Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es világítás
 
Témaindító: xodak, idő: Aug 6, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   115 / 178
(#) Johnycorp válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 14, 2018 /
 
Igen, kicsit furán írtam.
A két ellenállás sorosan van kötve.
Majd ez az egész párhuzamosan van kötve a lámpatesttel.
(#) Honda130 válasza Sendi hozzászólására (») Márc 14, 2018 /
 
Szia! Az én reflektorom nem mozgásérzékelős.
(#) nedudgi válasza Honda130 hozzászólására (») Márc 14, 2018 /
 
Azért túl sokat nem kell rágódnod a dolgon. Ha műhelyben van, az egereken kívül nem sokakat zavar. A fogyasztás akkor a legkisebbb, ha nem csinálsz semmit. A LED igen kis áramnál már világít valamennyire, amitől az óra meg sem mozdul. Ez pedig azt jelenti, hogy a kapcsoló cseréje többe kerül, mint amennyit ez a lámpa fog hátralévő életében elhasznál a derengésére.
(#) Honda130 válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 14, 2018 /
 
Köszönöm a te válaszodat is. Valószínűleg igazad van, de majd meglátom mit teszek. Azért kicsit mindenképp zavar.
(#) Zoltan.ms hozzászólása Márc 20, 2018 /
 
Üdv, egy elektronikai problémával szembesültem, a mellékelt képen látható módon bekötöttem egy 2,5W-os ledet egy telefontöltő USB 5V os tápra a pozitív kimenetén párhuzamosan két 5W-os ellenállással, és a probléma az, hogy nagyon forróak az ellenállások.
Nem értem miért!
A táp 5Voltot ad ki, az ellenállás után 3Volt lesz 2 Volt feszültségesés történik az ellenállásokon 0,9A átfolyó áramnál azt akár hogy számolom nem több mint 1,8Watt ami az ellenállásokon disszipálódik, az ellenállások összesen 10Wattosak mégis olyan forróak, hogy majd lángra lobbannak.
Miért?????Mi a probléma? 10Wattos ellenálláson az 1,8Wattnak nem kéne ennyire melegítenie -nem?
Mit lehet tenni? van hatékonyabb jobb módja 5Voltból 3Voltot csinálni?

táp.jpg
    
(#) nedudgi válasza Zoltan.ms hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Egy ellenállás teljesítménytűrése azt jelenti, hogy az ellenállás károsodás nálkül elviseli azt a teljesítményt.
Ha egy "töltő"-re xV feszültség, ymA áram van ráírva, az azt jelenti, hogy legalább a megadott nagyságú áram leadására képes, és a feszültség körülbelül annyi. Tulajdonképpen nem is lenne szabad töltőnek nevezni, a tápegység, rövidebben táp elnevezés jobban megközeíti a valóságot.
A feszültséget, áramot mérted, vagy csak feltételezed?
(#) jucsaba válasza Zoltan.ms hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Üdv.
Az is számít hogy a két ellenállás rendesen tudjon hűlni vagyis nem szorosan egymás mellé kell applikálni és ha panelba van ültetve , jó magasan legyen beforrasztva .
(#) FAZ1 válasza Zoltan.ms hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
Miért kell ezt ennyire túlkombinálni?
Amikor egy LED diódát akár 220 V-tal is simán meg lehet hajtani (egyenirányítás után), akkor 5 V egyenáram mitől annyira probléma?
Egy darab LED általában 2-3 volton megy. Olyan ellenállást kell betenni eléje/melléje, amitől a LED-en átfolyó áram erőssége kb. 10-15 mA lesz.
Lehetséges, hogy ez az érték 2-3 kOhm, de lehet, hogy még kevesebb is.
Az meg, hogy ráadásul mindjárt kettőt - és párhuzamosan.
Meg melléje ennyire tudományosan kiszámolva?
Furcsa. A "nagy életben" a nyers gyakorlat sokszor többet ér. Értem én ez alatt -
vagy működik, vagy nem! (a jelen esetben világít) Ráadásul wattos érték.
Nem egyszerűbb lenne valami áram-generátoros hajtás?
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2018
(#) Bakman válasza FAZ1 hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
Kezdjük ott, hogy a LED névlegesen 2,5 W-os. Legalább számold ki, mekkora teljesítményt kell elfűteni pusztán ellenállásokat és diódákat használva.

A "nagy életben" érdemes számolni egy kicsit, hátha tized annyi energiával megoldható a dolog, nem gyullad-e ki azonnal valami stb.
(#) Massawa válasza Zoltan.ms hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
1,8W bármilyen ellenálláson 1,8W meleget ad ( még a 100W-s ellenállon is). Azaz az ellenállás teljesitményadata semmit nem változtat a termelt melegen, mindössze annyit, hogy a 1/4W-s elég az 5W-s meg simán elfüti, de a meleg megmarad.
Amugy meglehetösen amatör megoldás, higy a 2,5W fény mellé még 1,8W meleget is termelsz. Vegyél még egy 2,5W-s LEDet sorbakötve már sokkal jobb megoldást kapsz.
De lehet egy kapcsolo tápot (meghajtot) is bevetni akkor maradhatsz 1 LEDnél és nem lesz meleg sem.
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2018
(#) qvasz2 válasza Massawa hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
Idézet:
„Azaz az ellenállás teljesitményadata semmit nem változtat a termelt melegen”

Ez azért nem telejesen így van: ha tényleg beteszel egy 100W-os ellenállást egy 5W-os helyére, akkor az kevésbé lesz forró, mivel sokszorosan nagyobb a fizikai mérete, ezért sokkal jobban képes hűlni, tehát ugyan az a megtermelt hő kevésbé fogja felforrósítani. Ezért ha elfér mégis csak érdemes jóval nagyobb teljesítményű ellenállást használni.
Természetesen az idális megoldás az, ha nem fűtünk el a világítással közel azonos teljesítményt.
(#) Massawa válasza qvasz2 hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
Az igaz, hogy tovább fog tartani a felmelegedése, de a meleg, amit termel ugyanannyi lesz. Lehet, hogy jobban elosztodik a felületen, de a mennyiség marad!
Ez olyan mint amikor egy erösitöbe nagyobb hütöbordát raksz, az erösitö továbbra is ugyanannyi höt termel, csak a hütöborda nagyobb felülete, gyorsabban adja át a termelt meleget a levegöbe. Söt egy ventillátorral is segithetsz.
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2018
(#) FAZ1 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
"Kezdjük ott, hogy a LED névlegesen 2,5 W-os"

Láttam, olvastam, valamennyire értelmeztem.
DE!
Miért kell egy 2,5W-os LED-et majd 2,5 wattos áramkorlátozó ellenállással meghajtani. Összességében máris 5 W a "szumma szummárum", oszt csak a nagy meleget termeled, és nem az igazán nagy fényt.
Azért javasoltam volna pl. az áramgenerátoros módszert (netán lehetne az impulzus-üzeműt), hogy ne melegítsen máá annyira. csakis világítson!
Mondjuk egy MOS-FET-en például - mennyire lehetne beindítani a "teljesítmény elzabáltató" bulit?
(#) usane válasza FAZ1 hozzászólására (») Márc 21, 2018 / 1
 
Az áramgenerátort csak a végén említed.Ellenállásról meg 10-15mA-ről beszéltél azért válaszolta ez rá Bakman. 2,5W-os LED nem 10-15mA-al megy.
Valóban pazarlás, de nem biztos, hogy megéri neki 1db LED-hez valami intelligensebb meghajtást csinálni.
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2018
(#) zsoltee0001 hozzászólása Márc 22, 2018 /
 
Sziasztok
Megjöttek aliról a 8Wattos hidegfehér ledcsíkok, közvetlenül lehet rákötni 220-ra, így marha gyorsan össze lehetett dobni és kiváltani az ósdi 63Wattos fénycsövet.
3x8 24Watt lenyomja a francba Yess!!!! 5,76$-ból
Sajna ennél a fajtánál nincs csavaros rögzítés, úgyhogy remélem a kétoldalas ragasztó megtartja
Ha valakit érdekel csinálhatok még képet a megvilágított felületről. Az előző projektekből tanulva a led csíkot a szelvény belsejébe raktam, így a fény valamennyire elnyelődik, de nem vakít abból a szögből ahol dolgozok.
Üdv
(#) pjg válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
Adnál linket. Szenvedek a 12V-ossal.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2018
(#) zsoltee0001 válasza pjg hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
Parancsolj: Bővebben: Link
Ha ezt kiprbálod, örökre dobni fogod a tápegységgel szórakozást
1x Már rendeltem melegfehér 10w-osakat, az is nagyon jó, eddig még mind tökéletesen működik, most amik jöttek, egy kicsit másabb, ugyanúgy egy alu felületre van szerelve, de nincs csavarozási lehetőség, szerintem a kétoldalas ragacs visz annyi hőt át a szelvényre, hogy nem fog túlmelegedni, de majd elválik nyáron, majd visszaírok ez-ügybe.
Üdv
(#) BEMcorp válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
Az 50Hz-es vibrálással hogy áll ez a modul? Mert a nagyobbaknál elég zavaró tud lenni.
(#) zsoltee0001 válasza BEMcorp hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
Semmi vibrálást nem veszek észre, csináltam videót, azon se látszik.
Arra kell figyelni,hogy úgy legyen elhelyezve hogy ne látszódjanak a ledek, mert a perifériás látás révén zavaró tud lenni, ezt leszámítva tényleg semmi gond.
Üdv
(#) FAZ1 válasza usane hozzászólására (») Márc 23, 2018 /
 
Igaz, az említett 10-15 mA csak a sima, mezei kis piros LED-ekre vonatkozik!
(#) FAZ1 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 23, 2018 /
 
Lehet kapni boltban (például világítási szaküzlet a Ferenc körúton, közel a Boráros térhez) direkt olyan speciális alumínium hűtőbordákat 1 méteres szálban - pontosan a LED szalagok "fénycső jellegű" alkalmazásához.
Van náluk olyan is, aminek rápattintható teteje van, azzal tehát kissé szórtabb fényt ad (nem vakít) az "opál üveg", no meg - még véletlenül sem esik ki belőle a felragadni épp nem akaró "öntapadós" LED szalag. A keletkező hőt viszont - szépen elvezeti ...
(#) qvasz2 válasza FAZ1 hozzászólására (») Márc 23, 2018 /
 
Pont nem a színétől függ . . .
(#) FAZ1 válasza qvasz2 hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Gondoltam.
De mivel az volt legelőször ...
(#) goreny válasza FAZ1 hozzászólására (») Márc 24, 2018 / 2
 
Elkéne egy kis szakmai (ön)moderáció. Bár meglehetősen vicces ez az "elektronikai" ámokfutásod.
(#) sector99 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Ez összehajtható ? Vagy ilyen hosszú csomagot is vállal a posta ? ?
(#) Bakman válasza sector99 hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Vállalnak.
(#) sector99 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Ez pozitív meglepetés! És nem hajtogatják össze párszor ?
(#) Bakman válasza sector99 hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Ha törékeny csomagként adod fel, akkor biztosan nem, cserébe jó drága a feladási díj.
(#) sector99 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Az rendben, de a fórumtárs az Ali-ról rendelte.
(#) Bakman válasza sector99 hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Bocsánat, ezt elnéztem.

A szalag állapotából ítélve, vállal. Vagy nem a Posta vitte házhoz.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2018
Következő: »»   115 / 178
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem