») Márc 6, 2018 /
 
Viaszt én Kreatív Hobby boltban találtam
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2018
(#) Stewe válasza HA5BRG hozzászólására (») Márc 6, 2018 /
 
Akkor még jók voltak ezek, de minden anyag öregszik, a fémek szemcseszerkezete durvul (főleg egy csöves készülék belsejében, 60-110°C-on) rugalmassága csökken. De nem is kell meleg, a cégnél a műhely betápkábelét kellett cserélnünk, mert a 240-es (!) alumínium kábel egy NKI aljzat cseréjekor eltört. 50 év....
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2018
(#) HA5BRG válasza Stewe hozzászólására (») Márc 6, 2018 /
 
Wow Szép feladat lehetett!

Itt lép be egy készülék életébe a teljes restaurálás, amikor az összes vezetéket is lecseréled, pontosan olyan színűre és keresztmetszetűre, mint anno volt, csak újra.
(#) zsolti002 hozzászólása Márc 6, 2018 /
 
Sziasztok! Lenne egy Szatmár Ra2103 típusú rádióm, a kérdésem pedig az lenne hogy mennyire bonyolult áthangolni fm sávra?
Köszönöm!
(#) kadarist válasza zsolti002 hozzászólására (») Márc 6, 2018 /
 
Szia!
Nem lehet áthangolni URH-FM-re.
(#) zsolti002 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 6, 2018 /
 
Szia! Rendben. Köszönöm a választ.
(#) hobbyjani válasza zsolti002 hozzászólására (») Márc 6, 2018 / 1
 
Épits bele egy URH modult és kész,pl az alábbit és lesz távirányitód és mp 3 lejátszód is.Az 5 voltos tápot megoldhatod a 6,3 V egyenirányitásával és egy 5V-s stabilizátorral pl 7805
(#) zsolti002 válasza hobbyjani hozzászólására (») Márc 6, 2018 /
 
Nekem pont az lett volna a lényeg hogy csövekkel működjön.
(#) Kera_Will válasza zsolti002 hozzászólására (») Márc 6, 2018 /
 
Akkor meg egy csöves CCIR tunert építsél bele!
Pl.: "ceruza" csövekből ha van olyan belőlük ami URH-n is rezgőképes , persze akkor már nem Szatmár RA sokszám Videoton rádió lesz ...
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2018
(#) szepi003 válasza Stewe hozzászólására (») Márc 7, 2018 /
 
Köszönöm majd utána nézek a környékemen ,hogy van e ilyen bolt.
(#) teglascs hozzászólása Márc 7, 2018 /
 
Sziasztok, a Melodia 16 nevű bolgár készüléket viszont át lehet hangolni CCIR-re, ugye? (Az ezzel foglalkozó topikban egy kolléga elkezdte a dolgot, de ott nincs infó a végeredményről...)
(#) hobbyjani válasza Kera_Will hozzászólására (») Márc 7, 2018 /
 
Kaptam egy régi könyvet ,sajnos románul van,de van benne egy szupreg URH vevő egy ECH 81-el amelyiknek van RF előerősitője,ki lehet azt próbálni,szerintem jobban menne a tévétunerben található ECF82,6F1P.
(#) Stewe válasza zsolti002 hozzászólására (») Márc 7, 2018 /
 
Az URH vételhez a hangoló és demodulátorkör sajnos helyigényes... de ha érdekel, Ebayről beszerezhető miniatűr ~8mm-es szovjet katonai csövekkel egyszer láttam egy tenyérnyi jószágot, rákereshetek.
(#) Stewe válasza teglascs hozzászólására (») Márc 7, 2018 / 1
 
Nem is fontos feltétlenül áthangolni, egy ~30MHz-es oszcillátorral és egy keverővel a bemenő antennajelet transzponálhatod. Ez nem is átalakítás, hanem bővítés, mert ha az oszcillátort kikapcsolod, minden marad a régiben, a keverő pedig unalmában az érzékenységen javíthat.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2018
(#) teglascs válasza Stewe hozzászólására (») Márc 7, 2018 /
 
Köszi!
Ezzel a megoldással a 88-108 MHz-es tartományt teljes egészében fogom tudni venni a megnevezett típusú rádióval?
(#) Stewe válasza teglascs hozzászólására (») Márc 7, 2018 / 1
 
A frekvencia átfogás megmarad, tehát 58-78MHz között kell keresned az adókat.
Sajnos az OIRT sáv 65-tól 73 MHz volt, tehát keskenyebb, az oszcillátor frekvenciájával viszont lehet játszani, két kvarc kell bele átkapcsolhatóan.
A kvarc viszont fontos, mert a hangolásnak nem lehet hőfok, páratartalom, szélirány, és holdfázis függősége.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2018
(#) teglascs válasza Stewe hozzászólására (») Márc 7, 2018 /
 
Értem, köszönöm!
(#) Stewe válasza teglascs hozzászólására (») Márc 7, 2018 / 1
 
Itt van egy IC-s megoldás leírása: Bővebben: Link
(#) hobbyjani válasza Stewe hozzászólására (») Márc 7, 2018 /
 
De ha már mégis belekerül az ic és nem csöves megoldás,akkor lehet épiteni egy TDA7000,vagy valmilyen hasonló (TDA7088,CD9088) ic-ből egy URH vevőt és a forgóját valahogy összeilleszteni a skálahúr mechanikával és megvan az URH.
Következő: »»   473 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem