Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK maszkolás alkohol, aceton segítségével
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Kera_Will hozzászólása Feb 19, 2017 1 /
 
Ezen a videón egyszerű NYÁK mintázat átviteli lehetőséget láthatsz.
Próbáljátok ki és osszuk meg a tapasztalatainkat, kinél hogyan működik ?
Lehet nem árt ha bővebben tudod a tonert a papírra felvinni (nem gazdaságos módban nyomtatsz) .
Az arányokat lehet módosítani kell az adott tonertől függően.(habár az írás szerint évek óta ezzel dolgozik)
Milyen finom mintázatot lehet vele készíteni ?
Egy másik részletesebb elbeszélés

Modiknak: Több szál is fut már a nyákokról ez kicsit más az előzőkhöz képest ezért nyitottam újabb témát.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2017
(#) Medve válasza Kera_Will hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Nekem működik, jobb híján az "Eszter" nevezetű acetonos körömlakklemosót használtam, ez tartalmaz még glicerint és vizet, valamint denaturált szesznek 3/8 as keverékét, az ajánlás szerint. A nyomatot fényes újságpapírra nyomtattam, amit még a vasaláshoz használtam. Áztatás után nem jött le egészben, a maradékot fogkefével súroltam le.

nyák.png
    
(#) szikorapéter válasza Medve hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Szép a lenyomat. A sávok közt mennyi a távolság? A padok szélessége mennyi lehet? a nyákra vitted fel a keveréket és úgy tetted rá a lapot? (A videón ezt nem láttam egyértelműen).
(#) Medve válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
A fájlban a track vastagsága 0.4mm, köztük a hely 0.45mm. (A kisebb SMD-nél) Az oldatot a rézen kell szétteríteni, majd arra ráfektetni a papírt. Itt is, mint a vasalásnál, vigyázni kell a nyomással, mert könnyen szétnyomhatjuk a tracket, csökkentve a szigetelőtávolságot. Én is szétnyomtam kissé, a szigetelőtávolság jóval kisebb a sávhoz képest a képernyőn látotthoz képest. De ez nem nagy gond, a marás inkább kiviszi a rezet, mint meghagyja.
(#) szikorapéter válasza Medve hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Érdekes technika ,minden esetre megér egy próbát. Most úgyis geiger számlálót akarok építeni,lehet SMD-be kivitelezem teljes egészében a dolgot (bár 555-öt még venni kell SMD-ben )
(#) Orbán József hozzászólása Feb 19, 2017 /
 
Üdv!
Még nem jöttem rá, miért jobb ez a vasalásos technikánál...Terepen is lehet, hegyekben, völgyekben...?
Ahogy láttam, még alkohol is kell a műveléshez, aceton az van sok, de még alkoholt is vegyek?
A vasaló meg kéznél van, fényes (nyomó) papír is.
Nyitott vagyok rá, csak nem értem...Ha itt is magas minőségben kell nyomtatni...?
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2017
(#) cpt.zoltan.simon hozzászólása Márc 11, 2018 /
 
Sziasztok!

Jól értem akkor hogy:
120g műnyomó papírra nyomtattok,
A nyákot előre melegítés helyett "Eszter"-ben áztatjátok
Majd a nedves nyákra a nyomat, és azt vasaljátok rá?
(#) Poli válasza cpt.zoltan.simon hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
Szia!

Nem jól érted. Vasalás nélkül kell csinálni kihasználva, hogy az aceton oldja a toner festéket.
(#) nedudgi válasza cpt.zoltan.simon hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
Nem Eszter, hanem aceton és alkohol keveréke szükséges hozzá. A körömlakklemosó adalékai ronthatnak az eredényen.
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2018
(#) cpt.zoltan.simon hozzászólása Márc 11, 2018 /
 
Milyen arányban kell keverni az acetont és az alkoholt?
A panelt kell áztatni, és arra tenni a papírt?
Aceton oldja a tonert, de nem fogja elfolyatni, torzítani a rajzolatot?
Tud valaki mutatni egy youtube videót vagy pontosabb leírást?
(#) cpt.zoltan.simon hozzászólása Márc 11, 2018 /
 
Azt hiszem megvan:

Heathless transfer
(#) jocoka hozzászólása Nov 24, 2018 / 1
 
Sziasztok

Ezt ma próbáltam kell hozzá izopropil alkohol plusz aceton 100%-os.
Keverési arány nálam 1.egység aceton 2.egység alkohol.
Megtisztítod a nyákot majd alkohollal letörlöd nem szabad hozzáérni majd a keverékből egy keveset rácseppentetsz a panelra majd rárakod a papírt én fotó papírt használtam majd újra rácseppentesz a papírra is és tiszta puha papírral óvatosan nyomkodva simítani kell.
Megvárod még teljesen megszárad és utána mehet a vízbe ázni és kész.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2018
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem