Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2004 / 2208
(#) Abukodonozo hozzászólása Márc 24, 2018
Na, végre kész az EL84 SE. Rossini trafók zenélnek benne. Kísérleteztem negatív visszacsatolással, de valahogy nem tetszett a hangja. A nyákot igyekeztem klasszikus point-to-point stílusban megcsinálni
(#) csa7684 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Márc 24, 2018
Igazi retro kinézetű. Megéri ez a teljesítmény a ráfordított időt?
(#) sturbi válasza bta hozzászólására (») Márc 24, 2018
A berakott EF80 görbeseregből földi ember biztosan nem tud érdemleges infót levonni szerintem (már csak azért sem mert ez triódás kötésű görbesereg, és egyébként sem abban a nagyságrendben van, ami nekünk kellene). Nincs kikötve hogy g2=43V. A kapcsolásban az anódfeszültség sem állandó, hiszen a pentódának 100%-os feszültség visszacsatolása van az anódjáról a rácsára, márpedig az EF80 anódellenállása is ide kötődik. A japán linken szó sincs dupla feszültségekről, a Hiroshi Uda féle kapcsoláson az EF95 anódfesze kb.44V (8V-al több), a segédrács fesze 54V (11V-al több), a Shinichi Kamijo féle kapcsolásnál az EF 184 anódfesze 37.6V (1,6V-al több), segédrácsfesze 58V (15V-al több). Élek a gyanúperrel, hogy az eltérés sokkal inkább a felhasznált, eltérő elektroncsövek miatt van, nem pedig a Lengyel spori felszínessége miatt (persze nem állíthatom teljes biztonsággal, de nem látom be miért ne hihetném el, hogy megfelelően kikísérletezte a kapcsolást ECL86, EF80-ra).
Mindenesetre pacuka leírta a lényeget: "pcmaster fórumtárs rajta van a problémán, kíváncsian várjuk élményeit".
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2018
(#) bta válasza sturbi hozzászólására (») Márc 24, 2018
Triódás vagy sem a meredekség-karakterisztika? A megkülönböztetés értelmét veszíti, ha csak egyetlen görbét nézünk a seregből. Mindenesetre pontosabb képet fest az adott munkaponti feszültség és anódáram környékén várható (non)linearitásról, mint mondjuk a kisebb feszültségű/áramú tartományban rendesen ki sem rajzolt pentódás kimeneti karakterisztikák.
(#) bta válasza pcmaster90 hozzászólására (») Márc 24, 2018
Az első rajz elvi hibás, ugyanakkor mindkettő agyonvágja az szóbanforgó kapcsolástechnika egyik legfontosabb előnyét, a DC-csatolást. Mindössze 12 nanós bemeneti kondival... 1 megás hangerőpoti... ha rám hallgatsz, kerülöd a lengyel Mekk Elek további remekműveit
(#) FordPrefect válasza sturbi hozzászólására (») Márc 24, 2018
A gond a fórummal, hogy nincs egy minimum, egy standard, egy MINIMÁLIS elvárható szint. Nüanszokról vitatkoznak páran, pár hozzáértő. Van egy másik tábor, pár régi szakember, nagy tudással, de általában "bemennek az erdőbe" És hála van egy harmadik markáns csoport, tudással, gyakorlati tapasztalattal. És vannak a kezdők, néha ostobának tűnő kérdésekkel. Hosszútávon a történet kezelhetetlen szerintem ebben a felállásban.
(#) sturbi válasza bta hozzászólására (») Márc 24, 2018
Hát igen, némi odafigyelés, bizalmatlanság nem árt. A japán link azért segíthet...
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2018
(#) sturbi válasza FordPrefect hozzászólására (») Márc 24, 2018
Ettől sokkal nagyobb gond lenne, ha mindenki mindent tudna és egyetértés lenne mindenben, kár ilyesmivel foglalkozni.
(#) goreny válasza FordPrefect hozzászólására (») Márc 25, 2018
Te hova sorolod magad?
(#) CHZ hozzászólása Márc 25, 2018
Megtörtén teljes huzalozása, néhány mérést is készítettem. (Felső generátor kimenet.)
Első képeken RIAA bemenetről mérve, további vonali csatlakozóról.
Megnéztem 8V eff. bemeneti szintről is, szinusz és háromszög jellel.
Jelentős túlvezérlési tartaléka van, 8V-ról hajtva sem látható torzítás.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2018
(#) gzu válasza Abukodonozo hozzászólására (») Márc 25, 2018
Helyes retró dizájn, ráadásul szép hangja van az EL84-nek!
Gratulálok!
(#) csa7684 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 25, 2018
Szép munka! Ez jól illeszkedik sok fajta jelforráshoz és erősítőhöz.
(#) CHZ válasza csa7684 hozzászólására (») Márc 25, 2018
Köszönöm, 5db vonali bemenet és egy phono, távvezérelhető minden funkció.
Két darab végfok ráköthető.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2018
(#) csa7684 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 25, 2018
Milyen csövek vannak benne?
(#) CHZ válasza csa7684 hozzászólására (») Márc 25, 2018
6H23P, de ECC88 és E88CC is ok. Erősítése 1,5x van beállítva, max. 6x tudna.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2018
(#) XND válasza ronin75 hozzászólására (») Márc 25, 2018
Csend lett,- Köszönöm.Nagyon alacsony volt a nyugalmi áram.
(#) Abukodonozo válasza csa7684 hozzászólására (») Márc 25, 2018
Hát nagyon remélem. Nagyon szép mélyeik vannak ezeknek a kimenőknek és a hangerő is elég. Amivel nem vagyok elégedett az, hogy még mindig maradt egy kis 50 Hz-es alapzaj, amit minden trükk ellenére nem sikerült kiírtani. Plusz lehet, hogy egy nvcs sem ártana, csak még nem igazán sikerült eltalálni a szintet
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2018
(#) djhans válasza Abukodonozo hozzászólására (») Márc 25, 2018
Szia. Szép lett. Viszont ezek kis SE-k rádió kimenővel vcs. nélkül nem szólnak igazán jól. Ez a mérésnél is kijön.
(#) gzu válasza Abukodonozo hozzászólására (») Márc 25, 2018
Együteműnél nagyon meg kell szűrni az anód feszültséget. Leginkább onnan jön a brumm.
Próbáld szűrni folytóval.
(#) djhans válasza gzu hozzászólására (») Márc 25, 2018
Egy EL84 SE-nél RC szűréssel szépen meg lehet oldani. Nem lesz brumm még a hangszóróhoz hajolva sem. Nem szükséges fojtó de lehet bele tenni.
(#) Abukodonozo válasza djhans hozzászólására (») Márc 25, 2018
A te rajzodból indultam ki. A nvcs kiszámolására van valmi recept, vagy kisérletezés kérdése inkább?
(#) mohinger válasza Abukodonozo hozzászólására (») Márc 25, 2018
Sokszor a segédrács szűrése oldja meg a brummot.
(#) djhans válasza mohinger hozzászólására (») Márc 25, 2018
Igen. A segédrácsot nem oda kötöm ahová a kimenő primerjét hanem egy RC tag után.
(#) Moderátor hozzászólása bta hozzászólására (») Márc 26, 2018
Ennek fuss neki ismét kérlek.
(#) pcmaster90 válasza sturbi hozzászólására (») Márc 26, 2018
Rajta vagyok az ügyön de közben épül egy stereo ECC83-EL84SE erölködő is.Addig is itt egy újabb kapcsolás amiről véleményt nyilvánithatnátok .
(#) gzu válasza csa7684 hozzászólására (») Márc 26, 2018
Valamit örömmel csinálsz, legyen az bármi nem nézed az óra számlapját. Nem osztol, szorzol, hogy megéri vagy sem. Olyan képletről nem
tudok ami befektetett idővel, és kivehető hang teljesítménnyel számol. Persze, ha van ráfordítható időd.
üdv. mindenkinek
(#) gzu válasza Abukodonozo hozzászólására (») Márc 26, 2018
Osztót kell számolni. Ebből jön ki, hogy hány dB a visszacsatolás mértéke.
(#) gzu válasza djhans hozzászólására (») Márc 26, 2018
Fojtó azért többet szűr, mint az rc szűrés. SE -nél rosszat nem tehet. Azt sem felejtettem el, hogy egy brummot nagyon sok minden okozhat. /hibás alkatrész, nem teljesen szűrt egyenfeszültségek, konstrukciós hiba, árnyékolás, csőfűtés, stb/. PP- nél ugye egyszerűbb a brumm. Kimenőn levő ellentétes fázisú macik kioltják egymást.
(#) gzu válasza pcmaster90 hozzászólására (») Márc 26, 2018
Hmmmm!
Ez a rajz tele van hibával. EL-84 lábkiosztásával kezdődően.
(#) tunerman válasza gzu hozzászólására (») Márc 26, 2018
Pontosítani kellene az elektroncsöves erősítők zajproblémáinak a meghatározását...
A különböző hálózati és mágneses indukciós úton jelentkező zavarok természetesen 50 Hz frekvenciájúak.Az egyenirányítás során és a különböző szűrőláncok után megmaradó zavarjelek pedig 100 Hz-esek.
A magyar nyelv igen szépen ki tudja fejezni ennek a hallhatóan két különböző zavaró frekvenciának a megnevezését - az 50 Hz-es az "búgás", a 100 Hz-es meg a "zúgás".
Amikor valakivel telefonon beszélek ilyen jellegű zavarokról, nagyjából fel tudom deríteni a hiba jellegét, ha rákérdezek a "búgás", vagy "zúgás" kifejezésre...
Üdv: TJ.
Következő: »»   2004 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem